Reklama

Frolovův dýchací trenažér

Martin (Út, 30. 4. 2019 - 01:04)

Zdravím!
Je tu někdo, kdo by tento trenažér používal pravidelně nebo nějaký delší časový úsek? A pomocí něho dosáhnul nějakého zlepšení či vyléčení? Děkuju za případné sdílení příběhů :)

KAREL (Pá, 2. 3. 2018 - 17:03)

pro dagmar: i v Česku už by...MÁM VROZENÉ BRONCHOEKTAZIE A ZATÍM NIKDO NEVÍ CO BY POUŽITÍ FROLOVOVA DÝCHACÍHO TRENAŽERU MOHLO ZPŮSOBIT. MŮŽETE MNĚ PORADIT KDY BYCH KNÍŽKU SEHNAL ? DĚKUJI KAREL

manda (So, 17. 8. 2013 - 10:08)

Koupila jsem si frolův dýchací trenažér,byla jsem v částečném důchodu,je to dýchání do vody,měsíc jsem vykašlávala hleny a co jsem vysmrkala ,hlenů ulevilo ,měla jsem sníženou štítnou žlázu brala jsem hormony ,ty už nemusím,je mě 63 roků ,mě nebolí páteř mě nebolí klouby ,je to jen nádech nosem vystčit břicho a při výdechu stáhnout břicho.

Vladimír (Po, 10. 6. 2013 - 14:06)

Dobrý den,
dá se Frolovův...Pokud vezmeme do úvahy teorii, která dala vznik Frolovu trenažéru, pak ne. V opačném případě lze považovat Powerbreat za lepší.

Jarda (Po, 26. 5. 2014 - 19:05)

Aha tak to si ani...Knížku jsem přečet skoro celou,ale je v ní hodně odbornýho vysvětlování co a jak se děje v těle a pak o výsledcích co skoušeli ruští lidi.
Jinak nosem nadechovat při výcviku a pak při dýchání venku,účinější má být ale nádech i výdech přes vodu trenažéru.

Michal (Po, 19. 5. 2014 - 20:05)

Michale taky jsem tu kihu...Aha tak to si ani nevzpomínám že by tam psal Frolov že je tohle pouze počáteční postup.Vím že tam byla zmínka o tom přetlaku v plících to je fakt.Já měl tu knížku pujčenou jenom na víkend takže jsem jí docela prolítnul :-) a i tak se mi zdálo že kdyby byla poloviční tak je to až až.Ted jsem si pročetl ten návod co je u trenažeru a tam se píše : Nádech i výdech provádíme skrz vodu.To teda moc nechápu jelikož nádech by se snad měl provádět nosem ne?

Jarda (Ne, 18. 5. 2014 - 20:05)

Jardo docela mě překvapilo...Michale taky jsem tu kihu čet a to ihned vydechovat je tam psaný myslím pro prvotní nácvik,podle mně ta metoda je založena (na stálém nebo dlouhodobém malém přetlaku v plících)krátkým nádechu do břicha a pak buď pauza a pozvolný výdech a nebo krátkodobé několikáté přerušované vydechování.

Michal (Ne, 18. 5. 2014 - 19:05)

Porcovanej dech ani né nebo...Jardo docela mě překvapilo že po tom hlubokým nádechu do břicha děláš 10-15 v pauzu ,jelikož v tý knize od Frolova se myslím píše : Jakmile se nadechněte ihned začněte vydechovat pomalu a úsporně.Jinak já sem ze začátku taky sledoval hodiny ale ted už jedu jenom 20 min ráno když vstanu a 20min večer u tv a vteřinky si občas počítám jen tak v duchu.

Jarda (Ne, 18. 5. 2014 - 09:05)

Chtěl bych se zeptat zdali...Porcovanej dech ani né nebo jen zřídka.Prvně co nejvíc vydechnu a zatáhnu břicho,pak nadechnu a vystrčím břicho aby se mi tam vlezlo hodně vzduchu(čím dýl po jídle tím víc)pak 10-15v zadržím a pomalu pozvolna vydechuju,celkem 35-40v/dech,doma u budíku jinak po cestě čas neřeším :-)

Vašek (So, 17. 5. 2014 - 21:05)

Používám ho skoro...Chtěl bych se zeptat zdali používáte i ten porcovaný dech .Jestli tedy po těch 6s výdechu vystrkujete to břicho a pak pokračujete dál ve výdechu.Já používám froláč cca 2 měsíce a můžu říct že největší problem mi dělá sledování vteřin a dodržování porcí dechu.Na netu jsem ale četl i několik reakcí lidí kteří výdech vůbec neporcují , čas nesledují a přesto mají dobré výsledky a zlepšení zdrav.potíží.

Jarda (Ne, 27. 4. 2014 - 08:04)

Rád bych se také připojil...Používám ho skoro rok,vždycky večer 30 aš 40 min.od neděle do čtvrtka(menší problémy po prochladnutí,větší pohoda,u prostaty ze 7 nějakejch jednotek na polovinu,i kdyš rád sladký tak skoro bes pneušky)v běžným životě trochu problém při pohybu,při pomalý chůzi to de ale při rychlejší nebo při práci nestačí dech,a tak jsem si zvikl při jízdě autem nebo v busu a do de uš skoro samo :-D

Michal (Po, 21. 4. 2014 - 22:04)

Dobrý den všem, kteří by...Rád bych se také připojil k diskusi o používání Frolova trenažéru.Důkladně jsem pročetl různé stránky na internetu ,ale téměř nikdo nepíše konkrétní zkušenosti z dlouhodobým používáním trenažéru nebo dokonce k přechodu na endogenní dýchání.Většinou každý píše ve stylu : Je to perfektní věc ,dost mi pomohl ale ted leží už delší dobu ve skříni.Pokud by se někdo podělil o konkrétní zkušenosti budu velice rád.Nikdo se například nezminuje zdali používá endogenní dýchání v běžném životě atd.

Pavel Kaiser (Út, 4. 2. 2014 - 19:02)

Já to mám už...Dobrý den, mohu Vás upozornit, že sifon a Frolovův trenažer není totéž. FT je vyroben tak, že při dýchání klade voda velmi rovnoměrně odpor, kdežto v sifonu voda může dost bublat a má to úplně jiný účinek a ne moc příjemný. To je moje zkušenost. FT jsem jeden čas (už je to hodně let nazpět) hodně prodával svým klientům a sám používal a bylo to vynikající. Nyní se k němu doma vracíme... Hodně úspěchů!

Jarda (Út, 21. 1. 2014 - 19:01)

Dobrý den všem, kteří by...A co ty?jaký máš skušenosti?dobrý?

saam (Ne, 19. 1. 2014 - 15:01)

Koupila jsem si frolův...Dobrý den všem, kteří by v diskusi pokračovat chtěli...Zatím jsem na netu nenašel diskusní příspěvek toho, kdo používá Frolovův přístroj např. déle než 3 měsíce. Čtrnáctidenní dýchání je příliš málo pro ukvapené závěry. Sám používám přístroj déle než rok a rád bych se podělil o své zkušenosti s někým podobným.

Díky za reakce.

Vl. Skl.

Hobblefrank (Út, 9. 3. 2010 - 14:03)

Od posluchačů jsem se...Nemohl byste mi prosím poslat návod k Frolovovu trenažéru. Ten mám ale návod se bohužel ztratil.
Díky.
[email protected]

www.tojesila.cz (Út, 13. 10. 2009 - 20:10)

vice hledejte na www.tojesila.cz

Jirka (Út, 13. 10. 2009 - 10:10)

já mám trenažer už pár let a občas ho používám, podle nálady. Je to pro mne v první řadě relax, oceňuji jeho meditativní účinek kdy se soustředíte na dýchání a jeho zvýrazněný zvukový projev a je zajímavé že mi stačí 2 nádechy za minutu, něco se v těle určitě musí dít. Cítím se po něm prostě dobře. Taky mne zaujaly informace o blahodárných účincích hypoxie, princip se sníženým kyslíkem v dýchaném vzduchu také využívá trenažer a navíc vás nutí správně dýchat. Myslím že je to lepší než kyslíkové stany a zřejmě drahá nepohodlná dýchací zařízení hypoxico: http://www.hypoxico.cz/co-je-hypoxico/proc-a-jak-pouzivat-hypoxico

bell (Pá, 25. 9. 2009 - 05:09)

...Predchozi prispevek je NAVOD :-)))

belezza (Čt, 13. 8. 2009 - 12:08)

http://www.sanogel.eu/Frolov.pdf.....toto jsem nasla na internetu :-))))

Reklama

Přidat komentář