Reklama

Chronický únavový syndrom 2

Hanka (St, 13. 11. 2013 - 19:11)

Ahoj, asi tak 8 let jsem trpěla únavovým syndromem (a před pár lety jsem na tuto diskuzi dost chodila) a i když momentálně někdy trochu víc odpočívám, podařilo se mi prakticky vrátit se k normálnímu životu. Hlavně po všech těch zkušenostech věřím, že i kdyby mě potkalo něco podobného zas, už to nějak zvládnu. Hodně jsem hledala a zkusila hodně metod i přípravků (ale někdy nejvíc účinkuje to nejlevnější a nejjednodušší :-) ) Můj příběh a o mých zkušenostech a postřezích si můžete přečíst na stránkách jak-na-unavu.blog.cz Držím Vám palce…

pavel novotný (So, 9. 11. 2013 - 17:11)

ME/CFS má přísná...Petra,pouze opakuješ vyčtené informace.U nás to funguje tak že CFS není žádná diagnoza protože ani MPSV ani MZD ji neuznalo v součastnosti.Proto taky nikdo nemá na toto invalidní důchod.

Petra (Út, 22. 10. 2013 - 09:10)

ME/CFS má přísná kritéria pro svoji diagnostiku, je to onemocnění vážné a i smrtelné. Lidé jsou invalidizováni, připoutáni na lůžko po zbytek svého života. Vážený Mirj, příčina onemocnění je jedna věc a tvrzení, že něco neexistuje je zcestné. Změny po onemocnění jsou nezvratné.

Jan (Čt, 22. 8. 2013 - 17:08)

Lidi rok jsem byl v háji,...Kde se dá takový test na kortizol udělat?

Jinak žádný chronický únavový syndrom neexistuje, vyčerpání má vždy nějakou příčinu (chlamydie, EB virus, psychika ... ), prodělání vážných nemocí - encefalitida, rakovina ...

Lidi rok jsem byl v háji, nikdo nevěděl co je se mnou, už mě posílali na psychiatrii, měl jsem pouze zvýšené titry na chlamydie a Eb virus, disimunoglobulinemii a sníženou buněčnou imunitu. Byl jsem 3x v nemocnici, jednou mě vezla záchranka.

Symptomy - totální vyčerpání, extrasystoly, křeče v nohou, kolapsové stavy.

Léčba, která mi pomohla - 11x immodin, 3 měsíce užívání zoviraxu, 3 balení imunoru (efekt imunoru je oproti immodinu minimální), nejrůznější doplnky stravy

Nyní se stav rapidně zlepšil, avšak budu dále užívat zovirax a občas inj. immodinu, doporučuju si udělat test na stresový hormon kortisol, který působí jako imunosupresivum, pokud je hodnota na 600 užívejte antidepresiva. Když je člověku špatně, ovlivní to i vegetativní nervový systém.

Zdar a sílu.

Dan (St, 21. 8. 2013 - 17:08)

Je možné, aby člověk s CFS nebyl téměř vůbec nemocný?

. (St, 21. 8. 2013 - 16:08)

Je mozne, aby chron.unavovy...zřejmě ano ale k čemu mi je že mi je líp na 5 minut? a zbytek dne jsem malátná a nejradši bych spala,sakra z čeho to může být a co s tííím

Tomas (St, 21. 8. 2013 - 16:08)

Je mozne, aby chron.unavovy syndrom mel vykyvy behem kterych se cloveku udela lip, treba jen po peti minutach?

--- (Po, 19. 8. 2013 - 13:08)

Chtěl bych se zaptat, jestli...možná jste přetažen psychicky ze starostí je toho na vás moc,pobyt na cizím místě vás osvobozuje a tak můžete téměř vše hodit "za hlavu" tím se určitě tělo i mysl "nakopne energií"

a proč (Po, 19. 8. 2013 - 13:08)

V prnim pripade je potreba...by to měl být vtip ? imunotesty samo samy nepomohou ale mohou snad odhalit příčinu chybu v imunitě.

Marie (Po, 19. 8. 2013 - 00:08)

Chtěl bych se zaptat, jestli...Ano, je to tak.

Sam (Ne, 18. 8. 2013 - 20:08)

nevíte někdo kde pomohou s...dobrý imunolog

Jan (Ne, 18. 8. 2013 - 19:08)

Chtěl bych se zaptat, jestli je možné, aby člověku s chronickým únavovým syndromem na dovolené vymizely téměř všechny příznaky a poté, po skončení, se zase vrátily. Nebo jestli silný pozitivní zážitek může člověku hodně pomoct se cítit lépe.

asi takkkkk (Ne, 11. 8. 2013 - 17:08)

nevíte někdo kde pomohou s...V prnim pripade je potreba patrat o jakou unavu jde,muze se jednat i o narkolepsii a to je asi na jinou debatu,takze asi tak.Narkolepsie se leci amfeaminy a leky s podobnym ucinkem...Ze by nekomu pomohlo imuno testy s tezkou unavou?To je asi vtip

opravdu (St, 7. 8. 2013 - 19:08)

nevíte někdo kde pomohou s chronickou únavou?

oprava (St, 7. 8. 2013 - 14:08)

máte někdo v Praze...bylo to snad v Mlynářské,dělali jen testy na alergii a dál nic.Má někdo zkušenost se zlepšením,vyléčením?díky

milan (Po, 18. 1. 2016 - 15:01)

Teď čtu knihu od Ratkina Honzáka, Všichni žijeme v blázinci, kde se o této nemoci zmiňuje a píše, že pro ni není stanoveno číslo diagnózy, bohužel pro pacienty.

iva (Po, 18. 1. 2016 - 12:01)

Zdravím ,
zná někdo doktora z Prahy který to řešil? Děkuji

ahoj (Po, 11. 1. 2016 - 14:01)

Poradí někdo doktora v Praze který vás neměl za simulanta a snažil se něco řešit??
Mirku já např.nemocná nebývám ale vyčerpanost trvá roky, bezpočet vyšetření " v normé".
Takže promiň ale syndrom existuje.

Reklama

Přidat komentář