Reklama

Dispoziční prognostika

Cerebros (Po, 27. 8. 2012 - 22:08)

Martine, tady máte můj mail i s Vaší odpovědí:Milý Halo,žasnu nad Vaší brilantní logikou.Podle Vaší logiky jste ,Vy,vrah.Přinejmenšímpotencionální vrah.Určitě umíte používat nůž.Někdo Vás tonaučil.A pokud jste viděl film nebo četl knížku ,kde došlo k vraždě nožem ,takumíte zabít člověka.Podle Vašich slov,už máte "brožůru kde se o tom píše."Mě nikdo neučil "shazovat elektriku".Naučili mě ji upravit do normy vhodné prosystém.Samozřejmě,že se tento postup dá obrátita může sloužit k poškození systému.Tak je to se vším.Vše má rub i líc.Reakce na :Pokud si myslíte, že by z dobrozla vznikla ideologie tak jste nahlavu a nic jste nepochopil. To vám vsugeroval Sohr, že jen pluralismus je něco dobrého, ze kterého nemůže vzniknout nic zlého.Takže za prvé,pluralismus aplikovaný do politologické praxe,snižuje možnostzvůle a diktatury jednoho člověka na minimum.Není ideální ,jako není ideální zatím žádný námi vytvořený politologický systém.Vše selhává na lidském faktoru.V Německu se Hitlerdostal k moci díky pluralitní demokracii ,ne díky puči.Takže pluralitnídemokracie má i své velké slabiny.Například zrovna v tom,že stačí jeden křikloun,který strhne dav,ten jej bude volit,a on potom většinouv parlamentu uvede do života zákony,které pohřbí celou pluralitu a zavede diktaturu.Halo,my si nebudeme rozumět nikdy.Jste ideolog a zastánce jednoho principu,a toještě takového,se kterým nevyřešíte nic.Docela chápu,že tak dštíte oheň a síru na p.Sohra.Patrně Vám řekl o Vás to,co seVám ani trochu nelíbilo.Musím konstatovat,že Vás převyšoval intelektem , talentově,a podle toho jak se vyjadřujete nastránkách doktorky,tak i lidsky.Nerozumíte základním filosofickým pojmům,směšujete hruška a jabka a já opravdunemám čas Vám vysvětlovat všechno po lopatě.Ale jednu radu Vám dám.Více studujte a méně kecejte.Další diskuzi považuji za zbytečnou,přece nestojíte o názory fašisty akomunisty.Cerebros

Martin (Po, 27. 8. 2012 - 21:08)

Probouzí v nich pravda, kterou uvádím, jestli je pravdou, která je jím nehodlná, skrité temné síly? Je tedy třeba pravdu umlčet? Nebo je nutné v rámci svého zdraví jen mlčet? Probouzím v nich skrité síly, které likvidují nepohodlné? Kteří znají? Jak to mám poznat??? Co mám dělat??? Mám mlčet??? Pravda nesmí být???

Martin (Po, 27. 8. 2012 - 20:08)

Možnost tu do čehokoli zasahovat, tu má pouze snad jen autor těchto stránek nebo autoři těchto stránek. Hekrům to tu nejspíž nestojí ani za flusanec. Ptám se, co si o tom mám myslet? Manipuluji zase jenom s fakty? Nebo se mám mít na pozoru, neboť mne budou soustavně likvidovat příslušníci Dipu na dálku a jakkoli jinak uvědoměle a především i neuvědoměle? Pobouzím v nich skrité síly, které likvidují nepohodlné? Jak to mám poznat a co mám dělat? Jak to mám poznat??? Co mám dělat???

Martin (Po, 27. 8. 2012 - 19:08)

Nikdy nevím, co si mám o tom všem myslet. Někteří chváli, jiní kritizují a nabádají k opatrnosti. Důležitou roli asi hraje osobní zkušenost. Ale, psala tu učitelka Dipu. Její příspěvek byl potom někým upraven, zmínka o tom co napsala. Psala toto: Že při studiu na ni jeden student Dipu něco hodil. Nedělala z toho žádnou vědu a upravila sebe a potom daného studenta, který ji poškodil. Jak se zmínila. Co na ni hodil nevím, neuvedla to. A tato zmínka o nějakém hození byla smazaná. Byl jsem nařčen z toho, že manipuluji s fakty. Ale můžete mi vysvětlit, kde se ztratilo zmínění o poškození žákem Dipu? Kdo upravil příspěvek? Zní to paranoidně, ale je to pravda! Co vedlo k tomu, že byl právě její příspěvek upraven a jiné obviňující zde ne? Kdy a za jakých okolnosti žáci Dipu kolem sebe házejí nějaké poškozující, nevím co? Kdo je hlídá tehdy, kdy nejsou ve své škole Dipu a kdy chodí mezi lidmi a nevím co šíří mezi nimi? Musíme se s tím smířit? Jak se máme bránit, když ani nevíme, co se stalo a jak jsme byli poškozeni, jen proto, že jsme byli nesinpatičtí? Příslušníci školy Dipu uvádějí, že je až neuvěřitelné, jak už v prvním roce studia Dipu, dokáží jejich žáci komukoli pomoci i sami sobě. Jak se v ních probouzí dané schopnosti. Ale jaké jsou to schopnosti, které poškozují druhé? Jsou také vyvolané? Jejich výkřik do tmy, je: Hlídejte myšlenky. Likvidují snad náhodně kolem sebe příslušnici Dipu kohokoli, kdo jim nevyhovuje a je to jejich subjektivní stránka a máme se mít tedy na pozoru? Co tento student Dipu dělá náhodně a neuvědoměle kolem sebe? Je třeba umlčet to, že by to vyplavalo na povrch? Uvědomila si vůbec učitelka Dipu, co vůbec napsala, a proto to muselo být smazané, tak jako i fotografie Stanislava Sohra, kterou tu vložil jeho vnuk Stanislav Boroš? Pravda, je to lež, manipuluji s fakty! Tak už je uveďte, ať se mohu bránit! Stači trochu něco zaonačit a jste lhář a to proto, že tu druzí nic takového nenalezli a nikdo nemá možnost tu do čehokoli zasahovat.

prispevok (Po, 27. 8. 2012 - 18:08)

Petra Matuška znám 10 let a...ja som k nemu tiež chodila, a môžem s istotou povedať, že to nie je žiaden ,,dobrý deduško - ludový liečiteľ´´ktorý dáva ľudom energiu atď atď. ako si môže niekto myslieť, bola by som skôr opatrnejšia.

eva (Ne, 26. 8. 2012 - 22:08)

Petra Matuška znám 10 let a můžu potvrdit, že mi pomohl zorientovat se v situaci, ve které jsem byla - ukázal mi ji shora - člověk když je v tom zababraný, nemá nedhled - a to co mi k tomu mému problému řekl, jak ho rozklíčil, mi naprosto změnilo můj postoj k věci - pama Matuška můžu jenom chválit

karel (Ne, 26. 8. 2012 - 21:08)

...bludný balvan bych dal sisyfům, kteří ještě neprozřeli podobně jako MUDr Hnízdil, který byl dříve jejich členem a dnes je na jeho aktivity radost pohledět

Viera (Ne, 26. 8. 2012 - 21:08)

Já to právě vyzkoušel. A...Súhlasím. Chýbajú mi tu však pozitívne ohlasy. Nechce sa mi veriť, že by nikomu nepomohli, to by už dávno neexistovali... Ozvite sa niekto, kto má dobré skúsenosti s DIPom!

Pre zaujimavost (So, 25. 8. 2012 - 06:08)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nositel%C5%AF_Bludn%C3%A9ho_balvanu

None (Pá, 24. 8. 2012 - 13:08)

Já se nejmenuju Martin. :-)Omluva, já to splet. :-)Tedy jméno, za ostatním si stojím.

No (Pá, 24. 8. 2012 - 13:08)

V tom máte Martine naprostou...Já se nejmenuju Martin. :-)

None (Pá, 24. 8. 2012 - 11:08)

Já to právě vyzkoušel. A...V tom máte Martine naprostou pravdu. Nejdřív z vás na klientele vytáhnou kde co o rodině a pak s tím "pracují", přesně jak popisujete - vytváří samé strachy. Slabší povahy to může položit. Vykašlete se na ně jak radí No. Jestli se bojíte že by Vám škodili, říkejte si, že jejich programy odmítáte.

No (Pá, 24. 8. 2012 - 11:08)

Veľmi ťažko sa posudzuje,...Já to právě vyzkoušel. A nepovažuji se za nějak extrémně hloupého člověka, a přesto mi těžce zamotali hlavu a velmi negativně ovlivnili život. Jen s velkým vypětím jsem opět dokázal uvažovat a jednat "normálně" , podle zdravého selského rozumu. A v neposlední řadě mne to stálo i spoustu peněz , a hlavně iluzí. Já se snažil před těmi cca deseti lety o dispoziční prognostice zjistit a najít co nejvíce informací, ale nikde jsem se nesetkal s nějakým varováním, které by mne mohlo předem varovat. Proto přispívám svými názory a svými zkušenostmi do této diskuze. A pak samozřejmě ať si to kdokoliv vyzkouší. Podle mého názoru , to je velmi nebezpečné , protože za pláštíkem konání dobra, se dle mého podvádí a pracuje s lidským strachem, který DIP bezostyšně využívají. Protože každý člověk má o něco nebo z něčeho strach. ( zdraví, rodina, úraz atd.) A najít tyto strachy na klientele není nijak zvlášť těžké , protože je v podstatě máme všichni stejné. A z těmito strachy oni velmi umně a nenápadně pracují. Kletby atd... :-(

Karel (Pá, 24. 8. 2012 - 10:08)

Veľmi ťažko sa posudzuje, kto má pravdu Cerebros alebo Martin. Samozrejme, že každý prezentuje svoj pohľad. Doporučovať však všetkým, aby sa vyhýbali DIPu ...?! Veď každý to môže skúsiť a sám sa rozhodne, či to má preňho význam alebo nie. Veď nebuďme "ovečky na ostrihanie" a neodsudzujme to, čo sme nevyskúšali.

no (Pá, 24. 8. 2012 - 10:08)

Do toho sporu s Vámi,se mi...Potěšilo mne, že se mnou souhlasíte, že mu doporučujete se vykašlat na celoudispoziční prognostiku, ale o mnoho víc by mne potěšilo , kdyby jste to doporučil všem lidem, včetně sebe a přestali se snažit brát dispoziční prognostiku jako seriózní vědu, a v případě, že se této zálibě či koníčku budete chtít věnovat, tak zdarma a s patřičným nadhledem. Bohužel vím, že to je nereálné, protože za a) je to pro vás výborný kšeft , za b) cítíte se jako výjimeční , za c) je to pro vás víra, která dává vašemu životu smysl , za d) jste přesvědčeni , že konáte dobro. :o)

Martin (Čt, 23. 8. 2012 - 23:08)

Naši celkovou diskuzi jsem kompletně smazal a nemohu ji zkontrolovat. Doopravdy se k ni ani nechci vracet. Jen mne mrzí to, jestli se nepletu, že jste mi napsal to, že jsem podle své filozofie vrah. Pokud jste to nenapsal, tak mi zde napište: Ano, pletete se, to jsem nenapsal. A napište, která fakta překrucuji k obrazu svému, mohl by jste je všechny uvést, konkrétně a všechny a především ty, co se týkají dispoziční prognostiky.

Cerebros (Čt, 23. 8. 2012 - 22:08)

Do toho sporu s Vámi,se mi Martine moc vstupovat nechce.To ,že překrucujete fakta k obrazu svému,to se Vám snad ani nedá vyčítat.Z Vašich příspěvků je totiž čím dál víc patrný stav Vašeho duševního zdraví.Souhlasím s No,vykašlete se na celou Dispoziční prognostiku a Váš život bude podstatně jednodušší.Protože se snažíte i o překrucování fakt z našich mailových diskuzí,prosím o Vaše svolení s uveřejněním celé korespodence na těchto stránkách.Můžete si je koneckonců zkontrolovat ,že vše je tak jak jste napsal.

No (Čt, 23. 8. 2012 - 10:08)

Stanislav Sohr byl schopen...Martine, omlouvám se , že si dovoluji vám nějak radit nebo komentovat váš život, ale z vašich příspěvků je zřejmé, že vám dipáci úplně vlezli do hlavy, a že je tam máte tak zakořeněné, že vás to sužuje ne-li přímo ničí. Zkuste dát na radu zde diskutujících lidí, a vypusťte je z hlavy. Přestaňte se jimi zatěžovat, nebo je jakkoliv řešit. ( stejně s nimi nijak nepohnete a nijak je neovlivníte, i kdyby jste udělal já nevím co ( např. se protestně upálil :-))Bude jim to naprosto jedno). Uvidíte, že se vám velmi uleví. Vím to z vlastní zkušenosti.

Martin (St, 22. 8. 2012 - 17:08)

Stanislav Sohr byl schopen si cokoli přivlastnit, pokud se mu to hodilo do systému a prezentovat se tím na přednáškách a přitom byl charakter každým coulem. Dnes už to nelze dokázat. Stanislav Sohr přece měl axiom ŽIVOT SE REALIZUJE PODLE PRAVIDEL, nikomu ale z dispozičních prognostiku dnes nedojde, že providla existují i pro páchaní zla a že zlo je součásti realizace života. Vždyť přece Stanislav Sohr se realizoval podle těch pravidel. Vynalezl etický systém dobra, zla, ničitele, který je pluralitní a tím jedinečně úžasný. Ale když vemete zbraň, je neutrální, záleží kdo ji použije k čemu, jestli k dobru nebo zlu a ničení zbraní je v ten moment jen zlo. Zbraň je tedy jen dobrozlá, protože může být použita k dobru, dejme tomu k ochraně, nebo ke zlu, dejme tomu k ničení. A to samé platí o systémech filozofických, záleží jak je použiji, jestli k prosazování nebo k tomu, aby byl filozofický systém jen znalosti. Neetický filozofický systém v prosazování je zlý, ale pokud je jen znalosti o něm v neprosazovaní, je dobré ho znát, abychom se orientovali. Podle filozofického systému není nikdo vrah, je to jako vlastnit zbraň, pokud ji nijak nepoužijete, nerozhodnete o tom, jestli jste ji použil k ochraně nebo ničení, nerozhodnete, jestli jste páchal dobro nebo zlo. Cerebros mi v osobní diskuzi napsal, za to, že to zmiňuji se omlouvám, že podle vlastní filozofie jsem vrah. Ale vrah může být jen člověk, který použil osobní filozofie k určitému činu a to vraždění. Podle vlastní filozofie nikdo vrah být nemůže, pokud ji nepoužije k danému činu. Pokud vím, tak jsem nikoho nezavraždil a snažím se řídit tímto: Nečiň cokoli co by ubližovalo tobě samému či jakémukoli jinému či snad druhému. Což je etické a což mám zmíněné ve svém osobním filozofickém systému. Tom, co jsem si napsal proto, abych si pamatoval, protože je toho hodně a lze to popřípadě kdykoli poopravit ve svém významu. Nejsem dokonalý a dělám chyby. Ale podle Cerebrose jsem podle vlastní filozofie vrah. Přestože se snažím řídit zminěným etickým. To co píší o dispoziční prognostice a jejích aktérech je pravda a pravda nikdy zlem být nemůže a pokud si někdo myslí, že jo, je chyba v něm a měl by se nad sebou zamyslet, proč je pravda zlo pro něj. Nakonec mají možnost dispoziční prognostici tu cokoli vyvrátit a diskutovat, i o dobru, zlu a ničiteli-jejich etice, ale to oni nechtějí. Ptám se, proč Petr Matušek neobhajuje Stanislava Sohra a jeho obor, po stránce činění a filozofické. Nestojí mu to za to? Ale proč? Že by o těchto stránkách nevěděl a ani o tom, co se tu píše nevěřím. Proč si tedy neudělá čas, když jiní si čas udělát mohou?

Martin (St, 22. 8. 2012 - 16:08)

vám museli dipáci hodně... Nevím jestli to mělo vliv, ale pravidelně jsem chodil na klientely k Petru Matuškovi a postupně se mi začalo dařit hůř a hůř. Nepřikladal jsem to vlivu klientely, ale měl by nastat spíše opak díky klientele. Postupně jsem se pod vlivem Petra Matuška rozkládal a to doslova, což mi tehda nedocházelo. Myslel jsem si, že mají vždy prorostředky k pozitivnímu vlivu, který funguje. Nevím jakým to bylo vlivem, ale postupně jsem onemocněl epilepsii, která se u mne nikdy neprojevila a klientela by tomu měla zabránit. Mělo to na mne neblahý vliv a psychycky mě to položilo. Nejdřive jsem měl slabé, sotva postřehnutelné epileptické záchvaty, že to byly záchvaty mi potom vysvětlil doktor. Postupně se to zhoršovalo, až jsem začal upadat a mám pokaždé při kontrole na EEG nálezy a to beru prášky. Časem se projevila nerovnováha v mozku a můj mozek začal produkovat nadměrné množství serotoninu jestli se nepletu a to způsobuje halucinace jak sluchové, tak obrazové. Pokud jste viděla film ČISTÁ DUŠE, tak tomu snad porozumíte. Jednou jsem se vraceli s kamarády vlakem a já jsem měl halucinace v podobě vidění, že krvácejí, různě kolem nich stříkala krev, ale rozum mí říkal, že je to nesmysl, přesto toto probuzení bylo strašným šokem, prostě mi chvili trvalo, než jsem zjistil, co se mnou děje. Halucinace byly sporadické, tak jsem to neřešil a ani jsem si nemyslel, že bych potřeboval pomoc. Postupně jsem ale stratil schopnost normálně fungovat a převálcovaly mě postupně uskostné stavy. Přišel jsem o práci, našel jsem si sice jinou, ale v ní jsem vydržel jen tří a půl roku, což považuje dnes, jak se spětně dívám, za zázrak. Nakonec jsem ji musel ze zdravotních důvodu opustit. Chodil jsem k prognostikum do základního kurzu a i do jejich takzvané akademie. Stanislav Sohr byl oslavován jako génius. Já sám o sobě odmítám vyzdvíhovaní kohokoli na úroveň jakou měl mít. Také jsem si myslel, že toho spoustu ví, ale trvalo mi než jsem zjistil, že vím něco co on ne.

Reklama

Přidat komentář