Reklama

Gamblerství

Mirek Brno (Po, 9. 5. 2016 - 21:05)

Ahoj, konečně jsem měl čas a pročetl jsem nové fórum celé. Jsem také pro tvrdší cestu jako Martin, protože venku se s vámi nikdo mazlit nebude. S tím fanděním a pivkem u TV si děláte prdel že jo?
Mozek má zažitý vzorec: fandění, adrenalin, alkohol, gambl. Po fandění se chodilo gamblit opilí i střízliví a nebo se pilo. Někteří nemáte za sebou ani 1 měsíc abstinence a stejně půjdete na pivko a na hokej a budete se sníženým ovládáním riskovat recidivu. Pohoda, džez. Když bude recidiva, tak zase od nuly. Vždyť se nic neděje že. Zafňukáte si a budete počítat od nuly. Tak jakápak opravdová abtinence? Naciťoval sem si všech 8 lidí a opravdu na plno a s doživotním záměrem abstinují jen Tragig, Abstinentka a Lemog. LUK kdyby se dostal k penězům, tak hned gamblí. A to jde i za drobné. Tak začněte pořádně makat.

Martin 10 (Po, 9. 5. 2016 - 16:05)

Alyah, jeste k tomu co pise tragik, ma pravdu, ze se tu obcas objevi magori, kteri tuto diskuzi rusi, na druhou stranu, magori jsou okolo nas i v realnem zivote, spise jde o to, ze odesla skupina, ktera se dle meho nazoru vyziva spise v internetove komunikaci, ktera navozuje falesny pocit pratelstvi, nez ze by realne fungovala jako proabstinencni faktor,ale samozrejme je to kazdeho vec, jak k tomu pristoupi. Osobne jsem spise pro tvrdsi pristup k abstinenci a k sobe sama, a dovolim si uspesne pochybovat o schopnosti obstat v okolnim svete pokud nedokazu prijmout tvrdsi (opravnene k opakovane recidive) slova na internetove diskuzi. Podle me predstavy by to tady melo fungovat jako terapeuticka skupina, ve ktere se s tebou programove nikdo nemazli a jsou v ni mozne ruzne nazory. To je dle meho podpurna cesta k chtene uprimne abstinenci, zduraznuji uprimne, jinak jsou to jenom kecy!

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 16:05)

Moc děkuji

Tragik (Po, 9. 5. 2016 - 16:05)

Ahoj..

http://gambling.my-free-forum.com/

Jsou to lidi kteří odešli odtud protože to tu není moderované. A občas se zde objevují provokateři.

Zatím si to můžeš projít. A on až se bude chtít přidat ať napíše ve zkratce něco o sobě.. svůj příběh.

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 15:05)

Tragik, jak se prosím ještě jmenuje ta vaše komunita a kde ji tady najdu? abych ho tam nějak nasměrovala. děkuji

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 14:05)

ahoj Tragik,
děkuji za Tvoji odpověď. tak kdyby s tím nechtěl on sám něco začít dělat, tak sem ani nejdu a neptám se... ale očividně ho to trápí a sám mi řekl, že nad tím přemýšlí denně, co dělat, jen ta odvaha mu chybí, neb má obrovský problém o tom mluvit.
s tím, co jsi mi napsal, plně souhlasím a zkusím to navrhnout, ať vidím, jestli to skutečně myslí vážně, tak Ti moc děkuji za radu. takové věci by mě ani nenapadli...
Ano, šance jen jedna.to jsem mu i řekla!

Martin 10 (Po, 9. 5. 2016 - 14:05)

Abych taky prispel svoji troskou do mlyna, minule tydny jsem si tu chvalil tezkou pohodu bez bazeni a recidiv a ejhle, vcera na me ta kurva vyskocila z poza rohu a kdybych nemel uzavrenu svoji "smlouvu", tak jsem vcera zrecnul a byla by to slusna prohra, jak bych byl rozjetej. Vcera se to u mne vratilo ze stupne nemusim na stupen nesmim! Kdysi by mne to vydesilo, dneska s tim uz pocitam, ale ta sila byla pekelna ;-).

No usetril jsem vcera minimalne desetitisice a to i v pripade vyhry, ale to tu zname, ze jo ... ;-)

Tragik (Po, 9. 5. 2016 - 14:05)

Ahoj.. jsem půl roku cca abstinující gambler hlavně online sázkař.

Pro začátek ti milá Alyah řeknu jendo. Přišla jsi sem se radit jak mu pomoci. Evidentně ho máš ráda a chceš s tím něco dělat.

Co dělá on? Ať ti napíše seznam kroků které udělá aby nerecidivoval a léčil se.
Hraje poměrně doluho bez velkých životních změn se to neobejde. On ale musí převzít aktivitu. Jak si to dál představuje. Řekl ti to? Hodlá se léčit? A Jak? Nebo si myslí že odteď prostě nebude hrát protože to "prostě dá"

Opatření jako odevzdat kartu jsou velice slabá. V tomto ti mohu velmi poradit. Jak jsem si různými způsoby peníze opatřil a taky jsem měl společný účet se ženou, taky jsem neměl kartu u sebe atd atd.

Ty dluhy které ti řekl také nemusí a za mne pravděpodobně nejsou pravdivé. GAmbler opravdu zřídka vše napoprvé odhalí.

Existuje instituce bankovních a nebankovních registrů. Ať si udělá výpis z obou. Stojí to asi dvě stovky. Ani to není uplně 100% ale odhalíš například tajné účty, skutečnou výši půjček atd.

TAdy respektive na druhém foru existuje malá komunita nás abstinujících, a dodáváme si odvahu. Rádi ho tam přivítáme ale to není samospásné. Ty kroky jsou potřeba.

Říkáš že jedeš na týden pryč. Co kdyby jste si sepsali ty kroky které on zatím udělá aby ti ukázal že to myslí vážně?

např.
- výpisy
- zrušení účtů u kanceláří a kasin
- dohodnutí schůzky u psychologa
- zjištění nejbližší AG
- zavítání mezi nás :o)

Tak se drž a klidně piš.
BTW - to co napsal Martin o ukončení vztahu.. pokud neprojeví žádnou aktivitu tak OKAMŽITĚ.

Pokud se bude snažit léčit a dělat opatření proti recidivě atd.. šanci si za mne zaslouží ale musí být jen jedna.

Gambler - disku (Po, 9. 5. 2016 - 14:05)

http://gambling.my-free-forum.com/

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 13:05)

Martine 10, v pohodě,moc dobře ti rozumím. asi si dokážeš představit, jak mě to všechno děsí.
díky

Martin 10 (Po, 9. 5. 2016 - 13:05)

Alyah, omlouvam se za ty preklepy, ale snad je z toho patrne, co jsem Ti chtel sdelit. Preju Ti at to vsechno dopadne k Tve spokojenosti. Stastnou cestu ...

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 13:05)

Martin 10,
jj, neboj se, nepotřebuju si tu vymýšlet blbosti, já jen vážně potřebuju vědět, jak na něj... mám ho moc ráda i když to vypadá, že jsem totální blázen.
příští týden odjíždím na 7 dní mimo republiku, jsem strašně zvědavá, co se stane. prvně jsem odjezd odmítala kvůli němu, že nechci vědět, co se všechno stane, ale potřebuju vypadnout. tak nevím nevím

Martin 10 (Po, 9. 5. 2016 - 13:05)

Bikere, jestli hraje 7 let, tak na tom neni vubec dobre, je to zavislak jak hrom a nic na tom nemeni skutecnost, ze nema udajne velke dlihy, ten clovek je v hajzlu,ty to vis, ja to vim a i Alyah to tusi...

Martin 10 (Po, 9. 5. 2016 - 13:05)

Alyah, budu verit, ze se jedna o uprimne radky (omlouvam se za tu neduveru, ale jak jsem psa vyse, tady je mozne vse ;-)).

Takze, Alyah, pokud si chces zachranit vlatni zivot, ukonci ten vztah okamzite a potkej nekde "normalniho" kluka, zivot s gamblerem je peklo a ty v podstate nemas paky, jak ho ochranit pred zavislosti. To je zasadni a jedina varianta pro Tebe, pokud chces zit "normalni" zivot!

Pokud ho mas OPRAVDU hodne rada a stoji za to, muzes se pokusit ho privest k abstinenci. S nejvetsi pravdepodobnosti se ti to nepodari a ty zazijes zivot ve srackach, tzn. v opakovanych lzich, totalne bez penez a s bolestne poslapanymi nadejemi, ktere Ti bude vzdy nabizet. Vymacka Te jako citron a az Ti to konecne dojde, ze s gambletem se zit neda, zbytecne ztratis nejlepsi roky zivota.

Pokud jsi pripravena tohle vsechno podstoupit, s nadeji na mizivych par procent uspesnosti, adi ho opravdu milujes nebo jsi blazen, nic ve zlem.

Pokud tedy chces pokracovat, je nutne aby pristoupil na totalni kontrolu VSECH jeho financi, automaticky cela vyplata Tobe, zadne karty, minimalni hotovost u sebe aby nezemrel hlady, jinak nic. Porad je tu ale riziko, ze di vezme dalsi pujcku, to neuhlidas! Dej mu nuz na krk, ze v pripade jakekoliv dalsi recidivy,nadleduje bezpodminecny odchod do lecebny.

Budes si pripadat jako hlidaci pes a vezme Ti to ohromne mnozstvi zivotni energie s velice nejistym vysledkem.

Pokud do toho presto pujdes, udelej tato opatreni (mozna Ti poradi i ostatni dalsi moznosti) a pak bude mic na jeho strane hriste, chtit musi ON.

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 12:05)

Zdravim te,
ja jsem gamblem...Ahoj BIKER,

děkuji, taky si říkám, že může být ještě pořád hůř, ale ani nevíš jak ráda bych byla, kdyby opravdu přišel s tím sám, že už opravdu jde k nějakýmu psychologovi, nebo do nějaké poradny. ano, i toto mě napadlo, že bych ho nasměrovala sem, tak uvidíme, zkusím to. jsem moc ráda, za Vaše příspěvky, chci se dozvědět co nejvíc, ať vím, co čekat, trochu to pochopit..
Taky se měj a Ty naopak věř, že nikdy není pozdě!!!

Byly (Po, 9. 5. 2016 - 12:05)

u pana Dalgrena provedeny rozbory krve?

Pokud (Po, 9. 5. 2016 - 12:05)

Ano kdo by mohl byt jeho oběti. Lze to odhadnout.

Je (Po, 9. 5. 2016 - 12:05)

možné , podáváním anabolik vyvolat v muži ev.i zene ,takovou agresivitu,že by mohl vraždit?

BIKER (Po, 9. 5. 2016 - 12:05)

Ahoj Martin 10,
když jsme...Zdravim te,
ja jsem gamblem prosel a neni zase tak dlouho co jsem naposledy sedel u bedny a hazel tam penize, taky jsem jeden z tech co dopadl na uplne dno. Ale opravdu, nemam nic, pritelkyni, byt, kamaradu par, ptoste uplne vsechno fuc a k tomu 100tisicove dluhy.
Chapu co proziva tvuj pritel, stud a bezmoc, hlavne propadl jako chlap prod tebou.
Nema.cenu ho do neceho nutit, musi tu prijit samo od nej a prijde to ,jen doufam ,ze ne tak pozde jako u mne.
Ja to nechal zajit tak daleko, ze se tomu ani neda verit...
Drzim ti palce a napada mne , ze by jsi ho mohla nenapadne nasmerovat sem na diskuzi. Mohlo by ho to nakopnout.

Mej se
A ver, ze je na tom jeste dobre

Alyah (Po, 9. 5. 2016 - 12:05)

Ahoj Martin 10,
když jsme se seznámili, asi před více jak půlrokem, tak mi pořád říkal, že mi musí něco říct, ale když už na to došlo a já chtěla ať mi to teda poví, co ho trápí, pokaždé se zahleděl někam úplně mimo, měla jsem pocit, že snad ani nedýchá a řekl, že to nejde mi to říct, že na to není pyšný a že se tím nechce přede mnou schazovat. jenomže já to tušila, neb našemu vztahu moc lidí nepřeje a tak byli všichni kolem mě tak "hodní" a upozorňovali mě na to. jednoho dne jsem se ho tedy zeptala, jestli mi už konečně nechce něco říct. tak hluboce polkl a řekl mi o tom. byl uplně duchem nepřítomný a strašně se bál mojí reakce. tak jsme o tom mluvili, je mu 27, hraje dle toho, jak o tom mluvil, tak snad od té doby, co vydělává tak takových asi 8 let. mluvil o tom, že ví, že má obrovský problém, ale že takhle žít nechce, že nemá tím pádem žádný smysl života, že žil vždy od výplaty k výplatě, nebo tak, že první týden utratil všechno a pak živořil. ptala jsem taky na to, kde komu a kolik dluží. tak mi řekl, že před vánocemi hrál naposled, kolik prohrál a že si musel půjčit peníze, jak jinak než u providentu, takže splácí asi trojnásobek toho, co si půjčil (půjčil si 8 tis.), pak říkal a to jsem četla i smsky, že dluží akorát jednomu kamarádovi 3 tis, ale ty už vrátil, to vím...jinak by nikde nic mít neměl...stydí se za to, to na něm vidím. hned jak jsme spolu začali bydlet, tak mi odevzdal svoji kartu, že ji nechce mít u sebe, takže jsem měla přehled o pohybu peněz, tak to bylo dobrý, když něco potřeboval, tak jsem šla vybrat s ním, navíc mám přístup k jeho účtu, takže přede mnou nic neutají. jenomže... teď si tu kartu nechal, vím, že půl roku nehrál, a já tak nějak doufala... ale pak jsem koukla na jeho účet, ráno jsem tam viděla, že mu přišla výplata, postrhávali se klasika platby a odpoledne kouknu a najednou na účtu jen asi 500 kč. myslela jsem, že odpadnu, rázem se mi podlomili kolena a já musela jít i z práce domů. čekala jsem na něj a když přišel, ukázala jsem mu výplatní pásku a zeptala se, kde jsou ty peníze.. tak divně se na mě díval, že jsem věděla, že mi lže, vysvětloval, že je půjčil kamarádovi atd. když jsem se zeptala, jestli si je jistý, tak mi znovu zarytě hleděl do očí, že ano... a já pak raději odešla ven běhat, ať si to srovnám v hlavě. asi po týdnu jsem nabrala odvahu a zeptala se, kdy hrál naposled, neb ten večer před tím, mi na něco tak divně odpověděl, že mi to utkvělo v hlavě. a on se přiznal, že jak jsem se ho ptala, že mi lhal, že byl hrát. že mi to pak chtěl říct, když za mnou šel ven, ale nedokázal to. a že v pátek byl hrát zase..ale to u sebe neměl moc peněz, tak nevím... pak jsme se o tom bavili, že s tím musí něco dělat. má milion plánů, chtěl by rodinu, zajet si někam atd., ale prostě takto to nejde.... já právě vůbec nevím, kde mám začít, ale do ničeho ho nutit nechci, myslím si, že by to nemělo smysl.. taky mi sám navrhl, že by se nejradši odstěhoval jinam, neb jsme o tom uvažovali už oba, že tady nechceme zůstat, akorát jsem ho nechtěla nikam tlačit. teď s tím přišel sám, že tady být nechce, že je tady moc kamarádů, co ho stahují i když je jasné, že za to si může jen on sám...
omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale jinak to nešlo :)
Budu moc ráda za každou Tvoji radu, myšlenku, pomoc.
Děkuji

Reklama

Přidat komentář