Reklama

alergie

Radim (St, 24. 8. 2005 - 20:08)

Dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat, jestli jste se někdo někdy nesetkali s alergií na česnek. Vždy když něco, v čem je česnek obsažen, sním, začnu šíleně kýchat a musím stále smrkat. Jsem si teda jistý, že upír nejsem :-) ale trochu mě tohle opravdu vadí. Pocházím z rodiny, kde je česnek hlavní součástí snad všech jídel, proto jsem si k němu jednu dobu vypěstoval určitý odpor, ale že by si člověk dokázal vypěstovat alergii vlastní vůli se mi zdá celkem velice nepravděpodobné. Za všechny rady, názory a připomínky předem děkuji, s pozdravem Radim.

Monika Maurová (Čt, 7. 7. 2005 - 09:07)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,máme 10-ti měsíční holčičku a ta v noci kašle v jednom kuse.Náš doktor nám napsal Fenistil,protože na jiné léky je ještě malinká.Manžel je alergický na břízi.Máme psa 8 let,ale malá kašle pouze v noci,tak to zřejmě psem nebude.Stále se kašlem budí takže se moc nevyspíme.CO dělat?Jak ji nejlépe pomoct?Děkuji za Vaši odpověď

sajky (Po, 20. 6. 2005 - 16:06)

Zdravim Vas vsetkychRad by som dostal odpoved na nasledovnu otazku.Je mozne ze som sa stal alergicky v dosledku dlhodobej EBV infekcie, neliecenej?Moze sa alergia po posilneni imunitneho systemu a potlaceni EBV virostatikami upravit, respektive vratit do normalu?Moje problemy sa totiz zacali po prekonani infekcnej mononukleozy a opakovali sa vzdy ked som mal EBV aktivny.V detstve som ziadnou alergiou netrpel.Dakujem za odpoved.

Aja (Po, 16. 5. 2005 - 15:05)

Ne,to jsem nepožadovala,ale kdyby je zrušil,nebo aspoň vyčistil,byla bych ráda.Ono s alergií se žije hůř než ostatním zdravým lidem,ale nejde se jen na ní vymlouvat a nijak proti ní nebojovat.

bára (Po, 16. 5. 2005 - 12:05)

Děkuji za odpověď. Nejedná se o mou alergii, nýbrž o sousedku, která už "20 let umírá" na všechno možné,které vadí kočky a břízy ve dvoře... zamýšlím se nad tím, kam má "zdravá většina" ustoupit alergikům ve snaze zajistit sterilní prostředí. Předpokládám, že jste asi po Vašem sousedovi nepožadovala, aby zrušil voliéru s papoušky. Bára

Aja (Po, 16. 5. 2005 - 12:05)

Báro,asi je to dost individuální.Mně vznikla alergie na peří,přitom spím už léta v peřinách pro alergiky a doma nemám ani mašlovačku.Jenom soused má v dolní části zahrady boudu kde chová papoušky.

bára (Po, 16. 5. 2005 - 12:05)

Mohou vyvolat astmatický záchvat kočky pohybující se ve dvoře vnitrobloku, mám.li okna ve druhém patře? Bára

Anna (Pá, 6. 5. 2005 - 19:05)

Poměrně nové stránky pro alergiky všeho druhu :-)www.proalergiky.cz

Alena Najbrtová (Čt, 21. 4. 2005 - 00:04)

Užívám sprej do nosu Rhinokord Aqua 65 a chtěla bych se zeptat, zda se může užívat dlouhodobě (několik let)bez vedlejších účinků. Děkuji Najbrtová

Ivan (St, 9. 3. 2005 - 12:03)

Mrkněte na www.ivan.budzdravy.cz - zdravotni zkušenosti - Marek Machota, Lenka Šišková. Takových výsledků máme hodně. Ivan

Jirka (Út, 8. 3. 2005 - 19:03)

..ten přesličkový odvar může být nejspíše i silnějšíTak přeji ať se zadaříJirka

Jirka (Út, 8. 3. 2005 - 19:03)

Ahoj. Já sem s tím ucpaným nosem měl také problémy a ještě trochu mám, ale mám pár tipů jak to omezit a zmenšit zduření sliznice.-Ta nejjednodušší metoda je bylinná a spočívá v tom, že se minutu povaří čajová lžička nati Přesličky ve 2dl vody, pak se to mírně osolí, to je důležité kvůli tomu aby to nepálilo a kapátkem nebo něčím se to aplikuje do nosu i vícekrát denně...-zadruhé může pomoci akupresura, po obou stranách nosu je v jamce v úrovni nosních dírek párový bod(TS20), který léčí nosní potíže, středním příjemným tlakem masírovat krouživými pohyby ve směru i proti hodin. rucek asi 1 krouzek za sekundu (Ten bod TS20 je důlek ležící na počátku rýhy vedoucí od nosu ke koutkům rtů )( jinak pozor na akupresuru, některé body mohou být v těhoteství kontraindikovány, tento je bez problému )

Bohdan (Ne, 6. 3. 2005 - 19:03)

Zravím, mám prosbu, má TĚHOTNÁ žena má velké problémy se "Suchou rýmou" a zvláště teď v zimě. Léky na alergii jí nezabírají. Často jí zduří nosní sliznice a jediné, co jí pomáhá je Nasivin nebo Olynth. Tyto léky se ovšem nedoporučuje užívat dlouhoobě ... A stav se rapidně zhorší, když si lehne... Prosím, pomozte! Děkuji

Katka (St, 16. 2. 2005 - 16:02)

Dobrý den,chtěla bych se na něco zeptat. Jsem alergická na trávy, pyly, roztoče, zvířecí chlupy....Na alergii na trávy jsem dostala lék STALORAL. Teď beru iniciální léčbu a při té poslední lahvičce (červené víčko), mě začalo hrozně bolet břicho. Chtěla bych se zetat, zda to může s tím souviset?Břicho mě bolí vpravo dole (tam kde leží slepé střevo), ale slepé střevo to s největší pravděpodobností není.Byla jsem u lékaře a jsem teď v pracovní neschopnosti s tím.Když si zmáčku naprovo dole, tak mě to píchá nad pupíkem. Můžou tohle dělat tyhle kapky???? Předem Vám hrozně děkuji za odpověď. A jsem s pozdravem

Ivana (St, 19. 1. 2005 - 20:01)

Dobrý den, prosím o radu. Dcerka se léčí na průduškové astma již cca 3 roky.Trvale užívá denně zodac a inhaluje Gionu.Od té doby, co se léčí, velmi přibrala na váze.Může to mít souvislost ?

Tibor (Ne, 16. 1. 2005 - 14:01)

Milujem sporty,aktivne hravam futbal.na zakladnej skole som problemy z alergiou nemal,az na strednej skole sa zacali prejavovat pri fyzickej zatazi cervene flaky,skvrny na celom tele ,na tvari,na rukach ,stehnach proste vsade.Neviem sa uz ani riadne potit.Ked hravam vonku futbal tak sa to neprejavuje az tak casto,ale ked hravam v telocvicni tak sa to prejavi vzdy .Bol som aj u alergologicky,urobili mi aj pokus na ruke s tymi ihlami,ale nepreukazalo sa na co som alergicky,potom mi brali krv,bolo mi povedane ze krv mam v poriadku.teraz uz nielen pri sporte sa mi zjavia cervene skvrny ale aj tak z nicoho,napr. ked z vonka ked je zima vojdem do miestnosti kde je teplo.Neviem co mam spravit,poradte mi prosim....

L. (Pá, 7. 1. 2005 - 10:01)

Objevila se mi kopřivka. Mám podezření na alergii na mléko. Má někdo také tuto alergii? Jak ji řešíte? To bych nemohla ani jogurty, ani máslo...?Děkuju.

Romana (Pá, 7. 1. 2005 - 08:01)

Asi rok mám problémy se silnými otoky obličeje. Testy na alergii proběhly negativně. Kosmetiku používám zásadně hypoalergenní z lékarny,krevní testy mám vynikající. Než oteču, začne mi jen trochu svědět na tváři,většinou kolem úst. Do pár minut mi obličej oteče-začíná to kolem rtů a pokračuje k očím-takovým způsobem, že to vypadá, jakoby mi pod kůži v obličeji napumpovali min.půl litru vody. Je zajímavé, že na krk, oči, nikam jinam alergie nepostoupí. Byla jsem i na ORL, taktéž u zubaře, vše v pořádku.Můžete mi někdo poradit, co s tím? Otok splaskne po 3 dnech, otoky se opakují tak přibližně po 6ti nedělích. Ledování, calcium, dithiaden, nic nezabírá.

alenka11 (Ne, 26. 12. 2004 - 15:12)

poradím-podívej se na www.okg-fit.cz/ds

lucka (So, 25. 12. 2004 - 15:12)

objevilo se mi na tele neco co vypada jako koprivka, jsou to male pupinky na cele tele a musim rict ze je to hodne neprijemny, mam to uz druhy den.Byla jsem stim i v nemocnici a tam mi rekli ze je to alergie na neco....jenze vubec mi nerekli jak se mam toho zbavit, prosim poradte mi co nejdrive..dekuju

Reklama

Přidat komentář