Reklama

Cévkování

Pavel (Út, 25. 8. 2009 - 11:08)

Vida, vida. Už jsem to tu psal, u mne při zavádění cévky dojde pravidelně k erekci a po několika opakovaných pohybech cévky v prostatě k silné ejakulaci. Je to docela příjemné, ale doporučuji tenčí měkkou cévku CH12 až 16 latex nebo silikon Thiemann (se zahnutým hrotem). Je to taky účinný cvik, jak se naučit oddálit a ovládat ejakulační reflex pro ty, kterým se ejakulace dostavuje příliš rychle.

Raduška (Út, 25. 8. 2009 - 11:08)

Fakt to nebolí? já když na to pomyslim, strasně se mi udělá blbě, musí to strašně bolet ne?????já teda nikdy nebyla a doufám, že nikdy nepujdu!!

Raduška (Út, 25. 8. 2009 - 11:08)

lidi, bolí to asi co? myslite ze vas muzou cevkovat v narkoze??

Mirek (Po, 27. 4. 2009 - 15:04)

Před operací mě chtěli na sále zacévkovat.Když jsem procitl na pokoji bylo podemnou hodně mokra.Byla to krev, vytékající z močové trubice.Sestra mi sdělila,že kolem půlnoci přijde urolog mě zacévkovat,protože se jim to na sále nepovedlo.Když přišel,větší strach jsem nezažil.Byl to profík,slovy mě uklidnil,bez problému zavedl cévku.Nevim ,kdo to na sále takhle zprasil.Další horor byl s vyndáním.Sestra při denní mi sdělila,že zítra bude sloužit ta a ta,která to umí,dělala na urologii.Přišel druhý den a vyndání.Sestra mi chvíli něco dělala s cévkou,pak asi po půl metru ji vzala a táhla.Já šel za ní ,jinak mi ho vytrhla.Zřejmě málo splaskla balonek,či co,dělala na urologii.

Návštěvník (Po, 27. 4. 2009 - 12:04)

Ty seš debil cévkování s f může napsat jen debil jako ty radši sem nepíš když seš tak blbej

... (Ne, 26. 4. 2009 - 16:04)

mel jsem poranenou pater a cefkovali mne asi mesic v nemocnici nic na tom neni a kluci co jsou na vozejku si to obcas delaj samy zubar je mnohem horsi :D

Veronika (Út, 17. 3. 2009 - 18:03)

Tak jsem dneska byla na cévkování.Myslela jsem si,že to bude bolet ale nic jen to trošku štíplo a pohoda.Tak se nebojte

Lékař (Pá, 27. 2. 2009 - 19:02)

Muže by měl cévkovat výhradně lékař.

Petra (St, 25. 2. 2009 - 16:02)

Ahoj.Jelikož jsem zdravotní sestra,tak ti musím napsat,že co se týče cévkování,tak to pro muže moc příjemné není.No.bolí to.Ale chvíli,pak je vnímán tlak.D

Default User Image
Paul (Čt, 22. 2. 2024 - 20:02)

Odkudpak si? Pavel kdyztak mail [email protected] 

Default User Image
Paul (Čt, 22. 2. 2024 - 20:02)

Odkudpak si? Pavel kdyztak mail [email protected] 

Jan Kurka (St, 26. 1. 2022 - 21:01)

Dobrý večer já taky se cevkuji přes pupek a chtěl bych se zeptat dá se ta stomie vyhmatat?

Jindra. (Út, 24. 2. 2009 - 13:02)

Z toho právě mám hrůzu že se studem propadnu až bude přítomná sestřička a navíc bude to cévkování provádět ona.Myslím že bychom měli mít právo na výběr.Jinak sestřičky jsou úžasné ženy a moc se nadřou ata jejich práce by měla být lépé ohodnocena.Co se týče mého studu,já jsem už takový stydlivka a věřte mi sestřičky že kdyby se některá měla svlékat před pacientem asi by vám to taky vadilo.A nebo snad pletu anebo je to jinak.V tom případě bych před Vámi hluboce smekl.

martin (Ne, 8. 2. 2009 - 08:02)

zítra jdu na rtg moč.měchýře,čeká mě cévkování?

Pavel (St, 12. 12. 2012 - 07:12)

Ahoj, mám takový dotaz, má...Ty slabší cévky (CH12) vydržím nosit bez problému tři dny, vyjímečně o den dva déle, skoro je pak už ani necítím, ale nechci pokoušet infekci. Ty silnější (CH22) nejdéle jeden den, pak je to nepříjemné, jak píše Skala. Používám ty latexové Foley, jsou měkčí a líp v močové trubici kloužou. Výrobci uvádí maximální dobu zavedení 7 dní. Ty čistě silikonové se sice můžou být zavedené přes měsíc bez výměny, ale trochu víc v močové trubici drhnou hlavně při erekci, tak je používám méně, navíc jsou několikrát dražší.

skala (So, 8. 12. 2012 - 23:12)

Veroniko, po troch mesiacoch by si už podráždený mechúr dávno nemala mať, ak cítiš, že máš problém, radšej sa ukáž urológovi...
Pre Xceee: cievku som mal zavedenú už veľakrát, ale nikdy nie dlhšie než 24 hodín....zhruba po tomto čase som ju začal cítiť nepríjemne.

xceee (Pá, 7. 12. 2012 - 15:12)

Ahoj, mám takový dotaz, má zde některý z pánů zkušenosti s nošením cévky po delší dobu? třeba 2-3 dny?

Veronika (St, 28. 11. 2012 - 19:11)

Zdravím, zhruba před 3 měsíci sem ležela asi 10 dní zacévkovaná v nemocnici. Teď, když si mírně zatlačím na podbříšku, tak cítím bolest. Je možné, že mám i po takové době pořád podrážděný močový měchýř?

skala (St, 10. 10. 2012 - 16:10)

Jaromíre, tak celkom...Jaromíre, ešte dodatok - Cathejell existuje aj s Lidokainom aj bez.

skala (St, 3. 10. 2012 - 17:10)

Prosím o radu,jaký gel mám...Jaromíre, tak celkom prvoplánovo by som povedal, že Mesocain alebo Lidocain. Obidva Sú na to určené, obidva majú dostatočne dobré lubrifikačné vlastnosti, obidva majú aj desinfekčný účinom aj anestetický, teda tlmia prípadnú bolesť. Z vlastnej skúsenosti ti však možno radšej poradím Cathejell, ktorý nemá anestetický účinok, teda nemá účinok proti bolesti, neznecitlivuje sliznicu. Má to tú výhodu, že každý nevhodný pohyb pri zavádzaní cítiš (napr. aj nevhodne veľkú rýchlosť zasúvania cievky) a tak je menšie riziko, že si sliznicu močovej rúry pri zavádzaní poraníš len preto, že si to pri zavádzaní necítil... Ja teda radím radšej gél bez anestetického účinku. A hlavne vybrať vhodne hrubú cievku, nie snažiť sa tam vorvať prvú, ktorú chytíš do ruky. Aj pre to je vhodnejší ten neutlmujúci gél, jednoducho máš lepšiu spätnú väzbu.

Reklama

Přidat komentář