Reklama

Chcete zhubnout 3 - 5 kg? Já taky!

Silvie (St, 15. 6. 2005 - 11:06)

Booože, tohle je jen samé co kdo žral a ne o hubnutí.

Jana (St, 15. 6. 2005 - 07:06)

Žofie, gratuluju, zvládáš to perfektně. Já se pořád plácám na začátku..

Zofie (St, 15. 6. 2005 - 07:06)

Ahoj a hezké ráno. Tak dnes naposledy v práci, mám ještě hodně dovolené, tak si vyberu 2 dny navíc na přípravu. Ale jsem ráda, budu opravdu odjíždět na dovolenou s váhou 60kg, což byl takový můj sen.Všechny šortky mi v pase bezva sedí a ve cvičením vypadám celkem obstojně štíhle. Během těch 10. dnů sundám určitě 3kg, protože cvičit se bude 2x denně, kromě toho budu hodně plavat a jídlo je veskrze dietní, spíše racionální. A jak se vrátím, tak zapracuji na tom zbytku.Dnes jsem snídala své vločky s jogurtem, na dopoledne jsem zásobena horou syrové zeleniny - velká kedlubna, svazek ředkviček, rajče a salátová okurka. K tomu netučný tvaroh a kukuříčné chlebíčky. Na oběd tuňáka ve vl.šťávě a opět zelenina a odpoledne uvidím. Snažím se už od té 16. hodiny trošku méně jíst, spíše si dávám nějaký sýr, kefírové mléko a zeleninu. Pokud přílohu, tak jen 1-2 knädke. A váha jde pomaličku dolů, jsem fakt spokojená.Snad mi dnes vyjde ještě i nějaký pohyb, měly by dorazit bouřky. No a když to nevyjde venku ,tak skáknu do posilky.Tak se mějte a ať vám to šlape.

Lenik (Út, 14. 6. 2005 - 18:06)

Dneska jsem zhřešila a mám hrozné výčitky. Ke své bílkovinové dietě jsem si dala dvě L-carnitinové mussli tyčinky. Jsem naštvaná sama na sebe.

Dalamanek (Út, 14. 6. 2005 - 15:06)

No prave to, ze nemam silnou prdel, mam boky tak 84, prsa taky. Vzdycky jsem byla hooodne hubena, mam geneticky rychly metabolismus. Akorat kdyz jsem zacala brat HA, tak jsem postupne pribrala asi 5 kil. Ty jsem pak temer vsechny i zhubla, jenom ze mi zustali tlustejsi stehna a brisko. Ale nemyslim, ze to mam geneticky, mam 47 kil....

Zofie (Út, 14. 6. 2005 - 14:06)

A ještě k těm sacharidům. Když nebudu jíst vůbec žádné přílohy, jen ovoce a zeleninu, tak vlastně nemám potřebné látky pro tvorbu svaloviny. Ovoce jsou čisté ovocné cukry, které se ihned ukládají do tuků a trocha vlákniny. A v zelenině je hodně vody a sacharidy z nich jsou špatně využitelné pro tvorbu svalů.Možná je to dieta, která má být držena lidmi s vysokou nadváhou a pod dozorem lékaře. Jenže my potřebujeme sundat nějakých 3-5 kilo. A to je, jak známo, to nejtěžší.

Zofie (Út, 14. 6. 2005 - 14:06)

Leni, to je fajn, že to na tebe působí. Já bych se jen bála, že to, co zhubnu, budou hlavně svaly. Přece jen ten průměrný příjem na 1 den dělá necelých 600kcal, 55g bílkovin, 34g sacharidů a 30g tuků.Na to, abych si zachovala svalovou hmotu a odbourala tuky, tak potřebuji mít minímálně 1,2-1,5g bílkovin na 1kg své váhy, což u mě dělá minimálně 72g. A navíc, když posiluji a sportuji, tak i ty složité sacharidy pro tvorbu svalů potřebuji. A tam jsou jen z ovoce a zeleniny.No a když odbourám hlavně svaly, tak se mi zpomalí klidový metabolismus. To zase vím z Fitka.Tak pokud ti vyhovuje, tak ji klidně jez, určitě při tak malém příjmu zhubneš. Jen aby se ti to nevrátilo i s úroky. Přeji ti hodně úspěchů.

Lenik (Út, 14. 6. 2005 - 13:06)

Jo, to je jasný, že neskáču sto metrů do vzduchu, že jsem zhubla půl kila. Záleží taky na tom, jak se kdo vyprázdní, že jo :-))))) Ano, má se změnit metabolismus, k tomu ta dieta je, ale určitě to nijak neuškodí. Je to opravdu předepsaná dieta endokrinologem, to jsem tam nepřipsala :-))) A jak říkám, nikdo nikoho nenutí. Já jen vím, že zrovna tohle na moje tělo funguje, tak se tím řídím. A hlavně po těch bílkovinách nemám vůbec chuť na sladké :-) To je u mě zázrak :-)A upřímně - taky nevím, proč to ten doktor nazval bíkovinovou dietou, když je tam bílkovin méně. Líbí se mi na tom to, že to není tak jednostranné, ale najdete tam právě i ovoce a zeleninu aj. Navíc mi to pomáhá v tom naučit se jíst pravidelně a v malých porcích, což byl vždycky můj problém.HUBNUTÍ ZDAR!!!

Zofie (Út, 14. 6. 2005 - 13:06)

Dalamánku, asi tě zklamu, ale nejde hubnout jen některé části těla. Bohužel. Silná stehna, stejně jako vystouplé bříško je dané geneticky a to nezměníš. Můžeš něco opticky zmenšit mírným posilováním, ale žádná závratná změna nejde a musíš se s tím smířit.Jez zdravě, nízkotučně, hodně choď pěšky nebo jezdi na kole. Ale chce to malou zátěž a delší dobu. Určitě nemůžeš šlapat na stepperu, tam hrozí ještě zesílení stehen. A smiř se s tím,silná stehna se líbí hodně mužům a pokud máš i hezky širokou prdelku, tak určitě upoutáš. Hlavně, aby bylo všechno pevné a ne rosolovité.

Dalamanek (Út, 14. 6. 2005 - 13:06)

Holky, prosim poradte mi, jak se mam zbavit objemu ze stehen a bricha? NEchci hubnout, protoze mi pak trci rebra, ale stehna mam tluste. :-(

Rony (Út, 14. 6. 2005 - 13:06)

Je hezký mít motivaci a radost z výsledků, nicméně neradujte se z půlkilového úbytku za jeden den:o))) Já za týden shodila 3 kila a i když se cítím v kalhotech líp, vím že jsem zatím jen odvodněná a odplavená ze škodlivin. Tuky jdou až nakonec a o tuky /faldíky/ nám přeci jde, ne?:o) Dneska se ťápu bagetou z nemocnice, byla jsem na odběru destiček a protože mám hektickej den, přišla jsem do práce pozdě a šéf házel blesky, tak tu nemám ani zeleninu ani ovoce /nestihla jsem cestou koupit/. Holt i to je život:o) Musím se s tím dneska poprat co to jde.

Zofie (Út, 14. 6. 2005 - 12:06)

Tak jsem spočítala hodnoty u té bílkovinové diety. Nějak mi těch bílkovin chybí, možná je to výběrem surovin.Vychází to takhle:1. den - když použiji 1 a 1/4 litru kefíru: 2725kJ, 41g bílkovin,21,2g sacharidy,44g tuky!!!2. den - když použiji kuřecí prsíčka3297kJ, 86g bílkoviny, 33g sacharidy, 34,5g tuky!!!3. den - krůtí salám, místo mléka kefír a místo masa rybí filé1799kJ!!!, 50,3g bílkoviny, 17,3g sacharidy, 24g tuky4. den - 2200kJ, 37,7g bílkoviny, 30,15g sacharidy, 35,65g tuky!!!5. den - 3230kJ, 69,2g bílkovin, 42,1g sacharidy, 43,8g tuky!!!6. den - 2299 kJ, 67g bílkoviny, 23g sacharidy, 28g tuky7. den- 2989kJ, 84,3g bílkoviny, 28,2g sacharidy, 29,2g tuky8. den - 1943kJ, 6,9g bílkoviny??,105g sacharidy, 3,1g tukyZdá se mi, že v některých dnech je to hodně tuků, výrazně tam jsou omezeny sacharidy, ale kromě 5.6. a 7. dne tam je i nedostatek bílkovin.No a ve všech dnech je velmi nízký kalorický příjem, v podstatě je tam nejvíce 2. den a to je 3300kJ.Leni, nevíš, nemůže to zpomalit metabolismus za těch 13 dní, když je ten příjem tak malý?

Zofie (Út, 14. 6. 2005 - 12:06)

Leni díky, přišlo v pořádku a jdu to studovat. No, ten mléčný den, to bych řekla, že je to modifikace jednodruhového dne, jaký se drží na začátku každé diety, aby tělo pochopilo, že bude změna. Buď se pijí ovocné šťávy nebo kefír.Možná se do toho pustím po dovolené, teď za ty dva dny toho moc nestihnu.Dám určitě vědět, nevypadá to špatně.Je tam ovoce, zelenina, což se mi líbí. Vidím, že té zeleniny je tam minimálně 20dkg a 8. den je vlastně ovocno-zeleninový.Tak ještě jednou díky.

Lenik (Út, 14. 6. 2005 - 11:06)

Ahoj holky, tak vám to posílám na uvedené maily :-)Já to teĎ držím se svou kamarádkou a její mamkou. Já jsem zhubla za jeden den půl kila. A jsem ok.Vando, co ty? Jak se na to chystáš?

Zofie (Út, 14. 6. 2005 - 07:06)

Hezké ráno.Leníku, díky za nabídku, kouknout na to mohu, jestli by vyhovovala. Můj jídelníček se skládá stejně s těch věcí, které píšeš. Jestli budeš tak hodná, pošli na mail Klara.Smaterova"seznam.cz. Děkuji.Jinak 1/2kg z víkendu je pryč, doufám, že dnes půjde ten zbytek a do pátku budu mít tu 60.Snídala jsem vločky s jogurtem. Dopoledne mám 100g netučného tvarohu a jedno velké rajče, k tomu grahamový rohlík.Na oběd dušenou zeleninu(100g), 30g kuskus a malý trojúhelníček sýru Fit.Odpoledne jdu k holiči, potřebuji sestřih na dovču a tam vypiju 250ml nápoje Activia. A večer ještě uvidím, na co mi příjde chuť.Včerejšek jsem celkem zvládla, vyrazila jsem na kole, bylo opravdu krásně, i když ten protivítr byl hodně silný. A večer jsem padla do postele brzy, takže jsem nejedla.Dnes si dokoupím ještě nějaké krémíky na opalování,vypadá to na slušné počasí. Jinak peru a žehlím a skládám do cestovní brašny a moc se těším.Tak si užívejte, ještě dnes má být krásně.

Rony (Po, 13. 6. 2005 - 18:06)

Tak já bych tedy taky prosila. Nevím co je to zač, ale zkouknout to můžu:o)printy"email.czDěkuji předem:o)

kimi (Po, 13. 6. 2005 - 18:06)

Muzu taky poprosit o ten jidelnicek??Kimi-27"seznam.cz

Lenik (Po, 13. 6. 2005 - 18:06)

Ahoj Rony,hrozně ráda bych to udělala a všem to sem napsala. Mám to ale uložené a bude lepší, když mi sem napíšete své maily a já vám to během zítřka rozešlu jako přílohu e-mailem. Je to totiž rozepsaný jídelníček na 13 dní na A4. Bude pro mě jednodušší to rozeslat. Vando - Tobě už jsem to poslala.Jinak stručná skladba: nízkotučné tvarohy, mléko (první den jen mléko, každé 3 hodiny 250ml), vejce, maso (kuřecí, hovězí), ovoce, zelenina, kysané mléko, šunka...Jí se v: 7:00, 10:00, 13:00, 16:00 a 19:00. Malinké porce. Ale chce to fakt raději ten jídelníček.

Rony (Po, 13. 6. 2005 - 16:06)

Navrhuju, aby ji Leník napsala sem, může to mít užitek pro všechny a Leník se aspoň tolik neupíše:o) Ale jak chcete, je to jen návrh.

Vanda (Po, 13. 6. 2005 - 15:06)

Ahoj Leniku.. ;o) Myslim ze kazdemu vyhovuje neco jineho,ja uz zkousela ruzne veci a prisla jsem na to,ze jeden den jist jenom zeleninu nebo ovoce neni nic pro me,proste to nesnasim moc dobre a je mo jeste hur nez predtim.. ;o) Takze to tvoje zni urcite lip nez ty ruzne zeleninove dny,aspon pro me.. Myslis,ze kdybych moc moc poprosila,ze bys mi treba na mail poslala ten plan na 13 dni? ;o)

Reklama

Přidat komentář