Reklama

Anestezie před gynekologickou operací

Petr (Pá, 7. 10. 2016 - 20:10)

Jako chlap bych u sebe gynekologickou operaci vydržel i bez anestezie,ale nesměli by mi trhat nehet to bych se zbláznil bolestí.

Primář (Pá, 7. 10. 2016 - 19:10)

Podle nejnovějších poznatku dobře zafixovaný pacient nepotřebuje anastezi.

Aneta (Pá, 7. 10. 2016 - 18:10)

Moc prosím, zda by mi mohl...Na operaci jsem byla celkem 13 krat a nic to neni pri tom sem jeste dite je mi trinact let a zvladla jsem to klystyr jsem dostala 3 krat to zvladnes.

Linda je chlap (Pá, 4. 3. 2016 - 11:03)

Ai dejte jeji email do google
[email protected]

je to chlap ze Zlínska, který si podává inzeráty na erotických seznamkách.

Lucka (Pá, 4. 12. 2015 - 18:12)

Moc prosím, zda by mi [email protected]
je dle google 45leté prase ze Zlína.

Pavel (St, 18. 3. 2015 - 18:03)

Operaci mám zdárně za sebou, narkózu jsem příjemně prospal a žádné komplikace neměl.

Jana (Út, 20. 1. 2015 - 20:01)

Nebylo to nic hrozného, jen...Pavle, díky moc za ocenění mých rad ! Přiznám, že moje naštvání na Tebe bylo unáhlené, protože jsi Lindě napsal jen a jen pravdu, až na to vysvětlení toho pojmu "inoperabilní pacient". Ty jsi jí zase psal své zkušenosti z pohledu pacienta, což je stejně důležité, jako rada profesionála ! I když, jak jsem psala, sama toho mám za sebou také hodně - 19 CA různé hloubky a délky celkem ! Ale nechtělo se mi to rozepisovat, proto jsem se vyjídřila pouze k odborné záležitosti - k obavám Lindy z CA. Ale snad se nám oběma podařilo Lindě dodat odvahy, kterou tolik potřebuje k tomu, aby na výkon nastoupila ! Lindo, ještě jednou, HLAVU VZHŮRU A NIC NEODKLÁDEJ !! A Tobě Pavle díky, jsem ráda, že jsme se tu sešli:-) ! Pro dnešek musím na PC končit, zdraví: Jana:-)

Pavel (Út, 20. 1. 2015 - 19:01)

Pavle, nezlobím se na Tebe,...Nebylo to nic hrozného, jen to bylo na takovém intimnějším místě, vlastní výkon byl spíš menší. Člověk je nejvíce nervozní z neznámých věcí, sestra Lindě zákrok docela dobře popsala. Ovšem pohled ze strany pacienta je trochu jiný, tak to snad pomůže.
Určitě bude dobře, až si v březnu napíšeme, jak to dobře dopadlo.

Jana (Út, 20. 1. 2015 - 17:01)

Jano, omlouvám se. V...Pavle, nezlobím se na Tebe, taky toho musíš mít hodně za sebou, když jsi zde Lindě vše tak pěkně a výstižně popsal a jí jsem se soustředila více méně jen na anestezii, protože m.j. je to i moje práce, i když jen na veterině, moc mě práce baví a zajímá a pak sem tam písnu někam, kde by se mohly moje rady hodit, ale nejdřive jsem měla pocit, že jak jsi napsal Ty, čachruješ a to mě tošku naštvalo, ale teď už na Tebe naštvaná nejsem ! Měj se hezky, zdraví: Jana:-)

Lindo a Ty opravdu neotálej !!

Pavel (Po, 19. 1. 2015 - 22:01)

Pro Pavla i...Jano, omlouvám se. V žádném případě nečachruji, tvůj příspěvek jsem četl až po odeslání svého. Přehlédl jsem, že přibyl další příspěvek. Vidím, že tomu rozumíš líp.

Jana (Po, 19. 1. 2015 - 22:01)

Inoperativní pacient je ten,...Pro Pavla i Lindu:

Inoperabilní pacient není jen takový pacient, kterému nelze podat celkovou anetezii, ale i z jiných důvodů, to bych se opakovala. CA je dnes mnohem šetrnější, než bývala, samozřejmě že riziak jsou, ale je jich oproti minulosti minimum. Vím, o čem píši, jsem zdravotnice, i když jen veterinární, ale to je stejné. Chtěla jsem pomoci a i tím, že jsem si spoustou operací prošla. Tak nevím, proč tu na mě Pavle machruješ, to jsi nemusel ! Vidím, že zde ztrácím čas, končím !
Lindo, Ty neotálej a jdi na tu operaci, v tomto směru má Pavel pravdu ! Držím palečky ! Jana

Pavel (Po, 19. 1. 2015 - 18:01)

Lindo, přečetla jsem si...Inoperativní pacient je ten, který nelze ze zdravotních důvodů uspat do celkové anestezie. Ve Vašem případě o to asi nejde.
Obavy z operace má asi každý, u CA je i nyní určité riziko komplikací, ale to je u každé činnosti. Na druhou stranu riziko ponechání cysty v těle výrazně zvyšuje možnost vzniku nádoru a daleko náročnější léčby s větším rizikem.
Začátkem března jdu rovněž na další menší operaci CA. Bude to moje třetí operace, ale nervozita před operací určitě bude.
Na druhou stranu jak člověk nastoupí do nemocnice, tak vlastně nemá moc prostoru, jde to jedno po druhém.
- Při vlastním příjmu pohovor anesteziologem a pak s chirurgem, spousta podpisů papírů.
- Přijetí na pokoj, uložení věcí, převlečení do nočního úboru.
- Kontrolní odběry krve, měření tlaku, oholení místa výkonu (minule mi holili místo velmi blízké vašemu).
- Vyprázdnění tlustého střeva - YAL
- Na noc prášky nebo injekce, docela uspí. Chodí se spát i se vstává brzo.
- Ráno budíček, hygiena, léky, další YAL.
- Kapačka.
- Pak čekání na odvoz na sál, já docela čekal a to byl asi jediný prostor k různým úvahám, Vy máte jít hned ráno, tak to bude rychlejší, já byl poslední v operačním seznamu.
- Odvoz na sál, vysvléknutí, ulehnutí na stůl, nasazení kapačky, kyslíkové masky ap. jde už rychle. Pak "zhasnou světlo" a proberete se až na pooperačním pokoji nebo cestou na něj. Uspání proběhne velmi rychle, jak píši prostě "zhasnou".
- Po operaci se nesmí den chodit ani zvedat na posteli, pití až večer a jídlo až druhý den. Rána pobolívá, ale většinou dávají injekce, tak to jde.
- Pokud nejsou komplikace, tak u malých zákroků pouští za 1 - 2 dny domů.
- Doporučuji dobrou knížku, já za pět dní přečetl dvě (samá mrtvola) a ještě pracoval na počítači.

Nastupuji v březnu téměř ve stejný den, tak držím palce a myslete na něco jiného a pěkného.

Jana (Po, 19. 1. 2015 - 15:01)

Přátelé,
moc vám děkuji...Lindo, přečetla jsem si Tvůj příspěvek, tak ještě zareaguji, hlavně ještě vysvětlím, co znamená inoperabilní pacient. To je takový pacient, který nemůže z různých důvodů být operován, může to být třeba rakovina s metazámi, které už jsou tak rozsáhlé, že je pacient prostě inoperabilní, tzn. není schopen operace, nepřežil by ji. To samé platí o CA, dříve, kdy CA nebyla tak šetrná bylo dost chronicky nemocných inoperabilních právě proto, že bylo vysoké procento anestezologických rizik, především u kardiaků bývala CA nebezpečná, proto se takoví pacienti většinou neoperovali, ale s tím už si dnes umí moderní anesteziologie poradit ! Když si vezmeš, jaké se provádějí operace, transplantace, atd. ... je proti tomu CA na malý gynekolog. výkon brnkačka ! Mnohem horší je zanedbat zdravotní potíže, jak zde píše Pavel ! Tak hlavu vzhůru a do toho ! Zdraví: Jana

Linda (Po, 19. 1. 2015 - 14:01)

Lindo, není čeho se bát !...Přátelé,
moc vám děkuji za vaše slova i za podporu. nevím moc , co je to inoperabilní pacient, ale asi to budu já. Ono se to dobře píše, ale strach je strach a já moc bojím. Asi bych snášela bolest, ale ne to co mi popsali. A na strach jsou všechny medikamenty krátké. Už teď špatně spávám a stále na to musím myslet. Asi si myslíte, že jsem posera, asi jsem , ale nejde s tím nic dělat. Nevím jestli budu mít sílu tam vůbec jít. A když, tak vím, že mě stejně neuspí, protože strach je silnější. Myslíte si, že jsem psychopatka, ale nejsem, jen mám obyčejný strach. Někdo se bojí pavouků, já tohohle.

moc díky L.

Pavel (Pá, 16. 1. 2015 - 13:01)

Moc prosím, zda by mi mohl...Mám za sebou operaci v podobné pozici v celkové narkóze. Postu operace ti vysvětlili velmi dobře. Některé úkony před nejsou nejpříjemnější, ale jde to. Zanedbat léčbu je horší.

Jana (Čt, 15. 1. 2015 - 21:01)

Moc prosím, zda by mi mohl...Lindo, není čeho se bát ! Dnes už je anesteziologie na vysoké úrovni a i celková anestezie je mnohem šetrnější, než bývala před 20 - 30 lety. Já osobně má CA za sebou 19 různé délky a hloubky a žiju ! Před břišní operací klystýr dávají, ale když jsem byla na malém výkonu - kyretáži, tak mi ho nedávali. Většinou CA snáší pacienti dnes už dobře, i když samozřejmě můžou nastat individuální problémy, zvracení, nauzea apod. ale dnes už i tyto, dříve velmi časté projevy po CA nesjou zdaleka tak časté. Dokonce je díky moderní anesteziologii a šetrnějším lékům uspat i dříve inoperabilního pacienta. Poprvé se bojí snad každý, to je i normální, ale hodně Ti také pomůže, když si popovídáš se "spolubydlícími" ! Přeji Ti hodně odvahy a držím palce ! Zdraví: Jana

Petr (Čt, 15. 1. 2015 - 15:01)

Byl jsem na operaci celkem 2x, jednou se zlomenou rukou (celková ansetezie 2 hodiny), a bypass koronárních tepen (8 hod). Klystýr jsem dostal 2x po sobě jen při operaci bypassu. Zpočátku jsem nad tím kroutil hlavou, ale nakonec jsem byl rád, protože jsem ležel 4 dny na JIP a stolice by s rozpáraným hrudníkem byla asi problém. Jinak klystýr byl v pohodě, daleko horší bylo, když jsem se probral a měl jsem v plicích zasunutou trubku připojenou na dýchací přístroj. Po narkóze jsem žádné problémy neměl, ale každý to asi snáší jinak.

Linda (St, 14. 1. 2015 - 15:01)

Moc prosím, zda by mi mohl odpovědět.
Je mi 21 let, jsem studentka a zatím ještě panna a od října 2014 jsem začala mít gynekologické obtíže. Nakonec jsem navštívila lékaře. Z důvodu mého panenství mě vyšetřil per rectum (análně) a řekl, že má podezření na cystu v zadní části pochvy. Poslal mě na ultrazvuk a zde se toto potvrdilo. Říkal, že to není nic závažného, ale byl by vhodné to dát pryč a na rozbor. řekl, že je to jednoduché a zákrok bude proveden v lokální anestezii. Ne moc ráda, ale souhlasila jsem. Objednal mě na další vyšetření a zde mi sdělil, že se zákrok bude muset provést v celkové narkóze a objednal mě na 3. 3. 2015. Z narkózy mám strach a proto jsem se zeptala, zda je to nutné a taky na podrobnost s tím spojené, neboť jsem nikdy na žádné operaci nebyla. Odkázal mě na sestru, že mi řekne vše potřebné.
Nezapírala jsem, že mám strach a že narkózy i samotné operace velmi bojím. Sestra mi sdělila, že celková narkóza je nezbytná vzhledem k prováděnému zákroku. Sdělila mi, že do nemocnice musím nastoupit již odpoledne den před tím, 1.3.2015. to již musím hotova předoperační vyšetření. Řekla, že po nástupu musím podepsat souhlas s hospitalizací, která bude trvat celkem asi 4 dny. Jelikož nejsem vyholená a zákrok bude proveden vaginální cestou, řekla mi, že musím počítat také s oholením. Na večeři dostanu jen sušenku a čaj a na noc nějaké prášky na uklidnění. To nevím jestli pomůže, protože se toho opravdu moc bojím a vím, že ze strachu nezamhouřím oka. Sestra mi řekla, že mě pravděpodobně dají na předoperační stacionář, kde budou pacientky, které půjdou druhý nebo další den na zákrok. Tím spíš neusnu.
Ráno mě probudí již v 5:00 (ale stejně spát nebudu) a mám dostat klystýr. Zeptala jsem se, jestli je to nutné a sestra řekla že ano, neboť před celkovou narkózou se to dělá, neboť v narkóze dojde k ochabnutí svalstva a tím i svěračů a údajně bych se pokakala a počůrala? Po klystýru a vyprázdnění pak dostanu injekci (do zadku), po ní, že už moc nebudu vnímat, budu již jen ležet na vozíku a odvezou mě na sál. Zde dostanu injekci do žíly, po která navodí lehký spánek, dají mě do operační gynekologické polohy a pak a bude následovat vlastní narkóza. Před vlastní operací mě ještě vycévkují a dojde k vlastní narkóze Nevěřím, že usnu, znám se a toho se bojím. Po probuzení mi prý bude asi den špatně, ale to je prý normální. Tak mi to bylo řečeno.

Nevím mám z toho divný pocit a přiznám se i celkem strach. A hlavně nevím, jestli mi byla sdělena pravda. Jsem přesvědčena, že vzhledem ke strachu neusnu, bojím že to nezvládnu.
Kdo má s tímto nějaké zkušenosti, prosím ozvěte se mi zde nebo na e-mail ([email protected]) Budu moc ráda. Do 3.3.2015 to ještě můžu vzít zpět.
díky všem L.

Reklama

Přidat komentář