Reklama

5 tipů na nezapomenutelný výlet s dětmi do Zlína

V Baťově městě, jak se Zlínu nazývá, si na své přijde každý člen rodiny a v červnu tady navíc začíná jedinečná výstava kostek s unikátními stavbami a hernou, ze které děti nebudou chtít odejít.

1. Unikátní výstava pro všechny, kdo si rádi hrají

V Galerii Desítka na střeše Obchodního domu Zlín vyroste od 24. 6. do 31. 8. 2024 nová zábavná expozice zcela výjimečných kostkových staveb jako jsou Star Wars, Lunapark, postavy z oblíbeného Harryho Pottera a mnohé další. Druhý ročník Výstavy a herny plné kostek LEGO® je určen všem, kdo si rádi hrají. Čeká na vás mnoho unikátních exponátů i krásná herna se spoustou atrakcí. Z velkých kostek si můžete postavit křeslo, iglů či hradby, pustit se do oblékání figurín do kostkových outfitů, pohrát si s panenkami Fun Girls, zahrát si Bábkovo divadlo nebo si vytvořit mozaikový obraz. Velkým lákadlem je jistě také stavitelské dovádění v Duplo bazénku nebo lovení krokodýlů v kostkách a prostor pro dětskou kreativitu nabízí graffiti stěna. A pozor: Návštěvníci budou moct soutěžit o tři rodinné zájezdy do Legolandu v Německu! Výstavu můžete navštívit každý den od 10.00 do 18.00 hodin. Akce není sponzorována ani provozována firmou LEGO Group. 

 

Reklama

2. Obchodní dům, ráj velkých i malých gurmánů

Po výstavě si můžete zajít na dobrou kávu a zákusek do kavárny Galerie Desítka a vychutnat si jedinečný výhled na Zlín. V Obchodním domě ale ještě zůstaňte, protože se tady skvěle najíte. V krásně zrekonstruované budově, kam chodili kdysi obědvat Baťovi zaměstnanci, je dnes ráj gurmánů. V Bistrotéce Valachy si pochutnáte na gastronomických specialitách od snídaní až po večeře, najdete zde ale také stylovou pivnici, kavárnu, asijskou restauraci a kdo by raději něco rychlého do ruky, v přízemí je moderní rychlé občerstvení, kde mají vždycky plné pulty dobrot. A děti tady jistě nadchne zmrzlinové království ve zdejší cukrárně! 

Tip: Pro všechny nadšené amatérské kuchaře tady ve Škole vaření pořádají pravidelné kurzy a mají i jeden určený pro malé kuchtíky nazvaný Připrav si dětskou party pro kamarády!

 

3. Pojízdná kancelář ve výtahu 

Na dohled od Obchodního domu, jen o pár desítek metrů dále, můžete navštívit Baťův mrakodrap v 21. budově s naprosto unikátní pojízdnou kanceláří ve výtahu. Vybudovat ji nechal Jan Antonín Baťa, aby byl zaměstnancům vždy nablízku. Nakonec ji kvůli odchodu do zahraničí nikdy nevyužil a zůstalo jen u atrakce, která vás však ohromí. A dopřejte si tady také výhled z 16. etáže, z níž budete mít cihlové město jako na dlani.

 

4. Muzeum jihovýchodní Moravy

Dětem přiblíží baťovský příběh a zajímavé jsou i zdejší expozice: Princip Baťa zahrnuje největší sbírku obuvi ve střední Evropě a v cestovatelské výstavě Hanzelky a Zikmunda nadchne nejen kluky mimo jiné slavná stříbrná Tatra 87.

 

5. ZOO Zlín 

V nejnavštěvovanějším turistickým místě na Moravě, v ZOO Zlín, si můžete pohladit rejnoka, pozorovat africké slůně s jeho rodinkou, navštívit největší expozici jaguárů v Evropě a mnohé další. Velkým zážitkem jsou také pravidelná komentovaná krmení zvířat…

 

Tip: Pokud byste poznávání neměli pořád dost, klikněte na on-line rozcestník www.batuvregion.cz, který vás provede všemi atraktivními místy a zážitky spojenými s baťovskou tématikou v okolí. Získáte tipy na výlety, tematické poznávací okruhy a neunikne vám žádná novinka. 

MK

Reklama

Komentáře

Reklama