Reklama

Existuje Bůh?

Jednak jsem psa (So, 17. 5. 2014 - 17:05)

Tvrdíš,že Bůh NEMŮŽE zabránit v Satanovi v konání... čímž popíráš Boží všemohoucnost.
Pokud by mu při vší své všemohoucnosti NECHTĚL zábránit v satanském konání, znamená to, že je s ním srozuměn. Satan je pak pouhým výkonným orgánem vůle Boží.
Třetí možnost není.

Tedy je třetí možnost: Bůh je pouhá lidská fikce, je lidmi stvořen k obrazu člověka. V tomto případě k obrazu kmenového náčelníka primitivního pasteveckého lidu.
To by pak logicky vysvětlovalo onu bezcitnou krutost mstivého a ješitného boha biblického.

?? (So, 17. 5. 2014 - 16:05)

zivot muze byt tak bohaty rozmanity a zajimavy a ty tu zatin jen resis satana. asi to souvisi se stavem tvoji mysli kdy nic jineho nevidis

Borec (So, 17. 5. 2014 - 16:05)

Janek zase řádí jak pominutej, začíná to být zábavný :)
Takže říkáš, že bůh nemůže satanovi bránit v konání, protože "by zrušil stání se věcí=zastavil by realitu"? Pověz mi prosím tě, co ten tvůj bůh teda může dělat, aniž by "zastavil realitu"? A co v reálu dělá?

Touha (So, 17. 5. 2014 - 16:05)

omlouvám se z achybu,nešlo...janku, já moc nechápu, co jsi tím příspěvkem chtěl říct. Jen mě napadlo, jestli křižácké války nepovažuje za něco jako spravedlivé války

Touha (So, 17. 5. 2014 - 16:05)

Na druhou stranu chápu,že...Křižáci....to se ti povedlo:))

?? (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

Na druhou stranu chápu,že nefunguje jít na satana s
holýma rukama pouze obohaceni vírou.Tak jak se dělo v
křížáckých válkách,kdy někteří mladí křižáci prý šli s
holýma rukama do války,prý že zbraně nepotřebují
protože víra jim k vítězství stačí(no stačí,ale ne ve
fyzické Satanově válce)

Takze pujdes Janku ozbrojeny zabijet do valky ve jmenu Boha? to jsi krestan? dodrzujes desatero?
Chovas se jako Satan ale ve jmenu Boha. Fuj

vy si to tady p (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

Jestliže Bůh existuje, pak...co takhle svobodné rozhodování člověka mezi dobrem a zlem

A musí být být (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

Jestliže Bůh existuje, pak to nejsou činy satana, ale činy Boha.

1) Předpokládejme existenci Boha s atributy: univesální stvořitel, vševědoucí a všemocný.
2) Existuje li Satan, musel být stvořen Bohem.
3) Je li Bůh vševědoucí, musel si být předem vědom, jakým způsobem bude Satan působit a konat.
3) Je li Bůh všemocný, může zabránit jakémukoliv Satanovu konání, se kterým by on, Bůh, nebyl předem srozuměn.
4) Tedy co činí Satan, činí Bůh skrze něj.
5) Vše, co je tedy Satanovi přisuzováno, jsou vesměs pouze činy Boží.
6. Satan a Bůh tedy jedno jsou.

Taky by se dalo říci, že Bůh si Satana stvořil jako zcela poslušný nástroj na špinavou práci - to aby si Bůh neušpinil své božské ručičky a neposkvrnil svou božskou pověst.

To vše je důkazem, že nikoliv Bůh stvořil člověka k obrazu svému, leč lidé stvořili Boha k obrazu svému.

?? (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

Janku ty blabolis paty pres devaty jak janek

D (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

Tím nevyvracím přísnost...Deus durus sed deus?

?? (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

a ted mi Janku vysvetli. kdyz te vezmu do zajeti a budu te mucit dva tydny a donutim te nasilim nekoho zabit nebo porusit desatero a ty se budes modlit k bohu ale nakonec te zlomim a udelas co budu chtit bude mit satan nad tebou moc nebo ne?

?? (So, 17. 5. 2014 - 15:05)

to bys nejdrive musel presne vyjadrit co je a co uz neni cin satana jinak nemuzes tohle tvrdit.
obcas nejaka stara babka kdyz se k ni mlady spatne zachova rekne mu ty jsi satan , chovas se jako satan. je to dukaz ze ten mlady clovek je satan? nebo ne?

To je důkaz exi (So, 17. 5. 2014 - 14:05)

Život je krutý,ale pokud je...To není důkaz reálné existence boha, je to důvod potřebnosti boha. Z té pak vyvstává existence boha jako fiktivní entity.

Centrální počít (So, 17. 5. 2014 - 12:05)

Centrální počítač je v otázce boha irelevantní.
Potřeba ochranného nadpřirozena je niternou potřebou společensky žijících savců s extrémně dlouhým formativním obdobím.
Člověk je tak geneticky naprogramován k tomu, aby si za každou cenu nějakého boha stvořil.
Je ovšem škoda, že se jednou z celosvětově dominantních představ Boha stalo něco tak pitomého, jako víceméně marginální bůh pasteveckého národa.
Ale evoluce není žádná selanka. To, že jedním z evolučně nejúspěšnějších bohů je něco tak nedůtklivého, ješitného, mstivého, a sadisticky krutého jako bůh biblický, zřejmě odpovídá osobnostnímu založení těch, kteří si právě takového boha k obrazu svému stvořili.
To, že zrovna tato představa boha je tak evolučně úspěšná je zřejmě dáno tím, že jemu připisované vlastnosti nejlépe vystihují lidské vlastnosti jeho tvůrců a vyznavačů.

bude dobré, kdy (Pá, 16. 5. 2014 - 21:05)

To by byla marná snaha, to by nepochopil :(

možná ? (Pá, 16. 5. 2014 - 21:05)

> Proč mě to sem tak...bude dobré, když mu vysvětlíš pojem axiom a zárověň uvedeš jak se liší od dogma.

D (Pá, 16. 5. 2014 - 20:05)

Proč mě to sem tak...> Proč mě to sem tak táhne,když je ta otázka už nečeštinsky zkomolená.Existuje Bůh?To je prostě otázka pro idioty.Nevíte někdo proč mě to sem táhne?Mě to přijde jako otázka Existuje člověk?Existuje plácnutí do vody?Rodí se mouchy ze skažené vody?

Nevim presne, jaka je souvislost mezi otazkami "existuje clovek?" a "existuje placnuti do vody?", na strane jedne, a otazkou "rodi se mouchy ze zkazene vody?" na strane druhe. Nemas nahodou mimo jine i podstatne mezery v biologii?

Bud jak bud, pokud tvuj prispevek vyjadruje presvedceni, ze o existenci boha nema smysl vubec pochybovat, pak vez, ze se mi podobne presvedceni jevi jako naprosto idiotske.

touha (Pá, 16. 5. 2014 - 14:05)

To moře bylo tak modré až...Hele a co autorský práva? Nc ti to neříká?

Mě teď v souvis (Pá, 16. 5. 2014 - 13:05)

To znamená - neotravujte nás s těmi bulvárními bláboly, jednou je mrtvá, co bylo bylo, na tom se nic nedá změnit, tak už na ní neparazitujte a nechte ji (přesněji řečeno VZPOMÍNKU NA NI) spát, odpočívat atd.
S nějakým záhrobím, duší či náboženskými představami to nemá co delat, s ateismem samozřejmě taky ne.

Odpočívej v pokoji - Relax in the living room!

takže (Pá, 16. 5. 2014 - 12:05)

ale mám dojem,že katolický...by to měla být slova věřících

Reklama

Přidat komentář