Reklama

Gamblerství

Petr (St, 30. 3. 2016 - 15:03)

Kolik ti je luku 35?

LUK. (St, 30. 3. 2016 - 15:03)

Davide, dluh mám fakt malý - ani to nechci zde psát, aby mi někdo nenařkl, že proti ostatním nevím, co to jsou problémy... Dluh mám v bance a řekněme do částky 50 tis. Ke konci roku jsem bez dluhu. Ale POZOR, peníze které jsem měl na bydlení, vše co jsem budoval je pryč. Nemám nic. Někdo by byl možná i vděčný za tu nulu, ale beru to u sebe jako obrovskou prohru. Musím využít šance na normální život a začít postupně budovat sebe a pomalu i to, co jsem zničil...

David (St, 30. 3. 2016 - 15:03)

Dluhy jsou hlavním spouštěčem recidivy, to ano. Ale myslíš si, že kdyby byl člověk bez dluhů, že by nehrál? Omyl. To si pak člověk řekne, nic nedlužím, tak zkusím za tisícovku, nic se nemůže stát. Tak toto prostě nefunguje, člověk si vytvoří jinou záminku, prakticky jakoukoliv.

Petr (St, 30. 3. 2016 - 15:03)

Samo to ma smysl prodat dum jediné kdyby zůstalo mini tech 800 na splaceni všech dluhu a ty jsi ušetřila ročně na úrocích třeba 150k.a byla bez stresu a s vysokým výdělkem užívala života. Protože dluhy jsou hlavni spouštěč recidivy. A po recidivach by se mohlo stát, ze nebudeš stíhat splácet a dum ti v nedobrovolně dražbě prodají za pul tržní ceny.

Petr (St, 30. 3. 2016 - 15:03)

A nedá se přenést bylo jinam za lepších podmínek a bez sankce za předčasně splácení? Kamarád ted dostal hypo na 1,6%.

Abstinentka (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Petre - dum je to posledni ceho bych se chtela zbavit. Splacet hypo me nevadi - jestli hudu splacet hypo nebo platit nekde najem vyjde stejne. Musim se s tim nejak porvat. Snazim se vydelavat kde se da a zkousim vse (krime sracovny a jineho hazardu). Jak jsem jiz avizovala pokuta bance pri splaceni drive nezli fixace u me dela tolik, ze se to vazne nevyplati. To je lepsi pomalu ale jiste splacet dluhy.

David (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Podle čeho tak usuzuješ? Prášky by se ale hodily...

radek (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Vítej davide psychopate. Ty beres nějaké prášky ze jo? Nebo jsi feťák?

radek (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Vítej davide psychopate. Ty beres nějaké prášky ze jo? Nebo jsi feťák?

radek (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Vítej davide psychopate. Ty beres nějaké prášky ze jo? Nebo jsi feťák?

radek (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Vítej davide psychopate. Ty beres nějaké prášky ze jo? Nebo jsi feťák?

BIKER (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

Bikere... s prací musíš...Tragik, dekji za podporu, s tou prasi budi muset neco delat, nedostatek spanku, stres a vycwrpani u mne vyvolava vetsi. A vetsi bazeni, na tom neco bude.
Dneska jsem musel na chvilku zastavit v aute a provetrat se , byl jsem uplne k.o., nejakej stav ktwrej vubec nezn, takova slabost....ja mam proste pocit,ze me asi mrskne.
AZ

David (St, 30. 3. 2016 - 14:03)

To jsou názory....Prodat a prohrát ne? Ty vole...

Petr (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

Abstinentko, přijde velká ekonomická krize a nemovitosti výrazně klesnou na ceně. Není lepší dum prodat než jeho cena klesne, vyplatit hypo a dluhy. Byt bez dluhu, jít do podnájmu a z vydelanych peněz začít ZIT. Cestovat, nebýt pod stresem dluhu? Na bali je fajn a v asii hazard zakazany.

David (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

čemu říkáš malý dluh luku?

Petr (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

Bikere a kolik davas měsíčně na splátky a kolik dělá ročně úrok z tech 750k? Jestli jde vůbec dolu jistina. RPSN 15? z 750 je 110 jen na úroky ročně. Nemáš možnost si někde půjčit na menší úrok nebo něco prodat at se to hned dolu a nesplacis to 10 let?

Abstinentka (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

Luku velmi pekne napsane.
Z meho pohledu nejvetsi prinos je uklidneni psychiky kdy nektere chvile byly az infarktove - zdravi mame jen jedno. Nic nenahradi ten klid na dusi a mysli kdy clovek neresi jen hazard a kolotoc penez. Ano dluhy jsou a take stresuji, nebyt ale abstinence byly by vetsi a vetsi. To je dulezite si uvedomit. Vrchol byl dosazen ted jen dotahnout cestu zpet dolu na bezdluznost. Nepozastavit to, vrchol by narustal a situace by jednou mohla byt fin neresetilna.

Abstinenci zdar

LUK. (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

48. den bez gamblu

Ahoj spolubojvníci! Sice jsem chtěl nějak rekapitulovat, až budu mít aspoň půl rok abstinence, ale Bike mě donutil už teď... Co se pro mě změnilo za ten měsíc a půl co nehraji? Zas tak moc ne. Ztráty finanční jsou obrovské, bažení se sem tam objevuje, že je pro mě gambl minulost si neřeknu NIKDY... Něco se ovšem změnilo... Deprese, výčitky po prohře jsou pryč. Jak nehraji, nezažívám ty stavy, kdy sem neviděl smysl života. Škoda jsou obrovské co jsem nadělal a možná nikdy už takový kapitál nezbuduji. Chodím klidně spát. Nepřemýšlím už nad gamblem, protože vím, že tudy cesta nevede. Dluh mám sice malý, ale jeho umoření je pomalé... Je to málo nebo dost? My gambleři chceme všechno strašně rychle a hned:-) Rozhodně abstinence má smysl a je to lepší než v době hraní. Chce to čas. Věřím, že po dvou-třech letech abstinence, budou nový koníčky, zájmy, nalezneme novej klid a smysl života. Teď je to všechno ještě moc čerstvý a nelze věřit, že za dva měsíce nehraní se něco zásadně změní. Je tu naděje na lepší život, ta tu dřív nebyla..

AZ!

Tragik (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

Bikere... s prací musíš zvolnit dřív nebo později. Protože to vypětí tě zažene zpět do sráčovny a do stavů že to stejně němá smysl.

Nemá smysl se ničit. Splácíš přeci co můžeš. Nemůže být cílem se uplně odrovnat.

Měl jsem možnost služebně postoupit a splácet víc ale za cenu víkendů. Já se na to vykašlal. Abstinence je na prvním místě. Zase bych se honil jak u toho sázení abych měl víc víc víc.. musí se ale taky žít.

To je možná i to co se ti snaží přítelkyně naznačit :)

Tím ale nechci z lehčovat tvoji situaci a tvou odpovědnost k možnému potomkovi chápu.

Drž se.. taky mám spousty závazků včetně dětí. Ty částky zas tak podstatné nejsou.

David (St, 30. 3. 2016 - 13:03)

Od začátku hraní, cca necelých 10 let zpět jsem dlužil a pořád tak kolem 50 000,ale až poslední cca půl rok jsem si půjčil dalších 200 000 a nechal to tam.

Reklama

Přidat komentář