Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

marti (St, 10. 3. 2010 - 09:03)

Krásný den,chtěla jsem se zeptat když už je tatínek ležák,máme čím dál tím horší problémy se stol.Potřebu vykonáváme 3krát týdně s pomocí klystýru plus fortrans.Jak se to řeší když to nepůjde vůbec.Děkuji moc.

... (St, 10. 3. 2010 - 07:03)

Ahoj všichni,starám se o...kolik stojí náplasti v Itálii?

... (St, 10. 3. 2010 - 07:03)

To M : co je to physiomer ?...ACC long prodávaji volně v každé lékarně , 1 šumivá tableta v trošce vody vypit,účinkuje 24 hodin

... (St, 10. 3. 2010 - 07:03)

To M : co je to physiomer ?...ACC lkong prodávaji v každé lékarně

Jitka S (Út, 9. 3. 2010 - 22:03)

Ahoj všichni,starám se o muže,má als 2,5roku,měli jsme problémy se sliněním,velmi nám pomohla paní,která mi po diskuzi na doktorce nabídla scopolaminové náplasti,jmenují se Transcop,vyrábí je Italové a jedná se o náplasti proti cestovní nevolnosti a mořské nemoci,dávají se za ucho a vydrží 3dni a můžu říci že slinění uklidňují opravdu velmi výrazně,snažíme si sehnat další,v Itálii by měli být volně prodejné,v Německu snad také a tady by se relativně prý daly sehnat podobné,se stejným obsahem scopolaminu (1,5mg) ale vyjdou o hodně dráž,ale jelikož výsledek fakt stojí za to,pokud neseženem Transcop,půjdem i do těch drahých,naše paní neuroložka a doktor na nutričním se snaží také zajistit dovoz těchto náplastí,tak uvidíme,jak shánění dopadne,jinak moc držíme všem palce,jo,také nám pomáhá himalájský ajurvédský čaj Vyana.ahoj všem Ji.

M. (Út, 9. 3. 2010 - 18:03)

http://www.physiomer.cz/

http://www.lekynainternetu.cz/p/acc-long-600mg-10-sumivych-tablet/

obojí je volně prodejné :)

Mirka (Út, 9. 3. 2010 - 17:03)

To M : co je to physiomer ? Fyziologický roztok ? A ten ACC log (nebo long?) lze zakoupit volně v lékárně ? Díky za radu.

M. (Út, 9. 3. 2010 - 15:03)

acc se myslím prodává i jako gel

Y (Út, 9. 3. 2010 - 12:03)

Znáte někdo příčinu toho zahlenění?

Renata (Út, 9. 3. 2010 - 12:03)

na hleny do nosu stříknout...moc děkuji za rady, hned to koupím a zkusíme, myslíte, že to můžeme dát do tý sondy (ACC), protože ona normálně už nic nevypije,taky doufám, že s tou sondou se jí trochu uleví, jedla s hrozným úsilím, dost jí to vyčerpávalo,zdravím a děkuji

... (Út, 9. 3. 2010 - 12:03)

na hleny do nosu stříknout...ACC long nám také pomáhá,problém je ho už teď pít, my už jen málo po lžičkách, bohužel

M. (Út, 9. 3. 2010 - 12:03)

na hleny do nosu stříknout physiomer a do vody rozpustit ACC log a vypít, ale opatrně musí se na to hodně pít, aby nezačaly bolet ledviny:) u mě velmi účinné

... (Út, 9. 3. 2010 - 11:03)

Píšu zkušenosti se zavedením PEGU-pro nás super, po měsíci 1 kg váhový přírustek,což je pro nás radost / po úbytku 20 kg/. Podávání tekutin super, několik hrnků čaje během dne na žízeň žádný problém.Doporučuji.Trochu se tím usnadní život.

Renata (Út, 9. 3. 2010 - 11:03)

Môj manžel má ALS,...všechny moc zdravím, mojí švagrovou včera pustili z nemocnice, zavedli jí sondu PEG, už nemohla jíst ani pít, ještě že byla silnější, už zhubla 30 kg, taky má problémy s hlenama, snažíme se jí to odsát odsávačkou, ale ne moc úspěšně,profesorka Syková se ozvala asi před třemi týdny, slíbila objednat na další vyšetření do Motole, ale bohužel už se zase neozvala, taky stále doufáme, že se co nejdříve objeví nějaký lék, který pomůže, bezmoc je hrozná,musíme doufat a věřit

Hela (Út, 9. 3. 2010 - 09:03)

Pro a:Moc Vám přeji at je...Môj manžel má ALS, diagnostikovali ju v máji 2008, pravidelne čítaval túto stránku,dúfal, že sa niečo nové dozvie. U neho má als rýchly priebeh. Najprv mu odišla prava ruka, potom ľavá, oslabli dolné končatiny, zle prehltával, ťažšie dýchal. Pred týždňom plánoval, že pôjde do Piešťan, ADELI centrum. Žiaľ posledné dní ho tak trápili hlieny, ťažko vykašľaval, že na 4. deň po trápení sa zle rozprával, vyslovoval len nejaké slová. Už od stredy leží na ARE-intenzívke, lebo mal zástavu srdca /tak tvrdí pohotovostný lekár/. Dýcha pomocou prístroja. Keď som včera našla tú správu z 24.11.09 o lieku TRO19602, veľmi som sa potešila. Snáď niečo nájdu proti tej zákernej chorobe. Manžel má 56 rokov. Posledný mesiac bral lieky od Havelku. Písali ste o ňom, ako sa drasticky vyjadruje, u nás sa tak vyjadrujú aj lekári, na východe. Pokiaľ mu nepoviete, akú máte chorobu, podľa dátumu narodenia Vám predpíše liek. Manželovi veľmi pomáhali. Držím všetkým palce a prajem veľa, veľa trpezlivosti.

a (Ne, 7. 3. 2010 - 17:03)

to Zlatka- jak se pozná...Jinak k tomu konopí. Zda je samec nebo samice poznáte až u dospělejších rostlin. Samci pouze kvetou a samice tvoří palice a ty jsou lepší.

a (Ne, 7. 3. 2010 - 17:03)

Zkuste si přečíst tento článek o léčbě vodou.

http://www.napojeni.cz/zajimave-clanky/lecba-vodou

a (Ne, 7. 3. 2010 - 17:03)

pro Jitku: mívala jsem křeče, ale vypozorovala jsem, že je mám po džusech a sladkém pečivu. V létě hlavně po jahodách a na podzim po burčáku, ten jsem už potom nikdy nepila. Obecně se vyhýbám všem potravinám, co překyselují. Piju jen studánkovou, studniční a v krajním případě kohoutkovou vodu. Žádnou kupovanou, ta je prý ozařována americiem, aby rok v láhvi vydržela. Křeče téměř nemám. Dříve jsem se bála protáhnout a někdy jsem fakt řvala bolestí. Určitě mi pomohlo i konopí :o)))

Jitka 2 (Ne, 7. 3. 2010 - 11:03)

pro a - dobrý den,máte v noci křeče ve svalech?mamince se moc zhoršily noční křeče a jde mi o to, zda konopí pomůže od těch křečí.(Užívání na noc). děkuji moc za radu

Eva (So, 6. 3. 2010 - 19:03)

Bohužel, nejedná!!!ALS...Pro a:Moc Vám přeji at je vse jen dobre,držím moc palce a dekuji za odpoved

Reklama

Přidat komentář