Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

m (Út, 31. 5. 2016 - 18:05)

Pan T, chcem vas poprosit o radu a nazor, nakolko vas povazujem za velmi schopneho a fundovaneho odbornika. Ak by sa dalo a bol by ste ochotny, napiste mi prosim na email: [email protected]. Nechcem tu na pode diskusneho fora menovat a ovplyvnovat. Velmi pekne dakujem. Maria

T. (Út, 31. 5. 2016 - 16:05)

Jen si dovolím opravit, co psala "pavls" - dr. Ridzoň nezemřel, zemřel prof. Keller (ze stejného pracoviště).

Pavlas (Út, 31. 5. 2016 - 15:05)

Nepsala jsem od rána,nevím kdo píše za me.U zubaře jsem nebyla a boreliózu nemám.nějak je to zde popleteny

Hanka (Út, 31. 5. 2016 - 14:05)

Pavlas
pokud ti to začalo dva dny po zubaři, já v tom teda souvislost vidím. Ale jsem jen pacient,ne doktor. Co se týče boreliozy, to, že máš negativní krevní testy neznamená, že ji nemáš, nebo jsi ji v minulosti neměla. Je to jen informace o protilátkách v krvi. Pokud se borelka neléčí, protilátky tělo přestane vytvářet a z krve se nepozná nic.
A teď k tomu cukání. Mě osobně stav zhoršuje kofein, alkohol. Takže zkus vynechat obojí včetně černého čaje. A zkus fakt ten vitamin D, B a hořčík, denně. Nech si napsat injekce B12. Kombinace toho všechno to musí zmírnit.

Syková (Út, 31. 5. 2016 - 14:05)

Tým senátorky Sykové si nechal platit za léčbu, akademie ji chce odvolat

"Přes sto tisíc korun si od pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) nechal podle pořadu Reportéři ČT platit vědecký tým lékařky a senátorky Evy Sykové, působící v motolské nemocnici. Účast na klinické studii je přitom ze zákona bezplatná. Šéf Akademie věd v reakci navrhl, aby byla lékařka odvolána z čela Ústavu experimentální medicíny."

http://zpravy.idnes.cz/lecba-amyotroficke-lateralni-sklerozy-nemocnice-motol-reporteri-ct-1g4-/domaci.aspx?c=A160531_095542_domaci_jw

Pavlas (Út, 31. 5. 2016 - 14:05)

Zubař se vyjádřil, že od něho to být nemůže - ale v ty době to začalo. Krev mi brali všechno mám v normě minerály a stitna taky borelioza v krvi nenalezena. Mě jazyk někdy necuká jindy pumpuje celkem často na jednom max 3 místech. Někdy mě v něm jakoby vrní nebo brni až pali - ale přitom necuká. Cukani mě začalo z ničeho nic a všude po těle. Teď nejvíc cejtim a vidím cukat okolo kotniku směrem k lytkum a jazyk a pak taky někdy stehna. Antidepresiva mám teprve 14 dní a zatím jen půlku tablety denně tak zatím žádný zlepšení moc nepozoruji.

Hanka (Út, 31. 5. 2016 - 11:05)

Pavlas
a co ta borelka? Dělali ti testy???
Mě jazyk neškube, zatím. Ale podle nějakých studií není důvod si myslet, že když škube jazyk, znamená to něco horšího než když škube cokoliv jinýho. Je to sval jako každej jinej. Navíc ty jsi psala, že to začalo po zubaři nebo ne? Neporušil ti tam nějaký nerv?

Hanka (Út, 31. 5. 2016 - 11:05)

Adellka
to je přesně to co si myslím také s tou boreliózou a u mě se i potvrdila. Nicméně po přeléčení cukám dál. Míň ale cukám. Podivné je, že po ATB se cukání přeneslo do jiných míst a z původních úplně zmizelo. To je prostě úlet. Přátelé drazí, chci vám ale říct, že stres to zhoršuje!!! A to tak že velmi!! To je důvod, proč antidepresiva "pomáhají", po nich se to utlumí. Já chápu, že jsme ve stresu z toho,ž e přesně nevíme, co to je, moc se o tom nemluví, ale fakt pokud máte čisté EMG a nemáte svalové slabosti, hodte se do klidu! Čím víc budete ve stresu, tím víc budete cukat, to je vyzkoušené na mě samotné.

m (Út, 31. 5. 2016 - 11:05)

Pan mva123, citala som vaše starsie prispevky, o tom, ako emg neprekazuje u vas als, pricom mate afrofiu a slabost, fascikulacie. Chcem vas poprosit, napisal by ste mi na email, mam podobne problemy, len rýchlejšiu progresiu, napriek tomu emg vo norme.
Neviem už, na koho sa obrátiť.

honza36 (Út, 31. 5. 2016 - 07:05)

neznáte někdo Kristýnu šenkeříkovou z reportéři čt.mluví jako zdravá ,bylo by zajímavý znát její návod na boj .

Pavlas (Út, 31. 5. 2016 - 07:05)

Omlouvám se...Můj email: [email protected]

pavlas (Út, 31. 5. 2016 - 06:05)

Omlouvám se Mudr.Ridzonovi,samozřejmě žije,byla jsem u Mudr.Kellera,překlep,děkuji.Skubu všude na všech místech,občas ruka,stehno,nárt,břicho,záda,v obličeji víčko kolem rtů,atd,je to tuk,tuk,tuk.několikrát za sebou,lýtka praktický neustále v klidu.jazyk také občas tuk,tuk,tuk třeba 5 za sebou.mám to na jazyku jen občas a poprvé jsem si toho všimla před 3 lety..mám kamarádku která má tyto problémy také rok,bere antidepresiva a má zlepšení. Email prosím pošlete napíší Vám,děkuji.

Adellka (Po, 30. 5. 2016 - 22:05)

Dobrý den mohla bych na Vás...Hanko, vy píšete i o zatuhlosti a motání, nejen fascikulacích.Nedávno jsem objevila článek, který je tedy v Aj- dala jsem do překladače, kde se píše, že k ALS se vztahují i infekce. Psala jsem zde již o Borelioze. Muze zasáhnout mnoho nervových system?, protože se váže na gliové buňky v mozku. Ofiko se u nás o tom nic nedozvíš, ale původcem a startovačem chorob jako Alzheimer, Parkinson, Als, může být i chronická infekce. Pokud se včas neléčí. Dohledám to a pokud to najdu, tak to mohu sem vložit.

Hanka (Po, 30. 5. 2016 - 22:05)

Pavlas
mě radili hořčík,...Vitamíny Becka jsem zkoušela brát, magnesium taky. Podle krve mi nic nechybí - žádný efekt to nemá. Jsem bezradna a vystresovana. Nevím co se z toho vyklube. Můžu se zeptat jak ten jazyk skube vám? Nemohla by jste mi poslat email ze by jsme si mohly pokecat? Nevím s kým se o tom poradit. :-(

H. (Po, 30. 5. 2016 - 22:05)

Pavlas
mě radili hořčík, B, do toho jím D, je to trochu lepší, ale ne o moc. Objevuji se mi stale nova a nova mista. Hybou se mi i prsty na rukou, někdy palec, někdy ukazovák. Máte pravdu, neřeší to. Nevědí co. Když jsem řekla, že ty vitaminy jsou bez efektu, napsali mi Lexaurin.

Hanka (Po, 30. 5. 2016 - 21:05)

pavlas
muzu se zeptat, kolik...Já skubou skoro všude a skoro furt - při pohybu asi ne jen když si sednu tak mi při pokrcenych nohach skube nejvíc kolem kotniku ale taky v lytkach a stehnech opravdu skoro všechny svaly i po těle hrudník vždy tuk tuk tuk někdy jednou někdy 6×- mela jsem i zaskuby na rukou mezi prsty, ale to ted preslo -oči i u pusy, ale ten jazyk mě depta úplně nejvíc. Sílu mám pořád stejnou - sportuju- zatím bez omezení. - ale psychiku mám z toho v háji. Nevím jestli mi to nevyvolal střes. Fascikulace na jazyku mám i na mobilu natočený. Prosím jestli mi někdo může poradit budu vdecna - doktoři u nás to neřeší. Moc děkuji. Je mi 34 - 2 malé děti + 2 nemohou či prarodiče v péči.

Madlin (Po, 30. 5. 2016 - 19:05)

pavlas
muzu se zeptat, kolik záškubů denně tak míváte??
20, různě po těle nebo na stejném místě? máte záškuby i v obličeji?? díky

Madlin (Po, 30. 5. 2016 - 19:05)

pavlas
muzu se zeptat, kolik záškubů denně tak míváte??
20, různě po těle nebo na stejném místě? máte záškuby i v obličeji?? díky

milan (Po, 30. 5. 2016 - 14:05)

Pavlas,doktor Ridzon je na zive. Asi ste bolo u ineho lekara.

Pavlas (Po, 30. 5. 2016 - 12:05)

Omlouvám se za překlepy,vezu kočárek.vyšetření v Krci

Reklama

Přidat komentář