Reklama

Cipralex

Martin (Pá, 10. 2. 2012 - 08:02)

Zdravím,delší dobu jsem zde nebyl a jak je pravidlem,přilezu sem vždy,když mi je ouvej..zase už v tom lítám,jsem unavenej jako prase,ale hlavně mám bolesti břicha.Měl jsem to již dříve,ale dostal jsem na to Dogmatil,který celkem zabral a nějak to fungovalo..poté jsem měl asi 3 týdny v práci(podnikám)stres jako prase,celkem se nic nedělo,ale jak ten stres začínal odpadat,začaly mé problémy.Můj největší problém je ten,že jsem i vinou doktorů šílenej hypochondr a myslím si,že má snad všechny nemoci.Léčím se v Iscaru,v pohodě,vysadili mi i prášky,které jsem brl na střeva a řekli mi,že to jsou psychosomatické potíže...tak nějak jsem to bral,beru ještě Wellbutrin,ale mám pocit,že mi nepomáhá.V palici mám prostě zaryté,že když mne bolí břicho,mám určitě někde nádor i když jsem snad prošel všechna vyšetření...prostě horší než ženská..nedovedu to z hlavy vytěsnit a říkám si,že určitě je to projev nějaké choroby.Až se za sebe někdy stydím...Máte prosím také někdo jako já bolesti břicha po stresu?mně totiž před rokem zjistili malý zánět ve střevě,vyléčenej,aspoň doufám..mysleli si,že mám ulcerozní kolitidu,ale ta se po roce pozorování nepotvrdila,tak mi odebrali prášky.No a já v tý palici mám to,že ten zánět tam určitě musí být znova,protože mne bolí břicho i když při tom zánětu mne nebolelo.Prostě to nedokážu vytěsnit z hlavy a nepomáhají mi ani AD...prostě se motám v začarovaném kruhu a ty myšlenky nedokážu z palice dostat.Omlouvám se za tapetu.

Šárka (Pá, 10. 2. 2012 - 08:02)

Leno, je to blbost co chceš udělat, uvidíš ale co Ti řekne dr.

Týna (Čt, 9. 2. 2012 - 21:02)

Ahojte a příjemné...To máš pravdu,že mě tím hrozně rozhodil.Já jsemmu řeklastriktně ne!Ale on,že když už nejsem třetí měsíc schopná chodit do práce,tak se to ambulantně nezvládá.Do momentu,než mi nabídl hospitalizacijsem byla vcelku normální,ale pak jsem řvala jak želva.Ptal semi co se mi honí hlavou.Já říkám-konec totální.Ne života,ale,že už je to tak hrozné se mnou .Mě už vadí i to jak jsem dlouho doma,alena začátku říkal,že to je běh na delší trasu.

Lena (Čt, 9. 2. 2012 - 21:02)

Nojo, Tardbasi, když si...Tak to samozřejmě,že to budu konzultovat i s moji lékařkou,ale tam jdu až ve středu a chtěla jsem vědět jestli tu s tím někdo nemá nějaké zkušenosti.:)

Ilona (Čt, 9. 2. 2012 - 20:02)

Ilono - souhlasím s Tebou s...Nojo, Tardbasi, když si mozek postaví hlavu, nic s ním nenaděláme :-) Snadno si zvykne na cokoli, co pro něj není dobré, jako kofein, alkohol, nikotin, amfetaminy a nakonec i ty benz.... Čím by se daly zmírnit cukatury a napětí? Moc ráda bych ti doporučila cokoliv, ale kromě pití čisté vody a (bojím se to napsat) tělesného cvičení třeba v posilovně, fotbálku, spinningu, masáže, sauny (to by pomáhalo mě, kdybych se nějak podivně fyzicky nesesypala), mě už nic nenapadá.

Leno, to by asi nebylo dobrý hned naráz vysadit. Měl by o tom vědět doktor.

Lena (Čt, 9. 2. 2012 - 20:02)

..Ještě obecně k...Díky.. no já je beru cca měsíc a půl..ale cítím se naprosto v pořádku,nemám už nejmenší fyzické ani psychické pžíznaky.. a nechci je do sebe zbytečně cpát,když už si přijdu naprosto v pořádku..

tardbas (Čt, 9. 2. 2012 - 18:02)

Ahojte a příjemné...Ilono - souhlasím s Tebou s tou léčebnou - jak už jsem zde psal - asi jediný z vás jsem tam byl:-)..není to žádná hrůza..jinak jsem byl včera u Dr.- zoloft mi nenavýšila - nijak jsem neprotestoval - ale domluvili jsme se, že to tak zatím necháme. Není to špatné, ale není to ani úplně dobré - trochu ,,moták,,, takové napětí s ,,cukaturou,, - už mne to začíná štvát, ale co nadělám:-(..njn benzák to není - nějak se nemím v sobě zklidnit - jestli se to nezlepší, tak si příště řeknu o navýšení zoloftu...ale jinak vcelku únosné..tak se měj hezky a všichni ostatní (holky,kluci:-)) také..

Ilona (Čt, 9. 2. 2012 - 17:02)

Ahojte a příjemné odpoledne!

Jindro, s tvými dětmi jsem teda úplně vedle, ale dřív jsi psal o věku asi 14, 16 let (o alimentech), ale to bylo asi o čase minulém. Jinak jsem ráda, že je ti líp, opravdu. To bude pořád lepší, jak se začnou prodlužovat dny přibyde denního světla... Děcka ti nemají co vyčítat partnerku, je to tvůj život. Takže se drž, myslím na tebe a držím palce!

Týno, do špitálu opravdu nemusíš, když nechceš. A doktorovi bych řekla, že mě teda tím návrhem pěkně rozhodil, že se mi tím přitížilo. Zkrátka, nabízejí to asi každému (před časem i mě, taky tím oznámením zkoušejí, jak reagujeme, a když se nevzmůžeme na odpor, jsme podle nich pořád v těžké fázi deprese). Nemůžou tě tam dát bez souhlasu. Na druhou stranu, znám "holku", která "si tam chodí lehnout" ráda, bere to skoro, jako lázně, dovolenou, únik od stresujících starostí v rodině, chodí si do nemocnice aspoň jenou ročně odpočnout (má dg. deprese). Mě by to v podstatě taky nevadilo, když mi vysvětlila, jak to na otevřeném odd. psych. chodí (psychoterapie, malování, patlání z hlíny, cvičení, společné vaření obědů, vycházky do města, na kafčo), ale pokud se chceš starat o dětičky a je ti to proti srsti, řekni jednoduše NE.

Tardbasi, jak je?

Katerina73 (Čt, 9. 2. 2012 - 16:02)

Týno,dovedu si to živě...janco wprosim co myslis Tim na zelene? Jsem asi nechapava:-). A Ty beres vysoke davky leku? Ja beru cipralex 10 mg.

Susan (Čt, 9. 2. 2012 - 15:02)

A zabraly ti hned první...Úplně poprvé mi Cipralex zabral hodně rychle. Vloni jsem nějak v březnu vysadila a do 2 měsíců jsem v tom byla znova, tak zase Cipralex, pak navýšení Cipralexu a pak už to bylo jako kdybych nebrala nic. Tak mi v prosinci dala Zoloft a až teprve teď co ho beru 2 měsíce je mi tak nějak líp, ale výkyvy a bolení hlavy mám pořád. Třeba teď od pondělí mě bolí hlava a to v kuse. K tomu mi pořád cuká oko :), no takže taky to není ono, neboj!

Týna (Čt, 9. 2. 2012 - 15:02)

Zdravím vás :) Týno, buď...A zabraly ti hned první AD.Mě v uterý změnil Cipralex za Zoloft.Díky moc za podporu!!!!!!!!!!!!

Susan (Čt, 9. 2. 2012 - 13:02)

Zdravím vás :) Týno, buď v klidu, mě ty myšlenky taky daly dost zabrat, ale jak ad zaberou a vše se v těle zklidní, tak odejdou a vůbec si člověk na ně ani nevzpomene. Ad fungují asi tak, že dorovnají určitou hladinu serotoninu v mozku a když by se vysadily po krátké době užívání, tak by ta hladina rychle klesala, proto se užívají dlouhodobě. Tak mi to vysvětlila dr. Jinak co se vysazování Cipralexu týká, tak já jsem ho vysazovala párkrát a vůbec nic mi nebylo, žádný příznaky z vysazení. Myslim si, že příznaky z vysazení by byly, když by se AD vysadily třeba ze dne na den. Proto se vysazují postupně snižováním dávky. Týno, vím jak ty myšlenky dokážou otravovat, jak píše Pete nebránit se jim. Mě třeba docela pomohlo, že když mi takhle něco bliklo hlavou, tak jsem si řekla, že musim zachovat klid a že se vyplatí počkat třeba 5min co se stane a ono se nic nestane. Prostě to tam blikne a čím míň se jimi budeš zabývat, tím oni jakoby ztratí na síle. A nebo zkus psát, normálně vem tužku a papír a piš, to taky pomáhá.

Týna (Čt, 9. 2. 2012 - 13:02)

Díky všem za podporu.V úterý budu zase o něco "moudřejší".Jančo,doufám,že alespoň u tebe je to celkem O.K.Tady hezky sněží,děti budou mít radost a budeme chvíli na čerstvém vzduchu odklízet sníh od domu.

tardbas (Čt, 9. 2. 2012 - 12:02)

Týno, když máš ty.....no z vlastní zkušenosti mohu říct, že se úzkostným až obsedantím myšlenkám nemá cenu bránit- nechat je v klidu plynout a dělat si své..když se jim člověk začne vyhýbat-zhoršuje se to..

janča (Čt, 9. 2. 2012 - 12:02)

Týno, když máš ty myšlenky ,zkus myslet na něco, na co se těšíš a nebo na něco ,co bylo v tvém životě moc hezké.Vím,je to těžké,ale zkoušej tím vypudit ty oškl. myšlenky,nebo já ,když to na mě jde luštím křížovky.Klidný den.

Týna (Čt, 9. 2. 2012 - 12:02)

Týno,dovedu si to živě...Děti chodí do školky,už jsou zdravéajá sestarám o domácnost a odpočívám.

Šárka (Čt, 9. 2. 2012 - 11:02)

.....reagovala jsem na dřívější příspěvek Janči....proto ta moje zpráva vypadá jak z gurunu.

Šárka (Čt, 9. 2. 2012 - 11:02)

Jo jo, přesně tak jak píše Janča, když není zbytí tak hospitalizace určitě může pomoci a není třeba okolo ní šířit nějaký hrůzy a paniky. Nikomu bych jí nevnucovala, ale nikomu bych neříkala, že je to hrůza všech hrůz, a že je to konečná, právě spíš naopak, někdy je to začátek k uzdravení.

janča (Čt, 9. 2. 2012 - 11:02)

Ano,samozřejmě,že to beru...Týno,dovedu si to živě představit,jak tě ta hos. ničí a že nemůžeš na nic jiného myslet.Ty ničivé myšlenky na něco známe všichni.A co manžel nebo někdo z rodiny by tam k němu s tabou nešel?Tak, pohovořit si.A jak to ted´děláš s dětmi?Kateřino,asi se budeme muset dát na zelené a vydržet až nám dr. sníží dávky,jestli se ta váha pak zastaví,já mám pak totiž problémy s kloubama a to bych teda nerada.Jinak nejhorší žraní mě chytá večer.

Katerina73 (Čt, 9. 2. 2012 - 11:02)

Ad beru poprvé v životě.Po...Ja jsem se zhroutila na zacatku listopadu, ad beru od zacatku prosince nejdriv seropram po 6 tydnech zmena na cipralex citim se dobre az poslednich 14 dni tzn po vice jak 2 mesicich lecby. Na neschpence nejsem jelikoz delam sama na sebe, jinak bych byla. Uurcite ti prasky zaberou, nevi co ti je , ale ja jsem na Tom byla opravdu velmi velmi spatne a ted je to o stasne lepsi, myslenky mam side pored, ale uz nejdou vubec do hloubky. Nerozvijim je a vlastne mi ani nevadi, jsou Jen takove vterinky a hned jsou pryc.

Reklama

Přidat komentář