Reklama

Dělená strava

Diana (Pá, 24. 9. 2004 - 12:09)

Ahojte:) ja drzim delenu stravu treti tyzden,schudla som max.tak pol kila proste to nejde dole,denne prijimam okolo 1000kcal.velmi mi ta strava vyhovuje pretoze som mala strasne problemi z travenim nafukovanim a bolestou brucha po jedle.Este som si zaradila jeden den v tyzdni kedy iba pijem a vecer si robim klystyr.Je to taka ocista a velmi to pomaha ak mate problemi.Inak neviem ale mne vyhovuju viac bielkoviny,nez sacharidy ale to je asi u kazdeho inak.Ale neviete mi poradit ako je to u tejto diety s alkoholom?je pravda ze uplne zastavuje chudnici proces?ja si rada davam vinny strik takze denne asi 2dcl sucheho vina,neviem mozno nechudnem koly tomu?A este neviete mi niekto poradit ako je to z cestovinami,niekto hovori ze su skoro bez kaloricke a na e-kalkulacke na flore je ze 250gbezvajecnych cestovyn ma akolo 800kcal?

Ivana (Čt, 16. 9. 2004 - 21:09)

Radko, teď už jsem z toho teda jelen úplně, ale dík za odpověď. Zdravím!'

Radka (Čt, 16. 9. 2004 - 21:09)

No, ja uz jsem opravdu ve stavu, kdy uz delim jen ovoce a zeleninu.Ale spis jsem tu chtela holky podrzet, protoze vim (ze svych osobnich zkusenosti), ze jsou na dobre ceste. Vim presne o cem je delena strava. Holky, taky bych vam chtela doporucit knihy "Fit pro zivot" od manzelu Diamantovych (nevim presne, jak se jmenuji, ale tak nejak podobne). Byla to prvni knizka, ktera odstartovala moje vedeni o strave. Hodne veci jsem si diky temto kniham (maji vice dilu) ujasnila. A taky zdravim!

Dorka (Čt, 16. 9. 2004 - 19:09)

Zdravím Radku:o)'

Ivana (Čt, 16. 9. 2004 - 19:09)

Radko, když jsi postupně přestala jíst cukr, bílou mouku, kávu, maso, mléčné výrobky, tak vůbec nevím, co se tam ještě dá dělit.Pokud je mi známo, tak dělená strava oddělila maso od obilovin. Při této kombinaci dochází k zastavení trávení obilovin a následně k jejich kvašení.To byl základní důvod, proč tohle v USA vzniklo jako alternativa.Co praktikuješ ty, už patrně s dělenou stravou nic společného nemá.Maximálně se dá ještě dělit ovoce od obilovin, což je stejný případ jako s tím masem, protože kyseliny ovoce zastavují rovněž trávení obilovin.Pak sice můžeme dále oddělovat cokoliv, ale netuším proč.Poslední knížky Lenky jsem nečetla, ale tam už prý opouští i rostlinné a živočišné dny. Živočišné a rostlinné kombinace realizuje v jednom dni, jestli jsem to správně pochopila.'

Radka (Čt, 16. 9. 2004 - 17:09)

Urcite nejste jedine. Jen se proste vsichni do diskuze nezapojujeme. Ja jsem s delenou stravou zacala asi pred 7-mi lety (nevychazela jsem z knich Lenky Korinkove) a i kdyz se moje strava postupne meni (postupne jsem odbourala Ecka, cukr, bilou mouku, kavu, maso, mlecne vyrobky....), tak porad jim delenou stravu. Kdo to nezkusi, neveri. Ale myslim, ze kdyz to nekdo zkusi na tyden nebo na mesic, nemuze to zodpovedne hodnotit. Zacatky jsou pro kazdeho tezke, nez se naucime co s cim kombinovat, ale kdyz se ta faze zacatku prekona, pak uz je to pohoda. Pak uz vubec clovek nemysli, co s cim muze a nemuze, protoze se to stava prirozenou zalezitosti a uz proste vime, aniz bychom u toho museli extra myslet.

Dorka (Čt, 16. 9. 2004 - 15:09)

Janko, asi jsme tady jediný, co neodsuzujem. Je to asi proto, že máme dělenou stravu vyzkoušenou na vlastní kůži a víme, jak skutečně na tělo působí a že ty jídla nejsou nijak hnusný, že se skládaj z normálních surovin. Musíš uznat, že s lidma, který o tom nic nevědí, je diskuse nejtěžší:o).'

Janka (Čt, 16. 9. 2004 - 14:09)

Helo??? Víš ty o té dietě něco? Asi těžko :o))))'

Dorka (Čt, 16. 9. 2004 - 07:09)

To jsem zatím nějak neslyšela, že by se mělo jíst na závěr dne sušený ovoce. Já si ho dám jen občas a když, tak odpoledne. Večer nejím vůbec. Je zajímavý, jak spoustu lidí kritizuje, aniž by to samo vyzkoušelo nebo tušilo, co ce dá při takových kombinacích jíst, ale už 100%, že to jsou sračky:o). Na to je Českej národ machr. Odsuzovat bez znalosti a zkušenosti.'

hela (St, 15. 9. 2004 - 20:09)

Já se Ti nedivím, že chodíš 3x denně, protože z takových kombinací potravin by se opravdu jeden po....Např. ty závěry dne: 200g sušených švestek nebo 200g sušených datlí. Pokus si představit, jaký pytel ovoce to představuje v nesušeném stavu, co to musí se střevy udělat.'

Dorka (Po, 13. 9. 2004 - 07:09)

Adame jediný, co jsem za poslední měsíc a půl z pečiva snědla, tak to byl chleba a ještě střídmě. Jim hlavně zeleninu, ovoce a jogurty, občas kuřecí maso a za tu dobu jsem vážně neshodila ani deko, ale jinak mi to pomáhá po všech stránkách.'

Adam (Ne, 12. 9. 2004 - 20:09)

Dorka nevim nic podrobnejsiho co se tyce Tve osoby, ale myslim si, ze jestli mas krevni skupinu "0" ze prave nejvetsi problem Ti delaji pecivo z bile mouky. Pokus se to omezit na jeden mesic a uvidis ze pozadovane kg shodis. U nulek dochazi k pomalejsimu traveni a tudiz ukladani "tuku pod kuzi."

Dorka (Ne, 12. 9. 2004 - 20:09)

Vždycky jsem měla problémy se zácpou a kvůli tomu mám hemeroidů víc, než se na 22 let starou slečnu hodí. Myslím, že právě zácpa nebo průjem jsou ukazatelem něčeho nezdravého uvnitř těla. Problémy se zažívacím traktem apod. Dělenou stravu držím 6týdnů a za tu dobu nemám s ničím takovým problémy. Jdu se vyprázdnit i třeba 3krát denně. Necejtim se těžce. To je pro mě ukazatel toho, že vnitřnosti fungujou, jak mají, tudíž tenhle styl je pro mě vyhovující a zdravý a příjemný a nevidim na tom nic nezdravýho, nebo přímo životu nebezpečnýho. To by se projevovalo jinak.'

Janka (Ne, 12. 9. 2004 - 19:09)

Mně připadá drastická např. Atkinsova (píše se to tak?) dieta nebo dieta podle krevních skupin, kde např. lidi se skupinou 0 mají zakázáno jíst mléčné výrobky. U diety LK je zakázáno bílé pečivo, cukr, a to jsou věci, které člověk vůbec nepotřebuje..Nechápu, co máš na mysli těmi energeticky náročnými potravinami..Od kalorické diety se podle mě liší jen v kombinování potravin, já se .necpala např. nezdravýma salámama bez chleba, ty se nemají jíst ani s chlebem ani bez chleba, jedla jsem vlastně potraviny, jako jím teď, akorát jsem je tehdy jinak kombinovala. Základ byl a je zelenina, tmavé pečivo, ryby, jogurty, sýry, těstoviny.. Všechno, co doporučují dietologové..A je samozřejmě víc lékařů, které s touto dietou souhlasí, ale to byste si museli přečíst knihy od L.K., ale takové žvásty asi číst nebudete,co? Jak už jsem psala, teď dodržuju zdravotní styl a knedlíky, omáčky, majonézové saláty a podobné blafy nejím a občas s tím má okolí problém, je ale zajímavé, že všechny řeči, že nejím a ať se najím pořádně pocházejí z úst mírně nebo silně obézních lidí :o)) Nějak si tu svoji obezitu a moji štíhlost odůvodnit musejí :o)))Tohle sem sice nepatří, ale v časopise National Geographic jsem četla o tom, jak lidstvo tloustne. Není to prý tím, že by lidi začali jíst méně zeleniny a více hamburgerů a sladkostí, lidé prý jedí od všeho víc, člověk potřebuje opravdu míň, než si myslí, k tomu tam ještě zdůrazňovali, že se lidstvo málo hýbe, je to logické, už nepracujeme na poli, sekáme trávu el. sekačku atp. Zajímavý článek,doporučuju :o)'

Toňa (Ne, 12. 9. 2004 - 11:09)

Přečti si třeba příspěvek: Dělená strava Autor: coroner Datum: 7.9. 2004 12:48:52.Tam je jasně uvedeno, na jakém principu oblbování těla tento druh stravování funguje, proč bývá tak oblíben, proč se při něm hubne.Dlouhou dobu se tak např. stravoval bývalý americký prezident Ronald Regan. Ten se sice dožil vysokého věku 93 let, ale tajemstvím není, jakými chorobami trpěl.Ty právě vznikají nárazníkovým způsobem konzumace energeticky extrémních potravin ze skupiny expanzivních (kytičkové dny) a kontraktivních (zvířátkové dny).To je na velmi dlouhé vysvětlování, protože to spadá do oblasti energetické medicíny, kterou lékaři zatím zaregistrovali jen v podobě např. akupunktury. Ještě ne všichni.Pan MUDr.RNDr. Petr Nohel, Dr.Sc. se o energetické medicíně na S.P.L.K. zmiňuje jen okrajově (nazývá jí vibrační) vě větě:Z pohledu některých v Evropě zatím málo známých medicínských systémů, kupř. tzv. vibrační medicíny, je přijímání stravy, rozdělené podle určitého logického systému, rozhodně velice prospěšné především psychice.Tomu tak skutečně je, ale ne u dělené stravy, protože ta nám psychiku naopak nenápadně likviduje.Psychickou vyrovnanost je schopno zajistit třeba moderní vegetariánství nebo makrobiotika.'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 22:09)

a jestli se můžu zeptat, jak se stravuješ ty? :-))))'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 22:09)

a co praktikuje tak hrozného? :-))))'

moribundus (Pá, 10. 9. 2004 - 20:09)

Tak mně ve slově acylpyrin vyměklo jedno "Y", ale co vyměklo týmu S.P.L.K., je mně záhadou.Pan doktor je sice ověnčený tituly zleva i zprava, ale to je v daném případě spíše na závadu, protože není žádným tajemstvím, že vědci patří k nejmizerněji se stravující části populace, jak už kdosi napsal jinde.Pokud si uděláme srovnání, co píše v úvodu pan doktor (řada věcí je správná), co pak praktikuje ve svých dietách L.H.K., tak opravdu zůstává rozum stát, jak je možné, že takovou dietologickou slátaninu zaštiťuje svým jménem.'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 10:09)

Jo, já měla taky už zmíněné problémy před dietou SPLK a moc mi pomohla.. Možná, že zhubneš až za delší dobu, když člověk tuto dietu drží, nedrží a drží, tak to tělo potom reaguje pomaleji, tak vydrž :-) Hodně štěstí'

Dorka (Pá, 10. 9. 2004 - 10:09)

Janko dík. Já jsem držela SPLK už dřív asi 3 roky, pak jsem přestala a teď po pár letech jsem se k tomu zase vrátila. Zatím teda po 5 týdnech bez hubnoucího efektu, ale dělám to i kvůli zdraví a zažívání. Působí to na mě mnohem líp než běžná strava. Necejtim se tak ucpaná a nafouklá jak před tím. Trochu mě ale mrzí, že nehubnu. Ani kilo. Nic. Mám 175/70 a to není zrovna ideální. Stačily by mi 3kg dolu, ale na redukční diety a velký odepírání nemám a ani do toho nechci sklouznout, protože jsem s bulimií už sedmej rok. Díky SPLK se mi potíže zmírňujou.'

Reklama

Přidat komentář