Reklama

Gamblerství

Ales (St, 13. 7. 2016 - 19:07)

Jo pujcil, hypoteka na byt, ale to pomale padlo do automatu.

13.7. (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

Alesi,půjčil jsi si někdy peníze i na něco jiného,než hazard?

Lemog (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

Alesi,

další rady jiz ti psat nebudu, je jich tady dost a ty místo abys hledal a mel snahu se z toho dostat - fnukas a cekas na zazrak.

Ještě jsi neudelal nic pro to abys nastartoval cestu abstinence - jsi na dobře sceste stat se bezdomovcem.

Kolikrat jsi byl v Aklubu a podane ruce?
Ale i to je život a ty evidentne chces byt odstrašujícím pripadem, takto se ovšem mučedníkem nestanes, budes jen pitomcem, který tady breci ale nehne ani prstem aby se pokusil dostat se zpet do života.

Peníze, peníze, peníze - chtěl bys dostat všechno zpet ale radim ti dobře - probud se - to není sen - je to realita.

Napis co uz jsi konkretne udelal pro svoji léčbu. Nechej se zavrit do blazince - tam stravis par tydnu, jsou tam socialni pracovnici , ti by ti měli pomoct s obvolanim veritelu a domluvenim splatek

Mirek Brno (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

Aleši, to je hodně špatný. Co bych dělal na Tvým místě? Zašel bych za taxikářem a řekl mu, že mu to splatím. To, že Ti dá přes hubu mu nepomůže, on chce svoje peníze. A je zbytečný, aby otravoval Tvou rodinu. Věděl, že Ti půjčuje na gambl.
Pak si zajdi na ty dvě místa co psal Biker - ambulantní léčbu. A přes net u kamaráda si najdi práci. Nevím co jsi dělal za práce, ale ven klidně i nějakou brigádu ať máš na jídlo a bydlení.
Jsi už jen kousek od toho dostat se na ulici jako bezdomovec nebo do vězení nebo to skončit. Máš to ve svých rukách pořád, tak makej. Pořád ještě můžeš zajít k rodičům a poprosit je o bydlení. Nebo u nějakého toho kamaráda do podnájmu s tím, že platit začneš hned jak vyděláš.

13.7. (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

Pane Nešpor,takto to děláme u nás,jak někdo vleze do ordinace...

Ales (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

????????
Delej si prdel, beztek jsi na tom podobne, jinak by jsi sem nelezl

13.7. (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

U kterýho chceš začít? Můžeš si z té fronty vybrat.Lichváři svoje oběti nezabíjí...

Ales (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

To jo, celkem mega:-(

13.7. (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

Cetelem ,homecredit, ge-money, liska a burinka vse nezaplacene cca 3-5 mesicu.To máš pěknej seznam...

Ales (St, 13. 7. 2016 - 15:07)

Zdravim,je to pekny co zde pisete, ale u me je to katasrofa. Bez prace, penez, bydleni a zenske, momentalne prespavam u kamarada a schovavam se pred taxikarem co mu dluzim hodne penez. Cetelem ,homecredit, ge-money, liska a burinka vse nezaplacene cca 3-5 mesicu.
Nemam v telefony credit natoz internet, mrknul jsem z notasu kamosa. Co dodat, je to konec a prpc jsem sem napsal? Pomoci uz me asi neni,alw snad to odradi dalsi gamblery, at si prectou jak to konci, ono se to nikdr nepise
A jeste jedna vec, ja nemam vubec penize a gambl me vubec nechybi, vubec...jak tohle je mozny to nechapu, verim ,ze najit nekde litr, tak se to rozjede.
Nevim co dodat, je to smutne, jeste pred rokem touhle dobou jsem platil dovolenou , planoval budoucnost a u toho hral, ano, ale nejak se to vzdycky zvladlo a potom jaknse rika to parkrat nedalo a zrovna jsem tocil ranec penez a bylo po vsem.
A.

Mirek Brno (St, 13. 7. 2016 - 15:07)

Bikere, tak to je fajn. Jen tak dál.
A jak píšeš, Luk není pod tlakem dluhů, to se abstinuje daleko snáz. A má udělaných řadu opatření, takže to v pohodě zvládne.

BIKER (St, 13. 7. 2016 - 12:07)

Ahoj mirek brno,
dekuji za optani,
dari se,ale je to boj, reseni dluhu, penize nic moc nemam ,ale to posstatne ne ,ze uz to bude 2 mesice bez gamblu:-)
Jsem stale na horach a prace mam nad hlavu, bike park a u toho tedka zacinam otvirat stanek s obcerstvenim, tak snad budr nejaka koruna navic ....na dluhy:-(
Obcas si zde poctu, aji na druhem foru, kam uz ale psat nebudu.
Je pravda, ze jsem necekal rexidivu LUKA, ale verim, ze to s nim vubec nezava a ustoji to, hlavne on neni pod financnim tlakem, tak to je cajk.

Mirek Brno (St, 13. 7. 2016 - 11:07)

Tragiku, a o tom to je. A Ty to máš nastavené správně. Víš, že uděláš chybu a můžeš přijít o tu rodinu definitivně a pak třeba letět z Nuseláku hlavou dolů.:)

Zcela překopat ty zažité rituály. Také sem dřív dost sázel na sport. Pořád jsme seděli u TV a fandili, pořád jsme milionkrát denně sledovali výsledky a neustále dosazovali. Když sem byl s přítelkyní nebo sportovat, v práci, tak tam moje jedna část nebyla a sledovala pořád ty výsledky. Fandili jsme s kámoši u TV nějakému sportu a nebo byli živě na zápase a pak se šlo bavit - gamblit. A myslím, že gambler na čemkoliv by min. první rok neměl riskovat žádné drogy a alkohol a snižovat tím výrazně svou vůli, ostražitost. Protože s hazardem buď skončíš 100% a je to o totální změně sebe a svých návyků a nebo se jen plácáš a dřív nebo později recidivuješ. Je to za á nebo za bé. Nic mezitím nejde. Sem tam pokecám s někým z bývalého gamblerského světa. Spousta lidí je v háji a pořád hrají i přes dluhy, exekuce... Ti co vydělávali velké peníze jsou v dluzích. Ti co vydělávají velké peníze pořád a pořád gamblí ve velkém jsou chodící mrtvoly bez duše - bioroboti. Si pamatuji jak jsem v Brně v obchoďáku potkal jednoho velkého gamblera - prohrál něco přes 250mil. a je už v důchodovém věku. Vyhaslej, chodil zmateně mezi regály s prázdným košíkem, vyhaslé oči, úplně mimo. A pak ho to dovleklo na foukačku a živou zase a zase.

Tragik (St, 13. 7. 2016 - 11:07)

Mirku:
vyjádřím se jen ke dvěma věcem:

1. přiznání recidivy. Já zase něřím že by se tu každý přiznal. Je tolik pohodlnějších cest a ty my gambleři vyhledáváme. Změna nicku, přestat sem chodit atd atd...
Sám nevím jeslti bych to dokázal. Ani jeslti bych vybalil karty na skutečném AG v praze. Určitě bych tam nechodil a nelhal ale možná bych už tam nedokázal jít.

2. Já a léčebna. Jednozančně ano. Šel bych tam. Já skoro přišel o rodinu! Nemusel jsem teď už děti skoro vídat. Neumí si představit nikdo kdo děti nemiluje jaký je to pocit.

Popravdě doteď nejsem uplně přesvědčen že jsem udělal dobře že jsem tam nešel i nyní. Možná jsem to měl podstoupit.

Tragik

PS: k tomu fotbalu.. je to až neuvěřitelný ale i tohle je věc zvyku a programu. Já jsem se na začátku abstinence těšil až zase budu moc na něco koukat až budu víc v pohodě a budu si to moc jakoby "dovolit". A teď? Už mě to nějak přestalo zajímat :)

Mirek Brno (St, 13. 7. 2016 - 10:07)

Lemogu, mám lehkou, fotografickou paměť.:) V budoucnu Tě stejně jako ostatní mohu potkat hraniční situace a stresy -zdravotní problémy Té a rodin, nezaplacení práce atd. Navíc se během pár let schyluje k tragédii pro předlužené lidi. Už to praktikují ve Švédsku a Japonsku částečně: čip pod kůži, kde máš doklady, bankovní účet, údaje o sobě a zruší se komplet hotovost a černé platby, práce na černo. Proto je třeba být co nejsilněji vyléčený do té doby.
Tragiku, nechápu některé abstinující, kteří sledují sport, i když sázeli na sport a chodí na pivo. To jsou přece spouštěče a dost velké. Udržují v hlavě ty destrukční programy. Nevěřím, že tady na netu, v anonymitě někdo z vás bude recidivovat a nepřizná se. To by pošlapal sám sebe lhaním a styděl by se sám před sebou.

NO a pak je to i plánech a opatřeních a řečech co uděláme, když bude recidiva a pak o skutečném stavu. Ty jsi Tragiku silnej, ale máš tam psáno:

recidiva - nástup do léčebny, toto je poslední pokus před Bohnicema. Fakt by jsi tam šel?

Vem si Luka a jeho sliby:

Kdybych zrecidivoval:
1. Jdu za psycholožkou a začínám problém řešit ambulantně jako jepice, v případě i tohoto neúspěšného pokusu - léčba v PL
Popravdě ani nechci uvažovat co by bylo, kdybych recidivoval. Prostě to nepřichází v úvahu. Tečka. Před pár týdny jsem se ocitl v hospodě a když jsem viděl nápis na automatu KAJOT, udělalo se mi zle. Bylo mi na omdlení a blití současně. Nedokážu si představit stoupnout si k tomu, nacpat tam peníze a hrát... Připadám si jako kdybych užíval antabus na maty:-). Asi je to důsledek toho hnusu, co jsem si prožil a psychicky si uvědomuji, kam až mě to málem dostalo...AZ

NO a realita po recidivě u Luka:

Co udělám navíc proti recidivě:
1) Bude pravidelně (1x měsíčně) jezdit na doléčovací skupiny p. Nešpora
2) Nebudu šetřit žádnou hotovost „bokem“.
3) Jsem si jistý, že kdybych měl oněch 15K našetřených bokem třeba v kovových padesátikorunách, tak by nedošlo k bažení a vsazení. S železem bych vsadit nešel! Takže příště raději disponovat s kovovými mincemi (v případě šetření na něco). I když vím, že tímto bodem popírám bod. 2
4) Přestanu sledovat fotbal. Je to věc, která v mém životě už nesmí mít místo. Toto místo musím zacelit něčím jiným.
Hráč automatů taky přeci nechodí koukat, jak někdo automaty hraje...

-----------------------------------------

Takže místo ambulantní léčby, Luk, který recidivoval mockrát v životě a je závislý spoustu let: nebude koukat na fotbal, nebude šetřit černé fondy, a když tak v kovových mincích a jednou měsíčně zajede za Nešporem. To je pořádnej rozdíl mezi sliby a realitou, co Tragiku.

Luk má velkou výhodu, že není v depresích z dluhů, že to o něm doma ví, že mu hlídají peníze. Ale během hodiny se může v bance dostat k velké sumě a rozjet to. Proto ty opatření.

---------------------

Luku, nic proti Tobě osobně nemám, celé to uvádím jen jako příklad pro ostatní, protože ta nemoc je silná je třeba neustále hledat a vidět slabá místa. Kde může neočekávaně udeřit.

Tragik (St, 13. 7. 2016 - 09:07)

Ahoj,

Luk udělal chybu a zaplatil za ni. Ty pocity po recidivě zvláště po delší době zná tu asi každý.

Na druhou stranu ty dny kdy byl v pohodě nikam nezmizeli. Asi opravdu nezáleží na částce ale určitě podlě mého názoru záleží na době recidivy. To se podstatně odráží na živení té mrchy závislosti.

Pozitivní tedy je že:

1. další opatření zafungovala a evidentně se uplně finančně nezničil.
2. zastavil to sám a včas.
3. přiznal barvu a nesobecky to poskytl nám ostatním závislým.

K té trojce ještě dodám že to luk napsal i když věděl co bude následovat. To co se tu tehdy napsalo si určitě dobře pamatuje. O to je to podle mě cenější.

Pokud budu mít někdy relaps byl bych rád abych to zvládl takto.

Žádné z jeho opatření bych rozhodně neshazoval. Vše co děláme pro svoji abstineci a rozvoj je pozitiviní. Mě se jeho "plán" líbí.

Jinak samozřejmě "tajný prachy" a "sledování fotbalu u piva" je špatně. O tom žádná. A už to ví dobře i Luk. Jen ho to zase něco stálo.

Tragik

Lemog (St, 13. 7. 2016 - 05:07)

Ahoj všem: dnes 304. den bez gamblu

Ahoj Mirku Brno,
ze ty si vse tak dobře pamatuješ :-))))).....ale jo, mas pravdu, bude to zrejme zapricineno určitou formou otrnuti a tak jako i ja daval ostatním rady a doporuceni a komentoval odpovedi ve stylu "ted to nejde kvůli práce, rodine apod" ...........vse by mělo jit stranou a "makat na sobe " každý dle svého, u me třeba tim holotropkem.
Ted tady tedy nebudu dlouze rozepisovat "duvody", vzdyt to delam nebo nedalam pro sebe, takze v tuto chvili ti podekuji za upozorneni. Je pravda, ze prvotni nadseni pro absolvovani této metody opadlo, nekde vzadu na to stále myslim ale jiz to není tak intenzivni potřeba - coz v tuto chvili sam pro sebe zrejme nedokazi adekvatne posoudit - do jake miry delam chybu.
Kazdopadne jsem v pohode a staci mi moje forma dobijeni se.

Diskuze abstinujících gamblerů zde

http://gambling.my-free-forum.com/

Mirek Brno (Út, 12. 7. 2016 - 23:07)

Luku, četl sem po pár dnech druhé fórum a dovolím si jen konstatovat pár věcí. Když máš rád tu upřímnost. Když sem si načítal budoucnost lidí z geomorfologického pole, šamanskou metodou, tak mi vyšlo, že jak se dostaneš k penězům, tak budeš recidivovat. Sprostě jsi urážel mne a Martina. Jako abstinující, který udělal opatření s penězi jsi si nakonec sám došel pro recidivu zatajováním ulitých peněz na "dárky". Co to má jako být? Spíš peníze na horší časy. Není přeci problém ty peníze nechávat blízkým a na dárek si vzít ze svých peněz, u nich uložených. Má Tragik tajný fond? Nemá. Sám víš, e je úplně jedno jestli si prohrál 20 Kč nebo milion. Ten program se v hlavě oživil. Jaké opatření je pít alkohol, koukat jako sázkař na sport?? Tomu se přece musíš x let vyvarovat. 1 x měsíčně není žádá pravidelnost a Nešpor není žádnej zázračnej Doktor - úspěšnost nemá ani žalostných 10%. Jen je nejvíce mediálně známej.
Nechci Tě jakkoliv urážet, ber to jen jako poznatky nezávislého pozorovatele, který to sleduje z dálky a fandí Ti. Všem.
Jinak Lemogu, co to holotropko? Také Ti po čase otrnulo co chlape?:)Víš jak to je... přijde nemoc, stres, růser v práci, rodině a šlo se gambblit, protože člověk si řekl jsou to jen peníze kašlu na všechno.

Mirek Brno (Út, 12. 7. 2016 - 20:07)

Aleši a všichni co máte problém přestat a deprese. Já sem měl přes 100! recidiv. Nemohl sem přestat 20! let a nikdo kolem mne také ne. Totální destrukce. No a dostal sem se z toho. Žádná bažení, žádné deprese kvůli gamblu, nemám dluhy, mám domek a nějaké peníze, dělám co mne baví. Nedržím se silou vůle jako 20 let předtím, ale vymazal sem si ty destrukční programy a závislosti z hlavy. Nepíšu to sem jako nějaké chlubení nebo nesmyslné kecy, ale chci podpořit gamblery co teď třeba přemýšlí o sebevraždě nebo mají deprese, exekuce, dluhy na spoustu let. Vím jaké to je mít dluhy, depky. Přijít z kasina, herny a dlužit Albánským ranařům i 900k... to se kua blbě usínalo.:)

Lemog (Út, 12. 7. 2016 - 05:07)

Ahoj všem: dnes 303. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

Reklama

Přidat komentář