Reklama

fibroskopie žaludku

Lucka (St, 3. 9. 2014 - 11:09)

Ahoj mam po vyšetření fibro asi 2 h. Jsem nervák tak jsem se bála, že jsem se tam málem sesypala. U mne vyšetření trvalo asi 10min se vším všudy. Sestřička mne stříkla sprej do krku dala plastový kroužek a uklidňující injekci ta byla na mistě .. připadala jsem si uvolněnější což bylo fajn lépe se dýchalo pak jsem ležela na levém boku bylo mi řečeno sestrou ať zavřu oci a doktor už byl u mne a bylo to rychle polknutí hadice je automaticky ani se nemusi nad tím myslet akorad je chvilku se sondou v bříšku a ke konci jsem jako by zvracela nebo spíše davila, ale dalo se to vydržet. Není to tak hrozné ty nervy jsou horší. Teď mne boli akorad v krku jako při angíně, ale už jsem doma v pelíšku a relaxuju u komedii..pokud mohu poradit je dobre říct o tu injekci říct že jste vystrasený atd.. a oni Vam ji dají :-) Nebát se zubař je horší. .

Alena (St, 13. 8. 2014 - 09:08)

Tak mám fibro za sebou.Ne že bych si v tom libovala,ale dá se to vydržet.Takže se nebojte!Přeju všem pevné zdraví!

Alena (St, 30. 7. 2014 - 08:07)

Jediný kdo mě tu uklidnil je paní Mirka.Na vyšetření jdu tohle pondělí tak doufám že budu statečná jako ona!

Mirka (Čt, 24. 7. 2014 - 15:07)

Byla jsem na hadici do żaludku nic to nebylo, držet se co říká sestřička a v pohodě a takový jsem měla strach tak tu nestrašte.

Lenka (St, 15. 5. 2013 - 11:05)

Chtěla bych všechy, co jdou na vyšetření žaludku uklidnit, protože opravdu nechápu, co tady lidi píšou. Vyšetření není příjemné, nicméně trvá cca 2-3 minuty a to se opravdu dá vydržet!!! To že se člověk chvílemi více či méně dáví je normální, chce to soustředit se na dýchání (pusou). Já jsem byla za čtvrt hodiny venku z ordinace, pak jsem trochu oblblá tlumící injekcí čekala v čekárně asi půl hodiny a pak šla normálně do práce. Opravdu to není nic hrozného!!! Lenka

Alena-Brno (Po, 20. 1. 2014 - 11:01)

Slyšela jsem,že můžu dostat injekci,abych nic necítila.Sestra mi předem řekla,že se to dá vydržet a žádnou nedostanu,jen ten spray.Máte někdo zkušenosti,u kterého lékaře dostanu i tu injekci,hodně se vyšetření bojím.Děkuji za každoou radu.

Milena (Čt, 30. 9. 2010 - 10:09)

Ahoj, právě jsem se vrátila z vyšetření žaludku. I já mám extremně dávivé reflexy :-)
Vyšetření je to nutné, tak se k tomu tak postavte. Musí to být, trvá to chvilku a odcházíte po svých. Strach je opravdu nepřítel. Při vyšetření hlavně myslete na dýchání ústy, nebude vás to tolik nutit ke zvracení. I já se bála, ale čekají mě ještě horší vyšetření a tak jsem to prostě vzala jak to je. Opravdu se nebojte a pokud vás něco trápí, tak na to vyšetření jděte, klid a jistota, že jste v pořádku za tu chvilku stojí.

Hosted (Út, 21. 9. 2010 - 14:09)

Dnes jsem absolvoval gastroskopii zaludku. Jen lokalni umrtveni krku a slo se na vec. Dohromady odebrano 5 vzorku jak ze streva tak z jicnu. Trvalo to 7-10 min. Vysledek?Vubec o nic nejde. Ze je cloveku na zvraceni to je snad jasny. A to mam problem s refluxem a mam velmi citlivy jicen takze jsem se davil temer furt. I tak musim rict ze je to absolutne bez problemu, bez bolesti. To vysetreni je jen TROCHU neprijemne (opravdu jen trochu, zadne duseni, smrtelne krece apod. ktere v diskuzich take casto zaznivaji). Klic k prijemnemu vysetreni: Nemejte strach z toho, ze vam nekdo neco strka do zaludku, co je na tom? Zaludek je na to delany, jicen take, necitite to. Nechapu lidi kteri se kvuli tomu nervuji, rikaji si o injekci atp. Problem tohoto vysetreni je jediny: Vas strach. Kdyz temto lidem dopredu reknete ze to nic neni, neveri. Jejich problem, skoda jejich nervu...
Takze vzkaz pro ty ktere to teprve ceka: Cim vic z toho budete mit strach tim horsi to bude.

Zdenci.z (Čt, 22. 4. 2010 - 23:04)

Dobrý den všem, tak Vám moc děkuju za krásné příspěvky!!!!! No asi vím co mě čeká často zvracím a pálí mě žáha, hrozně se bojím i když sem už dost stará a dost bolesti sem také měla bojím se že stropím histerický záchvat ale prostě musím!!!! mm obavy abych nebyla vážně nemocná, ještě že mám oporu syna a přítele

dalik (So, 27. 2. 2010 - 10:02)

Sváťo vy jste asi z těch,co by spolknul celou husu bez bez mrknutí oka :))Je bezva sedět v čekárně a slyšet zevnitř ty dávicí zvuky a pak když z čekárny vyjde uslzený člověk s očima navrch a nataženým krkem jak labuť,to se pak jeden těší jak si to taky užije.Jdu na to po třetí:-/Po druhé mě přepadl až hysterický smích a nešel zastavit.Nakonec jsme se smáli všichni,já ,sestra i lékařka.Taky už nechciiiii :))

Svaťa (Út, 26. 1. 2010 - 13:01)

Je mi 13 let.Dnes sem byla na...To co píšete je holý nesmysl. Moc to zveličujete. U zubaře to musíte asi rovnou  umřít.

Elí (So, 9. 1. 2010 - 18:01)

Souhlasím s příspěvkem výše. Byla jsem také tento týden a přesto, že mám dávivý reflex opravdu silně vyvinutý (dělá mi problém i při čištění zubů a např. o nějakém ORL vyšetření u mne nemůže být ani řeč), bylo toto vyšetření sice nepříjemné, ale NAPROSTO zvládnutelné a hlavně: trvá to opravdu jenom chvilku!
Takže se fakt nebojte.

Absolvoval jsem fibroskopii dnes ráno, a jsem samozřejmě moc rád že se ukázalo že mám všechno "vevnitř" v pořádku (alespoň to co se týče horního trávicího traktu).
Začalo to tím že jsem dostal polknout nějaký sladký sirup a pak mi nastříkali do krku na kořen jazyka znecitlivějící sprej. Samozřejmě je to celkem hnus ale fakt to hodně otupí ten blicí a polykací reflex a bez toho by to asi nešlo. Pak jsem si lehl na levý bok, dostal jsem hadr na sliny a náústek do pusy na zakousnutí. Do náústku pan doktor zavedl vyšetřovací sondu. Ten šlauf co do člověka strkaj není zas tak tlustej, asi jako pastelka a fakt to není nic hroznýho. Samozřejmě jsem se zpočátku dávil ale asi opravdu nejlepší je soustředit se na dýchání a nic jiného nedělat, snažit se nepolykat ani nezvracet a myslet na něco pěknýho. Nepříjemnej je ten pocit jak to v člověku dloube a hejbe se to, a taky než překonal tu první klapku v krku tak to docela bolelo než jsem tu trubku polknul. Zbytek jsem vydržel bez problémů. Celkově to není nic strašného určitě je lepší podstoupit tohle vyšetření preventivně než pak trpět s něčím vážným... Nebojte se toho je to jak zubař prostě se to dá přečkat - V PO HO DĚ :D

Klárka (Po, 4. 1. 2010 - 15:01)

Taky jsem byla na tomhle vyšetření,ale dělali mi to nosem v Kladně a je to úplně v pohodě.Žádný sprej do krku,žádný pocity že by se to nedalo vydržet,dá se mluvit při tom i s doktorem.Měla jsem hrozný strach,ale kdybych věděla jaký to doopravdy bude,tak bych se tak nebála.Jestli tohle vyšetření někoho čeká,tak vzkazuju,že se to vážně dá vydržet v pohodě,hlavně se člověk nesmí sám vystresovat už dopředu,nestojí to za to :-) Lepší tohle podstoupit a mít jistotu,než se nervovat,že vám něco je.

Kristýna (St, 13. 3. 2013 - 18:03)

Je mi 21 let, na fibroskopii jsem byla začátkem února, dost jsem se bála, ale celé vyšetření netrvalo nijak dlouho a nebylo to nic tak hrozného. Dostala jsem sirup na lžičku do pusy, potom mi něco hořkého nastříkali do krku a nakonec injeknci, nějakou oblbovačku, několikrát jsem se zadávila to ano, ale jinak celý proces se dal bez problémů vydržet, skoro si z něj ani nic nepamatuju. Takže já mám naopak docela ,,v pohodě,, zážitek. :)

Debí (Pá, 8. 3. 2013 - 23:03)

Ahoj dnes sem byla na fibroskopii už po 3 a je mi 15 let chodím každého půl roku na kontroly. Jak tady píšou ostatní nepřála bych toto vyšetření nikomu. Mám hodně veliký dávivý reflex celé vyšetření většinou pro zvracím. Většinou mi šplíchnou jenom sprej do krku a nemůžu nic polykat ani vlastní sliny. Když do mě strkají hadici dávím se jak nikdy a mám pocit že mám umřít. Hadici v žaludku většinou cítím. Ale když hadici vytahují tak mi příjde že je to daleko horší než když jí strkají dovnitř.
Je to asi 11 hodin co to mám za sebou a neustále mě bolí krk z toho jak mi ho vyšplíchali + žaludek.
Nejradši bych na to už nikdy v životě nešla ,ale vím že mě tam za půl roku pošlou zase.

Přeju všem co to mají před sebou ať to v pohodě zvládnou a mají šikovného doktora. Debí

Marťas (Út, 8. 1. 2013 - 16:01)

Ahoj,tak jak tady někdo uklidňuje,že to není tak hrozné,tak takové uklidňování stojí pěkně za prd!!!Přesně tomu jsem také uvěřila,že to nemůže být nic tak hrozného,ale ve skutečnosti bych radši šla ještě jednou rodit..než mít tu hadici v krku a v sobě!Dnes jsem na tom byla a jak říkám nepřála bych to nejhoršímu nepříteli.Prý to bude chvilka a nebude to tak hrozné,ale hned jak jsem došla do ordinace,stříkli mi do pusy a krku nechutnou směs co měla znecitlivět krk...ten ihned znecitlivěl,ale nemohla jsem ani polknout slinu.Pak mě položily na lehátko na bok,vytáhly z děcké vaničky tu hadičku namočenou v nějaké směsi pro dezinfekci na které byl nasazen náústek na zkousnutí,tak jsem tedy zkousla a začalo to.Pomalu mi strkala paní doktorka hadičku přes krk až do žaludku.Dávicí efekt mám v pohodě ,takže by to nebylo tak strašný,jak to,že ta hadička celou dobu neuvěřitelně dřela trubici uvnitř,jak kdyby se zasekla a o něco prostě drhla.Je to 12hodin co jsem po vyšetření a žaludek mě stále bolí,jak kdyby tam ta hadice stále byla,a trubice,která vede do žaludku je stále také dost citlivá.Běžně nevnímáte sousta jídla co prochází až k žaludku,ale cítím úplně vše co s ním,jak to putuje.Krk mám také ,jak kdyby odřený,ale to není tak strašný,jak mě bolí to uvnitř,kde se s tou nádherou promenádovali.NIKDY V ŽIVOTĚ NA TO UŽ NEPŮJDU A NECHÁPU PROČ NEDAJÍ CELOU NARKOZU,STEJNĚ MAJÍ CO DĚLAT S TÍM,ABY ČLOVĚK ZUSTAL V KLIDU...TO ANI U TOHOTO ZÁKROKU NEJDE.Takže rozhodně nedoporučuju nikomu,kdo opravdu nemá hodně velké potíže a pošlou ho tam ,jen pro častější bolest v žaludku.Martina

pivinko (Čt, 26. 11. 2009 - 19:11)

takže já jsem to zažil dneska, ve vítkovické nemocnici. Strach a stres byl, to jo. Ale je to celkem v poho. Byla to opravdu rychlovka. nejhnusnější je ten sprej do krku, pak už to jde. Natahovalo mě prakticky po celou dobu zákoku, ale žádné zvracení, jen jak se to zasouvalo a posouvalo, tak mě to prostě natahovalo aproto mě z toho bolí pěkně v krku. rozhodně ten strach nestál za to. přeju všem aby to dopadlo dobře.

xxx (Út, 13. 10. 2009 - 20:10)

Ahojky,čeká mě to zítra a po přečtení prvních příspěvků ,jsem se opravdu zhrozila. Tak snad to nebude tak strašné.

Jakub (Čt, 8. 10. 2009 - 18:10)

Je mi 13 let.Dnes sem byla na...To jsou kecy. Asi někoho baví strašit ostatní. Já tam dnes byl a bylo to celkem v pohodě. Polknout se to dá a člověk musí pravidelně dýchat. Já to nedělal a proto to nebylo úplně ideální. Každopádně až tam půjdu zase, tak se rozhodně nebudu bát, protože není čeho.

Reklama

Přidat komentář