Reklama

Bolavý jazyk

Emily (Út, 30. 10. 2018 - 10:10)

Mam také problem s...Mám taky problém s jazykem,mám na něm bílý povlak a uprostřed jako větší pětikorunu červený flek, který mě štípe a pálí při každé m jídle, pití, někdy i patro je velmi citlivé a jakoby zduřelé.Koupula jsem si dubové kapky dědka kořenare a kloktam si s snimi(1kav.lzicku kapek a 1kav.lzicku vody)a každý den zobnu magneB6forte-nechapala jsem,ale ulevilo se mi obrovsky

Lada (Út, 26. 6. 2018 - 14:06)

Mam také problem s jazykem,pálí štípe.Byl mj doporučen Pangamin vitaminy B C.Mě pomaha MUNDISAL gel,ale neléčí mi to.

Val (St, 28. 2. 2018 - 09:02)

S biopsií mám zkušenost,...Dobrý den, mám podobný problém s jazykem. Co vám pomohlo, hledám pomoc.

ing. Ružena Tuš (Čt, 15. 12. 2016 - 20:12)

dobrý večer můžete mi napsat, jak dlouho jste zelí užívala. děkuji za odpověď.Ing. Růžena Tušková
Řícmanice, Komenského 206
mobil 606 808 809

Růžena Tušková (Čt, 9. 6. 2016 - 21:06)

Koho bolí, pálí či...můžete mi říci, jak dlouho jste zelí užívala

Růžena (Pá, 27. 5. 2016 - 20:05)

Mám už asi rok velký...Mám stejný problém několik let, podařilo se Vám jazyk vyléčit? Děkuji za odpověď.

jiřina (So, 26. 3. 2016 - 19:03)

Mám už asi rok velký problém s bolavým jazykem ve špičce jazyka a po bocích ma

Mám puchýře. Může mi někdo poradit jak to léčit.Každé. jídlo mi pálí a všechnyo ma trpkou příchuť.Čím to je a zda to není nic vážného.Děkuji. Jiřina

Anonym (Čt, 18. 7. 2013 - 22:07)

Dobry den uz rok mám problem s bolesti jazyka boli me špička a mám ho trpký a hořko v ústech nevím či by to mohlo byt prosim poraďte mi děkuji.S

Juraj (Ne, 25. 10. 2015 - 16:10)

Nemôže sa vytvoriť galvanický článok medzi miestnym povrchom jazyka a starými čiernymi alebo sivými blombami!? Pomôže ich úplná náhrada bielymi blombami? Mám to ""poradiť svojmu zubárovi? Už si neviem rady.

lukas (Pá, 27. 2. 2015 - 19:02)

Dobrý den mám problém s jazykem před 5 dny sem si myslel ze sem si ho spálil ale proto sem se podíval a mám na něm takové tečky nebo vridky nebo něco a je popraskany perlive piti nebo vřele hrozně pali a přídě mi ze me suší na mandlích poradte u doktora sem ještě nebyl diky

anonymka (Pá, 7. 6. 2013 - 20:06)

Povlaky jsou zrejme po antibiotikach ktere likviduji floru ve strevech zaludku v pochve i v puse proto se muze vyskytnout povlak .. Cos muze byt premnozeni kvasinek je to v pkdstate kandidoza ale pricin muze byt mnoho radim navstivit doktora pac flora v ustech je velmi dulezita stejne jako v celem tele . z.

Anomy (Ne, 7. 12. 2014 - 01:12)

Mam dotaz vite jak je v pusu na hornim patre takovy maly jazycek rika se mu cipek. Mam snim problem zuzil se mi. Nechybi mi nejake ovoce bo zelenina. Ze mi najednou jazyk takhle zlobi.

kate (Ne, 7. 12. 2014 - 01:12)

Koho bolí, pálí či...Mam dotaz v zadu na hornim patre se mi zuzil cipe co to muzu byt ? Dekuji za odpoved

Martina (Po, 22. 4. 2013 - 09:04)

Dobrý den, už asi měsíc se mi stále dokola na jednom místě, tvoří malý pupínek. Je průhledný a vodnatý. Docela mě v ústech obtěžuje a někdy i bolí. Přes den si jej vymáčknu, ale v noci se mi zase objeví. Dávala jsem si na něj fialku, konopnou tinkturu a nic nezabralo. Prosím poraďte. Děkuji.

Marta (Čt, 20. 2. 2014 - 22:02)

Dobrý den, na straně jazyka se mi udělal malý bílý flíček, nevíte někdo co by to mohlo být? děkuji

Milena (Pá, 3. 12. 2010 - 20:12)

Ahoj všem ještě jednou, napíšu zde co nového v nekonečném boji. Vzhledem k tomu, že syna trápila přes měsíc rýma. Vyžádala jsem si u pediatra výtěr z nosu a krku. Ve stěru z nosu objeven Haemophilus influenzae, na mé přání nasazena atibiotika Augmentin Duo. Po 4 dnech jazyk krásně čistý, rýma zmizela. Modlím se, ať to vydrží. Nechala jsem si u svého obvodního lékaře napsat též antibiotika na přeléčení a uvidím jestli to zabere.

V receptáři jsem též objevila zajímavý dotaz na bylinkáře Váňu. Přepíšu to celé a kdo věří bylinkám, třeba to pomůže.

Takže : Mému příteli je 34 let a zhruba rok se mu na jazyku vytvářejí žlutobílé ohraničené mapy, uvnitř růžové, hladké(jakoby bez chuťových pohárků), které, ale nesvědí, nebolí a nepálí. Po 1-2 dnech mapy zmizí a objeví se trhliny hluboké až 3mm, které ho už při jídle pálí. Mandle čisté.Kožní lékařka nasadila léčbu, po využívání léků se ovšem mapy objevily znovu a stále se nepravidelně objevují. Někdy po 14 dnech, někdy po týdnu. Před léčbou mu provedli mikrobiologický stěr z jazyka a zjistili přítomnost těchto bakterií : Streptococcus Alfa Haemophilus influenzae, Klebsiella pneumoniae. Můžete mi poradit co s tím ?

Odpověď pana Váni : Podle vašich údajů a lék. zpráv se jedná o seskupení několika druhů bakterií. V ústní dutině, speciálně na jazyku se velmi rády zabydlují určité druhy bakterií, které mohou být nebezpečné a lze je z organismu jen velmi těžko odstranit. Proto doporučuji pít po malých doušcích čaj z benediktu lékařského, dále pít čaj a zároveň kloktat odvarem z oddenku begenie tučnolisté /čaj přípravíme obvyklým způsobem - polévkovou lžici sušené rostliny zalijeme 1/4l vroucí vody a necháme 20 min louhovat, poté scedíme/. Do odvaru ke kloktání přidejte 25 kapek výtažku myrhy a 20 kapek výtažku penízovky sametonohé.

To je vše. Přeji všem hezké svátky a napište a jak bojujete. Zdraví M.

Diana (Čt, 2. 12. 2010 - 15:12)

Mna tiez zacal palit jazyk asi pred tyzdnom spolu s bolenim hrdla a nadchou a plus som v poslednom mesiaci tehotenstva. Boli ma ako keby som si ho spalila a mam biele mapky na strane jazyka tiez. Doktorka mi predpisala nejaku tinkturu na jazyk ale vobec sa to nezlepsilo. Tiez neviem co mam robit a plus aby mi to neovplyvalo spatne na dietatko

safdg (St, 1. 12. 2010 - 18:12)

Před pár dny se mi objevili tyhle hrbolky na jazyku, jazyk pálí a je to nesnesitelné...po posledním přečteném příspěvku s kávou mi trklo, že v ten den, kdy jsem to dostal jsem si kupoval espresso z MC Donalds .. tak nwm nwm nikdy jsem tohle neměl..

Milena (Po, 1. 11. 2010 - 18:11)

Mám už 3 roky stejný problém, bělavé ohraničené mapy na jazyku, nejvíce po stranách jazyka, místa pálí zvětšují se a postupně zanikají, bohužel v krátkém intervalu se znovu objevují, začíná to vždy zvětšenou bíle ohraničenou papilou a postupně se to zvětšuje. Vždy ráno jsou místa bíle ohraničená, po jídle, místa zčervenají ...., stejný problém má bohužel i můj 5-letý syn. Mám za sebou řadu vyšetření od gastra, ORL biopsie z jazyku (tam zjištěna kvasinka nejspíše rodu Candida), Imunologie, Infekční, nasazena antimykotika, bohužel vždy na krátkou dobu, po aplikaci efekt nulový ... Prosím o radu.... Syn má vždy výtěry z jazyka antimykoticky negativní jezdím s ním na imunologii. Všem držím palce ať se tohoto obtěžujícího problému zbaví... Jinak po alkoholu se to opravdu vždy zhorší, doporučuji nepít ani černý čaj a kávu. Kdyby někdo něco objevil co zabírá neváhejte mě kontaktovat na [email protected], nebo tady na chatu díky

knedlik (Ne, 24. 10. 2010 - 17:10)

Dobrý den, je mi 20 let a...Michale, pod jazykem se mi taktéž objevují placičky s bílou hranicí. Dnes jsem je zaregistroval poprvé a je pravda že jsem včera taktéž pil. Prosímtě, kdyby jsi zjistil oč kráčí, napiš mi e-mail na [email protected], byl bych ti velice zavázán.

Reklama

Přidat komentář