Reklama

Fixní rovnátka

ivca (Čt, 20. 10. 2005 - 23:10)

Ahoj Jasmine,tak novinky

Zuzka (Čt, 20. 10. 2005 - 22:10)

Ahoj, chtela bych se zeptat jaký máte zkusenosti s tim, ze po narovnani zubu a sundani fixnich rovnatek se zuby zacnou opet vracet na sva puvodni mista?...predevcirem mi nalepili rovnatka..neni to zas tak strasny jak sem cekala...ale docela se bojim ze po sundani by se mi zuby opet vratili na misto:-(..mam stesnani zubu vytrhli mi jednu ctyrku nahore a do ty mezery pude ten predni spicak co byl az nahore a ta zalezla dvojka..docela bych byla asi hodne zklamana kdybych si za dva roky po sundani musela nechat nalepit rovnatka znova:-(

Pája (Čt, 20. 10. 2005 - 17:10)

Ahoj lidi, tak jsem zase tady s novými zážitky, byl jsem předevčírem na další kontrole, a byla to jedna z nejdelších návštěv, byl jsem 1,5 hod. na křesle, a udělalo se toho docela dost, došlo totiž na to slibované broušení zubů, tedy přesněji mezírek mezi nimi, o tom tu toho zatím moc napsáno nebylo, tak jsem asi průkopník :-) Mám dole drobet stěsnání, a nevejdou se tam všechny jak by měly a nepasuje to do těch horních, ale na trhání to zas není, jako to bylo nahoře, sice tu už několikrát někdo psal, že v podobných případech se prostě vytrhla jedna jednička vpředu, ale u mě to není tolik potřeba, tak se to místo získává takto, z každé strany každého zubu se obrousí asi 0,1-0,2mm skloviny, což prý tedy není nijak nebezpečné (ptal jsem se na to nezávisle i mého praktického zubaře), jelikož sklovina má cca 1mm, ale když se to nasčítá, v mém případě na asi deseti předních zubech, hodí to už nějaký ten milimetřík místa. Teda jak to tak počítám, spíš asi několik milimetrů, bude-li to středně uvažovaných 0,15mm z každé strany každého z těch 10ti předních zubů, vydá to celkem tak 3mm. Mám prý trochu nepoměr mezi velikostí horních a spodních zubů, a nejde z nich sestavit správný skus, musely by nahoře zůstat mezery, tak se tedy takto "zmenšují" ty spodní. Dělá se to něčím jako je "šmirgl", prostě nějaký brusný proužek, akorát že má brusivo z obou stran, tedy bylo jich několik, nejdřív hrubý, pak jemnější a nakonec úplně jemný, na zahlazení. Samotný zážitek je ovšem nezapomenutelný. Doktor to chytil do kleští, prostrčil (no, spíš nacpal) to do mezery a tahal sem a tam, cítil jsem, jak to ty boky zubů obrábí. Sice se to nemusí umrtvovat, jelikož se brousí jen ten povrch a do toho citlivého jádra zubu ani do nervu se nezasahuje, ale musím říct, že jsem už zažil příjemnější věci, je to hodně nepříjemné :-( bylo to dost podobné, jako když se něco piluje pilníkem ve svěráku, drnčela mi z toho celá hlava :-(. Ale je to dobrý, na příště to mám slíbeno znovu, zatím se totiž takto vybrousily jen čtyři mezírky, nejdřív vpředu mezi 1x1, a pak vpravo 1x2, 2x3 a 3x4. chtěl ještě brousit i okolo 4 a 5, ale mám ty všechny spodní zuby tak nacpané na sobě, že mezi ně už ten brus neprostrčil, takže mě několik dní před další návštěvou objednali na separace, jako se to dělá před nasazením rovnátek a pak se bude brousit v takto rozšířených mezírkách kolem těch 4 a 5. Do budoucna to ale bude nutné ještě jednou, protože mám levou spodní 2 vlezlou trochu vzadu, kryje se s jedničkou a špičákem, a až se posune dopředu do řady, bude se brousit i kolem ní. Teď jsou ty obroušené zuby trošku citlivější (na což jsem byl předem upozorněn a bylo mi doporučeno koupit nějaký preparát na fluorizaci, aby se ochránila ta narušená sklovina, Elmex želé se to jmenuje, což jsem též učinil a už i použil), ale je to už přebito tou bolestí od toho, jak se ty zuby zas hnuly, komplet mi to totiž doktor "překopal", dokonce záměrně strhl a přelepil jinam i dva zámky, na horní 2 a spodní 1, takže je vše úplně jinak, nic nepasuje a nedá se s tím vůbec kousat :-( Docela jsem se divil, jak moc ty zámky drží, docela dost musel zabrat, aby se odlouply, při běžném utahování se opravdu asi urvat nemohou :-) A jinak ještě pro Ivču, určitě do toho jdi, jak píše Romana, ne kvůli "té nějaké", ale hlavně kvůli sobě, uděláš něco pro zdraví, něco pro krásu a hlavně něco pro sebevědomí :-) uvidíš, že se budeš mnohem míň stydět se smát s rovnátky než před tím s tím "neandrtálským" předkusem :-). Na věku nezáleží, mě je 27. Jo, bude to bolet, to ti nebudu nic nalhávat, zrovna teď je můj největší nepřítel jídlo, při kousání mi jdou skoro až slzy do očí, ale jsem tvrdý :-) žádným brufenem to netlumím, prostě to vždy těch několik dní vydržím. A toho trhání se taky neboj, když se trhají zdravé zuby, tak to jde docela dobře a nebolí to, ani při tom a ani potom, relativně nejhorší jsou na tom ty injekce, a taky jak potom, několik hodin, tělo odbourává to anestetikum, to je takový hodně blbý pocit, jako že máš v těle něco, co by tam nemělo být :-( ale trhání samotné nic není, ucítíš jen takový tupý tlak, ale žádnou bolest. A Ale ty máš docela kliku, že ti doktorka doporučila vytrhnout pětky, mě trhali obě horní čtyřky a to bylo horší, ty mají totiž dva kořeny do "V", a jak píše Romana, taky mám docela velký zubiska :-) a tak tam ty jejich velké kořeny moc držely :-( zubařka mi při tom lomcovala celou hlavou, a sestřička mi ji musela držet, a jeden zub se při tom "dobývání" zlomil a musel se pak ještě dolovat ten ulomený kořen :-( tak mám doma schovaný na památku jen ten jeden zub, co šel ven celý, z pravé strany :-) Když ti budou trhat pětky, tak to bude určitě mnohem snazší, mají jen jeden kořen a tak odhaduju, že ti je tvá doktorka vydloubne za pár vteřin :-) ono to totiž není ani tak trhání, jak se říká, ale prakticky spíš vydloubnutí :-) ten zub se podebere nějakým nástrojem, něco jako šroubovák :-), z tvářové i z patrové strany se vypáčí a pak se jen kleštěmi vytáhne. Akorát když jsou nějak komplikované kořeny, zakroucené nebo roztažené do stran, tak jde zub špatně ven. No a díra po zubu tam bude, s tím počítej, protože když máš taky ta velká zubiska :-) tak po nich v té kosti holt zůstane velká díra. Ale to jen pár dní, pak se to začne hojit a hlavně zatahovat ze stran, od sousedních zubů, až zbyde jen taková štěrbina a ta se normálně zahojí, a tím se navíc samy od sebe posunou do té díry i ty sousední zuby, poznáš to tak, že už po pár dnech se ty vytržené zuby do těch děr nevejdou. Akorát ty sousední zuby několik dní po tom trhání bolí a jsou takové víc uvolněné. Ale to nejvýše tak týden. Možná taky budeš trošku šišlat :-) teda aspoň já to tak měl, jak těmi dírami najednou při mluvení utíkal nekontrolovaně vzduch, ale možná to tak u tebe nebude, já měl díry po zubech víc vpředu, než to budeš mít ty. No, i kdyby jo, tak se to taky samo upraví, jazyk se naučí "odpichovat" jinak, stejně tak jako až budeš mít ten patrový třmen, taky se naučíš mluvit i s ním. Já si na něj musím občas sáhnout jazykem, abych se ujistil, že ho stále ještě mám, stejně jako celá rovnátka :-) teď vlastně vnímám jen zuby, protože bolí, ale rovnátka samotná ne. Ale stejně je to docela zajímavý, jak to tak sleduju, většinou jsou problémy se stěsnáním u lidí, co mají velké zuby, jako my teď tady :-) to už tu bylo několikrát. nějaký nehezký "plot", o kterém psala Romana a který jsem měl dřív nahoře já :-( nebo ten "neandrtálský" předkus. ale je to vlastně i logické, že :-) že velké zuby se někdy nevejdou do pusy, tak jako menší :-) příroda to nějak špatně spočítala :-) A mimochodem, není problém s rovnátky dělat cokoli, určitě jde mluvit, sportovat, žvýkat i líbat :-) a samozřejmě i jíst :-) tedy pokud to není zrovna po utažení :-( ale jindy lze schroupat klidně i oříšky. To jsem zase napsal román na pokračování :-) snad jsem ti aspoň pomohl v rozhodování :-) Zatím ahoj. Pája

Majda (Čt, 20. 10. 2005 - 17:10)

for ZUZA: tak co, jak dopadlo nasazování rovnátek a ohlávky? Co to tedy nakonec je? Jen tak pro zajímavost jsem se dívala na fotky, které Ti někdo doporučil k prohlédnutí, a docela jsem se polekala... Myslím, že to bude něco jiného.. nebo se pletu? A jak to snášíš?

bara (Čt, 20. 10. 2005 - 16:10)

a jeste neco ,mam takovou vadu mam vice vystrcene spicaky myslim ze doktroka to nazvala jako zkus a rekla ze bych se mohla v pozdejsi dobe dolnimi zuby dotykat horniho patra a mohli by mi to delat problemy a proto mi da nakou desticku patrovou a kdyby nak nepomohla tak Jusper Jumper:Dslyseli ste o tom vypadad to strasne ale to jen kdyby rovnatka nezabrali

bara (Čt, 20. 10. 2005 - 11:10)

Ahojik vcera mi nandali gumicky.A zitra jedu na nalepení zamecku mam ty keramické celková cena je cca 11000 za spodni i horni patro.Gumičky zatím docela bolí:(az bduu mit rovnatka bude to 10xhorsi prosim jestli mate nake zkusenosti s keramickými rovnátky napriklad jak hodne sou videt jestli sou v necem lepsi naky obrazek vsechno moc rada privitam dekuju napiste

Romana (Út, 18. 10. 2005 - 20:10)

Ta já to vezmu popořadě - ani nevím, jak toho půl roku uteklo, člověk si na ta rovnátka velmi rychle zvykne. Pro mě akorát byla nepříjemná jedna věc - v září jsem byla měsíc venku, byla jsem na jazykovém kurzu no a měla jsem jen půl hodiny na oběd, na vyčištění zubů a přeběhnutí z jedné budovy do druhé, takže jsem posléze raději ani neobědvala, protože jsem to prostě časově nestíhala. Fakt je, že to chce svůj čas - to čištění zubů. Já je vždycky po jídle nahrubo očistím párátkem, pak mezizubním kartáčkem, když je zapotřebí, vezmu i niť a pak na to jdu s kartáčkem a pastou a ústní vodou. Jinak jsem taky měla první vrchní rovnátka, i když, horní zuby jsem měla v podstatě krásné-ty mi vyrovnali už jako dítěti - nosila jsem vyndávací rovnátka. Bohužel se to nedotáhlo do konce, v dětství mi vytrhli jen 3 čtverky, vlevo dole mi jedna zůstala a zuby se pak začily tlačit dopředu, takže me to dole vytvořilo takový hodně nepěkný "plot" - jeden zub nakloněný dopředu jeden dozadu - no, nebylo to smrtelné, ale přesto jsem se rozhodla do toho jít. Ale můj doktor mi říkal, že když nedá rovnátka na obě čelisti, tak se mu nepodaří srovnat skus (nebo zkus? teď fakt nevím :-), který já jsem měla docela špatný-tak trochu "zákus", tak mi teď vrchní zuby trošku tlačí dopředu. No a jinak díra po trhání - záleží jaké máš kořeny, já jsem měla pořádné - taky to byly pořádné zubiska - mám schované všechny čtyři, tak ta díra byla docela velká, ale tak do týdne do dvou se to zatáhne a nakonec tam nebude díra vůbec žádná - prostě zaroste. A čistit zuby rozhodně, akorát opatrně kolem té díry, ale ono to fakt bude citlivé prvních pár dní, pak už o tom nebudeš vědět. Jen doporučuji pořídit si menší kartáček, já si teď kupuju dětské kartáčky, líp se mi v té puse ovládá. No a s chlapama a fyzickou bolestí - není to pomluva, ono to tak prostě je - i když je to taky individuální, tak se chlapi obvykle přiznávají k tomu, že špatně snáší bolest. No, můj brácha taky nosil rovnátka - asi od 16 do 20? Nebo tak nějak. No teď se přiznal, že vždycky těch prvních pár dní po utažení rovnátek, kdy to opravdu bolí, se nadopoval brufenama a bylo. Já teda taky nejsem extra zastáncem braní prášků proti bolesti, ale zároveň se nemíním zbytečně trápit. Jde jen o to si na to nezvyknout a nebrat prášek při každém píchnutí, ale když mám takové tlaky do hlavy, tak vím, že když si prášek vezmu, že to přejde a já budu moct fungovat. A je to záležitost jen několika dní. Co se týče fyzické aktivity - myslím, že máš úplně zbytečné obavy. Já s rovnátkama normálně chodím na aerobic, do bazénu, když vynechám, tak opravdu tak první tři čtyři dny po utažení, ale aerobic je taky něco jiného než posilovna-někdy je to poskakování na bolest horší, myslím, že se nebudeš muset v nejmenším vzdát svého koníčku - nevidím pro to žádný důvod. No a ještě k tomu,že si konečně vyřešíš problém s dětství - to je super, vyřešíš tím totiž problémy hned dva - jeden zdravotní, protože křívé zuby jsou na tom ve stáří trochu hůř, pak taky ten estetický ale tedy vlastně problém třetí - pošramocené sebevědomí. To za to určitě stojí.A s tím, že holky to vnímají trochu jinak-mám pocit že jsou tolerantnější. Někteří kluci (nebo spíš chlapi-proběhlo to i tady na netu, že někteří manželé nesouhlasili s tím, aby jejich žena měla rovnátka) nejsou příliš tolerantní k tomuto přístroji v puse holky. Ale myslím, že dnešní mladí už to vnímají taky trochu jinak-mít rovnátka už dneska určitě není žádný handicap. Ale v tomto případě se vyplatí neohlížet se na nikoho. Já jsem si taky chvíli říkala, je mě 28, jak se na mě budou lidi dívat. No,ani se nedívají. Mám totiž keramická rovnátka a když jdu v práci dvakrát denně po jídle po chodbě s kartáčkem na zuby a zubní pastou, téměř nikdy se mě neopomene někdo zeptat, jestli jdu k zubaři. (Oni vůbec neberou v úvahu,že čistit si zuby po jídle je docela normální,nebo by aspoň mělo být) Mnozí si toho, že mám rovnátka totiž vůbec nevšimli. Ale být mladší a chodit ještě do školy, tak si dám klidně kovová. Jsou trošku nižší než ty keramiky a tak tolik nedřou o pusu a taky rovnání s nimi trvá kratší dobu. Ale teď pro mě keramiky byly ideální volbou, i na fotkách, když se směju na "plnou hubu", tak to skoro není vidět - až vzadu na stoličkách se mi blýskají kovové kroužky. No ale abych nebyla jen úplný optimista, musím říct, že za tu dobu co mám rovnátka, tak už jsem měla dva kazy. A to jeden pod kroužkem na stoličce a druhý těsně vedle. Doktor když se pak díval na rentgen, tak říkal, že ten jeden tam snad už musel být, byl to nějaký ten vnitřní nebo co, no mě se zuby moc nekazí, tak jsem z toho byla docela rozčarovaná. A ten druhý, ten byl mezizubní, těžko říct, jestli jsem tomu mohla zabránit. V každém případě, pořádné čištění zubů je opravdu velmi důležité, doporučuji nepodceňovat. Aby nakonec člověk neměl zuby sice rovné, ale zkažené.Takže, suma sumárum, chvíli po "rovnátkách" už Ti nic nepřijde divné. Já jsem taky netušila, jak to budu dělat, protože jsem závislá na mrkvi, kedlubnách a takových ostatních potravinách. No tak akorát si je musím krájet na malé kousky a vzdát se jich těch pár dnů po utažení. Ale pak už vesele křoupu. Takže, běž do toho co nejdřív, ať nám můžeš začít i ty sdělovat své dojmy z rovnátek. Zatím ahoj Romča.

Jasmine (Út, 18. 10. 2005 - 17:10)

Ivco,řekla bych, že trhání netrvá. Je to hned, pokud se ovšem třeba nezalomí kořen nebo tak něco. Já osobně bych šla ráno, kdyby se dělo něco nepravého, tak to večer poznáš a druhý den můžeš zaběhnout na kontrolu. Já jsem měla tenhle zánět kdysi s osmičkou, trhalo se ve čtvrtek, v pátek to bylo nějaké divné a v sobotu jsem s teplotou mazala na zubní pohotovost. To ale byla dolní osmička. S pětkami to snad až tak nehrozí. Anebo jdi odpoledne po škole či co máš, druhý den můžeš zase normálně fungovat.A vůbec, to trhání už jsme snad probrali dostatečně. Jo, jak daleko předtím to má být se názory liší, mně řekli co nejkratší dobu před nasazením, aby se neztrácel čas, jiným zas nechávají dobu na zahojení díry. Tak se řid´podle požadavku tvé doktorky.

ivca (Út, 18. 10. 2005 - 13:10)

Ahoj Jasmine,já nějak neumím

Jasmine (Út, 18. 10. 2005 - 12:10)

Ivčo,já bych hlavně moc nemyslela a nic bych neodkládala na čtvrtek. Zavolej tam hned a zeptej se na recepci, jak to s těmi termíny máš. Taky nezapomeň, že se ještě na to trhání musíš objednat, tak ať to neprošvihneš.

ivca (Út, 18. 10. 2005 - 11:10)

Ahoj Jasmine,díky za reakci.Tak to si musím zapamatovat, že si do těch ran nesmím nijak

ivca (Út, 18. 10. 2005 - 11:10)

Ahoj Romano,děkuji Ti za příjemnou a povzbuzující reakci.Jejda

Jasmine (Út, 18. 10. 2005 - 09:10)

Ivco, souhlasím s Romanou ohledně hojení rány - bezprostředně poté nic nevyplachovat, nevysávat jazykem, smozřejmě nepucovat kartáčkem, ten jakoby špunt je tam nutný pro to hojení. Na léky se doktorky zeptej, pokud máš strach z bolesti. Podle mě je lepší se jim vyhnout, tyhle léky totiž mouhou podnítit následné krvácení, které vyplaví ten špunt atd.... Já bych to tedy raději vydržela, opravdu je to skoro nic, ale asi je to individuální. Ledové obklady jsem myslela samozřejmě zvenku, zabal si do látky nějakou flákotu z mrazáku, přikládej si to na tvář - zastaví to krvácení, sníží bolest. je to jako u každého úrazu - chladit je dobré. (zkus si něco mraženého vzít k zubařce sebou do tašky, můžeš hned začít chladit po cestě domů:-) Je možný nějaký bylinkový výplach, ale jen tak mírně. Zkus řepíkový, podporuje hojení, je lepší než heřmánek.Podl mě fakt druhý den nebudeš o ničem vědět. A vůbec, už to tolik neřeš. Co ten papír s termíny, našli, našli?

Romana (Po, 17. 10. 2005 - 21:10)

Ahoj Ivčo, mám pro tebe taky pár rad, mám rovnátka dneska asi tak půl roku, teda jen horní, dolní mi dávali teprve před třemi měsíci. S tím trháním - celkem chápu ten strach, ale fakt to skoro nic není. Je to hlavně psychologická záležitosti. Ale hlavně pro tebe mám rady co se týče hojení. Důležité je - nijak zvlášť tu ranku neproplachovat, nevycucávat z ní krev a ni domělý hnis. Ono se tam totiž udělá takový bílý povlak a lidi si myslí, že se jim to zanítilo, tak to rozruší a pak teprve se rozjede zánět. Upozorňovalo mě na to několik lidí ze zubařské branže. Takže jen opatrně vypláchnout zbytky jídla a jinak nedráždit, nechat zatáhnout. Hojí se to opravdu rychle. A ani si nemyslím, že to pak nějak zvlášť bolí. Mě naopak sem tam brufen, nebo Valetol, nebo Korylan pomohly, ale ani to pak nebylo zapotřebí. No a co se týče odrané pusy a tak-je to strašně individuální, já na to třeba netrpím, akorát si dávám na noc na přední zuby kousky vosku, protože se mi stávalo, že se mi zámečky přilepily k puse a pak stačil trošku prudší pohyb pusou a už jsem tam měla strženou kůžičku a bolelo to. Tak teď vůbec po ránu nejdřív jazykem opatrně zámečky odlepím a pak si teprve zívnu :-) Ale na to všechno si přijdeš sám. No a jinak mě teď taky zuby utáhli trošku víc, ale ani tak mě nebolí zuby jako hlava, takže si teď musím skoro každý den brát něco proti bolesti. Ale to zase přejde a bude to O.K. Znám lidi, co nemají žádné problémy a lidi, co trpí, ale já myslím, že je to dost o prahu bolesti a taky tím, jak moc se tím člověk zabývá. Nejspíš si na rovnátka velice rychle zvykneš a v každém případě čím dřív začneš, tím líp. Rozhodně do toho jdi, i když, jak říkáš, už teď není ta, kvůli které bys to mohl dělat. Garantuji Ti, že nejlepší důvod proč cokoliv dělat je dělat to kvůli sobě. A jak už tu bylo řečeno, já kluka který má rovnátka spíš obdivuju, než by mi to bylo nepříjemné. Holky to vnímají trochu jinak, takže se toho neboj a jdi do toho.Nakonec, víš jakou budeš mít radost, když překonáš sám sebe, svůj strach ze zubaře? Držím pěsti ať všechno dobře dopadne.

ivca (Po, 17. 10. 2005 - 17:10)

Ahoj Jasmíne,no abych pravdu řekl, nejvíc se bojím VŠEHO:-( Ale ten strach přichází postupně

Jasmine (Po, 17. 10. 2005 - 15:10)

Ahoj Ivco,vidím, že nejvíc se bojíš toho trhání, což je blbost. Není to (s injekcí) nic strašného. Případný zánět je taky za pár dní pryč. Po vytržení mazej domů, dávej si ledové obklady - mají smysl tak první dva dny. Důležité je, aby se rychle zastavilo krvácení a by se potom zase nespustilo, což by vlastně způsobilo ten problém s hojením, nebo i zánět. Případné léky proti bolesti jako paralen nebo ibuprofen jsou v tomto případě kontraproduktivní, takže se to pokus vydržet a radši nic neber. No a asi tak druhý den už nebudeš o ničem vědět. Je ale důležité hodně pít a hlavně normálně jíst, dej si třeba míchaná vajíčka.To ostatní po trhání už není v tvých rukou, takže se toho zbytečně takhle dopředu neobávej. :-)

ivca (Po, 17. 10. 2005 - 13:10)

Ahoj Jasmine,Moc Ti děkuji za reakci. A ve zlém to samozřejmě neberu.Jo, přesně tak to je

Jasmine (Po, 17. 10. 2005 - 10:10)

Konečně zase někdo potřebuje opravdu dobrou radu :-) (nic ve zlém, ivco).Doporučuji, dej se na to. Jestli ti dr. M. doporučila rovnátka, s trháním a bez operace, tak jí zkus věřit. Je to prý kapacita, která ty ostatní zubaře vyškolila. Nakonec bude důležité, aby to vypadalo lépe než teď, a aby seděl skus. Tak se na to nezapome? poptávat.Trhání čtyřek nebo pětek je celkem běžné, a ani se ho příliš neboj. Dokonce to ani moc nebolí, na rozdíl od trhání třeba osmiček. Já jsem druhý den po trhání šla na otisk a za týden na nasazení.Správně počítáš s bolestí, odřeninami, citlivými zuby atd. Jde ale opravdu jen o to si na to co nejrychleji zvyknout, čili o tvůj přístup. Receptů, jak si s tím poradit, tady najdeš dost a dost, zalistuj zpět.Termíny nezahazuj, to by byla škoda....A neboj se tady zeptat, myslím že hodně lidí si prošlo podobným psychickým bojem, takže tě pochopí.

ivca (Ne, 16. 10. 2005 - 18:10)

Ahoj Miso,diky Ti za odpověď.Takze sem byl u Mullerove na výsledcích rentgenů a otisků. Ukázala mi ty otisky a rekla, ze je jí to líto, ale ze to u mne bohužel nepůjde jinak, nez vytrhnutím dvou zubů. Pokud by se prý nevytrhly a presto se to zacalo rovnat, vypadal bych jako

Jaja (So, 15. 10. 2005 - 19:10)

Dobrý den, jak asi dlouho trvá než mi nandají ty gumičky? Díky

Reklama

Přidat komentář