Reklama

Endometrióza

Dagmar (St, 29. 9. 2010 - 16:09)

Ahojte všichni s tímto problémem!Je to bludný kruh-před šesti lety mi byly laparoskopicky odstarněny ložiska endometriozy a měla jsem nějakou dobu klid.Zprvu jsem brala hormony k zabránění znovuobjevení,ale ty mi porouchaly menstruaci,tak jsem je přestala brát.Teď po letech se mi potíže vrací se silnější intenzitou,menzes nesnesitelně bolestivé,že ráno jak vstanu ,mám pocit že mi vše vypadne-hrozná bolest v břichu.Navíc takové píchání jako na konečník....Až po nějakém Algifenu jsem schopná se pohybovat.Navíc už asi třičtvrtě roku mám bolestivý pohlavní styk,se kterým se taky nedá nic dělat-je to prý k endometrioze..Jsem z toho nešťastná,nevím jak dál..poradí někdo s podobným problémem...?

Marcianka (St, 29. 9. 2010 - 12:09)

Dobrý den, potřebovala bych zjistit, jestli funguje účinná lečba na endimetriózu a zda je možné ji léčit podpůrnými přirodními preparáty a jakými.Od svých 15 let mám problémy se záněty vaječníků a cystami, vřídky na čípku a bolestmi břicha a silným krvácením při mensturaci.V 26 letech mi zjistili endometriózu, brala jsem 2 měsíce hormóny, pak jsem našla léčitele, který mi nasadil bylinou lečbu (měsíček, kontryhel, řebříček-vše ve stejném poměru - 2 lžičky směsi na šálek čaje) a přeličkové koupele a při koupeli čaj s přesličky. Také jsem podstoupila akupresuru v oblasti břicha.
Do 2 měsíců jsem otěhotněla, problémy během těhotenství a kojení zmizeli, asi po 3 letech se začaly oběvovat cysty a pproblémy se zažíváním a se střevy. Brala jsem homeopatika a Tibetskou houbu a cysty zmizely, po 7 letech jsem znovu otěhotněla a opět se mi na 4 roky ulevilo. Nyní se mi po 8 letech opět problémy vrací, mám bolesti břicha, v lednu bych měla jít na laparoskopii, ale nechce se mi brát hormóny, protože mi je po nich zle a mám také po lékách vždy pokles lekocytů a trombocytů, zkouším homeopatika a Tibetskou houbu. Děkuji za rada. Marci

Marcela (Út, 28. 9. 2010 - 16:09)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se dá endometrioza odstranit navždy. Je mi 35 let a trpím opravdu všemi příznaky, lékařka mi řekla, že předpokládá endometriozu dělohy a doporučuje jí odstranit. Myslíte, že po odstranění dělohy by se tato diagnoza nemohla opakovat, vaječníky zústanou. Už jsem v minulosti prodělala 3 laparoskopie cyst na vaječncích a odstranění srústu, které právě laparoskopie zpúsobila. Chtěla bych trvalé řešení a né pořád operace. Ráda bych žila normálně bez problému. Je možné stanovit diagnozu endometriozi dělohy, ultrazvukem, Děloha má tvar i rozměry zcela v pořádku, jen se objevili na ultrazvuku tečky a ty mé bolesti a trápení, které se nezlepšuje. Myslíte, že bych tuto operaci měla podstoupit. Hormonální léčba nějak nepomohla- antibaby Pille. Zkoušela jsem to 14 dnú a cítila jsem se jako v počátku těhotenství. Má menstruace úplná katastrofa, slabá a dlouhá a nebo vúbec žádná. Tvorba cyst. Prosím o Váš názor. S poděkováním a přáním pěkného dne zústává Marcela

Petra (So, 14. 8. 2010 - 10:08)

Taky mám bohužel zkušenosti touhle nemocí. V květnu jsem byla na laparoskopii, kde endometriozu potrvdili a viditelná ložiska odstranili, ale cca2 měsíce po zákroku (asi měsíc zpět) mi bolesti začaly znova. konzultovala jsem to s lékařem a ten doporučil co nejdříve otěhotnět, že by prý brzo mohlo být pozdě.. Máte někdo zkušenosti s otěhotněním "přes" endometriozu? Docela mě tím vyděsil...

Mirka (Po, 26. 4. 2010 - 23:04)

Je mi 19 let.
Už od...Danielo, endometrioza se nedá zjistit z odběru krve. Podle tvých příznaků by se klidně o tuto nemoc mohlo jednat. Pokud ti biotronik pomohl, přeji ti to, ale být tebou, tak se nechám objednat na laparoskopii na gynekologii, aby ti endometriozu opravdu vyloučili - můžeš mít období klidu a přikládat to biotronikovi, já třeba taky neměla bolesti úplně pořád a tuto nemoc mám. nehci tě zneklidňovat, ale dej pozor, abys něco nezanedbala. Mirka

Mirka (Po, 26. 4. 2010 - 23:04)

Klidně by to endometrioza...2) tedy pouze hormonální preparáty - Jeanine. 3 měsíce bylo vše ok, bolesti docela malé a váha byla také ok.jenže potom jsme začala krvácet např 3 dny, pak zase měsíc nic, potom 3 dny a 14 dní nic atd....musela jsem dostat další hormony k jeanine, protože jsem krvácet nesměla. začala jsem při objevení krvácení užívat orgametril. Krvácení přestalo, ale váha šla rapidně nahoru. Po 9 měs. léčbě mám o 10 kg více a bolesti mám občas i horší, než dřív. Bolí mě vyprazdňování stolice, při močení, páteř, kříž, pánevní kost, podbřišek, během menzes mám pocit kámenu v pánvi, něco mě tam tlačí až do konečníku, pochvy atd, nemohu pomalu chodit. Jsem objednaná na second look - kontrolní laparo. Uvidíme, jak to dopadne, ale už bych chtěla normálně žít. Nemohu nic dělat, cvičit, běhat, prostě nic, jsem ráda, že si zastanu domácí práce a přesto mám bolesti. Tak to je můj život s endometriozou.

Mirka (Po, 26. 4. 2010 - 23:04)

Pekny den a krasny...Klidně by to endometrioza mohla být. Nech si udělat laparoskopii na gynekologii a budeš mít jistotu. Jinak se tato dg nedá zjistit, ani z krve, jak tu někdo psal, pouze laparoskopií, kdy se ti lékař podívá endoskopem přímo do pánevní oblasti, či celé dutiny břišní.
Mám také tuto nemoc, dg mi ji loni v březnu. Měla jsem bolesti v podbřišku od 16 let. tehdy to byly takové křeče, že jsem nemohla ani chodit, ale nebyly tak časté, např. 1 za 2 měs. Tehdy jsem měla i problémy se stolicí- průjmy zácpy, bez ohledu na stravu. Byla jsem na kolonoskopii, řekli mi, že mám ulcerozní colitidu, což je chronický zánět tlustého střeva. Dostala jsem čípky a dietu, bolesti se zmírnily, ale nezmizely, po čase se zase vše vrátilo. Na druhé kolonoskopii mi sdělili, že žádnou ulcerozní colitidu nenašli, že jsem ji tedy nemohla nikdy mít a byla to chybná diagnoza. Uzavřeli to jako funkční poruchu střeva. Dnes mi je 30 let. Bolesti břicha, zad a občas při styku, jsem měla v podstatě po celý život od těch 16 let, akorád někdy větší, někdy menší, někdy častěji a někdy mi to dalo pokoj i na 3 měsíce. Po posledním porodu 2006, se mi do roka bolesti zhoršily a nemohla jsem už ani jezdit na kole, běhat. Gynekolog mi vždy tvrdil, že mi nic není, že jsem zdravá. Jeho vyšetření mě vždy uvnitř bolelo, ale tvrdil mi, že mám volné děložní vazy, po 3 těhotenstvích a že se s tím nedá nic dělat, ale že mi jinak nic není. Věřila jsem mu, ale když jsem už nemohla ani normálně fungovat - bolesti i v noci, při napnutí se, rychlém zvednutí, otočení, zakašlání, pšíknutí, tak mi to nedalo a šla jsem k jinému gynekologovi. Ten mě poslal na laparoskopii a dg zněla srůsty pod a kolem dělohy a endometrioza zadních děložních vazů a v douglesově prostoru. Čili si říkám, že jsem se trápila celá léta, připadala jsem si jako hypochondr a pak stačí jedna laparoskopie? Doktoři by měli pacinetům více naslouchat, je to hrůza.Operačně mi ložiska odstranit nejdou, mám je ve vazech dělohy, vypalování mi nedělali, užávala jsem

Daniela (Po, 5. 4. 2010 - 15:04)

Jen jsem chtěla napsat že jsem byla u biotronika který mi zjistil, že jsem ty prujmy a zaživaci problémy měla od páteře. Kdysi asi 4 roky zpět, jsem měla úraz a nosila jsem 2 měsíce límec na krku... a posunula se mi plotýnka. Nakonec se zjistilo že mám vyhřízlé plotýnky 3. a že 2 působily na body které maji něco společného s trávícím traktem. Zatím je to asi týden, co mi to biotronik v Ostravě vrátil zpět, ale nemužu si to vynachválit.
Nemám křeče, mám normální stolici, není mi špatně. Takže ne vždy vám doktoři pomohou. Jen to jsem chtěla říct.
Tak se držte Daniela

Daniela (Po, 15. 3. 2010 - 22:03)

Je mi 19 let.
Už od prosince 2008 mám střevní potíže. Průjmy(které mám třeba 8-9xdenně a objevuje se mi u nich i krev se mi střídaji se zácpou)
Také mě hodně řeže v právém podbříšku a to nejen při vylučování ale i při kýchání nebo kašlání.
Byla už jsem na různých vyšetření-kolonoskopii, endoskopii, sono, magnetické rezonanci. Zkoušeli mi jestli nejsem alergicka na jidlo.
Na chirurgii mi zkoušeli jestli nemám slepé střevo a pak mi jako pan doktor taktně naznačil že jsem hypochondr.
Prostě už si opravdu nevime s mamkou rady :(
Jelikož ještě studuji je to velmi nepřijemné když ve škole pořád musim odbíhat a s bolestmi sedět na záchodě. Navíc se mi v poslední době začala objevovat ve stolici krev.
U doktorů jsem bylaznova. Z gastroskopie mě poslali na gynekologii kde mi vzali krev aby zjistili jetli to neni endometrioza. Krev je v pořádku takže teď mě mají poslat ještě k urologovi kvuli zánětu močového měchýře. Sice nejsem doktor, ale neche se mi věřit že bych měla průjmy a takové problémy ze zánětu močového měchýře, které mám cca už od 10 let a které mám léčené doktorkou. Ale vyzkouším vše.... Vše je možné:)

Pokud by Vás napadlo co by to mohlo být´za nemoc. Prosím o odpověď budu vám moc vděčná. Už si opravdu nevím rady. Děkuji Daniela

Kateřina II (Čt, 7. 1. 2010 - 08:01)

Pekny den a krasny...Zdravím Kateřinu i ostatní, mám s endometriózou osobní dost nemilé zkušenosti a došla jsem k závěru, že klasická medicína mi nepomůže! Lékaři navrhují pouze dvě řešení - těhotenství nebo radikální - chirurgické řešení. V první případě je výsledek dosti nejistý a navíc se příčina zdravotních problémů matky může přenést na dítě. Ve druhém případě se příčina nevyřeší a problémy se mohou projevit na jiném (pro život důležitějším) orgánu. V současné době hledám čínského lékaře nebo homeopata. Je to sice cesta na hodně dlouho, takže vám neřeknu, jestli to pomáhá, ale je to asi moje jediná naděje...
Kateřino, vzhledem k tomu, co všechno jste už postoupila a na nic nepřišli....smekám před Vámi. Zkuste taky čínskou medicínu, akupunkturu nebo homeopatii. Bohužel v tomto mají velkou výhodu v Praze a okolí, mají tam velké možnosti ve srovnání s námi Moraváky. Přeji pevné nervy.

Eva (Čt, 28. 3. 2013 - 21:03)

Dobrý den,
na endometriozu...Vissane beru skoro 2 roky. Jsem z toho taky na nervy.

hana (So, 16. 3. 2013 - 07:03)

Dobrý den,
na endometriozu beru už více než 1,5 roku visanne, všude se však uvádí , že se může brát jen půl roku, jsem teď z toho špatná a nevím co to pro mě může znamenat, máte s tím někdo zkušenosti?

verahoufkova@se (St, 30. 12. 2009 - 13:12)

Mám také, ale bohužel...Mé dceři diagnistikovali endometriozu,byla na operaci.Lékaři jí sdělili,že je nutno otšhotnět nebo brát antikoncepci,že se to vrací.jelikož se zabývám čénskou medicínou Thien shi a dle knížky MUDr. Bikbajevy jsem se dočetla,že endiometroza je prostředky Thiens vyléčitelná nasadila jsem dceři tyto produkty. Nejdříve si musí pročistit střeva Dvojitou celuozou,pít Antilipidový čaj. II etapa Biologický vápník,biozinek,Vekan,Cordyceps Pokud máte zájem zjistit něco víc ráda se podělím o informace a sdělím další.

pro kateřinu (St, 23. 12. 2009 - 17:12)

nech si udělat zkoušky na tumormarkery ca 125, cae, ca 19.9
CT vyšetření není tak citlivé, lepší je NMR, a ale taky nemusí někdy odhalit příčinu. Nejlepší řešení, ačkoliv jde o invazivní zakrok jako při každé operaci, je laparoskopie.

Jana (St, 23. 12. 2009 - 16:12)

Pekny den a krasny...obraťte se na ambulanci bolesti, je v každé FN.

Katerina Smidov (St, 23. 12. 2009 - 15:12)

Pekny den a krasny predvanocni cas,

moc Vas zdravim a rada bych Vas chtela touto cestou pozadat o Vas cenny nazor ci radu.
Jiz temer tri roky trpim bolestmi podbrisku, stridave na leve a prave strane.
Bolesti prichazely necekane, byly delsiho trvani (cca 3 mesice), pote samovolne
vymizely. Spolu s bolestmi podbrisku prichazely i bolesti kloubu a svalu, celkove
jsem byla velmi unavena.
Nyni se bolesti opet vratily. Jiz pul roku mam intenzivni, stale bolesti v levem podbrisku,
pridalo se krvaceni mimo menstruacni cyklus, ktere trva tez zhruba pul roku, nikdy drive
se u me neobjevilo. Menstruaci mam jinak velmi pravidelnou. Je mi 25 let a deti nemam, antikoncepci
neuzivam. Z duvodu silne bolesti a kvuli mimocyklovemu krvaceni jsem vyhledala gynekologa,
jenz mi sdelil, ze po gynekologicke strance jsem vporadku. Duvod krvaceni mi nebyl sdelen.
Bolesti jsou opravdu silne, nejsou vazane ani na jidlo, piti, pohyb, nezalezi na tom, zda je den ci noc.
Uzivam analgetika (algifen, ibalgin), ktere mi castecne od bolesti ulevi, avsak ne nijak vyrazne.
Krvaceni se objevuje v rozmezi od 4. dne az do 10. dne po menstruaci, trva max. 2 dny.
Bolesti take vystreluji do oblasti trisel a horni casti koncetin. Byla jsem odeslana na nasledujici vysetreni:
sono bricha, CT male panve, gastroskopii, rektoskopii, kolonoskopii - vse s negativnim vysledkem.
Take jsem byla na neurologii, aby bylo mozne vyloucit neurologickou pricinu (bolest od patere).
I zde bylo vse vporadku.
Presto jiz nevim, kam bych se mohla obratit, lekari priznavaji, ze nevi, co se mnou a ze jsem jiz
vicemene vsechna mozna vysetreni absolvovala.
Proto bych Vas chtela moc poprosit o Vas nazor, radu ci doporuceni, co bych mohla udelat, pripadne
jaka vysetreni jeste podstoupit...
Moc Vam dekuji za jakykoliv podnet i za Vasi odpoved.
Myslite, ze by to mohla byt endometrioza?
Preji prijemny predvanocni cas a pekne svatecni dny.

lisca20 (Út, 8. 12. 2009 - 21:12)

Dobrý večer,
před rokem jsem byla na laparoskopii s endometriozou. asi 4 měsíce jsem měla klid a před 2 měsíci si mě nechali v nemocnici na injekcích. Měla jsem však štěstí v neštěstí, potkala jsem zde lékaře, který mi navrhl alternativní medicínu - homeopatika ( poskládal mi 4 různé druhy, které by mi měli ulevit od bolestí a za 3 měsíce se mi pokusí dát něco i na endometriozu ). Jsem zvědavá léky beru měsíc tak jestli budu mít opět takové problémy nebo to bude lepší. zatím se mějte

Hanka (Po, 30. 11. 2009 - 15:11)

ahoj,chtelal sem se zeptat jak vam doktor diagnostikoval endometriozu?ja mam totiz bolesti v prodbrisku a v dolni casti bricha uz par mesicu,zacalo to nejprve krecmi,ale ted je to uz jen bolest,ne velka ale i tak je to dost neprijemne a styk to nejde,take se lecim na mykozu,ale to uz rok,ale posledni 4mesice a ted mesic se bolesti zhorsily a sou kazdy den a gynekolog mi nediagnostikoval endo,jen mi doporucil laparoskopii,aby se zjistilo co me tam trapi,tak by me zajiimalo jak ji vam diagnostikoval,dekuji za odpoved

Anna (Pá, 30. 10. 2009 - 18:10)

CA 125 je zkouška na nádorový...Prosím, můžete mi doporučit nějakého dobrého homeopata, který se léčbou endometriozy zabývá.
Moc děkuji.

Betynka, 26 let (So, 26. 9. 2009 - 09:09)

Dobre dopoledne, holky,...taky je jeste na me email: kdyby nahodou:

[email protected]

Dekuji!

Reklama

Přidat komentář