Reklama

extrasystoly

Blanka (Pá, 21. 11. 2008 - 17:11)

Myslím,že nakupené ES jsou vnímány hůře.
Někteří lidé mají FIS trvale.Odstraňuje se buď léky,nebo kardioverzí,ale někdy,zvlášť u starších lidí,se často vrací.V poslední době se zkouší i ablace,nevím do jaké míry je úspěšná.
Já vnímám tyto rychlé vibrace velmi nepříjemně,asi jako Jitka,přesto,že mi trvají pár sekund.Pokud by to byla FIS a měla trvat stále,tak bych asi umřela.Spíš si myslím,že se jedná o tachykardii,kterou popisovala ,myslím,Andrea.Zachytila jsem si ji několikrát fonendoskopem/naslouchátkem/ a projevuje se jako několik velmi rychle po sobě jdoucích úderů,ale jiných,než je běžný zrychlený puls.'

Věra P. (Pá, 21. 11. 2008 - 12:11)

Já nevím, holky, myslím, že může jít spíš o nakupené ES. Při fibrilaci by bylo člověku asi podstatně hůř. Ptali jste se někdo lékařů, jak se fibrilace projevuje a jaké má příznaky ?
Já jsem měla párkrát kuplet nebo salvu ES a málem to se mnou šlehlo. Nemohla jsem vůbec popadnout dech,kolabovala jsem,bylo mi na omdlení. Nedovedu si představit, co by se mnou udělala fibrilace.. na druhou stranu každý jedinec to vnímá asi jinak.'

Jitka (Pá, 21. 11. 2008 - 11:11)

Ahoj,mám to samé a taky se bojím,aby to nebyla fibrilace síní.Ojedinělé es mě už neděsí,akorát,když se objevují častějí,aby se mi nerozjely v tu neznámou hrůzu.Mě ty záchvaty,ale trvají déle,naposledy tak půl hodiny.Hezký den'

Blanka (Pá, 21. 11. 2008 - 05:11)

Zdenko,zřejmě mám to samé,už fůru let.
Mě osobně hloh nepomáhá vůbec,spíš naopak.Užívám magnesium laktát + další věci-viz.mé předchozí příspěvky.'

Zdenka (Pá, 21. 11. 2008 - 02:11)

Ahoj lidi,kdysi jsem na tyto stránky také koukla,ale už jsem tu ted dlouho nebyla.Extrasystoly mě přepadly potvory hned po porodu,byl to děs a hrůza,nevěděla jsem,co mi je,tak jsem jednou zavítala i na pohotovost:-))Veškerá vyšetření v pohodě,dokonce mě lékař poslal do Třince na Arytmologickou amb.tam jsem vyfásla"kreditku"Rhytmocard,ale sami uznáte,že exinu zkrátka zachytit nelze,snad jen asi nakupenou.Takže mi nikdy nic nezjistili,jen Holter ukázal v noci ojedinělé exiny.Tak mi dali Lexaurin,at si ho dám v případě nouze.No a povím vám,že mě trápili asi tak 4 měsíce v kuse.Pak mi někdo tady na těchto stránkách poradil jíst Hořčík Laktát a Hlohovou tinkturu a dneska už je mám na denním pořádku.Lexaurin jsem použila asi jen 3x a doma mám krabičku asi už více jak rok.No jenže zrovna dneska jsem seděla u telky a najednou mi začalo jakoby vibrovat v hrudi u srdce,tak nevím,co to zase bylo,jak jsem měla už od těch potvor klid více jak půl roku.Co myslíte,nebyla to fibrilace síní?Trvalo to asi tak 10 vteřin,ale pořádně mě to vyděsilo.Je tady někdo,kdo s tím má nějakou zkušenost,s tou fibrilací síní,anebo už blázním a bylo to něco jiného,díky:-))'

Radka (Čt, 20. 11. 2008 - 20:11)

Ahojky všichni,taky mám problémy - srdeční arytmie,beru léky,ale výsledky nic moc,nevím,zda by mohl někdo odpovědět,zda srdeční poruchy může způsobovat onemocnění hrudní páteře - vychýlení 4tého obratle.obyčejně po fyzické zátěži - cviky na hrudní páteř-se mi po půl hodině objeví nepravidelná srdeční činnost,dost mě to vyleká...................'

Eva (Čt, 20. 11. 2008 - 15:11)

ahoj všichni! tak jak se máte takhle na podzim? :) je to lepší,horší nebo stejný? :)'

barča (St, 12. 11. 2008 - 16:11)

Rozo, to nevím, já doma nemám tlakoměr, takže fakt neporadím..'

Roza (St, 12. 11. 2008 - 13:11)

Chtěla bych se vás všech,co sem píšete zeptat,jestli při všech těch potížích se srdcem a s ES vám při nich někomu lítá tlak.Já jsem měla vždycky tlak spíš nízký a jakmile mi začne bušit srdce,ES skákat,tak mám tlak 200/120 a za chvíli mi začne klesat.'

barča (Út, 11. 11. 2008 - 09:11)

Já tomu až tak nerozumím, ale jsou buď KES monotopní - tj. vycházející z jednoho místa, nebo polytopní - z více míst. Ty mám já, mám jich sice jen devět za 24hodin, ale... Těch bloků bych se fakt nebála, to by se ti tam určitě ukázalo.'

Pavel (Út, 11. 11. 2008 - 07:11)

Ahoj Barčo, díky moc za info. EKG jsem měl vždy v pořádku - dělali mi ho snad 20x během 3 měsíců. Co bylo ve zprávě z holteru přesně nevím, ale prý to je v pořádku, moc tomu nerozumím, ale zprávu mám doma okopírovanou, tak jestli tomu nějak rozumíš, tak bych ti ji zítra poslal na email...'

barča (Po, 10. 11. 2008 - 22:11)

Pavle, ty bloky by se ti objevily na HOlteru nebo EKG - ty, o kterých píše Eva. A jaké máš KES?'

Pavel (Po, 10. 11. 2008 - 21:11)

Zdravím, našli mi jen pár KES, pry ale dobry, jinak nic. Co jsou to ty bloky co píše Eva? Já myslel, že myslíte bloky v páteři, ale asi se jedná o nějaké bloky u srdce? Přeji pěkný večer.'

Věra P. (Po, 10. 11. 2008 - 12:11)

Ahoj Pavle,
tyhle pocity mám dost často, hlavně když ležím v posteli, večer před usínáním. Jako napůl vyražený dech nebo jako když řídne vzduch. Mě našli jen komorové ES a tyhle pocity jsou prý od nich a opravdu to může spouštět blokáda páteře. Když mne vezme krční páteř, spíš se mi točí hlava, je mi špatně od žaludku.. (také převážně v noci, až mne to vzbudí).
To co popisuješ Ty by mohly být také nějaké extrasystoly. Co Ti vlastně zjistili na vyšetřeních ? Může to být i od nervů. Jestli to dělá blok jako u Evy, tak mě žádný nenašli a pevně doufám, že nenajdou, že ta vyšetření udělali snad dobře. Evčo, tyhle stavy mám také, jakoby srdíčko vynechávalo, až se Ti od toho zatají dech. Doufám, že nemám nějaké skryté bloky, raději nad tím nepřemýšlím. Tak se držte, hodně štěstí přeje Věrka'

Pavel (Po, 10. 11. 2008 - 11:11)

Ahoj Evo, byl jsem asi před půl rokem na vyšetření EKG,ultrazvuk srdce 2x,zátěžák, holter EKG. Měl jsem problém, že jsem nemohl dýchat atd. Nyní mě zaskočil ten pocit co jsem popisoval...? Může to být od zad? nebo od krční páteře?'

Eva (Po, 10. 11. 2008 - 11:11)

M.jasný,dam vědět,ty taky,ju?! držim palce ať je to dobrý! ;)
Pavle,takový pocity mám prakticky každý den,jakože se mi srdce buď zastaví nebo buší hrozně pomalu a já nemůžu dýchat.. jsou to zřejmě nějaké ty bloky co mi našli.. byls někde na vyšetření už?'

Pavel (Po, 10. 11. 2008 - 08:11)

Zdravím všichni, včera a dnes k ránu, ještě jsem ležel v posteli se mi přihodil takový pocit, že jsem cítil, jako by mi srdičko ubíralo a za pár vteřin bylo vše v pořádku. Takový pocit, jako bych měl vyražený dech.... Nemáte někdo stejné problémy, chtěl bych poprosit o radu. Děkuji moc.'

M. (Ne, 9. 11. 2008 - 22:11)

Jn, však se zeptej a pak dej určitě vědět jak jsi dopadla. Zatím a měj se!'

Eva (Ne, 9. 11. 2008 - 18:11)

M.děkuju,já jen že v tom "návodu" je napsáno,že se nemají brát při poruchách srdečního rytmu,tak je radši neberu.. :-) já se tam chystám ve čtvrtek :-)'

M. (Pá, 7. 11. 2008 - 16:11)

Ahojte všichni, zdravím! Evi, ohledně té antikoncepce a SA a AV blokád, tak to s tím nemá nic společného. Jediné co by tomu mohlo vadit by bylo, kdybys měla brát nějaké antikoagulační léky, ale to si myslím, že určitě nebudeš ;-). Mějte se, já se chystám příští týden zase do IKEMu. Držte se!'

Reklama

Přidat komentář