Reklama

Deprese

IVA (Út, 16. 12. 2003 - 14:12)

Ahoj Katko, jsi asi dost dobrá sestra, když se takle staráš. Taky bych Tě chtěla mít za sestru. Znám jednu psycholožku v Praze. Je velmi milá a ochotná. Není to sice státní zařízení,ale má smlouvu s několika zdravotníma pojišťovnama, takže by se nic platit nemuselo. Jmenuje se Marie Zemanová a sídlí na Senovážném náměstí 6 v Praze 1.Tel. tady nebudu uvádět, najdeš ho ve zlatých stránkách. Zkus se s ní domluvit. Myslím, že by Ti mohla pomoci. Teda spíš Tvé sestře.Držím palce...

Hans (Út, 16. 12. 2003 - 09:12)

Mirku - nejsi in, jsou už i nové léky, které dokoce mohou tohle zlepšovat - samozřejmě tam zas bude jiný mínus, jedním z nich je Wellbutrin - ale samozřejmě pozor, to se musíš zeptat doktora, rozhodně ti to nedoporučuji, jen vím, že už to není ssri. Ono nemůžeš brát ten NU podle příbalu, to co se projeví u jednoho nemusí u druhého, takže tvrdit, že změna nemá smysl - je prostě nesmysl. Já osobně po seropramu - no taky to má háčky, aaale, prostě funguje to, ale za delší dobu. Měl-li bych si vybrat - a vlastně si vybírám, to co bylo před tím a tenhle problém - je nicotný a to mě to taky jako chlapa štvě.

Prosim o radu p (Út, 16. 12. 2003 - 01:12)

Dobry den,dostala jsem se na vas chat teprve pred nedavnem a jsem velmi rada.Muj dotaz se tyka me sestry,ktere je 18let.Loni po nekolika hospitalizacich v nemocnici a nasledne v psychiatricke lecebne se potvrdilo,ze trpi velmi tezkymi depresemi,ktere se prohloubily prave na psychiatrii,kde byla hospitalizovana.Myslim ze vse se rozjelo problemy osobnimi,nasledne pak nekolik psychickych traumat a reseni marihuanou.Pote zacala chodit na pravidelne navstevy do RIAPS,coz ji pomohlo.Bohuzel mistni lekari pracuji s pacienty udajne jen docasne.Deprese se myslim zlepsily,ale stale dochazi-pravidelne k psychickym vykyvum,placi,uzkostem.Sama by rada chodila k nejakemu odbornikovi,(jelikoz si je vedoma problemu a chce spolupracovat)kteRY patri pod statni nemocnici ci zdravotnicke zarizeni,z duvodu pojisteni.Muzete mi prosim poradit,kam se v kdekoliv v Praze obratit na dobreho odbornika,u ktereho si muze sjednat pravidelne navstevy,nebo zarizeni? Nekolik jich navstivila a podle zkusenosti vim,ze nekolik melo uz mylny usudek,aniz by jeji problem nejprve vyslechli.Predem vam moc dekuji za radu,jelikoz v me nepritomnosti uz nevim,jak ji pomoci.Muzete prosim psat bez diariktiky?S ni nemuzu dobre precist odpoved.jeste jednou dekuji mockrat.Katka

Pajka (Po, 15. 12. 2003 - 22:12)

Mirku, Tvůj strach to jsi přece taky Ty. Jestli jeho potlačování začneš trénovat sám anebo pod vedením terapeuta není až tak podstatné, ale měl bys jít po příčině, zvlášť, když ji znáš. Přece nechceš strávit život tím, že se jím probojíš?! Některé věci nemůýeš ovlivnit a mnohé ano. Potřebuješ psychicky otužovat. Jde to pomalu a těžce, ale nikdo to za Tebe nevyřeší. Chápu správně, že jsi spíš úzkostlivý než depresivní?A zkoušels poradu u sexuologa?

Mirek (Po, 15. 12. 2003 - 20:12)

To Pajka : vím, že všechno dobře dopadlo, ale ty potíže jdou mimo mě , nemohu je nijak ovlivnit, prostě se samy spustí, stačí aby malej onemocněl běžnou nemocí a u mě se to nastartuje a prostě nejsem schopen to ovládnout. Co se týká mého sexuálního problému, tak nemít chut na sex víc jak rok není v manželství žádná sranda, pokud před užíváním Denibanu bylo vše v pořádku. Změna AD nic neřeší, protože, tyto vedlejší účinky má většina. Zkoušel jsem mnoho různých metod, ale nezabírají. Jakmile vysadím Deniban, tak je zle, dojde to až k psychosomat. záchvatům. Nemohu se stím smířit, protože do těch událostí bylo vše v pořádku, nedovedu to pochopit, proto hledám radu kdekoliv.

Pajka (Po, 15. 12. 2003 - 19:12)

Hansi, je vidět, že nejsi ženská :), protože ta když svého partnera miluje a navíc ví, co je příčinou, odpustí, toleruje všechno a miluje ještě o to víc

Hans (Po, 15. 12. 2003 - 17:12)

No Pajko, nemůžu mluvit za Mirka, ale tady je vidět, že nejsi kluk. Samozřejmě, tyhle potíže jsou se stavy o kterých tady píšem nicotné, ale jakmile ti je líp, tak funguješ jako kluk - no a ať už je to ješitnost nebo prostě předurčenost přírodou, tak na todle jsou chlapečci dost a dost hákliví. Myslím, že Libor k tomu moc jiného nenapíše, ale zase je pravda, že jsou i léky, které na to tak hrozně nepůsobí a je li partnerka rozumná, tak se tomu nechá zasmát. Já bych asi na místě Mirka řekl doktorovi co a jak - a to rovnou a přímo. Určitě je lék, který bude vyhovovat, tvrdit, že seropram je dobrý, protože mi nic nedělá je blbost, protože u někoho druhého to může být jinak, ale najít řešení lze.

Pajka (Po, 15. 12. 2003 - 16:12)

Darko, život po roce 1989 je existenčně náročný a tvrdý. Nejen k Tobě, ale v podstatě i ke Tvým zaměstnavatelům, kterým určitě nikdo negarantuje, že zítra bude dost práce pro celou firmu. Když si přečteš příspěvky, zjistíš, že na stránky psychických poruch přispívá spousta lidí ve vedoucím postavení. Své duševní zdraví by sis měla pohlídat a zkusit se zamyslet, co uděláš, když ztratíš práci, kterou máš. Můžeš o ni přijít i z jiných důvodů, nezávislých na vůli tvého zaměstanvatele. Píšeš, že jsi zdravotní sestra a ve zdravotnictví je přece volných míst dost. Platy se sice neustále veřejně řeší srovnáváním s úrovní v EU, ale na druhou stranu jejich úroveň není v rámci ČR vůbec nízká. Měla by ses dokázat uvolnit a uvědomit si, že jsi máš dost síly případně přežít i bez zaměstnání právě u téhle firmy. Kromě toho máš možnost se svým zaměstnavatelem klidně a bez emocí promluvit. Je nějaký problém v tom, abys s ním promluvila o tom, cos tady napsala?Tedy, že Tě práce baví, máš o ni dále zájem a bojíš se, že budou hledat záminku zbavit se Tě, což Tě stresuje a psychicky deptá. Hned uvidíš, na čem jsi a ušetříš své nervy, ať už to dopadne jakkoliv. Jako zaměstnavatel bych uvítala, kdyby za mnou můj podřízený přišel a mohli jsme problém řešit otevřeně.

Pajka (Po, 15. 12. 2003 - 16:12)

Mirku, nemůžeš se na problém podívat pod úhlem, že vlastně všechno dobře dopadlo a Tvé sexuální "potíže" jsou sice nežádoucí, ale přece jen dočasné? Myslím, že bys měl radu hledat u odborníka, i lékař, který Ti lék předepisuje by měl dokázat poskytnout Ti základní informaci.Jinak bych Ti doporučila publikace autora Jána Praška, který se jako psychiatr zabývá jednak depresemi, fobickými poruchami, ale i sexuálním životem a jeho knihy vycházejí v nakladatelství Grada.

IVA (Po, 15. 12. 2003 - 15:12)

Ahoj DANIELKO, jak se Ti daří? Moc na tebe myslím. Četla jsem Tvůj příspěvek, že se bojíš letět letadlem. Já nikdy neletěla, ale neboj to zvládneš!!! URČITĚ! My konečně sehnali ten pronájem. Takže na Nový rok se stěhujeme. Už se moc těším. Ikdyž to stěhování bude fuška. To zase budou nervy. Ale už aby jsme byli ve svým. Teď bydlíme totiž ještě s jednou rodinou a to je dost divný, tade oni jsou divný. Jsou v nějaký sektě. Ale to by zase až tak nevadilo, ale nemáme žádný soukromí a to je něco. Pořád jim něco vadí. No prostě už aby jsme byli pryč. Tak Danielko, držím Ti palečky, aŤ se Ti daří a toho letadla se neboj. Určitě to dobře dopadne.Myslím na Tebe.... Ahoj Iva

Marcela (Po, 15. 12. 2003 - 11:12)

Ahoj Daniela, ja lietam pomerne často, lebo mám ve?a kolegov v SRN a okrem toho dovolenky;o)) Predpokladám, že letíš za BA so Sky Europe. To je malé zlaté lietadielko, je z neho krásny výh?ad, skús sa sústrediť na to. Tieto lietadlá lietajú v cca 6000 m, čo je nižšie ako tie ve?ké. Niekedy sa stane, že to trochu trasie, to keď je oblačnosť. Vtedy máš pocit ako v autobuse. Hlavne dýchaj, najlepšie "bruchom", ak letíš prvý krát, daj si pred letom niečo na uk?udnenie a hlavne neboj. Je to paráda. Ak budeš mať problém, zavolaj letušku, nad sedadlom je gombík. Letušky sú vyškolené na všetky situácie. Okrem toho je tam aj nastavite?ný ventilátor, ak by Ti bolo teplo. Snaž sa aj čítať, pri nástupe do lietadla zvyčajne rozdávajú nejaké časopisy a noviny. Asi budeš mať za?ahnuté v ušiach, hlavne pri štarte a pri pristávaní. Na to ve?mi dobre pomáha žuvačka. Na tú nezabudni. A stále pozeraj von. Ten výh?ad je krásny. Tak sa drž a uži si to.

darka (Po, 15. 12. 2003 - 11:12)

Dobry den, jemi 37 let. V cervenci jsem nastoupila do prace u soukrome firmy jako zdravotni sestra. prace se mi libi a byla jsem s ni spokojena a to i pres to, ze je to firma kamaradicku a ne vzdy byl pracovni den zcela bez problemu.Az 13.11. jsem nestastne upadla a zpusobila si otres mozku a distorzi krcni patere. jsem na pracovni neschopnosti, ovsem zamestnavatel mi rekl, ze mi neveri ze jsem nemocna a ze jsme v kapitalismu, tudiz si nemohu dovolit marodit a ze az se vratim do prace bude se to resit jinak. Z toho jsem usoudila (vzhledem k tomu, ze ostatni veskere choroby prechazi a neni tedy zvykem, ze by nekdo byl na neschopence), ze me chteji vyhodit. Mam 4,5 leteho syna a rada bych videla jak roste a mohla s nim zivot prozivat, tudiz nechci zanedbat sve zdravi. Ted mam strach z toho co bude az se vratim do prace. Vim, ze podle zakoniku prace me nikdo pro nemoc vyhodit nemuze, ovsem je mi jasne ze budou hledat sebeme?si duvod jiny aby me vyhodit mohli. Mam strach ze prijdu o praci a zacinam mit i problemy v podobe nespavosti,uzkosti stazeny zaludek apod. Prosim pomozte mi. dekuji

Mirek (Ne, 14. 12. 2003 - 13:12)

Prosím o radu! Před dvěma roky jsem měl v rodině dvě nepříjemné události: první, kdy mi málem zemřela žena a druhá, kdy mi vážně onemocněl můj čtyřletý syn. Po těchto událosech jsem začal mít psychické problémy, které se projevovaly neustálým strachem a depresemy, které přecházely do psychosomatických poruch... bolesti na hrudníku, v zádech, dušnost, špatné zažívání, únava a závratě. Užíval jsem Lexaurin, ale vytvořil jsem návyk, kterého jsem se nemohl zbavit. Po návštěvě na psychiatrii jsem začal užívat Deniban, který mě pomohl a dá se říct, že problémy ustoupily. Jenže, při užívání Denibanu se zvýší hladina Prolaktinu, což u mě velice tlumí pohlavní aktivitu a mám problémy v sexuálním životě. Pokud Deniban vysadím, tak je mi zase zle. Vím, že na snížení prolaktinu, jsou léky (Dostinex),tak bych potřeboval radu, jesli je toto možné řešení mého problému, nebo jak se s toho dostat ven

kalamajka (Pá, 12. 12. 2003 - 18:12)

...ale možno to o sebe neviem. Okrem zvracania, ktoré nie je prítomné, máš ešte iné informácie o tejto chorobe?

kalamajka (Pá, 12. 12. 2003 - 17:12)

Ako to myslíš? To ten med v oplátke, ktorý by na Vianoce za to stál ? Neboj, nič také. Je to len metafora. Ale na poézii je dobré to, že v tých metaforách vidí každy to svoje.

Pavel (Pá, 12. 12. 2003 - 16:12)

Děvče, to je normální bulimie.

kalamajka (Pá, 12. 12. 2003 - 15:12)

Povedzte všetkým, že ste počuli o láske, povedzte, že je sladkáako med v oplátke,niekde v ?udskom poh?ade,lásku h?adajte,pozvyte ju k sebe,ako dieťa po?úbte.Mnohý lásku znázorňujú piesňou, ma?bami i slovami, iný by ju opluvali pliesňou, ponížili peňažnými skutkami.Tancovali by s ňou ako s vílou, aj keď by jej nohy zlámali,ohovárali ju lahostajným štýlom, ďakovali a pritom by klamali. Je v každom z nás, a stále je jej málo, to preto, že často sa zdá zbytočná.Na Vianoce by to za to stálo, ale v januáry , lásku vyhodíme cez okná. ( mne nepomáhajú lieky, liečim sa takto )

Daniela (Pá, 12. 12. 2003 - 14:12)

Este k tomu letu. Caute baby. Neviem presne co mam ocakavat, ale mam kamosku co mam panicku poruchu a vravela ze to bol horor. Ona letela 5,5 hodiny na Kanarske ja letim len 1,5 hod. ale letim sama, nikoho v lietadle nebudem poznam a dost sa toho desim. mate skusenosti s lietanim???

IVA (Pá, 12. 12. 2003 - 11:12)

Kalamojko,vystihla si to dobře tou básničkou...

IVA (Pá, 12. 12. 2003 - 11:12)

Kalamojko,vystihla si to dobře tou básničkou...

Reklama

Přidat komentář