Reklama

alkoholismus

ohl. pomoci (St, 18. 6. 2008 - 21:06)

prosila bych všechny, kdo tady mluví o pomoci alkoholičce, aby předložili svoje konkrétní a realizovatelné návrhy, jak to udělat? Marně o její záchranu bojovala celá rodina a všichni přátelé 15 let, kdy se postupně sunula do pekla. Ani těhotenství jí nepřinutilo přestat pít. Ani hrozba rozpadu manželství jí nepřinutila přestat pít. Ani reálná hrozba odejmutí dítěte jí nepřinutila pít. Ani hodinový vyhazov z práce jí nepřinutil pít. Vždy byla varována: nepřestaneš pít, stane se: rozvod, výpověď, rozsudek o svěření dítěte do péče otce. Její matka z toho šílí, jak je bezmocná.
Tak poraďte, vy chytří, jak jí pomoci? Když nechce přestat pít? Ona jednoduše nechce. Kdyby chtěla, mohla to už dávno udělat, a zůstalo by jí vše, rodina, dítě, přátelé, zázemí ..
r.

to: Radka M (St, 18. 6. 2008 - 21:06)

díky, že tvoje reakce není anonymní. Jak bychom si představovali zájem o dítě? Pro nás by bylo normální, kdyby se snažila s dítětem udržovat kontakt pravidelně, i když třeba nemá peníze, tak udělat drobnůstku na památku, být milá, dítě netrápit, nechtít po něm nemožné (kdybys mě dostatečně milovalo, tak nebudu pít..), nevystavovat trápení a citovému vydírání. Hlavně, když máma vidí, že se dítě strašně trápí jejím chováním, když dostane půlroční dobu na to, ať se začne dávat dokupy, jinak jí bude dítě odejmuto, a ona místo toho pije, a pije a pije ...
Ve skutečnosti se svému dítěti neozve celé týdny. Pak najednou záchvat péče, žel nejčastěji pod vlivem alkoholu, takže se její potomek od ní odtahuje, protože přesně tohle nesnáší, opilou mámu žvatlající nesmysly.
Pro většinu lidí je nepochopitelné, že matka dá přednost alkoholu před vlastním dítěte. I pro nás. A že se chová tak, že její vlastní dítě ve svých 12 letech řekne, že k mámě nechce, nechce jí zavolat, napsat, vidět, koupit dárek. Způsobila si to ta matka sama, dostávala nespočet příležitostí, až jsme my i úřady museli říct dost, dítě není hračka, která se nastrkává alkoholikovi před nos jako vějička, jestli zrovna zabere nebo ne.
Pro upřesnění, dítě jsem matce nesebrala, matka se o něj připravila sama svým chováním, jenom svým chováním. Můj manžel byl již rozvedený, když jsme se potkali, a proces svěření do jeho péče byl už na svém začátku. r.

to: Petra (St, 18. 6. 2008 - 21:06)

díky moc za milá slova. Oni ti moji oponenti netuší vůbec, o čem ten život je, nelze se za jejich neznalost na ně zlobit.
Byla to moje volba, když jsme se s mým mužem potkali, věděla jsem, že péče o jeho dítě z prvního manželství je pro něj maximální prioritou. Kdyby jeho ex nepila, on by se nikdy nerozvedl, ať by byla jakákoliv. Ve skutečnosti se to v matce dítěte strašně pere, ona není schopná se o dítě postarat, unavovalo jí i namazat chleba, vnímat jej, nestarala se, jestli má co jíst, co na sebe, ještě když drobek žil s matkou, nakupovali jsme mu, vařili, starali se o něj, vlastně žil u nás od začátku, jen to pak potvrdil soud. Kdyby nedocházelo ale k tomu, že matka se zpila a zfetovala do stavů, kdy o sobě nevěděla, páchala sebevražedný pokusy dítěti před očima, mlátila ho v těch stavech, nikdy bychom o svěření do péče nežádali, proč taky, máma je jinak jen jedna.
Posudek ale zněl jednoznačně, matka není schopná se o dítě ani postarat, ani zajistit jeho fyzickou bezpečnost, o psychickém stavu ani nemluvě.
je to schizofrenie, matka je na jednu stranu ráda za to, že je její dítě v pohodě a je o něj postaráno, nezvládla by to, ani fyzicky, ani psychicky, to se nedá popsat, jak ona žije, na druhou stranu ten život, jaký žijeme, ona přesně by žít chtěla. Nemůže, nemá na to, kvůli svým skutkům se na tomto světě odepsala. Každého jeho činy jednou doženou. Vlastně se na ní nedá zlobit, jen si přejeme normálně žít, v klidu, konečně v klidu, však stačí ty "běžný" starosti, které život přináší.

saba (St, 18. 6. 2008 - 19:06)

taky myslím, že je to r. bože, jak ubohé.

Návštěvník (St, 18. 6. 2008 - 19:06)

hele Petro nejsi ty r.?

Návštěvník (St, 18. 6. 2008 - 18:06)

jo a Petro náhodou jsem se podívala na diskusi:-)))))))))))))to si povídej svýmu starýmu.To je ohraná písnička.

Návštěvník (St, 18. 6. 2008 - 18:06)

Snad je ta máma ožrala.Nevínme jistě.Já mám tři děti,nikdy jsem ožralou nebyla,tak se nemohu vcítit.Je lehké však ji odkopnout a to určitě ta sobecká r.dělá.Má problém a dost velký,ale je to moc moc těžké nepít pro alkoholika.Věřím,že své dítě miluje,to by o něho vůbec nestála.Ale je to nemoc a moc krutá.Snad ji někdo pomůže se z toho dostat,já bych ji to šíleně přála,ale z toho co tu čtu,je těžké pokud ti nějaký parazit hlodá v duši jako je r.pak je to o to těžší.

petra (St, 18. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj,náhodou jsem se podívala na tuto diskuzi a vůbec nechápu co je to tady za lidi.Neznám celý přiběh,ale chápu,že R.se stará o dítě,má ho ráda a jeho ožralá matka na něj prdí,všechny okolo uráží,byla v léčebně a místo aby se snažila napravit svoje chyby a všem se omluvila a hodně moc moc děkovala R.že se jí starala o dítě,když byla mimo a moc moc se snažila vše dítěti vynahradit,ikdyž i tak to už úplně nikdy nepůjde,tak je všechno zase při starém.Každý může udělat chybu,ale musí si za ni nést odpovědnost.Kdyby s tim teď začala možná by to i ještě šlo,ale tohle je už moc.A tady všichni urážejí R.To se mi snad zdá.Ubohý alkoholici.Taky jednoho znám a ten se musel několik let snažit jak nejlépe mohl,aby ho jeho rodina přijala a sám měl obrovský výčitky

petra (St, 18. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj,náhodou jsem se podívala na tuto diskuzi a vůbec nechápu co je to tady za lidi.Neznám celý přiběh,ale chápu,že R.se stará o dítě,má ho ráda a jeho ožralá matka na něj prdí,všechny okolo uráží,byla v léčebně a místo aby se snažila napravit svoje chyby a všem se omluvila a hodně moc moc děkovala R.že se jí starala o dítě,když byla mimo a moc moc se snažila vše dítěti vynahradit,ikdyž i tak to už úplně nikdy nepůjde,tak je všechno zase při starém.Každý může udělat chybu,ale musí si za ni nést odpovědnost.Kdyby s tim teď začala možná by to i ještě šlo,ale tohle je už moc.A tady všichni urážejí R.To se mi snad zdá.Ubohý alkoholici.Taky jednoho znám a ten se musel několik let snažit jak nejlépe mohl,aby ho jeho rodina přijala a sám měl obrovský výčitky

Veronika (St, 18. 6. 2008 - 15:06)

Přesně tak ,až si matka dá do pořádku svůj problém z alkoholem ,jestli to dokáže ,moc bych jí to přála ,tak bude všechno jinak.Pokud bude pořád pít bude všechny kolem napadat ,zkrátka vše špatně jenom ona je dobrá .Dokud si svůj problém neuvědomí a neodstraní bude to neustálý kolotoč ,který nic neřeší.

NoNa (St, 18. 6. 2008 - 14:06)

Nějak mi uniká, proč tak hrubě na r útočíte. Jedno z možných vysvětlení je, že máte podobný problém jako matka drobka a tak se s její situací ztotožňujete :-))

Návštěvník (St, 18. 6. 2008 - 01:06)

nevadí,ať doufají nány,že je život nedonutí si sáhnout na absolutní dno.

Návštěvník (Út, 17. 6. 2008 - 21:06)

A nejhorší je, že takové pizdy jako je r. nebo Slávka z této kritiky mají jedině srandu...

Návštěvník (Út, 17. 6. 2008 - 20:06)

jenže to ta kurva r. nedovolí aby ji někdo pomohl.Zašlápne ji jako červa fuj je to k zblití.Nezastávám se opilkyně,ale ta r.je stvůra.

saba (Út, 17. 6. 2008 - 20:06)

taky matce přeji, aby se z toho dostala a mohla být zase normální matkou i když má proti sobě takovou svini jako r.Bude potřebovat hodně sil a pomoc ex manžela.

Návštěvník (Út, 17. 6. 2008 - 20:06)

ano to jest pravda.Jak bych ji přála aby to překonala a r.aby utřela hubu.

Veronika (Út, 17. 6. 2008 - 20:06)

Takový je osud alkoholika tvrdý a není cesty zpět ,vystupte z té cesty ,není z ní návratu ....

Veronika (Út, 17. 6. 2008 - 19:06)

Dítě ji nikdo nekrade ,ale kdyby vyřešila problém a veliký problém alkohol ,dívala by se na vše jinýma očima.Dítě by pro ni mělo být dostatečnou motivací.Pokud půjde cestou závislosti nikdy k ní dítě nenajde cestu bude stále víc klesat na hodnotě .Pro matku je přece dítě to nejcennější co má proč zahazuje tu šanci ,ale alkohol je zatím silnější ,dokud nad ním nezvítězí je ztracena......

Návštěvník (Út, 17. 6. 2008 - 17:06)

to ale nemění fakt,že je r. svině svionská

Nona (Út, 17. 6. 2008 - 16:06)

O konkretní situaci víme jen to, co sem r psala. Může to být tak, jak to prezentuje ona a díky ní se "drobkovi" dostane řádné péče. Žádná matka, která podlehla alkoholu nemůže o své dítě dobře pečovat. Nebo je to tak, tak to vidí Radka, Karel a další, že matka je chudák a pije proto, že jí r. krade dítě. Ale zdá se, že z různých příčit, stále je to alkoholička, což je primární problém, ne?

Reklama

Přidat komentář