Reklama

Kořen pampelišky a léčba rakoviny

Kořen pampelišky je bylinkáři často používán k léčbě jater, ledvin a problémů se žlučníkem. Kořen pampelišky se používal v Číně u některých druhů rakoviny po celá staletí. Má mimo jiné nesmírně vysoký obsah draslíku, vitaminu A a K. Nyní je pampeliška a její protirakovinné vlastnosti předmětem zkoumání výzkumníků v Kanadě, Číně a Japonsku.

Výzkumníci z University of Windsor v Kanadě dostali zelenou pro klinické testování účinnosti extraktu z kořenů pampelišky v léčbě rakoviny u 30 pacientů.

Tato fáze testování na lidech přichází poté, co laboratorní zkoušky a zkoušky na zvířatech prokázaly, že extrakt kořene pampelišky byl účinný při indukci apoptózy nebo-li buněčné sebevraždy nádorových buňěk, zatímco neničil zdravé buňky. Též jsou popsány případy úspěšného domácího samoléčení pomocí kořene pampelišky a z něj připravovaného čaje.

Tento výzkum, vedený profesorem biochemie Dr. Siyaram Pandey, se zaměřil na rakovinu krve v konečném stadiu. Bude to trvat asi jeden rok než  budou konečné výsledky zveřejněny. Je to první přírodní extrakt schválený pro klinické studie u rakoviny v Kanadě.

Pampeliška má botanický název, “Taraxacum officinale“. Taraxacum pochází z řečtiny a znamená “zánět kurativní“ a officinale je běžným označením pro léčivé rostliny. Jeho použití je starší než psané záznamy.

Reklama

Je uvedena ve starověké čínské a řecké materii medici jako jaterní tonikum, trávení povzbuzující prostředek a diuretikum. Celá rostlina je jedlá.

Pampelišky se tradičně používají jako čistič krve, podpora jater a tonikum v tradičním západním a východním bylinářství. Pampeliška obsahuje řadu látek, které se ukázaly být protizánětlivé, protirakovinné, a antioxidační.

Jako potravina má velmi vysoký obsah vitamínu A, draslíku, hořčíku a řadu dalších vitamínů a minerálů.

Dr. Pandey varuje před lovem na jednu kouzelnou sloučeninu v pampelišce. Sloučeniny pampelišky mají synergii, která zaručuje účinný boj proti rakovině.
 

Reklama

Komentáře

Přišlo emailem (Út, 16. 1. 2018 - 12:01)
Silnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem
Jde o jednu z nejrozšířenějších květin, která existuje. Roste doslova všude, jsou jí plné louky a trávníky na sídlištích, hlavně teď na jaře.
Roste ale celý rok, dokonce se nejednou dá nalézt i během zimy pokrytá sněhem.
Neexistuje snad dítě ani dospělý, který by ji neznal. Navzdory tomu o jejich nesmírně silných léčivých účincích ví jen málo kdo.

Ano, hovoříme o obyčejné pampelišce.
Čaj s pampelišky působí na rakovinné buňky tak silně, že už po dvou dnech se začínají rozpadat. Zároveň nemá žádné škodlivé účinky na zdravé buňky.
Tato rostlina je i navzdory svému širokému medicínskému využití často zanedbávána.
Jediné, co pro její získání musíte udělat, je nasbírat ji na čistých místech, které neleží příliš blízko cesty.
Naše babičky dělaly s pampeliškových květů sirup, protože věděli, že má mnohé léčivé účinky. Co ale nevěděly, bylo, že pampeliškový kořen dokáže pomoci i pacientům s rakovinou.
Kořen je silnější než chemoterapie.
Vědci zjistili, že kořen pampelišky je při ničení rakovinných buněk účinnější než chemoterapie. Dokáže totiž kompletně usmrtit rakovinné buňky bez toho, aby nějak poškodil ty zdravé.
Krom protirakovinných účinků má pampeliška i následovné vlastnosti:
močopudné
vylučování žluče
detoxikace jater
pomáhá při alergiích
snižuje krevní cholesterol
Obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, jako je například vitamín B6, thiamin, riboflavin, vitamín C, železo, vápník, draslík, zinek, hořčík, kyselinu listovou.??V jedné misce s 55 gramy pampeliškových květů naleznete až 53% potřebné denní dávky vitamínu K a 112% vitamínu A. To všechno jsou fakta známé o pampelišce už celé dva roky.
 Zázračný pampeliškový čaj
Výzkum uskutečněný na kanadské Universitě ve Winsdoru dal naději i onkologickým pacientům. Zjistil, že kořen pampelišky efektivně zabíjí rakovinné buňky a zároveň nemá žádné vedlejší účinky.
Čaj z pampelišky má poměrně rychlý účinek. Už v průběhu 48 hodin po užití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk.
Odhaduje se, že pravidelná dlouhodobá kůra kořenem pampelišky umí odstranit většinu nádorů. Kvůli těmto neočekávaným výsledkům, byly vědeckému týmu přiděleny další prostředky na pokračování výzkumu.
John di Carlo, 72letý onkologický pacient, podstoupil intenzivní léčbu agresivní chemoterapií. Po jejím neúspěchu ho lékaři poslali domů umřít v okruhu svých nejbližších.
Jako poslední možnost se rozhodl pro léčbu pomocí čaje z pampeliškového kořenu. Jen o 4 měsíce později byl tento muž v remisi (ústupu rakoviny).
Jak připravit pampeliškový čaj
Pampeliškový čaj se připravuje obyčejně ze sušeného pomletého kořenu. Použít můžete i na jemno nakrájený čerstvý kořen.
Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořenu (podle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dl vroucí vody a nechte vyluhovat přibližně 15 minut.
Čaj pijte 2 až 3 krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců.
Některé zdroje uvádí, že i listy pampelišky mají určité protirakovinné účinky. Pro přípravu čaje proto můžete zvážit použití směsi kořenu a listů.
Pěkná blbost, (Út, 16. 1. 2018 - 17:01)
řeknu vám... :-) Ale on ji nějaký bezmozek vezme vážně.
homer (Ne, 3. 5. 2020 - 12:05)
ty's to zkusil,,,
Alena (Út, 27. 11. 2018 - 12:11)
Mám rakovinu plic chtěla bych zkusit kořen pampelišky,ale mám problém.Mám trombozu a beru injekce na ředění krve Clexane při kterých je dieta kde se nesmí jíst moc věcí ,které obsahují vitamín K.Nebyl by v tomto případě problém?
děkuji za odpověď
[email protected]
Oko (Pá, 15. 5. 2020 - 11:05)
Sbiram koren a suším ve stinu. Funguje to.
J.Svítek (Pá, 15. 5. 2020 - 13:05)
Ano,souhlasím také. Doporučuji
? (So, 16. 5. 2020 - 14:05)
Svítek, na základě čeho to doporučujete? Vy jste kolem toho dělal nějaký výzkum?
! (Pá, 15. 5. 2020 - 13:05)
Já taky souhlasím. Sušení ve stínu opravdu funguje.
Ivca (Út, 20. 10. 2020 - 22:10)
Moc mi pampeliška pomohla se žlucnikem. MŮŽU JEN DOPORUČUT.
Věra (Ne, 25. 7. 2021 - 10:07)
Mám rakovinu plic a čaj z kořene pampelišky piji, jako podpůrný program.
Věřím, že pomůže, určitě však neuškodí.
Jiří (So, 25. 6. 2022 - 19:06)
Nevařím čaj jím mletý kořen čtyři lžičky denně a zapiji vodou Trápila mě bolest játry a někdy až to budilo ze spánku a bolelo při chůzi. Po tom, co jsem začal s kořenem, mám klid. Nevím co mi bylo ale je mi lépe. Na radu dědka kořenáře si ještě dělám čaj z jemně mletého kořene Rodioly, ale jen 1-2x týdně. Dvě vrchovaté kávové lžičky 3dl vroucí vody a po vychladnutí na "picí" teplotu, popíjím i půl dne. Čaj je trpký a voní po růžích. Cítím se mnohem líp než minulý rok o tomto čase. Nikomu nic nevnucuji je mi 67 a jsem rád, že teď ujdu několik kilometrů, což minulý rok nešlo. Nenávidím prášky a injekce.
Reklama