Reklama

alkoholismus

Honza (St, 11. 6. 2008 - 16:06)

anonyme ty mas hroznej nadhled vid,nedelej vojéra a rekni co mas spolecnyho s tematem alkoholismus.Nakej problem urcite mas kdyz sem porad nahlizis.) tipuju to na neuspesnou lecbu a ted ti chlast nabroukava do hlavy,ze ti chteli v lecebne neco odeprit a vymyt mozek a ze je to spatne:)

Návštěvník (St, 11. 6. 2008 - 16:06)

A taky typická manipulace. :D

Návštěvník (St, 11. 6. 2008 - 16:06)

Roztomilý argument - typická PL... :-)))

Alča (St, 11. 6. 2008 - 15:06)

Nikdo ,žádní doktoři nám v PL nevymyli mozky ,to ten chlast řádně vymývá mozky .My mluvíme sami ,ale zajímalo by mě jestli ty jsi úplně v pořádku ,podle stylu tvého psaní se o tom dá silně pochybovat.Nehraje v tvém životě důležitou úlohu závislost?Přiznej se ,nám nemusíš ,ale sám sobě !!!

H. (St, 11. 6. 2008 - 09:06)

Ivanko, je to hrozné a skličující, ale ty ze své pozice nemůžeš udělat skoro nic. Pokud on sám nebude chtít přestat, není síla, která by mu v tom zabránila. Dávat mu najevo, že ho máš pořád ráda atd. to určitě ano, ale co dál, to nevím. Snad mě jen napadá - já mám opravdu dobrou zkušenost s těmi AA, zkus tam zajít nejdřív sama (neboj se, bývají to skvělí lidé) a pak ho třeba přesvědčit, aby se tam nezávazně šel podívat taky. Uvidí, že jsou lidi, kteří na tom byli stejně a zvládli to, třeba by ho to mohlo motivovat. Ale podle mě, pokud si ještě nesáhl na dno, asi nebude chtít přestat pít.

Návštěvník (St, 11. 6. 2008 - 08:06)

hodně těchto schizofreniku končí,prostě diky návykovým látkám rychleji svůj život někdy i o 1 TŘetinu alkohol+cigarety a někdy i drogy-smetánka-že ,?PÍT S MIROU,?a nebo chlastat blbi troškařit-viŤ...

Návštěvník (St, 11. 6. 2008 - 08:06)

problem je v tom že se u těchto schizofreniku začíná v malým a končí va valkém alkohol má chuŤ...až na dno,?!Mudr.CsC.Jaroslav Skála-kniha

... (Út, 10. 6. 2008 - 16:06)

Vidím, že staří známí agitátoři přišli podpořit své věrné vyznavačky. Hm, jen aby si taky jednou uvědomili, že z nich nemluví oni sami, ale ti doktoři, co jim v PL vymyli mozek.... :-/

Návštěvník (Út, 10. 6. 2008 - 14:06)

Ari a Slávka napsaly pouze svoje zkušenosti.A je vidět,že spoustu lidí to nesmírně rozčílilo.Dobře jim tak.Oni možná jednou časem pochopí,že ani na jedné straně barikády to není jednoduché.Jak ze strany závislého,tak ze strany druhé.Kdo nezažil,nepochopí.

Návštěvník (Út, 10. 6. 2008 - 14:06)

tato diskuze se celkem ostře rozjela.kdo chce kam,pomozme mu tam.

Jord (Út, 10. 6. 2008 - 14:06)

Ari,nesmírně ti fandím

Ivana (Út, 10. 6. 2008 - 13:06)

Martino, můžeš mi ale poradit jak tedy pomoci mému otci - alkoholikovi, už 9 let žije sám, matka odešla, už to nemohla snášet. Chtěla bych mu pomoci..má jenom mě...ale taky moje prosby, pláč, křik, přemlouvání...byly bez úspěchu...bojím se dne, kdy to dojde tak daleko, že už nebude platit za byt, dojdou mu peníze, protože se jeho spotřeba alkoholu rapidně zvyšuje a skončí někde na ulici ..mám ho nechat padnout tzv. na hubu a doufat že se vzchopí? Mám mu opakovat, že ho mám ráda a chci mu pomoct? Jenomže kolikrát je to na nic, když ve chvíli kdy mu chcete říct že mě na něm záleží, tak je v takovém stavu, kdy není schopný vnímat a pochopit, co mu chci říct....prosím, poraďte...nechci čekat až bude pozdě ...

Návštěvník (Út, 10. 6. 2008 - 12:06)

Konečně super IQ test ke kterému dostanete i certifikát, záruka kvalitního výsledku. Vyzkoušejte http://cz.iq-test.eu/?d=12534

H. (Út, 10. 6. 2008 - 12:06)

To bude spíš jen placebo efekt... Já to taky užívala a absolutně žádný přínos. A snad ti ani nemusím psát, že pít a zároveň se to snažit něčím vylepšovat není řešení. Bude se to s tebou nejspíš pořád zhoršovat, jestli něco nepodnikneš. Byla jsem v naprosto stejné fázi, chápu tě.

Viky (Út, 10. 6. 2008 - 11:06)

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s Kudzu http://www.lekarna.cz/kudzu-vytazek-z-korene-kudzu-cps-60/
Mám pocit, že v tom dost lítám, už si ani nepamatuji den,kdy jsem se naposledy něčeho nenapila.Přes den dobrý,ale jak večer přijdu domů,nemůžu di pomoci. 1l vína nebo 5 piv u mě bylo na denním pořádku. Kudzu jsem si koupila před týdnem a docela na mě účinkuje,ale stejně nevydržím,ale i tak si myslím, že místo litru vína vypít jen 2 skleničky je docela úspěch.

Helena (Út, 10. 6. 2008 - 11:06)

Ještě jsem chtěla napsat, že nyní abstinuji teprve rok a půl, tak ještě samozřejmě nejsem za vodou. Ostatně to nebudu nikdy, alkoholismus máme nadosmrti :-)

Helena (Út, 10. 6. 2008 - 11:06)

Já vlastně nevím, proč jsem přestala pít. Psala jsem tady o tom už víckrát. Byla jsem v léčebně, pak abstinovala rok a čtvrt a zase zrecidivovala. Pak jsem ještě jednou vydržela rok a zase. Plácala jsem se v tom i s těmi obdobími abstinence asi 7 let. Léčebna mi určitě mnoho dala, ale nestačilo to. Kromě toho chodím na doléčovací skupinu na denní stacionář pro alkoholiky v Praze na Ondřejov a na AA. Katko, jestli jsou někde u vás AA, zkus to. Pro tu podporu je to velice dobré. (www.sweb.cz/aacesko/)
Pak čtu různé knížky, nejen o alkoholu, ale o sebepoznání vůbec a chodím na sebepoznávací semináře (modrá alfa, enneagram, rodinné konstelace, holotropní dýchání- neříkám, že všemu tomu fandím, ale nějaké účinky to mělo). Nevím, co z toho "zabralo", možná od každého něco. Co ale vím jistě, že člověk nesmí usnout na vavřínech a přestat na sobě pracovat, to mě naučily recidivy.

Katka (Út, 10. 6. 2008 - 10:06)

Ahoj Aleno,je fajn vědět, že to někdo zvládl. Já mívám období, kdy se dokážu úplně složit a pak se z toho hrabu. Nejhorší jsou ty výčitky, co zase člověk nadrobil. Tak jsem si řekla dost. Nevím ale zda se dá vzít zpět. Nejhorší je získat si důvěru a respekt.

martina (Út, 10. 6. 2008 - 09:06)

NEhádejte se.Každý má jiný zkušenosti a názory.A taky každej alkoholik je jinej.Pravda je,že být dětmi a dívat se na opilého rodiče,který je agresivní,nebo zvrací,pomočuje se apod.-máte to zážitek na celý život.A ten kdo pije z nějakýho důvodu začal.Někomu to dodává sebedůvěru-ten případ dobře znám,někdo se cítí sám,někdo proto že ho partner podvádí....To nejde odsoudit buď alkoholika,nebo ty okolo něj.A každej alkoholik nemusí být špatnej a k odsouzení k tomu nejhoršímu....Mohl to být hodný a inteligentní člověk.To ty okolo nemuseli být ty nej...A stejně je to i naopak...A každému by se mělo pomoci-ať tomu,kdo pije,tak těm okolo.Asi si mě ari podá,ale to je můj názor.

Alena (Po, 9. 6. 2008 - 20:06)

Ahoj Katko ,já se taky přidám do diskuse .Již čtvrtým rokem úspěšně abstinuji .Prošla jsem tříměsíční léčbou ,která mi zachránila život.Nedá se ani popsat jaký život je bez alkoholu.Je to výhra ,život vidím čistě a raduji se z každé maličkosti.Jaký recept mají lidé ,kteří abstinují ? každý má jiný ,na každého působí něco jiného.Ale každý má ten svůj podle kterého se řídí.Důležitá je pevná vůle .Je jasné ,že přijde stres a to je právě to ,že proti němu je nutné se bránit.Člověk musí být silný natolik ,že se ubrání nástrahám života.Je nutné si připomenout výhody abstidence ,nevzpomínat na příjemné chvíle s alkoholem.Hodně lidí se mě ptá co by se stalo kdybych se napila ,já jim odpovím ,že nevím a ani to nechci vědět a ani nemám potřebu to zkusit.To bych zradila sama sebe a zničila bych to ,co jsem si vybudovala a vypracovala ,vybojovala.Každý den bojuji a večer se pochválím ,tak zase jsem to zvládla ,ikdyž ten den třeba nepatřil k těm nejlepším.Ale zvítězila jsem sama nad sebou!!!Jsem na sebe tvrdá a ono se to vyplatí.Nejšt?astnější okamžik vašeho života nastává tehdy ,jestliže se rozhodneme poznat Pravdu a když je vaše rozhodnutí natolik pevné ,že už není cesty zpět.

Reklama

Přidat komentář