Reklama

Darování nemovitosti

david (Čt, 19. 6. 2014 - 11:06)

zdravím přítelkyně už exekuce má a to hned tři,které má už delší dobu a táhne se to s ní,a nejde to na ní přepsat protože by hned o to přišla,a její maminka to chce dát mně poněvadž je jí 76let a už jse moc necítí a nechce o majetek přijít.

Tinntin (Čt, 19. 6. 2014 - 07:06)

"přítelkyně má z budoucna exekuci"

To má chápat tak, že přítelkyně počítá s tím, že v budoucnosti udělá dluhy, které skončí exekucí?

david (St, 18. 6. 2014 - 21:06)

Ahoj moc děkuji všem za radu,takže by mě to mohla nastávající tchýně darovat bez problému???,s její dcerou žiji 16let,a chci se ještě zeptat zda budu muset platit nějakou dan nebo jse to dá nějak obejít??? prosím poradte předem moc děkuji.o maminku se staráma každý den jsme u ní až do večera,ale nemáme tam trvalé bydliště.

! (Čt, 24. 4. 2014 - 19:04)

Bohužel ty svině na darování napařili darovací daň.

Jana (Čt, 24. 4. 2014 - 16:04)

Ahoj všem potřebuji...Dobrý den,darovat může komukoliv, darovací smlouvu raději doporučuji sepsat právníkem než svépomoci, aby se nenašla chyba ve smlouvě, a pak by mohla být napadnutelná. Exekutoři nebudou mít možnost zabavit něco co nepatří jim dlužníkům.

Jana (Čt, 24. 4. 2014 - 16:04)

Ahoj všem potřebuji...Dobrý den,darovat může komukoliv, darovací smlouvu raději doporučuji sepsat právníkem než svépomoci, aby se nenašla chyba ve smlouvě, a pak by mohla být napadnutelná. Exekutoři nebudou mít možnost zabavit něco co nepatří jim dlužníkům.

David (Ne, 9. 2. 2014 - 19:02)

Ahoj všem potřebuji poradit,moje přítelkyně má už jen mámu a sestru,a její máma přišla za mnou s návrhem že by my chtěla darovat bárák,jen mě poněvadž přítelkyně má z budoucna exekuci a její sestra si vzala chlapa s ohromnýma dluhama a ona je má také a oba mají exekuci,takže jsem jedinej bez exekuce,a s nastávající tchýní si rozumíme,je možné my to darovat,jako darovací smlouvu,a ošetřit tak že by to nebylo napadnutelné,od její sestry a exekutorů????.předem moc děkuji.

Makina (Po, 12. 7. 2010 - 11:07)

Dobrý den,
měla bych dotaz. Druh s kterým žijeme ve společné domácnosti 14let chce darovat nemovitost mému synovi. Přítel je mimo ČR, ale napsal mně generální plnou moc k vyřízení na všech úřadech, která je notářsky ověřená. Je v tomto případě možné vše vyřídit bez jeho přítomnosti? Děkuji za odpověď Makina

Grenada (Út, 26. 1. 2010 - 05:01)

Darovala jsem dceři polovinu...Mileno, dar do spolecneho jmeni manzelu nepatri, takze v pripade rozvodu se delit nebude. V pripade umrti dcery (nedej boze), manzel dedit bude, tam by to musela upravit jeste za zivota zaveti.

Iva (Po, 25. 1. 2010 - 21:01)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mamka mi chce darovat byt, ale nevím, zda je k tomu nutné mít odhad. Případně, zda se z toho platí nějaká daň, nebo nějaký jiný poplatek.Děkuji za odpověď Iva

Milena (St, 6. 1. 2010 - 17:01)

Darovala jsem dceři polovinu rodinného domku. V případě, že se rozvede, bude se dělit i o tento darovaný majetek? A v případě její smrti bude její manžel dědit tento mnou darovaný domek?

Veronika (Pá, 30. 10. 2009 - 10:10)

Dobrý den,

před...Dobrý den, na věci darované se dědictví nevztahuje. Můžete být naprosto klidná, pokud jste dům získala darovací smlouvou, nemůže si jej už nikdo jiný nárokovat.

Hela (Po, 13. 7. 2009 - 15:07)

Taky si myslím,že Petra může být klidná. Bratři mohli vznést nějaké nároky při vyřizování pozůstalosti po rodičích,protože větší dary se započítávají.Ale to je jistě už ukončené,po Petře by podle mě nikdo neměl nic chtít.Ale nejsem právník.Dobrá bezplatná právní poradna je proženy.cz(je přímo na hlavní stránce Seznamu),píšou tam samozřejmě i muži.Možná tam na podobný problém už odpovídali,stačí zadat -Poradny-Rodina a děti-A co na to právník.

Klára (Pá, 10. 7. 2009 - 09:07)

Já si myslím, že když Ti tvoje mamča ze své vl. vůle darovala svůj majetek-dům,tak na něj nikdo jiný nárok nemá.

Petra (Čt, 9. 7. 2009 - 22:07)

Dobrý den,

před lety moji matce darovali rodiče rodinný dům, který mi nyní moje mamka darovala. Oba rodiče mojí mamky již zemřeli, ale protože má mamka ještě dva bratry, chtěla jsem se zeptat, zde by mohli bratři požadovat i po letech, kdy již bylo ukončeno dědické řízení nějaké vyrovnání, případně, zda by mohli mít nějakou cestou právní nárok na tento dům? Děkuji za odpověď Petra

Karel (Čt, 28. 5. 2009 - 20:05)

Mám dva syny, jedmomu chci dartovat byt v mém osobním vlastnictvý a druhému rodinný domek ve kterém společně bydlíme a ten mám v BV s manželkou a k tomuto si chceme dojednat věcné břemeno - bezplatné užívání bytu v tomto domě.
Je možné zpochybnit darování po mé smrti z ohledem na cenu bytu a nemovitosti.
Které poplatky budu nucen zaplatit. (Odhady, daň z převodu, notářstý poplatek)
Děkuji.

Peta (Ne, 4. 6. 2006 - 08:06)

Petro,u nás byli v rodině taky vztahy perfekt,potom ale sestra si našla milence,je to takový dobrodruh,u žádné práce dlouho nevydrží,rozvedla se,znovu vdala a všechny dobré vztahy jsou pryč,úplně nás rozeštval,nikdy člověk neví,co se může stát,vždycky je lepší nějakou pojistku mít,i když jsou zrovna vztahy perfektní.

Tina (Pá, 17. 2. 2006 - 09:02)

Ale jo, já ti to věřím, my máme taky dobré vztahy v rodině. Jde jen o jistou ochranu. Když je to tak , jak píšeš, tak snad nebude problém.

Petra (Čt, 16. 2. 2006 - 15:02)

Kdyby se něco stalo té dotyčné osobě, které nemovitost daruje, budu dědit já a mé sestry, tam je všechno v naprostém pořádku, nikdo ji nevyhodí.Ale to mi cizí člověk asi těžko uvěří.

Petra (Čt, 16. 2. 2006 - 15:02)

Ta osoba na tom bude pořád stejně, bude bydlet tam, co bydlí. Vím, že každý řekne "kdo ví, jak to bude", ale u nás dám ruku do ohně za to, že ji nikdo nevyhodí. Děláme to kvůli jiné 3. osobě, která naši rodinu nemusí a před tou se tímto darováním musíme ochránit.

Reklama

Přidat komentář