Reklama

Brahmi nejen pro dobrou paměť a koncentraci

Jedná se o populární indickou ajurvédskou bylinu Bacopa monniera, známou pod názvem brahmi. Brahmi je též jednou z nejvíce používaných bylin v japonské medicíně. V obou případech je primárně brahmi používáno jako nervové tonikum především k léčbě nespavosti a nervového napětí. Druhotně má též močopudné (diuretické) účinky.

Brahmi obsahuje saponiny, u kterých byl čínskými a indickými lékaři prokázán posilující účinek na nervový systém a schopnost odstranit stavy nespavosti.

Brahmi revitalizuje nervy a mozkové buňky, podporuje průtok krve mozkem, zlepšuje krátkodobou a dlouhodobou paměť, zvyšuje inteligenci, působí proti senilitě a stárnutí.

Brahmi posiluje imunitní systém, urychluje hojení ran a pročišťuje krev, což má pozitivní vliv např. u kožních nemocí jako ekzém a lupénka.

Brahmi má také schopnost snižovat krevní tlak, působit močopudně a v pokusech na krysách byly prokázány protirakovinné účinky.

Reklama

Komu je užívání brahmi určeno?
Brahmi se doporučuje všem, kdo potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovuvybavování naučené látky - studentům, duševně pracujícím, lidem starším 40 let... Tonizace nervového systému, zmírňování stresu a navození klidného spánku může být přínosem pro lidi s poruchami koncentrace, postižené mrtvicí a psychicky vyčerpané.

Je užívání brahmi bezpečné?
Při běžných dávkách nebyly prokázány žádné negativní vedlejší účinky ani toxicita.

Více informací naleznete na http://www.001shop.cz - Firma Solgar nabízí doplněk stravy pro mozek s obsahem Brahmi a dalších pro mozek prospěšných látek - Solgar Brain Works

Zpracováno podle zahraničních zdrojů

Reklama

Komentáře

M.K. (Čt, 31. 1. 2008 - 12:01)
Dobrý den,chtěl bych se zeptat ohledně Brahmi...Trpím trvalou únavou,zkouším Piracetam(2400mg/den+DMAE+lecitin)..tahle kombinace u mě jakštakš únavu zahání,jakmile jsem ale k tomu přidal Brahmi(3krát 140mg/den),tak se únava vrátila-ztráta motivace a chuti do činnosti.Píšou,že podporuje myšlení(apod.),ale taky že uklidňuje-mě se ale zdá,že uklidňuje až moc..chtěl bych to dobrat,tak se chci zeptat,není lepší Brahmi užívat spíše na noc?????..dík za odpověď.
x (Pá, 30. 5. 2008 - 17:05)
Jestli jsi unavený zkus pít pravidelně čaj Maté a k tomu Schyzandru nebo Kustovnici čínskou.
danherbal (Ne, 30. 8. 2009 - 08:08)
Brahmi(Bacopa monniera) používám v kombinaci s pupečníkem asijským (Gotu kola) a to nejlépe v čerstvém stavu ve formě např.salátu a výsledky ve smyslu zvýšení koncentrace a snížení únavy se vždy dostavují.Výše zmíněé rostliny a další nabízím na http://sazeniceprozdravi.webnode.cz/cenik-info-o-rostlinach/
danherbal (Ne, 30. 8. 2009 - 08:08)
Brahmi(Bacopa monniera) používám v kombinaci s pupečníkem asijským (Gotu kola) a to nejlépe v čerstvém stavu ve formě např.salátu a výsledky ve smyslu zvýšení koncentrace a snížení únavy se vždy dostavují.Výše zmíněé rostliny a další nabízím na webových stránkách sazeniceprozdravi.webnode.cz/cenik-info-o-rostlinach/
danherbal (Ne, 30. 8. 2009 - 08:08)
Brahmi(Bacopa monniera) používám v kombinaci s pupečníkem asijským (Gotu kola) a to nejlépe v čerstvém stavu ve formě např.salátu a výsledky ve smyslu zvýšení koncentrace a snížení únavy se vždy dostavují.Výše zmíněné rostliny a další nabízím na sazeniceprozdravi.webnode.cz/cenik-info-o-rostlinach/
milan (Čt, 15. 3. 2012 - 16:03)
chtel bych radu o pestovani bylinek doma,ktere dobre pusobi na pamet dekuji
Toník (Út, 20. 11. 2012 - 19:11)
Kurva,to nezná obyčejný kafe??????
vážená (Čt, 3. 4. 2014 - 08:04)
Jděte s tou reklamou do hajzlu , jste s tím během 3.min. na dvou diskusích !
! (Čt, 3. 4. 2014 - 09:04)
Pro lepší paměť mám...To snad není pravda, ty to cpeš i sem.
Petr (Čt, 28. 8. 2014 - 12:08)
Taky jsem vyzkoušel na základě recenzí tady ten zmiňovaný brainstart a celkem dobrý. Moc jsem tomu nevěřil, ale vcelku to fungovalo hlavně na únavu a lepší koncentraci.
Sher (Ne, 21. 9. 2014 - 20:09)
Tuto bylinu znám a používám mnoho let, je opravdu výborná hlavně na stresové období u té paměti nemhu posoudit.Na léčbu nespavosti "z nervů" fakt funguje.
Já osobně si ji (jako i většinu přípravků) objednávám na iHerb.com (http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Bacopa-500-mg-90-Veggie-Caps/45305#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=bacopa&rc=71&sr=null&ic=12) i s poštovným to vyjde výhodněji než u nás, navíc pokud při prvním nákupu použijete kód: TMC331, tak to má člověk napůl zdarma...
Zuzka (Čt, 7. 5. 2015 - 07:05)
Čaj Brahmi se nemá užívat s dalšími povzbuzujícími přípravky, pokud vím. Možná to je ten důvod, že když si dáte dvě ´´věci´´ na povzbuzení, tak výsledkem je pravý opak :)
majdalenka8 (Čt, 23. 8. 2012 - 21:08)
Protože zapomínám čím dál více,koupila jsem si Gotu kola prášek,ale v prodejně mi nebyli schopni říci,jak se používá (do čaje?).Má někdo zkušenosti? Díky M
Reklama