Reklama

Duodenogastrický reflux -Zpětné proudění obsahu duodena do žaludku při přetlaku

Default User Image
Pro vsechny (Čt, 28. 12. 2023 - 07:12)

Neni divu ze mate vsichni dlouhe neuspesne lecby kdyz reflux dvanacterniku lecite pumpami a kinitem.

Moderni medicina postoupila a tohle uz se nedela, pouzivaji se leky ktere primo pusobi na zluc nebo chrani sliznici. Vygooglete si Kyselina ursodeoxycholová a sukralfat.

A pak bezte naliskat vasi obvodacce

 

Silvia (Po, 9. 1. 2023 - 19:01)

Ahoj, ja tá úplne chápem. Mne to diagnostikovali pre 4 rokmi po pôrodoch. A vždy sa to v nejakých intervaloch vracia a potom odoznie a vtedy mi je super. Ale teraz to začalo od decembra a trvá viac ako mesiac a nie a nie ustúpiť. Mám strašný strach. Som úplne vystrašená, či tam niečo vážne nie je. Stále sa kontrolujem a ten strach ma valcuje. Idem vo štvrtok zase na hadicku a pozrie lekár.

Blanka (St, 11. 5. 2022 - 22:05)

Firtova metoda

Zuzana (Út, 19. 5. 2020 - 18:05)

Mám z toho chronickou gastritidu a už i intestinalni metaplazii. Škoda,že se neozve někdo kdo už s tím bojuje dlouhou dobu. Jak dopadli.

Liba (Út, 29. 9. 2020 - 10:09)

Taky mam chron.gastritidu a beru mesic Ursosan.Je to ted daleko lepsi.

E (Pá, 22. 4. 2022 - 20:04)

Taky jsem chtěla pro dceru ten Ursosan, ale paní doktorka nám ho nenapsala. Máme jen Emaneru, která podle mě na toto onemocnění nepomáhá

Eli (Po, 28. 9. 2020 - 09:09)

A jaké berete léky na to ?

Zuzana (Út, 19. 5. 2020 - 18:05)

Ještě bych chtěla zkusit Ursosan. Ten prý na to pomáhá a někteří doktoři na gastru ho dávají.

Anežka (So, 18. 4. 2020 - 20:04)

duodenogastrický reflux - (špatný svěrač žaludku, přetlak ve střevech) - obsah střeva se dostává do žaludku - žluč poškozuje žaludek gastroezofaeální reflux - obsah žaludku se dostává do jícnu. Je třeba životosprávou bylinkami zajistit, aby pracovala střeva - např. večer lžíci lněného semene, zalít vodou a ráno to vypít, ovesná kaše z mix vloček, masáže masírovat břicho, pohyb, atd. Poslední jídlo asi 4 -5 hod před spaním. Nepoužívat čaje - dráždivé byliny kopřivy, šípky, žlučopudné - ty se můžou brát až se to uklidní.

David (So, 18. 4. 2020 - 22:04)

Díky a jaké bylinky jsou vhodné? A kdo takové masáže dělá? Nebo můžu dělat sám? Je někde návod a případně více informací? Já ruzně hledal a nic moc nenašel . Akorát, že není moc dobré brát inhibitory protonové pumpy . A j dobré držet u toho i nějakou dietu? Díky moc

David (Pá, 17. 4. 2020 - 23:04)

Zdravím, před měsícem mi byl diagnostikován duodenogastrický reflux a gastritida . A zajimá mě zda jste se někdo už uspěšně vylečily? Mam brat kinito 3x denne a omeprazol, ale ten neberu sam doktor rekl ze to by spíš škodilo . Pomohla zasaditá strava a bylinkové nápoje? Na potize mi funguje zatim jen zazvorový čaj a rennie na večer . Nevím proč, ale vždy na večer se to hlavně ozve. Ale trochu i po každém jídle.

Anežka (So, 18. 4. 2020 - 20:04)

rennie - nevím - ten by měl být na pálení žáhy - tedy gastroezfageální reflux.

Zuzana (Ne, 15. 3. 2020 - 16:03)

Dobrý den,jak pokračujete všichni v boji s touto nemoci?Já už z toho mám i chronicky zánět žaludku. Je mi pořád zle. Beru Kinito 3 denně a Inhibitory protonové pumpy dvakrát denně. Přijde mi,že je to čím dál tím horší.

Edita (Út, 10. 5. 2022 - 21:05)

Jak pokračujete s léčbou DG refluxu? Pomohlo Vám něco? Taky jsem teď od toho měla zánět žaludku.

Lenka (St, 3. 4. 2019 - 10:04)

A v zájmu co největší přesnosti se omlouvám, že jsem tento příspěvek dala do diskuse nad tématem "duodenogastrický reflux", ačkoliv moje potíže spíš ukazují na "gastroezfageální reflux". No, možná se po endoskopii budu ještě divit, protože je fakt, že mě spíš trápí hořkost na jazyku než pocit kyselého...

Lenka (St, 3. 4. 2019 - 10:04)

Po více než 30 letech se konečně po víceméně náhodném vyšetření na ORL ukázalo, že celá moje historie pokašlávání, chrapotu, zahlenění a zánětů má zřejmě prapůvod v GERD.
Pamatuju si, že už jako malému dítěti mi bylo často špatně a byla jsem hodně velký nervák. Ovšem nejvíc mě to asi sebralo po prvním těhotenství, kdy jsem přibrala jen 7 kg a pak hodně rychle zhubla z původních předtěhotenských 55 kg na nějakých 48 i s prsama. Po porodu mi bylo několikrát denně neuvěřitelně zle, přesto pro mě doktoři nic zvláštního neudělali a moje máma sháněla Pancreolan, před revolucí byl jen na recept a jen ze známosti. Nemusím psát, že to nijak zvlášť nepomohlo. Ale časem jsem se dostala z nejhoršího a své stavy začala brát jako samozřejmost. Po narození druhého dítěte to tak děsné nebylo, už jsem tolik nezhubla, ale byla jsem pořád taková nijaká, každá námaha mě sebrala, přidaly se potíže se štítnou žlázou, bušení srdce, panická ataka a jiné drobnosti, takže jsem například pocity uvíznutí sousta v krku nebo noční děsy (budila jsem se s bolestí v břiše, extrasystolami, tachykardií, říháním) brala už jako staré známé a občasně to léčila "frťanem". Někdy to pomohlo, někdy ne. Pořád jsem chraptěla, kašlala, občas dostala atb, občas na bolest žaludku krabičku s lékem obsahujícím omeprazol. Pak dorazily další divné stavy, několikadenní únava, šílená migrenózní bolest hlavy, nelokalizovatelné pocity v břiše, škrundání kolem pupíku, zácpa, zvýšená teplota. Podle možností jsem to prospala. Typické bylo, že ačkoliv jsem na začátku této "periody" trpěla nechutenstvím, během tohoto stavu se občas dostavovaly chvíle vlčího hladu. Přesto jsem z toho vždy vyšla o několik kilo lehčí, a bylo mi pak chvíli docela dobře. Před lety mi někdo říkal, že by původ žaludečních potíží, zánětů dýchacích cest a jiných nepříjemných stavů mohl mít stejnou příčinu, tedy žaludeční kyseliny v jícnu, ale zapomněla jsem na to, i když někam do paměti jsem to uložila.
Před několika dny jsem po víc než týdnu zoufalství, kdy mi vázla sousta v krku a cítila jsem, že to opravdu není jen knedlík psychického původu, přeskakování hrtanových chrupavek, říhání 20x za minutu, navštívila ORL, a tam mi bylo řečeno, že jde s největší pravděpodobností o GERD, že mám poškozenou sliznici žaludečními šťávami, že se doporučuje snížení stresu, celková změna životního stylu a jídleníčku (to jsem se trochu urazila, protože rozhodně nejsem lenoch, a vařím zdravě a dobře, ale pak jsem to vzala sebekriticky a pozitivně, protože rezervy tu rozhodně jsou...), a případně léčba PPI, 20mg 2x denně a že si mám dojít na gastroenterologii, kde mě nejspíš čeká gastroskopie. To jsem ještě neudělala, ale chystám se, samozřejmě že velmi ráda ;-)
Když tady čtu o trápení ostatních, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Nejpodrobnější informace jsem našla na amerických a anglických webech, a to včetně doporučené diety, největším škůdcem, zdá se, jsou bohužel má oblíbená rajčata ?!?!, a pak spousta věcí, které miluju, třeba citrusy, ananas, zakysané výrobky s laktobacily, káva, asijská kořeněná jídla (ovšem koření blíže nespecifikováno). Pak třeba bublinková voda, alkohol (a tvrdý zvlášť). Dá se říct, že škodí vše, co jedinci způsobí povolení kardie (česla). Jsem ve stadiu pozorování, co mi dělá dobře a co ne, určitě je velké mínus jídlo před spaním, obecně přejídání, předklony po jídle.

Byla tu řeč o nějakých masážích. Já objevila instrukce pro brániční dýchání, které posiluje největší sval v břiše - bránici, což je mj. zajímavý protistresový prvek. Najděte si "diaphragmatic breathing" na YT.

Zdravím všechny spolutrpitele, L.

Patrik (Ne, 24. 2. 2019 - 07:02)

Uzdravil se někomu ten duoreflux??? Popř po jaké době. Doporučení k léčbě... PROSÍM (jsem nadšený amatérský sportovec a už 3 měsíce se kvůli nemoci nehýbu) Život s touhle sračkou skončil? A co operace, byl na ní někdo? Děkuji za každou informaci. [email protected]

Martina (Pá, 18. 8. 2017 - 11:08)

Ahojte, je tu niekto komu sa to zlepsilo a vedel by poradit ako? Mne byva zle uz asi 3 roky, pred rokom a pol mi zistili tento reflux, chvilu som brala ganaton ale bez vysledku, skusala som rozne ine pripravky, chiosku mastichu na zapal zaludka, rozne bylinky, lanove semiacka, zeleny jacmen, chlorellu, stavu zo surovych zemiakov, aloe vera, psyllium, aj akupunkturu, no nic mi nepomohlo mam pocit ze je to este horsie, zjem len kusok niecoho a hned to citim v zaludku, v noci nafuknute brucho, bolesti zaludka kazdy den, posledny verdikt na gastre: ved to mate lepsie - lebo nevidela ziadnu zlc v zaludku, sledujte si co jete po com vam je horsie... je mi zle po vsetkom, rozmyslala som ci si nezaplatim testy na potravinovu intoleranciu len neviem ci to bude k niecomu viest... Je to hrozne mam 29 rokov a neviem si predstavit takto s bolestami zit kazdy den, lezie mi to uz poriadne na nervy...

Ludmila (Ne, 3. 11. 2019 - 20:11)

Dobrý deň, čítam Vás príspevok a mám podobne pocity. Ako ste na tom teraz? Ďakujem za odpoved.

Lidka (Po, 15. 7. 2013 - 20:07)

Dobrý den, dnes mi...Deset let svého života jsem strávila krutými bolestmi žaludku a na gastroskopických vyšetřeních. Brala jsem antacida, Ulfamid, Prepulsid a Famosan. Pan doktor se mě ptal, proč mám na dně žaludku "žlučové jezírko". To jsem teda nevěděla. Bolesti přestaly, až jsem intuitivně přestala pít kafe turka a přešla postupně na instantní s mlékem. Teď vím, že jsem trpěla duodenogastrickým refluxem, mám atypický žaludek a měla jsem stresující zaměstnání. Bolesti se neobjevují, a pokud dojde k náznaku, že by se mohly objevit, tak okamžitě si dám tabletu Famosanu a od bolesti Algifen. To je můj případ a jistě je to případ od případu jiné a individuální. Lidka.

Reklama

Přidat komentář