1 kuřecí řízek marinovaný v olivovém oleji a cibuli, 1 větší cibule, 1 stroužek česneku, cayennský pepř, mořská sůl, olivový olej.

Osolený plátek vložíme do rozpáleného oleje a necháme orestovat z obou stran. Přidáme nastrouhanou cibuli, opepříme podlijeme a necháme dusit doměkka. Těsně před podáváním přidáme rozetřený stroužek česneku.

1 kuřecí stehýnko marinované v jogurtu a kari, 2/2 menší cibule, 2 dl jogurtu, I lžička karipasty, mořská sůl, olivový olej.

Na pekáček dáme olej a zpěníme jemně pokrájenou cibulku. Kuřecí stehýnko, potřené karipastou, na ní opečeme z obou stran, podlijeme jogurtem, smíchaným s vodou a dáme do horké trouby, kde pečeme, až je kůžička křupavá.

1 kuřecí řízek marinovaný v jogurtu a kari koření,1/4 středně velkého pórku,1 malá cibule, kari, mořská sůl, olivový olej.

Na lehce rozehřátou pánev nalijeme trošku olivového oleje, přidáme najemno nakrájenou cibuli a ihned na ni vložíme plátek kuřecího masa. Rychle orestujeme z obou stran a podlijeme vodou. Přiklopíme poklicí, necháme 5 min. podusit a přidáme najemno nakrájený pórek. Dusíme dále pod pokličkou doměkka.