Reklama

Gamblerství

Martin 10 (Ne, 17. 7. 2016 - 10:07)

"Trosku" jsem si prispal. :-)

Miso, stat se po tvem odchodu muze opravdu ledacos. Od toho, ze to zacne opravdu brat vazne a bude to pro nej impuls ke zmene a lecbe, pres jeho propad na uplne soc. dno, stane se z nej bezdomovec, nebo vykrade banku a pujde do krimu nebo si opravdu sahne na zivot, tech scenaru je cela rada, ale ani za jeden NENESES zodpovednost TY!!! Je to jenom JEHO VOLBA. Pokud Te ma rad, jako ty jeho, snad se alespon pokusi o lecbu, pokud ne, je ztraceny.

Podle toho co pises jsi se pokousela mu podat pomocnou ruku nekolikrat a on neudelal nic, proto nepis "bohuzel jsem se rozhodla odejit", ale bohudik, zachranis sebe a deti ...

Hodne stesti ...

Lemog (Ne, 17. 7. 2016 - 10:07)

Datumacku,

co kdybys napsal(a) neco o sobe, jake mas zkusenosti s gamblerstvim, apod

17.7. (Ne, 17. 7. 2016 - 09:07)

...zrušit,nebo zúžit společné jmění manželů a jaký uvést důvod? Co třeba marnotratný manžel...

Míša (Ne, 17. 7. 2016 - 08:07)

Před časem jsem si nechala zrušit společné jmění manželů.Takže ja krom uveru ze sporitelny nic nemam a vše co je doma je v mem vyhradním vlastnictví a že toho je sakra malo...
Insolvenci chci hlavně já,abych mu pomohla od všech věřitelů,ale kdo ví jestli by nam ji dali,když jim poví,že dluhy má z hazardu. V Bohnicich jsme byli ua mudr. NEŠPOREM poradit se i ve ŠTEMBERKU na psychiatrii. Manžel vypadal tak presvedcive,ze uz je ae vsim konec
Jsem bohužel rozhodnuta,že odejdu.Teď už jen čekam na to až bude moje rodina zpet z dovolene.
Nikdy jsem nikam nepřispívala.jsem spiše tichy pozorovatel..nejsem zvyklá se ani moc svěřovat i když jsem poměrně otevřený a veselý člověk. Tady mi to moc pomaha..
Tak Vam preji mnoho sil v abstinenci
Třeba Vam to pomůže v posilovani motivace.
Míša

Lemog (Ne, 17. 7. 2016 - 06:07)

Ahoj všem: dnes 308. den bez gamblu

Miso,
i z hodného člověka udela zavislost presne "TO" ( v chvili uz clovek není clovekem a je ovladan zavislosti), jak popisuješ. Nevidi, neslysi, je mu všechno jedno. Nejhporsi co by se mu mohlo ted stat, je VELKA VYHRA. Ta by nastartovala gambleni v pro tebe nepredstavitelnem rozsahu.

Na netu je volne ke stazeni kniha dr Nešpora "uz jsem prohlal dost", pokud by se ti podarilo mu ji nejak podsunout a aby se do ni zacetl - třeba by ho to nakoplo - ale to je mala sance - bohužel. Musí se jit lecit, v nemocnici by byl v chranenem prostředí, získal by informace proc se mu to deje, jsou tam socialni pracovnici , kteří mohou pomoci s obvolanim veritelu.

Insolvenci a dluhy nemá cenu resit, dokud hraje.

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

17.7. (Ne, 17. 7. 2016 - 05:07)

Míšo,uvidíš.Nevím jak ta částka je velká. Insolvenční řízení je také jedním z řešení. Jen chci upozornit,že v takovém případě rozhoduje o tom,jakým způsobem se dluh zaplatí soud. Může se tedy stát,že nařídí prodej společného majetku. A od dlužníka to vyžaduje hlavně asi zodpovědnost,po 5letech můžeš začít úplně nový život. Žádný přesný návod neexistuje,rozhodnout se musí člověk sám.Mám za to,že soud po navrhovateli může dokonce,protože každá sranda něco stojí vyžadovat zálohu na insolvenční řízení,aniž by nějaké začalo a to v částce do 50000kč. Zajímá nás jak bojuješ.Ale osobně bych to s člověkem,který mi vykradl účet skoncovala také .V takovém případě nejspíš proběhne řízení exekuční...

mozkomoR (So, 16. 7. 2016 - 23:07)

Nevis o vsech dluzich cO ma. Vetsi cast taji. Nech udelat vyPis z registru! Detu tO OdnesOu!

Míša (So, 16. 7. 2016 - 22:07)

Děkuji vám všem za přispěvek a vyjádření toho co si myslíte.Momentálně prožívám asi nejstresujíci chvíle v životě. Vím,že se ve středu vše vyřeši (pojedu za našima)..ale to je tak daleko.Řešila bych to hned,ale všichni moji blízcí jsou buď na dovolene,nebo kamaradka par dni pred porodem a navic skuteční přatele co mám nebydlí ve stejnem měste.jediný človek ve stejnem meste je můj mladičký švagr a ten zitra odjede.
Musím vyčkat ale jak dlouho? Dnes si pujčil od sveho kamarada penize..ani nemrkl,nabil na herní účet a prohrál. Celý večer byl v depresi,klepal se,byl ke me hnusný ale zaroveň když jsem ho pohladila,citila jsem jeho ulevu.
Nejhorši je,že nevim jak mu od te deprese pomoc..rikal,ze uz nic nebude jako dřive.Bojím se,že myslí i na sebevraždu.
Existuje nejaka linka pomoci pro gamblery? Kdyby tam zavolal,až s ním nebudu... aby si neublížil..

Martin 10 (So, 16. 7. 2016 - 19:07)

Zdravim vsechny prispivajici, kteri maji dobrou vuli diskutovat a abstinovat. Jsem zpet unaveny, ale stastny.

Miso, Lemog i Mirek Ti v podstate napsali VSE. Chapu, ze se bojis zmeny, vez vsak, ze pokud ji co nejdrive neudelas, prijdou jine a MNOHEM HORSI!!! Tvemu manzelovi neni momentalne pomoci a nema to nic spolecneho s tim jestli je to hodny clovek. On je NEMOCNY a bez JEHO DOBROVOLNEM a UPRIMNEM rozhodnuti lecit se, mu NEMUZES pomoci. Pokud budes svuj odchod prodluzovat, v podstate budes spoluvinna za pad na dno cele Tvoji rodiny. Tvoje situace je spatna, jedno male decko a druhe na ceste, pokud mas rodinu, ktera Ti pomuze v teto zoufale situaci, mas vic nez pulku starosti za sebou. Mit se o koho oprit je k nezaplaceni. Dalsi krok je najmout si pravnika (muzes zkusit nejruznejsi neziskovky - poradny polro lidi v dluzich, delaji to zdarma)a poresit finance, aby nedochazelo k dalsim skodam.

Chapu, ze udelat prvni krok proti blizkemu cloveku, ktereho mas rada, potazmo tatovi Tvych deti, je ohromne tezke, ver ale, ze pokud to neudelas ted, budes to muset udelat pozdeji, ale bude to zase o dost horsi. NEVAHEJ A JDI DO TOHO V ZAJMU SVEM I TVYCH DETI.

Drzim palce a preji hodne sily!

David (So, 16. 7. 2016 - 18:07)

To mně připomíná mně, na tenise jsem taky začínal a pak na automatech skončil. Gembl jak gembl. By měli nemocným lidem zakázat hrát.

Mirek Brno (So, 16. 7. 2016 - 17:07)

Míšo, na co ještě čekáš? Píšeš, že Ti vykradl účet, že má řešit insolvenci = že je to finančně ne špatný, ale už kritický. Manžel je těžce závislý, nemocný a ta nemoc je progresivní, bude se to zhoršovat. Navíc vidí a cítí, že jsi moc hodná a nerozvedeš se, neodejdeš dokud to nebude ještě o hodně horší = už limitně kritický. Chceš, aby jsi žila s dětmi zbytek života v chudobě a navštěvovali vás exekutoři, vymahači? Aby jsi skončila v depresích a na antidepresivech? Statisíce partnerek, partnerů a dětí gamblerů trpí každý rok kvůli bezohledným gamblerům. Gambler naslibuje hory, doly jen, aby měl na hru. Poznal sem spousty rodin gamblerů a vždy sem ženské radil ať sebere děti a uteče. A teprve pokud uvidí, že se chlap léčí, maká na sobě, splácí, ať se vrátí. Bohužel v drtivé většině to neklaplo. Máš zodpovědnost i za děti, musíš být silná i za ně.

Míša (So, 16. 7. 2016 - 17:07)

Ahoj Míšo,

pokud si...Děkuji,vážím si Tvé odpovědi. Můj muž není zlý člověk ani by mi doufám fyzicky neublížil. To já jsme už ztratila nervy a praštila jsem ho ze zoufalství.Slovně mi teď ubližuje pořád...mám kam jít,ale znamená to pro mé odstěhovat se od manžela o 128 km dal..nevim jak by to zvladal sám a já nevím jak by to zvladala naše dcera...vše si musim promyslet..děkuji a držim ti palce v abstinenci.
Hazard mi ničí člověka,kterého jsem obdivovala a moc si ho vážila.
Hazard je "sviňa",která ničí dobré lidi.

Lemog (So, 16. 7. 2016 - 16:07)

Ahoj Míšo,

pokud si tvůj manzel sam neprizna, ze je nemocny a gamblerstvi je velmi, velmi tezka nemoc, nenadelas s tim nic , bohužel. Nejsi ani první ani poslední partnerka, která doplaci na partnerovu nemoc.
Sbal dite pokud mas kam jit, dej se do klidu a mysli i na to nenarozene, které nemůže za nemoc svého otce.

Cim mu pohrozit? Nevim, gamblerovi v hracskem zaprahu je VSECHNO jedno, jedine co všichni tajime jak dlouho tzo jen jde - ze jsme zavisli gambleri. Neznam tvoji soukromou rodinnou situaci - kdyby jsi mu rekla ze to rozhlasis po okoli - toho by se lekl - jake následky by to mělo musíš zvážit sama - bud se uklidni a zacne s tebou mluvit o problemu nebo ho to naštve ještě vic a muze byt na tebe hruby??? pokud ma k tomu sklony?? nebo je klidnejsi povaha a rozsviti se mu???

Míša (So, 16. 7. 2016 - 15:07)

Dobrý den,
potý?ám se z obrovským problémem. Manžel je gambler (sazí na tenis) a tento vikend je navic davis cup.uz to jr opravdu neunosne..dvakrat jsem mu dala sanci,ze to dpolu zvladnem,ze se bude ambulantne lecit a zacnem od znova.Byli jsme domluveni,ze po vikendu budem resit insolvenci..,ze pojedu za rodici a reknu jim to a ze spolu to zvladneme.
Ale ted jsem zjistila,ze na ucte nemam ani korunu.je to podle me velka zrada.cekala bych ze se bude kát,ale prý mi to zase vyhraje.a zadna litost z jeho strany.predtim se omlouval,prosil za odpusteni a ted nic.Proste nevim jestli mi neveri,ze jsem schopna odejit od nej.a ja si v tom vlastne taky neverim(navic mame dite a druhe na ceste). Myslim,ze to ze rika,ze je mi jedno jestli se rozvedu nemysli vazne. Rozum mi rika utikej od nej,ale bojim se ze si neco udela a zectoho pak budi litovat uz kvuli detem...poradte pokud muzete,co mu mam rict,abych ho zlomila,chtel se lecit a nezalezelo mu jen na tom,ze vsechno musi dat do poradku hranim.. jsem narocna? Hledam snad andela,co mi da jasnx navod?

Lemog (So, 16. 7. 2016 - 07:07)

Ahoj všem: dnes 307. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde: http://gambling.my-free-forum.com/

Ales (Pá, 15. 7. 2016 - 23:07)

Seru na vas

David (Pá, 15. 7. 2016 - 22:07)

Aleši, já to tak nějak čekal že to dopadne, dlouho se na těchto vlnách udržet nedá :-(

Mozkomor (Pá, 15. 7. 2016 - 18:07)

Blbe ti radili Alesi vid? Tvrdili ze nesmis mit many u sebe jinak prohrajes - nebyla pravda

Tvrdili ze nemas za posledni prachyhrat - LEZ!

Rikali po tve vyhre vse prohrajes - kecy!

A posilali te k doktorovi mekoty vid?
Ser na ne! Nerozumi tomu!

15.7. (Pá, 15. 7. 2016 - 16:07)

Alesi,až to zaplatíš.Buď tak laskav a měj od toho papír,nebo mě nepustí za nebeskou bránu...

Mirek Brno (Pá, 15. 7. 2016 - 16:07)

Aleši, měj se krásně a až budeš chtít opravdu přestat, tak zase napiš. Teď tady jen ztrácíš čas lidí co se Ti snažili pomoct.

Reklama

Přidat komentář