Reklama

ADHD - Porucha pozornosti s hyperaktivitou

Jana (Čt, 14. 10. 2021 - 05:10)

Mám syna 12 let s ADHD, má poruchu pozornosti, je hyperaktivni a navíc hodně agresivní. Dostává hromadu strašně silných léků na utlumení. Které ovlivňují i vylučování, takže musí nosit plínky. Hrozně jsem k tomuhle přistoupit nechtěla ale jinak to už nešlo. Takže je už cca 2 roky nadopovany léky a pomáhá to. Občas se stává cca 3-4x do měsíce že dostane záchvat, je moc agresivní a docela i nebezpečny jak pro sebe tak pro ostatní. Dostala jsem utlumujici injekce a když se to stane tak byť mi to nedělá vůbec dobře tak mu ji musím píchnou a kamžitě zvadne. Navíc jsme dostali takový zadrzny systém na postel ve kterém se nedá ani pohnout a musím ho pak připoutat. Je to hodně náročné a jen doufám že to brzy budeme zvládat bez léků a poutani k lůžku.

Návštěvník (Čt, 12. 11. 2020 - 11:11)

Fake news

? (Út, 13. 8. 2019 - 16:08)

Masáž synovi?

Steve (Út, 14. 5. 2019 - 17:05)

Hořčík s tím vůbec nesouvisí.

Návštěvník (Út, 14. 5. 2019 - 17:05)

Doporučuje 10 dealerů z 10.

Hanka (Út, 14. 5. 2019 - 17:05)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9368236 . Zde si můžete přečíst o vlivu hořčiku na ADHD u dětí. PubMEd je seriozní databáze vědeckých studií. Závěr: " Ve skupině dětí, které dostávaly 6 měsíců suplementaci hořčíku, bylo nezávisle na jiných duševních poruchách souběžně s hyperaktivitou dosaženo zvýšení obsahu hořčíku ve vlasech a významného snížení hyperaktivity vyšetřovaných ve srovnání s jejich klinickým stavem před doplněním a v porovnáním s kontrolní skupinou, která nebyla ošetřena hořčíkem".

:D (Út, 14. 5. 2019 - 17:05)

Hořčík je na všechno? i na poruchu učení? No huráááá, vykupte sklady.:D

? (Út, 14. 5. 2019 - 10:05)

Nespoléhejte na alt. léčbu. Léky, které vašemu synovi lékař předepíše, nejsou závislé a porucha, kterou váš syn má, věkem ustupuje. Každý lék má vedlejší účinky, ale nepouštějte se na léčbu na vlastnÍ pěst. Nabízené přípravky nejsou určeny pro ADHD a vyhodíte hodně peněz s nejistým, toufnu si napsat, žádným účinkem na ADHD.

J.K. (Út, 14. 5. 2019 - 09:05)

Dobrý den, můj 12 letý syn má poruchu pozornosti a soustředění. Po 3leté kontrole, kterou jsme absolovvali tento měsíc v PP poradně, mi bylo řečeno, že výsledky z psychotestů jsou horší než před těmi 3 lety, a že mi doporučují zajít k psychiatričce, ab ymu předepsala léky na zlepšení funkce mozku.

Porucha soustředění a pozornosti ho opravdu limituje ve škole, při domácí přípravě, což můžu potvrdit i já, a to jsem laik. I když se snaží, nedokáže to nějak ovládnout, udržet soustředění, je rychle unavitelný. Syn není hloupý, je průměrný. Nemá problémy v chování, není hyperaktivní, agresivní, má veselou povahu, je společenský, nemá problémy s lidmi. Léky, které se předepisují dětem s touto poruchou mě svým složením nepřesvědčily, že by byly vhodné. Neléčí, jen by mohly zlepšit práci mozku. Bohužel nesou řadu nežádoucích účinků., které samozřejmě mohou, ale nemusí nastat.

Toto rozhodnutí je momentálně na nás - na rodičích. Bohužel si i on sám začíná uvědomovat, že nějaká porucha tam je a začíná být občas demotivovaný tím,ž e i když se doma připravuje, ve škole není dobře ohodnocen, i když mu škola nějaké úlevy samozřejmě na základě zprávy z PP poradny dává. Začíná si připadat, že je hloupý.

Ráda bych vyzkoušela nějakou alternativní léčbu a z toho důvodu se obracím na Vás. Synovi dávám omega3, horčít a sirup z korejského červeného ženšenu.

Děkuji moc za odpověď.

Hanka (Út, 14. 5. 2019 - 14:05)

Hořčíkem určitě nic nezkazíte, protože většina populace má hořčíku nedostatek. Více informací o klasické i alternativní léčbě můžete čerpat např. na http://www.evalabusova.cz/clanky/adhd.php

? (Út, 14. 5. 2019 - 15:05)

Jasně, najížděla jsi na reklamu, že. Hořčík jde získat i jinou, přírodní cestou, která je pro dítě rozhodně zdravější, cpát dítě reklamovaným sajrajtem nedoporučuji.

Hanka (Út, 14. 5. 2019 - 17:05)

To už je na rodičích či pediatrovi, aby posoudili zda jejich dítě jí dostatek potravin obsahujících hořčík či potřebuje doplněk stravy. Bohužel dnes je situace taková, že většina lidí přijímá hořčíku v potravě málo a nároky organismu na hořčík se díky stresu, pití alkoholu atd. u lidí zvyšují. Každý gramotný člověk si může vše nastudovat, takže klídek. Asi taky potřebujete hořčík :-) Donutit puberťáka zdravě jíst je někdy velmi složité a hořčík jako doplněk stravy je určitě méně škodlivější než vámi doporučované léky - tím neříkám nic o tom, že by se v indikovaných případech neměly užívat.

Hana (St, 13. 9. 2017 - 09:09)

Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu!Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: [email protected]

Stanislava (Út, 13. 8. 2019 - 16:08)

Dobrý den,
mám syna 9 let a má diagnostikované ADHD a schizoidní poruchu osobnosti. Napsala by jste mi bližší informace na masáže?? Děkuji

............... (Út, 29. 5. 2018 - 23:05)

Takovej clovek driv nebo pozdeji narazi. Chce to najit hranici mezi ohledem a moznosti svobody, samostatneho rozhodovani, nez se toho chopi nejaci cvoci na ktere v zivote pozdeji narazi.
Proziravosti je zapotrebi, neci obavy o nekoho jsou druhorade pred obavami onoho cloveka ze sveta.
Nekdy se neco prihodi, ale dany clovek se s tim umi vyporadat po svem, potlaci to, ale zije relativne stastne. Jenze co kdyz narazi na nekoho, kdo to v nem otevr A to ne zamerne, s cilem ono trauna vyzehlit, ale jakousi nehodou ze sobeckeho diletanstvi?
Kdyz je trauma uzavreno, neublizuje, je li ale v cloveku vzbuzeno ze spanku, zacne pusobit, coz je spravne ale jen tehdy pokud ma clovek moznosti se s nim otevrene, kvuli sobe vyporadat. Ale co kdyz to tak neni pokazde?
Spici trauma, dobre trauma, nezmizi, nejak kuse promlouva, ale neublizuje v plnem rozsahu. Kdyzto to vzkrisene, pokud neni k nemu nalezite pristupovano, dokaze skodit.
Tohle maji lidi jako terapii. Vlastni problemy ktere neumi a nechteji sami resit. Otevrem neci trauma a zakonzervujeme ho v situaci, ve ktere ho nechame pusobit v necinosti vuci nemu toho, koho se tyka. Na tomhle cozi lidi ujizdi, redi sve problemy tim, ze z relativne cistych a stastnych lidi, delaji zahnivajici trosky.
Kdyz clovek uzamkne v sobe trauma je li sam, dokaze sebe uchranit, kdyz je v nem nekym otevreno, kdy je na nej sam, dokaze tim druhe perfektne pobavit.
Otevrene trauma, ma v sobe velky potencial cloveka posunout v zivote. Jenze to by musel umet nachazet lidi a umet se dostavat z dosahu tech, co mu neumeji dat pokoj.
To jsou vecne otazky. Proc nekdo nasel nekoho normalniho? Proc jen nekdo muze byt nekomu vdecny za jeho poznani, zatimco druhy lituje?
Kdyby poznal nekoho lepsiho byl by lepsi i on, nebo minimalne ne horsi jaky byl kdyz byl jen sam.
Psychopati si umi najit cestu. A zvlast skrze internet.
Ta predstava, kdy nekdo jen udela "bů", az mu prijdou pomoci kamaradi, rodina, partner. Navrhnou sezeni, diskretni, profesionalni, uzdravujici.
Proc to ma jen nekdo. Tohle je muj druh zavisti. To stesti na dobre lidi a zadna smula na spatne, kteri vse nici a kazi.

ale (Út, 29. 5. 2018 - 10:05)

Víš kolik by muselo být příspěvků nejen na ADHD? Co je dětí s různýma syndronama?
Zeptej se ve své zdr. pojišťovně, jestli je možný nějaký příspěvek.

mirka kalivodov (Út, 29. 5. 2018 - 10:05)

Dobrý den, doma mám 11ti leteho premianta s ADHD. Je to velmi těžké počínání. Přimlouvala bych se za příspěvek na péči pro takové děti. I když už je prakticky velký, musí se stále dozorovat v každé činnosti. Jsem na syna sama s tím, že musím chodit do práce, kdy mám ještě jednoho syna . Není to lehké. Byla bych ráda, pokud by byl nějaký ozdravný tábor na jižní Moravě, se zaměřením ADHD. Mirka

Markéta (Ne, 28. 1. 2018 - 09:01)

Dotazník pro rodiče dítěte s postižením
Milí rodiče,
jsem studentkou VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a dovoluji si Vás tím požádat o vyplnění dotazníku. Výsledky budou zpracovány v mé závěrečné absolventské práci. V žádném případě nebudou dále nikomu a nikde poskytovány.
Dotazník je zcela anonymní.
Cílem tohoto průzkumu je zjistit problematiku rodin s postiženým dítětem.
Děkuji za Váš čas a ochotu ke spolupráci ;) https://www.survio.com/survey/d/V4X9A3D9W3N2I3T9L

Petra (Ne, 15. 1. 2017 - 14:01)

Léta sleduji LMD/ADHD/ u...To je zajímavé.Pamatuji,kdy mi u syna řekla učitelka v mateřské školce,že má lehkou moz.disfunkci,že on se hodně rychle učí,ale pokud si to nebude opakovat,pak to zase zapomene.Nikdo jiný,krom této vychovatelky mi to nepotvrdil a to jsem s ním také byla u psycholožky,že ho chci dát do jiné školky,kde se věnují řeči,pokud dítě špatně vyslovuje r,ř.Ta na to vlastně vůbec nepřišla.Syn byl hodně živí,později ale už naopak klidnější.Každopádně i já věřím,že je to genama.

doktorka (Ne, 15. 1. 2017 - 14:01)

Chodi sem nekdo s ADHD v...Léta sleduji LMD/ADHD/ u dětí a dospělých.Výrazně častější je výskyt u chlapců.Porucha často přechází do dospělosti a dospělí pak mají značné problémy ve všech oblastech života.Často jsou diagnostikováni mylně a to různými psychiatrickými diagnozami, nebot mnoho psychiatrů nemá s projevy této poruchy zkušenosti.Dochází pak k závažným tragediím.Problémy s dospělými s ADHD mají jejich partneři a často se jim narodí stejně postižené dítě a to je např.pro ženu v takové domácnosti velmi vyčerpávající a neúnosná zátěž.Jsem přesvědčena, na základě mnoha pozorování že jde o genetickou poruchu,která může být ještě umocněna problémy kolem porodu dítěte-asfyxie, rh inkompatibilita a další.

Reklama

Přidat komentář