Reklama

Domácí násilí

I muži čelí dom (Po, 22. 6. 2015 - 21:06)

I muži čelí domácímu násilí, jen o tom neumějí mluvit
Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/odbornici-i-muzi-celi-domacimu-nasili-jen-o-tom-neumeji-mluvit-20150620.html

Deník.cz (Po, 22. 6. 2015 - 21:06)

http://www.denik.cz/z_domova/odbornici-i-muzi-celi-domacimu-nasili-jen-o-tom-neumeji-mluvit-20150620.html

? (St, 18. 6. 2014 - 16:06)

pravda pravda je těžké...takoví lidé se nezmění rychle od nich pryč jsou to v podstatě zakomplexovaní poserové,kteří ženskou zkopou,ale pokavaď se najde nějaký chlap co jde na pomoc zdrhají strachy aby sami nedostali třeba jenom facku.
No to spíše týraná žena má paradoxně větší sebevědomí,než ten chudáček co si ho právě zvyšuje tím,že manželku mlátí.jsou to ubožáci a je smutné kolik se jich vyskytuje,přesně tak zlámal jsi manželce nos?mlátíš jí? je samej monokl? tak žádný vykázání,neumíš se chovat tak mazej do basy...fuj to jsou šmejdi

... (St, 18. 6. 2014 - 16:06)

jo a ještě jedna věc,...pravda pravda je těžké nemá-li člověk kam odejít a nemá příjem,většinou to bývá je-li žena na MD.Lidi pomůžou,ale nastěhovat si vás domu vždy nemůžou,ti zbylí se omlouvají že byste jim to ještě v budoucnu mohli vyčíst a poslední kapkou jsou lidi kteří radíjak je to jednoduchý ale nezažili ani facku...ono to je jednoduchý,ale co strach z jeho msty atd.Zpětně ale mohu říct,že je-li možnost tak rychle odejít,kolik si jinak pokud zůstanete uvědomíte ztraceného času..ne že bereš dětem tátu,ale uvědomění jak trpěli celou dobu,jen proto že to nešlo vyřešit rychleji..no je to těžké za mě nebylo ani vykázání z bytu i když kdo bude stát u dveří pokud to poruší a vykopne je...a těm hajzlíkům je úplně jedno,že musíte utíkat s dětmi před jejich vlastním otcem třeba ve dvě ráno a ani trochu se nestydí.
Držím palce všem ať se z toho včas vyvlečou a najdou pohodu

Martina (St, 18. 6. 2014 - 13:06)

jo a ještě jedna věc, proč jsem s ním ke konci byla a proč jsem ho donedávna poslouchala. Vše bylo skrze dítě. On už ví, že na mě ničím nemůže a tohle je poslední, čím mi může ubližovat. Věřím, že spousta z vás má strach odejít, protože vyhrožuje, že vás zničí, že vám vezme děti. Takové holky jsem také během svého "uzdravování" poznala. Takže, u mě to bylo tak, že mi na lince pro oběti DN poradili, že ho musím ve všem předběhnout. On se to ani nemusel dozvědět, ale když šlo do tuhého, už jsem měla náskok. Zašla jsem to nahlásit na OSPOD. Oni vás tam taky uklidní, že v takovém případě mu dítě nedají. Nebojte se, ještě žádné z ženských dítě nevzali. Oni mají plno silných slov, ale pak děti jsou vždycky u mámy. Pak jsem byla v krizovém centru si popovídat a to se taky nedozvěděl, ale záznam už tam byl. Je dobré obětovat nějakou tu korunu, jeslti můžete a koupit si diktafon. Ne, není to dobré, je to to nejlepší, co můžete udělt. UDĚLEJTE TO!!! dodnes lituju, že jsem si ho tenkrát nekoupila. Strčíte si ho do kapsičky a když tušíte, že bude zle, jen to zapnete. Může nahrávat i několik hodin. Dnes už ho používám při předávání dítěte a mockrát už mi to pomohlo, když mi třeba vyhrožoval, tak jsem měla důkaz a pak to nahlásila zase na OSPOD. Jde o to, že pak máte alespoň něco v rukávu. Kdyby vám pak vyhrožoval těmi nejlepšími právníky a že vám vezme dítě, vy mu neříkejte, že máte nadávky a výhrůžky nahrané. Schovejte si to někde hooodně tajně a kdyby došlo k nějakému pozdějšímu soudu o dítě, tak s pomocí právíka, nebo, když na něj jako já nebudete mít, tak s pomocí OSPOD - já měla štěstí na pracovnici - no pak to vytáhnete. Prostě něco musíte mít. I kdybyste se rozhodli až za rok, nebo za 5 let, že od něj odejtete. Tohle mít schované můžete a je to vaše jistota. Dodnes lituji, že jsem nějakých těch 700kč neinvestovala a nemohla dokázat, že se to dělo, jak mi nadával, vyhrožoval, bil mě. Ale i tak mi na OSPODU udělali záznam, co jsem jim vypověděla a on se toho zalekl.

Martina (St, 18. 6. 2014 - 12:06)

http://diskuse.doktorka.cz/sebevedomi/archiv/40/

tady jsem před lety psala a netušila, že to přijde ve velkém

Martina (St, 18. 6. 2014 - 12:06)

úplně ochromená, tak se to ve mě zlomilo. Bylo to ještě větší peklo. ALe pomohli mi přátelé, rodina i v práci. Tolik hodných lidí. A naštěstí mi i pomalu začali věřit. Trvá to dodnes, občas ještě na mě něco zkouší, dlouho i po rozvodu mi přikazoval, hlídal mě, já ho poslouchala. I když už jsem měla nového partnera a teď mám miminko, tak ještě snad před 5 měsíci jsem ho poslouchala. Vyhledala jsem za tu dobu psychology, poradny, krizová centra, nějak se z toho pomalu dostávala a jak jsem už napsala, je to už jen tak z 10 procent, co si na to vzpomenu. Dneska zrovna to nějak zase vylezlo do hlavy. Jen jsem chtěla říct, že se vždycky musí odejít!!! Musí. Jiná varianta není. A i když jsem byla pak nějakou dobu sama, měla dluhy, lítala do práce a měla malé dítě, strašná honička a stres, tak to všechno stálo za to, že doma byl klid. Už mi nikdo nenadává, můžu si jít kam chci, mluvit s kým chci a co chci, můžu klidně spát a nebo jen tak koukat na televizi, číst si, dodělala jsem školu, naučila se jazyk, mám nové zájmy, novou rodinu a on je sám. Poněkolikáte se s něký rozešel, neustále nespokojený, neustále něco hledá a i když je velký manager, tak ani to ho netěší. Nemá asi komu doma nadávat. Ahoj a opravdu, udělat ten první krok, to se musí, jinak se nic nezmění. Prosím všechny holky, ať to udělají. Jen mě mrazí, když vím, že někde za zavřenými dveřmi se to děje. Prosím všechny, ať udělají cokoli, když ne pro sebe, tak pro děti. Oni se to naučí a budou k vám jednou stejné, jako táta k mámě. To ne. To ne.

Martina (St, 18. 6. 2014 - 12:06)

Ahoj,
poprvé jsem někam potřebovala napsat a vypovídat se 25.1.2007, to jsem si nepřipouštěla, o co jde a sváděla vše na své nízké sebevědomí. Vlastně pojem domácí násilí mi přišel přitažený za vlasy. Moc silné na to, aby se to stalo mě. Jsem hezká, chytrá, veselá, mám dobré rodinné zázemí, spoustu přátel, dobrou práci, koníčky, prostě vše. Takže jsem si říkala, že to, že je na mě partner občas hrubý jen těžko nesu, že jsem asi přecitlivělá, že mám nízké sebevědomí, že to nějak zvládnu. Houby! Lidi mi tam radili, ať od něj odejdu, že od nadávek k ráně je kousek. Já si říkala, proč hned každý musí vše vidět tak černě. Měšli pravdu!!! A jakou. Stupńovalo se to,m jenže já se přizpůsobovala. Prostě to, co mi na začátku přišlo nepředstavitelné - urážka typu "jsi blbá"..mě po delší době přišlo normální. Naopak, zvykla jsem si časem na krávu, blbku, svini, píču - nemažte prosím vulgární slova, ta patří k tomu, co jsem prožila. Výhrůžky, že mi dá přes hubu, že ví, kam praštit, aby to nebylo vidět, že můžu být ráda, že jsem s ním, že nikdo jiný by mě nechtěl, vždyť neumím pořádně obstaqrat domácnost, vždyť si ze mě všichni dělají srandu, vždyť mám hroznou práci a nic jinýho bxych nesvedla, vždyť se neumím vůbec chovat a jsem trapná. No a tak jsem mu uvěřila, že vlastně bez něj to nezvládnu a naopak mu mám být vděčná a to, že občas protočí mám brát jen, jako ventil, protože jinak se se mnou mluvit nedá, jinak nejsem schopná pochopit...bla bla...je toho toli, co bych potřebovala ze sebe dostat. Mám dnes už 90procent světlých dnů a jen z 10 procent se mi to vrací. Je to už tak dlouho. No v roce 2007 jsme spolu byli 2 roky. V roce 2008 jsem si ho vzala pak porodila dítě. Dostala jsem se do pekla. Vše bylo špatně. Navíc byl zábavný a skvělý a úspěšný, takže, kdo by mi to věřil. A jak bych to s dítětem zvládla. Ale když byl dítěti skoro rok a nadávky a první rány padly i před děckem, to už mi začalo být jasné, v čem jedu. Začala jsem si číst ty správné články. No a když už jsem

p.jojo (Čt, 13. 3. 2014 - 23:03)

čti pozorně - bylo napsáno...Dik za presne cteni.
Ti nasilni poseroutkove samozrejme existuji, jenze jak sama pise jsou velmi tezce k odhaleni a neni zadna ostuda takovemu chlapovi naletet.
Ja prave psal spise o tech kteri se daji identifikovat velmi jednodusse.
PS: Jaky smysl si ma brat poseroutku a prikyvovace ?

Hanka (Čt, 13. 3. 2014 - 11:03)

Tak to jsou kecy v klecy....čti pozorně - bylo napsáno že ČÁST násilníků poznáš na první pohled.

! (Čt, 13. 3. 2014 - 08:03)

Cast chlapu nasilniku poznas...Tak to jsou kecy v klecy. Můj bývalý byl násilník. Takový, že jsem se z něho nejen psychicky zhroutila, ale začalo mi jít i o holý život. Žádný tzv. cholerik, nebo agresor k nepřátelům. Před ostatními to byl poseroutka a zbabělec, vlezdoprdelák a kejvač. Proto také, když jsem od něj utekla, byla jsem já ta špatná, protože nikdo nevěřil, že se ke mně choval tak, jak se choval.

p.jojo (Čt, 13. 3. 2014 - 08:03)

Chlapa nasilnika nepoznas na...Cast chlapu nasilniku poznas hned na prvni pohled ... staci se podivat jak se chovaji ke svym nepratelum ci lidem na nich zavislych nebo konflikcnich situacich.
Povetsinou jsou to tezci cholerici u kterych podle drobnych reakci poznas ze drive ci pozdej sahnou k rane.
Oni se casto haji ze sve "milovane" by neskrivily ani vlas problem je v tom slovu "milovana" coz se muze behem 1 minuty zmenit.
Ty co nejdou na prvni pohled poznat se skryvaji mezi lidmi kteri od malicka jsou trenovani na sebeovladani a sve emoce dokonale ovladaji a povetsinou jsou to inteligentni lide.
Rada jak poznat nasilnika je jednoducha je treba budouciho partnera vystavit krizove situaci ci otupit jeho sebekontrolu (tezka opilost je docela dobry tester).
A jeste neco ,nasilnici umi mystrne to cemu se rika "uspirovani" ci pokani.
Tedy v necem jsou zase uzasni protoze logicky nikdo by s takovym typem muze nebyl.

trapas (Čt, 13. 3. 2014 - 01:03)

Chlapa nasilnika tyrana...Chlapa nasilnika nepoznas na prvni pohled, nema to napsane na cele a zacina to pozvolna, podle toho, jestli mu to projde. Hraje to psychologicky, je to manipulator, babe srazi sebevedomia zpracuje ji, zi si mysli, ze je to ona, kdo za to muze. Jsou v tom komplexy a taky strach, ze je zena chytrejsi nez on, ze ma na vic a ze mu jednou utece. Nikdy toho nenechaji, spis se to bude stupnovat. Proto by zeny mely po prvni facce vzit nohy na ramena a neverit slibum Ja uz to nikdy neudelam. Udela, a hur. Osobne si vubec nedokazu predstavit, ze bych zene vrazil byt jen facku. Jak by si me potom mohla partnerka vazit? Odvazil by se dotycny vztahnout ruku na nekoho stejne silneho? Urcite ne, ve skutecnosti jsou to poserove, nuly. Pryc od nich! A osolte jim to, udejte je, jinak tu po vas budou mlatit taky.

J.V. (Ne, 16. 5. 2010 - 23:05)

1. Nejsem nejaky ideal a to...pro Marka:

už jsem zpět v ČR. Stupňovalo se to. Od facek rány pěstí, dál bití předměty a jednou vytáhnul i zbraň. Jednou vystřelil. Útok jsem přežila. Neměla jsem možnost dostat se k internetu, k telefonu nebo z bytu. Když měl světlou chvilku, přivolal mi pomoc. Do nemocnice za mnou chodila jeho žena a ta mi pak pomohla i utýct. Měla prý pocit, že musí. Dokud si nenašel mě, týral jí, i když ne takovým způsobem. Ještě teď se učí znovu žít jako žena a já taky...

mnoo, (Ne, 16. 5. 2010 - 10:05)

kdyby potkal jinou, přetrhul by se.

Možná, ale jen chvíli, ze začátku.Takový chlap se zásadně nezmění.A hlavně netvrď, že si za to ta ženská může sama.To je totiž to, co takový chlap často říká: já to nedělám rád, ale ty si to zasloužíš, musím tě potrestat za to, že..........

Souhlasím, měla by odejít a to okamžitě.

pro S (Ne, 16. 5. 2010 - 08:05)

A co čekáš?S tvou inteligencí se nedivím,že si tě chlap neváží.Kdyby potkal jinou,přetrhl by se a zahrnul ji pozornostmi.Z velké části si tohle dělají ženy samy.Pokud ukáží oddanost a navíc závislost,přestávají být pro muže atraktivní.Ten tvůj je debil,ale ty jsi husa.Sbal se ještě dnes,jednu noc přespíš u mámy a najdi si kdekoliv práci s ubytováním.Zálohu ti jistě dají také a časem budeš mít vše,včetně hodného a lskavého partnera.

?? (Ne, 16. 5. 2010 - 08:05)

Chlapa nasilnika tyrana poznate snadno podle jeho chovani k vam a to uz na samym zacatku vztahu. Vsimejte si jestli vas bere jako rovnocenou partnerku, jestli si z vas nedela svuj majetek, jestli vam nezakazuje stykat se s rodinou a prateli.
Jestli neni prehnane zarlivej. Jestli se umi postavit k praci. Jestli to neni hospodskej povalec. Je toho spousta z ceho se da poznat tyran! Mejte oci dokoran

?? (Ne, 16. 5. 2010 - 08:05)

Chlapa nasilnika tyrana poznate snadno podle jeho chovani k vam a to uz na samym zacatku vztahu. Vsimejte si jestli vas bere jako rovnocenou partnerku, jestli si z vas nedela svuj majetek, jestli vam nezakazuje stykat se s rodinou a prateli.
Jestli neni prehnane zarlivej. Jestli se umi postavit k praci. Jestli to neni hospodskej povalec. Je toho spousta z ceho se da poznat tyran! Mejte oci dokoran

?? (Ne, 16. 5. 2010 - 07:05)

Nedokazu pochopit, proc si nektere zeny berou za chlapy takovyhle nasilniky a tyrany a porizujou si s nima deti. Chlap se prece musel projevovat nasilnicky a tyransky uz pred svatbou a pred narozenim ditete. To jste tak dulezite veci prehlizely, ze jste si toho nevsimly? Ja dokazu poznat grazla z pouhyho jednoho pohledu. Nebo jsou ti vasi chlapi tak vyborny herci?

?? (Ne, 16. 5. 2010 - 07:05)

Nedokazu pochopit, proc si nektere zeny berou za chlapy takovyhle nasilniky a tyrany a porizujou si s nima deti. Chlap se prece musel projevovat nasilnicky a tyransky uz pred svatbou a pred narozenim ditete. To jste tak dulezite veci prehlizely, ze jste si toho nevsimly? Ja dokazu poznat grazla z pouhyho jednoho pohledu. Nebo jsou ti vasi chlapi tak vyborny herci?

Reklama

Přidat komentář