Britský úřad pro veřejné zdraví doporučuje med na kašel

Doporučení, které bylo Státní institucí pro zdraví a péči vydáno, jen potvrzuje to, co všichni už ví léta – med s citrónem by měl být mezi prvními prostředky při léčbě kašle.

Nové zdravotní doporučení vyjadřuje obavy expertů, že lékaři často přímo rozdávají antibiotika na kašel a rýmu. Lidé trpící kašlem mají být informováni, aby pili med s citrónem, než aby brali antibiotika v boji proti bakteriím, prohlásilo nové zdravotní doporučení.

Experti se stále více strachují, že lékaři často přímo rozdávají antibiotika na kašel a rýmy virového původu, na což jsou antibiotika nezbytná jen v ojedinělých případech. Nadměrná spotřeba těchto léků znamená, že se viry vyvíjejí, a jsou tak odolnější proti léčbě. Antibiotika jsou díky tomu nepoužitelná, když přijde na vážnější infekce.

Nové návrhy pokynů, které jsou zaměřeny jak na obvodní lékaře, ale i pacienty uvádí, že antibiotika mají pro příznaky kašle malý vliv.

Lékařka Tessa Lewis z ‘Nice‘ se vyjádřila: „Podle názoru komise je užívání lžíce medu, nebo vypití medu s citrónem skvělým prvním krokem který člověk může udělat při léčbě kašle. Med je přírodní medicínou, která je vyzkoušena generacemi.
Někteří lidé opravdu věří v jeho příznivé účinky. My věříme, že je to léčebná metoda, která může být lidmi užita při prvních projevech kašle. Studie naznačuje, že med může zmírňovat závažnost a četnost kašle již po dni užívání, ale nemá žádný výrazný efekt na kvalitu spánku dětí i rodičů.“

Nice odcitovalo studii z roku 2014, na které se podílelo 568 účastníků, která shledala, že 10 g polévková lžíce medu podstatně snižuje závažnost a frekvenci kašle během jednoho dne. Doktorka Lewisová zdůraznila, že novorozencům do jednoho roku nesmí být podávám med z důvodu dětského botulismu. Dodala ale, že většina druhů kašle může být díky medu vyléčena.

Řekla: „Jestliže má někdo chřipku, bolí ho v krku a kašle, očekávali bychom, že kašel se sám usadí během dvou nebo tří týdnů, a antibiotika jsou zbytečná. Jestliže se kašlání zhoršuje, člověk se cítí hůře nebo má potíže s dýcháním, měl by kontaktovat svého obvodního lékaře.“

Doktorka Susan Hopkinsová z institutu Veřejného zdraví Anglie řekla: „Rezistence na antibiotika je velkým problémem a potřebujeme rychle jednat. Braní antibiotik, když je nepotřebujete vás a vaši rodinu vystavuje riziku vývinu infekcí, které se naopak velice těžko léčí. Tyto nové pokyny budou podporovat obvodní lékaře v omezování předepisování antibiotik, a doporučují pacientům, aby brali doporučení od svých obvodních lékařů v péči o sebe sama vážně.

Profesor Mark Baker, ředitel centra pro doporučení v Nice prohlásil: „Snažíme se zdůraznit, že ve většině případů antibiotika nebudou nezbytná při léčbě kašle. Chceme, aby lidem byly nabídnuty rady ohledně alternativ, které by mohly pomoci snížit jejich symptomy.

Výbor pro vědu Dolní komory britského parlamentu v roce 2014 informoval, že obvodní lékaři rozdávají antibiotika, aby „uklidnili“ pacienty – tato praxe vedla k nárůstu rezistence vůči antibiotikům.

Nejsilnější medy na podporu imunity jsou Manukové medy.

Proč si koupit Manukový med - Manuka Doctor?

  • Nabízí vašemu tělu a imunitnímu systému střední úroveň ochrany, abyste lépe zvládali stres každodenního života.
  • Ideální pro ty, kdo potřebují dodatečnou podporu – pro překonání nachlazení či virového onemocnění nebo když se prostě cítí vyčerpaní.
  • Skvělý pro starší generaci a osoby, které jsou méně mobilní, neboť posiluje jejich imunitní systém zejména proti virovým onemocněním, kašli a nachlazení.
  • Rychle zklidňuje zanícená střeva a podrážděný žaludek.
  • Vysoce kvalitní a uznávaný zdroj, který lze dohledat až k úlům na Novém Zélandu.

 

Vhodný pro:

  • Ty, jejichž imunitní systém není úplně v kondici.
  • Kohokoliv, jehož imunitní systém má významné obtíže, a on se nechce vždy nakazit všemi virovými onemocněními, s nimiž přijde do styku.
  • Ty, kdo se cítí hodně unavení a vyčerpaní.
  • Lidi, kteří trpí podrážděním žaludku nebo střev.
  • Všechny věkové skupiny s výjimkou dětí do jednoho roku, neboť jejich imunitní systém se ještě vyvíjí. Dětem do jednoho roku věku by vlastně neměl být podáván žádný druh medu.
Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související nemoci: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama