Reklama

Barvení vlasů v těhotenství?

Jája (Pá, 28. 10. 2011 - 23:10)

Taky jsem o tom něco slyšela-teda konkrétně o peroxidu. Nevím,co to může udělat s mrňouskem,ale asi na tom něco bude. Jsem zdravotní sestra a zarazilo mě už jen to,že pacientky,které chodí na umělou ledvinu (dialýzu),se nesmí barvit na blond. Jiné barvy dovolené mají(spíš doktoři přivíraj oči),ale peroxid prý je škodlivý na ledviny. Odrosty mám na začátku 3.měsíce slušný,ale barvit se aspoň zatím nebudu..

barvení vlasů v (Pá, 12. 10. 2007 - 16:10)

ahoj tehulky dnes jsem byla u sveho lekare,ktry me potvrdil,ze jsem tehotna v 6.tydnu.Mela,jsemvelikanskou radost,ale po chvili me presla,doktor mr vydesil tim,ze barveni vlasu v tehotenstvi,zvlaste v prvnich trich trymestrech je pro mimiska,velice nebezpecne z důvodu poskozeni plodu chemikaliema.Barva,kterou Vam aplikuje kadernice,tak se pry nejakym zpusobem vylucuje do tela,brala jsem antibiotika v dobe tehotenstvi a tak jsem mela,samozrejme strach,aby to neuskodilo nasemu brouckovi.Ale doktor me ujistil,ze antibiotika jsou pry bezpecnejsi,nez barva na vlasy,jedna se i o barvove sampony.Tak nevim co pravdy na tom je,ale doktor je doktor a chci pro miminko jen to nejlepsi,tak poslechnu a barvyt se jiz nebudu.Mejte se moc hezky a skuste se na to informovat u vasich lekaru.Zdravi Zuzka

Soňa (Út, 18. 9. 2007 - 09:09)

Lepší než mléko jsou jogurty a kysané výrobky(není mléko co bývalo) a medvídky Haribo jsou plný éček-tak pozor na to!Ale existují i medvídcí bez chemických barviv a s ovocnýma šťávama-mňam!

Katka (Út, 4. 9. 2007 - 14:09)

Ahoj,no myslím ,že to opravdu s tím barvením nebude zas až tak žhavé,jsem kadeřnice taky jsem o tom slyšela ,ale proč to také nevím,dneska se hlavně barví každá druhá a kdyby to opravdu bylo tak škodlivé každou z nás by na to gynekolog upozornil,taky se říká ,že barva nebo melír v těhotenství nechytá ,ale myslim ,že tomu tak neni ,mě zatim chytla pokaždé.Vrátila bych se jen k tomu melíru ten kdo si dělá melír do alobalu a nebo do čepice nemusí mít vůbec žádný strach v tomto případě se barva neaplikuje přímo na pokožku.Co se týče kvality vlasů je to asi stejné jako se zuby ,zuby se po poradu kazí víc než dřív a tak milé maminky pijte hodně mléka a na vlasy jezte medvídky Haribo:)))

Jitka (Pá, 16. 6. 2006 - 13:06)

A v ,,jednoduchém tónování" chemikálie nejsou?

Katka (Po, 12. 6. 2006 - 18:06)

Máš toto tvrzení něčím podložené prosííím???

Návštěvník (Po, 29. 5. 2006 - 11:05)

V době těhotenství a kojení bychom na barvení vlasů měly raději zapomenout. Některé pou­žívané chemikálie mohou být plodu škodlivé i rakovinotvorné. Do matčina organismu se dostávají pokožkou hlavy. Později jsou dokazovány dokonce v mateřském mléce a tukové tkáni dítěte. Alternativou jsou barvy rostlinného původu nebo jednoduché tónování.

Linda (St, 30. 11. 2005 - 18:11)

Ahoj,když jsem byla těhotná,barvila jsem si vlasy jako předtím.Žádnou újmu tím dítě neutrpělo..je ale tady otázka qality vlasů..Někdo je může mít během těhotenství sušší a lámavější...Je pravda,že se dnes všechno přehání, co se těhulí týče..abys vyhodila i mobil--jde z něj přece taky záření:)),pak se ani nedívala na TV a už vůbec neseděla u počítače!!:)

Lucka (St, 30. 11. 2005 - 17:11)

Ja myslim,ze mikrovlnka by vadit nemela-dneska to pouziva hodne lidi a kdybys takhle mela vsechno resit,tak se asi zblaznis...Ja bych to teda neresila!!

Veronika (Út, 29. 11. 2005 - 08:11)

Fajn, barveni uz neresim, ale jeste jsem taky slysela, ze by se nemela pouzivat mikrovlnka - ze to pry ma taky vliv. Myslite, ze dalsi kravina? ja ji teda zatim pouzivam - ne denne, ale nekdy to bez ni proste nejde - ale mam takovej divnej pocit. Psali to i v jedny knizce pro tehulky, ale mne se to nejak nezda - vzdyt to neni tak proflakly a podle me dneska pouziva mikrovlnku kazdej,takze i tehotny - kdyby to fakt skodilo, tak se o tom vseobecne vi, ne?

tiina (Po, 28. 11. 2005 - 19:11)

já si hlavně myslím,že je v současnosti všechno příliš "psychologizované", nevím,jak jinak se vyjádřit.Dříve těhotné ženy do poslední chvíle vykonávaly těžké práce někde na polích apod., teď se okolo miminek v břišku chodí po špičkách, těhotné ženy poslouchají hudbu pro ně zvlášť určenou, jedí všechny možné speciální tablety atd. Mě to přijde úplně ujetý. Musím teda říct,že jsem zatím těhotná nebyla,takže nevím,jak to pak budu řešit,třeba to nakonec taky budu dělat :-)) Ale kvůli tomu,že si obarvíte vlasy,se vám určitě žádný debílek nenarodí :-) Tak si to těhotenství užívejte v pohodě a nestresujte se zbytečnými nesmysly!!!

Petra (Po, 28. 11. 2005 - 18:11)

Obcas si ctu casopisy jako je Betynka i kdyz nejsem tehotna...na mimi se preci vzdycky kouka krasne a jednou jsem tam cetla ze nez jde nastavajici maminka do porodnice tak by si mela zajit k holici, na nehty kosmetiku a tak...psali to kvuli tomu frmolu co prijde kdyz se miminko narodi...nikde nepsali o tom ze si ma maminka jen ostrit ne barvit...taky jsem vydela u kadernice hodne zenskejch co maji uz velky briska a nechavaji si barvit vlasy...prave nez nastoupi do porodnice.

Veronika (Po, 28. 11. 2005 - 17:11)

No ja si to myslim taky,ale vis jak-na kazdym sprochu...S tim gynekologem je to horsi,on mavl rukou i nad tim,ze bych chtela brat nejaky vitaminy v materstvi a tak...Proste NIC neresi.Nehodlam to s barvenim prehanet,ale chodim na melir a myslim, ze po 9 mesicich bych vypadala zajimave..:-)

tiina (Po, 28. 11. 2005 - 14:11)

mě se přístup tvýho gynekologa líbí..:-) taky si myslím,že je to přehnané. Samozřejmě,že asi všechno,co je nepřirozené,tomu dítěti nesvědčí, ale pochybuju,že by z toho,že si barvíte vlasy,mělo nějakou vážnou újmu..... :)

Veronika (Po, 28. 11. 2005 - 14:11)

Jsem zatim ve 3. mesici a neni to videt, takze mi to proto asi ani nerikali. No ja nevim, mam pocit, ze to kazdy vidi jinak a asi to s tim nebude tak zhavy... Zeptala bych se sveho gynekologa, ale on vzdycky nad vsim mavne rukou, ze je to jen povera - tak nejak nic neresi. A vymenit ho nemuzu - neni za koho - ostatni uz nove pacientky neberou... A ted babo rad...:-(

Blaženka (Po, 28. 11. 2005 - 11:11)

Taky jsem právě jen slyšela že to není dobré ale proč to mi zatím nikdo nevysvětlil.Ale trochu mě teda překvapuje pokud jsi chodila do kadeřnictví tak tam by tě asi měli upozornit, že to není zrovna dobré kvůli mimi. Doufám že to nebyla jen vidina peněz z pohledu kadeřnictví.

Kristýna (Po, 28. 11. 2005 - 10:11)

Jsem tehotna a jednou za 2 mesice chodim na melir. Ted mi ale kamaradka rekla, ze pry se to v tehotenstvi nema delat,ze to skodi...Nevedela ale proc.Neslyseli jste o tom nekdo?Cemu by to skodilo-diteti?Nebo jde jen o vlasy-ze jsou v tehotenstvi ponicene a tak jim melir skodi jeste vic??Zajimaly by me vase nazory-diky.

Blaženka (Po, 28. 11. 2005 - 09:11)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na Váš názor na barvení vlasů v těhotenství? Vadí to nějak plodu nebo je to jedno?Díky za Vaše rady.

Reklama

Přidat komentář