Reklama

Crohnova choroba

Pavlina2 (Čt, 2. 11. 2006 - 15:11)

ahoj Martino,jsem v poradku,docela se mi uz i zklidnily bolesti bricha,ale presto jdu za tyden na enteroklyzu.porad premyslim,zda muzu mit jeste decko ci ne...netusis jaky ma nazor na to tve okoli ci doktor?me vsichni tvrdi,ze je to nevhodne,ze by se to mohlo zhorsit a doktor rekl,ze tahle nemoc na to nema vliv,ze je to v pohode.co si myslis ty?jinak jak je tobe? Pavlina 2

Martina (St, 1. 11. 2006 - 19:11)

Ahoj Jani, máš tam konečně správné fotky a emila.Pa

Dana (St, 1. 11. 2006 - 17:11)

Zkuste na tuto nemoc denně brát:
Olej-bio z lněného semínka (59.- Kč), nechat uložený v lednici.
Trochu polotučného mléka do skleničky +lžíce lněného oleje + 1lžíce rozdrcenného lněného semínka a vypít. Kdo bude vzorný může to dělat 2x denně a uvidíte, že se za nějaký čas budete cítit lépe. Dana

Martina (St, 1. 11. 2006 - 17:11)

Ahiojky Pavlušo, jsi v pořádku? Už dlouho jsem od tebe nedostala žádnou zprávičku.

Martina (St, 1. 11. 2006 - 17:11)

Ahoj EL, mě ten REMICEDE taky dávali, sice jen jednu dávku, ale strašně mi pomohl.A nebyl zatím žádný problém s revizákem.Oni někdy nechtějí nic proplácet.Drž se.

Martina (St, 1. 11. 2006 - 17:11)

Ahojky Cvrčku,mě bylo 18let, když mi ho zjistlili.Byla jsem na tom jako Ty.Úplně na dně, no vidíš a dnes je to 20let a pořád žiju.Musím.Nesmíš se poddávat, to je nejhorší.A stěma záchodkama to známe všichni.Jinak to nejde.Jsou ni léky REASEC, který zpomaluje frekvenci střev, je možný, když ti to doktor dovolí si 1tbl.vzít na cestu a pak to vydržíš.Uvidíš, že si zvykneš,jinak to bohužel nejde.Ale dnešní doba je zž taková, že jsou lepší léky a lepší vymoženosti než před 20ti lety.Koukej zase napsat, jsme na jedné lodi, tak jsme přeci holky.Ppap

Jana (Út, 31. 10. 2006 - 21:10)

čau Marti,
máš tam mejlíka!

Jana (Út, 31. 10. 2006 - 21:10)

čau Cvrčku, já jsem oproti Martině břídil mám to teprve 2.5 roku,ale problémy už jsem měla 2 roky předtím-jen jim dlouho trvalo než přišli na to co mi je.Tak jsem ty 2roky polehavala po nemocnicích a čakala až mi někdo konečně pomůže od bolestí.Konečně se tak stalo a jsem vděčná, že jím léky po kterých zase celkem normálně funguju.
A stím záchodem to jsme na tom asi stejně!!Tak až tě to zase někde přepadne ve společnosti-vzpomeň na mě!

EL (Út, 31. 10. 2006 - 21:10)

Na Crohnovu chorobu zabiraji biologicke leky Remicade apod. Snazte se na to dostat. Jsou silene drahe ale pro zvlast vybrane pacienty je plati pojistovny.

Cvrček (Út, 31. 10. 2006 - 20:10)

Pro Janu a Martinu
Ahojky, jsem ráda, že jte mi odpověděli.Jsem z toho fakt v depce.Musím si na to zvyknout.Ale dělá mi to problém. Budu se nsžit držet :o) a budu se snažit sem za vámy chodit a snad mi bude líp. Jakdlouho už to máte? Já si teda připadám na nějakou nemoc hodně mladá! Doteď mě nic neomezovalo. Jsem pořád v pohybu, mám náročnou práci a je pravda, že poslední dobou se naše výlety plánovaly tak, aby bylo kam jít na záchod. Spíš mě víc vadí ty bolesti břicha. Ach jo. Tak snad bude líp. Tak se holky moc pěkně(nevadí že jsem Vás tak domácky oslovila) a já se tady zase stavím. Pa

Snapi (Út, 31. 10. 2006 - 19:10)

Ahoj Marti!
No, já taky usnula, ale mám to natočené, tak dám pak vědět:)

Martina (Út, 31. 10. 2006 - 13:10)

Ahojky Jani, tedy my ale máme hodně společného.Jo benzinky, to byl zlatý důl, pak se vyměnil provozovatel a bylo to na prd.Odkud Jani jsi?Píši Ti emílka.Papa

Jana (Út, 31. 10. 2006 - 12:10)

čau Marti,
no vidím,že co se říká o tchýních je asi pravda.Kdoví jaké budeme tchýně my,že?Ani se nenadáme a budem chystat pro naše děti svatbu, hrozně ten čas letí.Docela mě překvapilo kde jsi pracovala, protože mé předchozí zaměstnání bylo v obchodě a předtím po mateřské jsem pracovala na benzince,takže další shoda.Jestli se Ti chce napiš mi na můj mejl:basetakovi"centrum.cz,zatím čau

Martina (Út, 31. 10. 2006 - 07:10)

Ahojky Jani,já si myslím, že po takové dlouhé době už ty prášky ani neučinkují.Podle mě je to tělo tak zvyklé, že nereaguje.Nevím, to je jen můj názor.Já mám od 18-ti plný inv.důchod, ale po mateřské jsem začala chodit do práce.Dělala jsem snad vše- na benzínkách, v obchodě...a teď už 5 let dělám ve zdravotnictví, u starých lidí, není to LDNka, ale nadstandartní domácí péče.Máme tam 40 babiček a pár dědečku.Mám je moc ráda, i když občas pláču, když zemřou.Ale jsou milý.Doma bych to ani psychicky ani finančně nezvládla.V dnešní době to prostě nejde.Znáš to.A stres? to mi dává tchýně docela zabrat.Teď s ní už 4 měsíce nemluvím a mám svatý pokoj, měla jsem se ozvat už dávno.Nemám ráda, když někdo se mnou zametá.

Jana (Po, 30. 10. 2006 - 22:10)

čau Marti,já myslím ,že jsi udělala dobře, že jsi tomu docentovi napsala.Nemůžeš nic ztratit a za zkoušku to určitě stojí!Že jíš 20let Prednison teda to jsi my "vyrazila dech".To mě by už asi z obličeje za tu dobu nic nezbylo.Je dobře,že tvé tělo alespoň dobře snáší prášky, když už je musíš jíst.Chodila jsi těch 20let do práce, nebo jsi s tím zůstala doma?Máš asi plný inv, důchod-viď?Já mám jen částečný a už zase pracuji i když v kanceláři -takže ne fyzicky, ale ten stres mi taky nepřidá.Doma se mi ale zůstávat nechce pokud jsem celkem v pohodě.

Martina (Po, 30. 10. 2006 - 13:10)

Cvrčku, vydrž, vydrž!Uvidíš, že bude líp!

Martina (Po, 30. 10. 2006 - 13:10)

Ahojky Andrejko,pochipila jsi to dobře, mám jich opravdu hodně, ale těhotenství nezávisí na době, kdy můžeš otěhotnět po operaci.Ká si myslím, že ideální je tak rok, protože rok trvá, než se Ti jizva zahojí a "zatrvdne".Já také nemám tl.střevo, neměla jsem ho ani při Adélce a teď nám trvalo 5let, než se to povedlo, ale nepovedlo se to normální cestrou, ale umělím oplodněním.Lepší bude aby ses domluvila s tvým gastroenterologem.Držím Ti palce a napiš Pa pa

Martina (Po, 30. 10. 2006 - 13:10)

Ahojky Jani,Ty výkyvy váhy jsou hrozný, viď?Já beru Prednison v kuse už 20let,teď mám jen udržovací dávku, abych neměla absťák - 2.5mg.Neměla jsem vedlejší účinky, jen mi hrozně rychle rostly vlasy, jinak opravdu nic.Ani volí krk, ani měsíčkovitý obličej.Aspoň něco.A ta rektovaginální pištěl?Já nevím jak Ti to napsat, je to takový divný až legrační.Zkus zapřemýšlet o intimních chvílích.Nevím jak Ti napovědět.Ale kvůli tomu jsem neměla problém otěhotnět.Já mám sklopenou dělohu a ta spermie tam nevklouzla, tak mi museli ppomoci v Pronatalu, tak napoprvé z jednoho vajíčka se to hned chytlo, takže jsme ani tilok neplatili.Já jsem taky vždycky chtěla 2 děti a jsem ochotná pro to udělat cikoliv, jko každá mamina.A s porodem? Oni sami nevědí.Jednou mi docent řekne, že kvůli jizvě by bylo lepší normálně a teď mi řekl, že radši císařem.Musí se domluvit s chirurgem a gastroenterologem.Víš co jsem udělala? Napsala jsem docentovi Sequencovi, co byl včera v televizi na Nově, jestli by mi dokázalpomoci.Mám taky vývod a totální resekci tl.střeva a konečníku, tak jsem zvědavvá jestlki mi odepíše.Napiš.Pa a díky za podporu

Jana (Po, 30. 10. 2006 - 12:10)

čau Cvrčku, nejhorší je ten začátek než se sama vyrovnáš s tím, že jsi vážně nemocná, to,že musíš užívat léky budeš brát později jako samozdřejmost a automaticky si na ně v určitou hodinu vzpomeneš. Chce to jen čas.Každý začátek je těžký!

Andrea (Po, 30. 10. 2006 - 12:10)

Ahoj Martino, pokud jsem to dobře pochopila, tak máš za sebou celou řadu operací a nyní jseš těhotná. Jak dlouho po poslední operaci ti dovolili otěhotnět? Mě brali celé střevo, poslední operaci jsem měla zatím v srpnu a uvažuji a druhém dítěti. Jen nevím jestli mi to doktoři dovolí, zatím jsem neměla odvahu se zeptat. Díky za odpověď

Reklama

Přidat komentář