Reklama

Borelioza

milada (Út, 22. 1. 2019 - 05:01)

muze dat doktorka antibiotika jen pri podezreni na boreliozu

Radka (Út, 22. 1. 2019 - 08:01)

Někteří doktoři to dělají, ale je to špatně. Preventivně by se dnes již ATB dávat neměla vzhledem k stále rostoucí rezistenci bakterií. Ale pokud máte tipický kožní projev - erythema migrans a měla jste klíště, tak je podezření oprávněné a ATB by se měla ihned nasadit. Takže záleží, o co doktorka své podezření opírá. Jestli jenom o nějaké nespecifické příznaky - únava, bolesti klubů atd., tak by měla nejpreve udělat testy Elisa a v případě negativity Vestern blot.

kristina daneso (Ne, 20. 11. 2016 - 16:11)

Mam hodne podobne potize jako...Okamžitě bych vyměnila doktorku!

Helena (Pá, 12. 8. 2016 - 01:08)

Má někdo zkušenost s touto...Štětka mi nepomohla, cordiceps pomohl částečně. Dodal víc energie.Zatim se mi zdá nejlepší colostrum od Kompavy.Vyzkousim ještě vít. B6 a B 12 s kyselinou listovou. Podívejte se na video od MUDr. Karel Erben

drak (St, 1. 6. 2016 - 12:06)

Má někdo zkušenost s touto štětkou?

http://www.tinktura.eu/pavlovy-tinktury-z-bylin/2657-stetka-soukenicka-kapky-tinktura-30-ml-8592814052181.html

VojtinGrénar (Út, 31. 5. 2016 - 16:05)

Ve vší úctě-p. Podhorná bydlí ve Brodku okr. PV. je to kraj nehostinný, léto tam bylo vloni ve čtvrtek. Nic se tam kloudně neurodí, leda špatné brambory. Vím to, pocházím kousek odtud z Hrochova. Bylinkám této paní nevěřím. Neublíží, nepomohou. Kde je sbírá? Však tam nic neroste!!

Petr (Po, 30. 5. 2016 - 19:05)

Jaký je v současné době nejspolehlivější test na boreliozu? Která laboratoř jej provádí a za kolik?

drak (Po, 30. 5. 2016 - 18:05)

Kde se dá sehnat ta štětka?

kuba (Čt, 29. 8. 2013 - 21:08)

Co se nohy týče tak schody...dr.klubal,ale platí se tam.

mamča (Po, 19. 8. 2013 - 09:08)

moje mamka zjevně má boreliozu..loni běhěm léta měla na sobě klíštata,ale nezaznamenala žádný flek,na podzim jí bolela mírně noha..la k doktorce a že zánět...v prosinci u obě nohy,na jaře silně boleli obě nohy,poslaná na ortopedii,žilní,a kdesi kam a pak na revmatlogii...za tu dobu byla zmínka o borelioze.proveden test ELLIS...prej hraniční hodnota..bolest přelezla do páteře a rukou.Ted v srpnu konečně udělali western blot,výsledky až v září,jinej doktor jí konečně aspon na slepo nasadil na 21 dnů doxybene 200mg,bohužel dost málo..její stav se rapidně zhoršil..bolesti hlavy a očí,již skoro nemůže chodit.během víkendu jsem prostudovala vše o borelioze,dávky jsem zvíšila na 400mg denně a poslala jsem jí do nemocnice,at jí udělaj pořádné testy..třeba díky lumbalnní punkci konečně boreliozu najdou a můžem začít jednat..pokusím se jí splašit antibiotika..na léčbu na 2 měsíce..uvidíme co jí v nemocnici řeknou.

Petra (Po, 12. 8. 2013 - 16:08)

Co se nohy týče tak schody...Marketo,taky roky valcim s boreliozou, dovedu si predstavit, jak ti je.. ted zacinam hledat i dr. pro sebe. Koukni na www.borelioza.cz - obcanske sdruzeni, sdruzujici lidi s podobnymi problemi, kteri si radi co a jak. V Praze doporucuji Dr. Klubala a Dr. Bojara a jeste lepe Dr. Durovskou z Bratislavy - o te uvazuji i ja. Pokud by na to nestacili, je jeste moznost jet do Nemecka do Augsburku do centra zamereneho na lecbu boreliozy, ktere ma vysledky - je to snad www.b-c-a.de.

Petra (Po, 12. 8. 2013 - 16:08)

Co se nohy týče tak schody...Marketo,taky roky valcim s boreliozou, dovedu si predstavit, jak ti je.. ted zacinam hledat i dr. pro sebe. Koukni na www.borelioza.cz - obcanske sdruzeni, sdruzujici lidi s podobnymi problemi, kteri si radi co a jak. V Praze doporucuji Dr. Klubala a Dr. Bojara a jeste lepe Dr. Durovskou z Bratislavy - o te uvazuji i ja. Pokud by na to nestacili, je jeste moznost jet do Nemecka do Augsburku do centra zamereneho na lecbu boreliozy, ktere ma vysledky - je to snad www.b-c-a.de.

Honza (Ne, 14. 7. 2013 - 15:07)

Dobrý den dne 9.7 jsem po ránu zjistil že mám flek na noze o velikosti 5cm.
http://www.2i.cz/3daf0d27f4
a po pěti dnech se to zmenšilo na 3.2cm
http://www.2i.cz/1f8d2f05d6
Myslíte podle obrázků že mám navštívit doktora?
Děkuji

Markéta Š (So, 13. 7. 2013 - 22:07)

Co se nohy týče tak schody jsou pro mě schody problém. S rukou toho moc taky už nenadělám, nedokážu si díky únavovému syndromu ani umýt vlasy napoprvé, musím u toho odpočívat. necítím moc malíček a doprovází to bolesti. V práci sotva funguji, když přijdu domu musím jít spát jinak mám větší bolesti než normálně a opakuje se mi příhoda s okem. vzbudím se cca kolem sedmé osmé večer, najím se, vykoupu a jdu spát. Ráno opět do práce a tak dokola. Nezvládám ani domácí úklid, intimní styk s parterem a v podstatě jakékoliv běžné činnosti. Můj život už je jen o tomto: práce, spánek, bolesti. Tyto věci se dokola střídají. Je mi pouhých 26 a cca v budoucnu děti, bohužel mi je gynekolog v tomto stavu nedoporučuje jelikož bych mohla skončit na vozíku dříve než bude nutné. Moje neuroložka mi ale po dobu několika let k těmto zdravotním potížím říká, že to je buď psychické, nebo počasím :D Jo, počasí může za to že mi nefunguje ruka ha ha. Po třech letech mi zase řekla, že když se se změnou počasí protože stejně jen zhoršovaly, tak to bude astmatem což je také dobrý vtip. Chci život žít alespoň trochu, chci mít sílu na úklid bytu a zvládat obyčejné věci, mít alespoň trochu energie, proto prosím poraďte mi, kde najde v Praze specialistu na léčbu boreliozy? Prý existují ale já je na googlu nenašla :( Moc děkuji

Markéta Š (So, 13. 7. 2013 - 21:07)

Dobrý den,
od mých šestnácti let se mi začaly objevovat potíže s okem, a to takové, že při čtení (studiu) mi pravé oko "zajelo" do koutku v několika minutách a jako bych šilhala. Tento jev doprovázela silná bolest oční bulvy a tlak v pravé polovině hlavy. Oční lékaři toto konstatovaly jako příčina dioptrií, tak jsem nosila brýle. Bohužel se potíže stupňovaly tak, že jsem měla oko "dole" v několika vteřinách ani jsem to předem nemohla vědět. tento stav trval v rozmezí od jednoho dne do týdne. postupně se k tomu připojila i slabost na pravé polovině těla celkově, najednou i vynechala noha a já upadla, nějakou dobu jsem ležela na zemi a čekala až zase začne fungovat. nebo jsem z ruky upustila předmět a pod. Pro všechny, jak pro rodinu a přátele, tak i pro lékaře jsem byla za hypochondra. Po třech letech na praxi nastal zvrat a to v tom, že se mi opět stala příhoda s okem (stávalo se to již pravidelně několikrát měsíčně)a mistrová se na to nemohla už dívat a poslala mě k jinému očnímu lékaři. Odtamtud jsem putovala okamžitě na lumbální punkci do nemocnice a definovali mi boreliozu v 3 stadiu. Takže jsem si poležela na kapačkách. Díky tomu se mi ale i zhoršily deprese a úzkostné stavy kterými jsem trpěla od útlého dětství díky několika různým faktorům. Po přeléčení mi bylo poznatelně lépe, ne li dobře. Postupem času se mi ale dostavil únavový syndrom, bolesti kloubů, opětovná špatná hybnost končetin v pravé části těla, špatná citlivost celé pravé části a to i v obličeji. Co se oka týče již řadu let nemohu žehlit, zašívat dírky v oblečení a jiné podobné "náročné" aktivity pro oko v mírném přítmí. Musí mi na nádobí svítit žárovka s denním světlem ve spojení s osvětlením místnosti abych mohla nádobí bez újmy a bolestí oka i hlavy umýt. to samé při žehlení a jakékoliv jiné aktivitě. Vždy když se mi stane opět to s okem tak musím jít spát aby se mi vrátilo do polohy jak patří. Následující den mám ale stejně natlakovanou bulvu a bolesti.

andy (St, 29. 7. 2015 - 21:07)

Jsou 4 balení azitromycinu na flek (typický pro boreliozu) dostačující? Testy ještě udělané nemám.

Mia (Čt, 23. 7. 2015 - 20:07)

Existuje, napr. bylinne...S tou štětkou je nějaký problém? Může se vůbec oficiálně prodávat? U tinktury štětky od Podhorné je uvedeno: "Z důvodu nových legislativních opatření EU byla bylina stažena z prodeje."

http://www.prirodnilekarna.cz/eshop-stetka-t39.html

Majk (Čt, 23. 7. 2015 - 17:07)

Existuje nějaká přírodní...Existuje, napr. bylinne tinktury Nadeje Jarmily Podhorne, ma 2 balicky primo na boreliozu, dale je vhodne uzivat konopny olej, a cordyceps + vitaminy. Take je dobra bylina stetka.

Mia (Po, 20. 7. 2015 - 10:07)

Existuje nějaká přírodní léčba boreliozy, nějaké byliny, tinktury, doplňky apod.?

Y. (Ne, 19. 7. 2015 - 20:07)

Neví někdo, jak dlouho může přetrvávat erythema migrans? Mělo by na ATB léčbě úplně vymizet, nebo to může trvat i několik týdnů, měsíců? Měly by se ATB brát, dokud flek úplně nezmizí (není po něm ani nějaká vybledlá stopa), prostě do té doby, dokud není vůbec vidět?

Reklama

Přidat komentář