Reklama

Alkohol

Jana (St, 17. 3. 2010 - 07:03)

AA je spolek, který se...Pleteš se moc, lžeš, nepochopila jsi nic z AA, Tvá škoda.Se sektou to nemá nic společného.Blbko.

Ty (Ne, 14. 3. 2010 - 19:03)

Slivko dobrý dennikam nelez, máš všude zákaz

JC (Út, 11. 8. 2009 - 11:08)

Slivko dobrý den

Dan (Út, 23. 10. 2012 - 17:10)

Máte nějakou cestu jak přestat pít na stres z blízkých?

marian (Čt, 15. 9. 2011 - 08:09)

Alkohol a alkoholici je veľmi vdačna téma,
nemám s alkoholom žiadné špatné skúsenosti, ked˘ preberiem, niesom agresívny, mám rád zábavu hoci aj ked˘ popíjam sám, žijem sám iba zo psíkom(čo mi náramne vyhovuje) a nikomu tým neškodím.
Vždy si to dokážem zariadiť!
Ovšem tam, kde je rodina, deti, si to s tým alkoholom treba poriadne premyslieť, čo býva skutočne ťažké.

Postman (St, 14. 9. 2011 - 22:09)

AA existují ve 150 zemích...Souhlas s Líbou,
Pokud někomu chybí zpětná vazba, jsou tu terapeutické skupiny. Společenství AA sdružuje lidi, co chtějí přestat pít. TO je jedinou "podmínkou" členství. Není povinností pracovat na programu 12 kroků AA.
Když jsem začínal abstinovat, tak jakoukoliv zpětnou vazbu jsem vnímal jinak než byla jinými myšlena. Možná nemohou AA podat zpětnou vazbu právě proto, že jsou všichni alkoholici.

Michal (Čt, 6. 11. 2008 - 08:11)

Rád popíjím alkohol častěji a v menších dávkách.Zároven ale denně užívám lék ZOLOFT50.Lze takto obojí sloučit,nevím.

Terka (Út, 29. 1. 2008 - 23:01)

To Matěj: Neboj, mailů je spousta, můžu si založit kdykoliv jiný, stejně jako už nikdy nevkročit na ten svůj. A před net mi nikdo snad neublíží. :-)

Terka (Út, 29. 1. 2008 - 23:01)

Jo, proč ne. Sice je mi trochu divné, že chceš psát zrovna mně, ale budiž. Tak napiš na chica.sacrilega"email.cz

Matej (Út, 29. 1. 2008 - 21:01)

Pozar, Terko, pozor -zase nejaky sexualni loudil!!! Bacha na nej!

David (Út, 29. 1. 2008 - 20:01)

Terko, rád bych ti položil pár otázek prostřednictvím e-mailu - nechci to psát sem, když se zde vyskytují různá podivná individua. Kdyby ti nevadilo uveřejnit zde svou mailovou adresu, byl bych moc rád. Díky

karolina z. (Út, 29. 1. 2008 - 18:01)

AA je spolek, který se snaží nepít...ale není to doléčování /např. po ambulantní nebo léčbě samotné/. Neexistuje tu zpětná vazba!!!A to je myslím podstatné. 12 kroků co tam mají je blábol a nesmysl!!!!Je to skoro jako secta!

Helena (Po, 28. 1. 2008 - 15:01)

12 kroků je 12 takových "úkolů", na kterých se postupně pracuje a tím se nabývá duševní zdraví. Přestat pít je úplný začátek, podmínka nutná nikoli dostačující, jak jsme se učili v matyce :-) Alkoholismus je vážná duševní nemoc a musí se s tím bojovat nadosmrti.
Vše o 12-ti krocích a o AA je na www.sweb.cz/aacesko/

Návštěvník (Po, 28. 1. 2008 - 12:01)

Prosím, můžete napsat, co obnáší oněch 12 kroků v AA? Děkuji

Terka (Ne, 27. 1. 2008 - 20:01)

To David: Jo, chodím na AA, byla jsem tam zatím jen 2x, potřetí jsem to nestihla. Ale stýkám se s lidmi z AA i mimo skupinu. Našla jsem tam fakt fajn lidi, kteří se mi snaží pomoct, jsou úžasní :-) Je několik druhů sezení, možná už jsi o tom četl někde na netu. Buď je takové, že se hovoří o všem, co členy napadne, samozřejmě v souvislosti s jejich problémy s alkoholem, popisují své zážitky s ním, nebo jak přišli do AA, atd. Pak je takové, kde se čte určitý krok z těch 12, které AA mají a pak se diskutuje o něm. Nemusíš samozřejmě říkat nic, já sama jsem přímo na skupině ještě nemluvila, nejsem zrovna společenský typ. Dají ti tam určitě nějaké letáčky. Taky se pořádají různé akce, společný silvestr a jezdí se na hory, jede se teď v dubnu, už se začínají vybírat peníze, já bych určitě chtěla jet. Budou tam lidi z celé ČR a taky z SR a možná i odjinud. Až tam půjdeš, určitě nemusíš být pevně rozhodnutý už nikdy nepít, sama rozhodnutá nejsem, pořád ještě piju, není to tak snadné, ale to asi sám víš. Dokonce jsem četla, že jedna členka tam chodila 3 roky a až pak se rozhodla. A studuju, mám před maturitou, takže dost zápřah. Dost jsem si to zkomplikovala, do ničeho se mi teď nechce, do máločeho se připravuju, takže asi tak, nic moc.

Návštěvník (Ne, 27. 1. 2008 - 19:01)

Hovno.

David (Ne, 27. 1. 2008 - 05:01)

Terko, ty chodíš na ty AA? Jak to tam probíhá? Musí být už člověk rozhodnutý nepít vůbec, když tam jde?
Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli studuješ - jak to zvládáš?

David (Út, 22. 1. 2008 - 06:01)

U mě to bylo podobné, taky v tom byla nespokojenost se životem, deprese atd. Asi jako u většiny pijících lidí. Málokdo začne pít, když je spokojený - i když i takové případy existují.

Terka (Po, 21. 1. 2008 - 17:01)

To David: Co bylo spouštěčem? Myslím, že především nespokojenost s mým životem, se mnou samotnou, ale taky v tom hrálo roli určitě to, že jsem měla jeden svůj idol a zdál se mi tak úžasný, že jsem pro něj byla schopná hodně obětovat. :-( A jak to bylo u tebe? Piju různé množství, když je to víno, tak celé a pak jsem schopná pokračovat na nějaký destilát (mimochodem, ta stádia nejsou přesná, protože já začala rovnou na těch destilátech). To záleží, jaký je den, někdy toho snesu víc, někdy míň. Abych pravdu řekla, jen velmi těžko si dovedu představit, že bych se už nikdy nenapila. Naposled jsem pila ve čtvrtek k večeru a dalo mi to celkem práci, abych to vydržela do teď. A v tuhle chvíli je mi celkem fajn, ale to neznamená, že za pár minut nebudu mít chuť se napít. Myslím, že hodně záleží na vůli. Pravdou je: Kdo nechce sám, tomu nikdo nepomůže.

Terka (Po, 21. 1. 2008 - 16:01)

To Josef: To máš pravdu, tak teď už víš, že mě se nelíbí to stejné, co tobě, tak mi dej pokoj, jo?

Reklama

Přidat komentář