Reklama

Hlasivky - zpev

Default User Image
Marek (Út, 24. 10. 2023 - 17:10)

od rána nemohu mluvit, čím to můžče být - v krku mne nebolí

Anonym (Út, 24. 10. 2023 - 18:10)

to bude asi virová laringitida - jdi se nadýchat čerstvého vzduchu, kloktej vodu se solí a pij nějaký bylinný čaj s medem

Vladimira Aich… (Út, 19. 5. 2020 - 19:05)

Ahoj kdo mi poradí potřebuji roz jed hlasivky taky zpívám ale když mám dlouhou pauzu ta mám problém je roz jed díky za radu

Markéta (Pá, 1. 9. 2017 - 17:09)

Ahoj vzdycky jsem zpívala hezky(tet se nechci nejak podceňovat ale vlastně jako uměla jsem zpívat)chodim na volejbal a řvu proste musim podporovat tým.Před prazdninami to este šlo ale tet zpivám hrozne falesně a nevím co s tím.Da se s tím eště něco udělat? Hrozne bych byla vdečná nejake pomoci.
Děkuji předem

Dasa (So, 17. 6. 2017 - 10:06)

Já to mám taky hodně...Ahoj,
Cath muzu se zeptat, co kromě oleje používáš na hlas (z hlediska ochrany i síly). Mám vcelku vysoký hlas a chtěla bych ho lehce zhrubšit. Díky

Tonda (So, 10. 3. 2018 - 12:03)

Falešné zpívání nemá z hlasivkami nic společné. Může se stát, že hlasivky selžou a hlas přeskočí do falešného tónu, ale to je slišet, že je to nemocí. Ak zpíváte falešně, chce to poslouchat a cvičit sluch. Nejlepší rada je cvičit písničku po písničke a to způsobem, že se nahráte. Sami budete slišet, kde je to falešné a to místo cvičit, poslouchat. Pak znovu nahrát a vidět rozdíl. Hlasivky třeba pravidelne cvičit, nepřepínat nárazovými akcemi, je to jak se již psalo sval, takže pravidelně cvičit.

matěj (Ne, 1. 1. 2017 - 20:01)

ahoj lidi je mi 14 led a spivam u jedne pani učitelky ktera ma kapelu a spivme skoro 3 hodiny muj hlas bych chtěl mit viši tak abych mohl spivat jako spěvačky ADELE a LUCIE BILA . Muj hlas je klučiči ale dokážu zaspivat i písně které neda ani pani učitelky a ptam se co by mohlo pomoct na znovu silny a viši hlas . Přemišlel jsem nad bilinkamy ale i operaci na viši hlas . co mislite

voque (Po, 29. 8. 2016 - 19:08)

Ahoj, nezpivam dlouho, 1-2 tydne (ca. 1 hodinu) posledni 3 mesice. Byla jsem nemocna, uz je to mesic, ale od te doby me i po kratke dobe zpevu boli nahore v ustech (docela dost) a trochu i v krku, na hlasivkach vobec ne.Jsem kurak (6-8 cigaret denne). Muzu zpivat i kdyz to trochu boli? Nemuze to byt kourenim nebo jeste prechozenou chripkou.Zpivam rada i vysky, jen si nechci ublizit..
Dekuji za odpoved

Pavla Jana Navt (St, 13. 7. 2016 - 16:07)

Ahojte, založila jsem popovou skupinu a v té skupině budeme zpívat všichni, ale některé z nás a já neumíme moc dobře neumíme zpívat, když já zpívám doma tak mi celá rodina říká, že zpívám falešně. Prosím pomozte mi, jak si máme s mýma kamarádkama zlepšit hlas. Děkuji mnohokrát.

Pavla Jana Navt (St, 13. 7. 2016 - 15:07)

Ahojte, založila jsem popovou skupinu a v té skupině budeme zpívat všichni, ale některé z nás a já neumíme moc dobře neumíme zpívat, když já zpívám doma tak mi celá rodina říká, že zpívám falešně. Prosím pomozte mi, jak si máme s mýma kamarádkama zlepšit hlas. Děkuji mnohokrát.

Nikol (Čt, 12. 5. 2016 - 15:05)

Dobry den. Asi tento dotaz sem moc nepatri, ale zkusim to. Jsem hlasove cisty sopran. Bohuzel se mi nikdy nepodarilo s mymi hlasivkami vytvorit rockovy chraplak. Da se tomu nejak naucit nebo mam smulu? Diky.

Nikiadmjtw (Čt, 12. 5. 2016 - 15:05)

Jgmda

Mája (Čt, 28. 4. 2016 - 20:04)

ano mléko z medem preferuji,ráda zpívám operu-mám vysoký sopránový hlas a upřímně o tenhle dar z nebes nechci příjít. Raději jsem se navždy vzdala studených a ledových nápojů a zmrzliny. Raději preferuji horké mléko s medem a jinak jen teplé a maximálně vlažné nápoje.Dobré jsou také bylinné bonbony-typu Anticol,mentolek,hašlerek atd.. Ovšem když je člověk nemocný,tak raději na chvíli přestat zpívat a pořádně bacil vyležet.Po nemoci pak hlas příliš nezatěžovat a pozvolna začít s tréningem hlasivek. Člověk přece nemůže čekat že po pořádné chřipce bude zpívat jako Anna Netrebko. Jinak všem děkuji za radu zkusit tu Vincetku,zkusit se má přece vše a i když chuť jistě není nic příjemného,dělá to pro vlastní dobro...prostě se překonat

Dominika (Čt, 7. 4. 2016 - 00:04)

Zdravim,vratila jsem se po 20 letech ke zpevu,ale zpivam opravdu hlasem chlapa tvrdy metal.Muze mi nekdo poradit,jak na cviceni tohoto hlasu??Jak jsem dele,jak dve hodky ve zkusebne,tak pomalu ztratim hlas a o vyskach ani nemluve...Den az dva to trva a pak je to opet v pohode..Nejspis sve hlasivky premaham??

Adam (Po, 21. 3. 2016 - 21:03)

Zdravím :)
Znám recepty...Mě pomáhá nakrájený zázvor v horké vodě :D To vypálí všechno a další den můžeš zpívat hodně vysoko v krku neškrábe nic. :D :)

krikri (Út, 10. 12. 2013 - 18:12)

Byla bych moc vdecna za radu...Šlehané vejce

anonymka (Út, 23. 7. 2013 - 09:07)

Dobrý den. Potykam se stejnými takovými problémy: Před 3 týdny jsem onemocněla,žádná teplota, kašel ani rýma. Pouze mě ze začátku po celý den trápila bolest v krku. Později se to po užívání bioparoxu a cucacich bonbónů zlepšilo a bolest jsem pociťovala jen ráno. Trápil mě velky chrapot a hlavně to, že jsem nemohla zpívat. Zpěv byl pro mě všechno, prozpěvovala jsem si každý den, .včetně hodin zpěvu. Nyní se má nemoc zlepšila, ale hlas utrpěl ztrátu. Cítím že je oslabený, neuzpivam tolik a o kvalitě zpěvu vůbec nemluvím. Jsem zoufalá a chci svůj hlas zpět. Prosím poraďte! Asi budu muset na foniatrii.
Předem děkuji.

sdic (Út, 23. 7. 2013 - 08:07)

Ahoj

florens (Po, 18. 1. 2016 - 18:01)

čau lidi .z svoji zkušenosti doporučuji pro rosvičení hlasu plnotučnou hořtici .. sirove vejce ale čerstve .. na zlepšení barvy hlasu ne moc tepli ale mirně nahřaty olej ..a pro silnější hlas doporučuji rostahnuti plic během nebo cvičenim atd

leonna (Ne, 30. 6. 2013 - 10:06)

ahoj všichni sem v kapele a před dvěma tydny sem se pokousela vytahnout něco velmy vysokeho a pak sem se dozvědela pred nakymi dny že nemam ten hlas co sem mněla a nevitahnu to co sem vytahla

Reklama

Přidat komentář