Reklama

Hlasivky - zpev

Alenka (Po, 5. 5. 2014 - 16:05)

Zdravíííím. :-) Tak i já vám přispěju moje rady. Zpívám už 10 let a to i koncerty pátek-sobota hned po sobě někdy i víc. Žádné tablety homeovox, panthenol ani podobné věci mi nikdy nepomohly. Je důležité vědět, že pokud je člověk nemocný a chytnou se mu i hlasivky, trvá ještě 2 měsíce, než se dají uplně do kupy, to vám řekne každý. Tudíž je lepší, zpívat po tuto dobu opatrně. Jednu dobu jsem na hlasivky pila tu zmiňovaná sirová vajíčka a moc to nepomáhá. Dokonce sám Karel Gott v tv řekl, že sirová vajíčka hlasivkám dokonce škodí. :) A co mi pomáhá? Tak zaručený a 100% recept jsou piva. 2 piva před koncertem a zpívá se jedna báseň. A podotýkám, že to není opilostí, ale opravdu je to pivo dobré i na hlasivky, protože je schladí. Pak taky teplá nebo alespon vlažná vincentka pomáhá, ovšam musí se kloktat, aby se sliz usadil na hlasivkách. Také je dobré udělat si odvar z cibule. A přes týden užívat čaje: lipový, diviznový a majoránkový a tyto čaje střídat, ale nepít je příliš horké a určitě né na ex ale pomalu, aby došlo k dlouhému kontaktu s hlasivkami. :-) a tak... :-) snad vám to alespon trochu pomůže. Hodně štěstí ve zpěvu. :-)

niki (Út, 11. 3. 2014 - 15:03)

ahoj je mi 12let a strašně mě baví zpívat ale zpívam falešně dá se to nějak vycvičit ???kdyžtak pište na [email protected]

vejana (Út, 7. 5. 2013 - 15:05)

ahoj, som spevacka, spievam takmer kazdy vecer, takze hlasivky su velmi namahane. bola som aj u foniatra, ktory mi oznamil, ze mam uzlik na hlasivkach, nevedel povedat 100%, ci je tvrdy. vedeli by ste mi poradit, co s tym? co tomu moze pomoct? hlasovy klud nemozem teraz mat...
ak mozete, piste rady - [email protected]

Maya (Pá, 3. 5. 2013 - 09:05)

EEEEj lidi,

na hlas...Pane bože... fámy fámy fámy... na hlasivky NIKDY nic horkého nedávat... nejlepší je mořská sůl, Vincentka, ACC long, panthenol... z hlasivek nic nevytáhne "všechny špatnosti" maximálně zvláční sliznici a potom se líp zpívá.. Ovšem jestli chceš technicky vyzpívat vysoké tóny a zároveň používat chrapoty, je to samozřejmě možné, ale chce to odborníka, který Ti hlas postaví správně tak, aby tu zátěž unesl a ty jsi neskončil na ORL s uzlíkama.. Počítej tak 3 - 6 let tvrdé práce, než se opravdu naučíš svůj hlas znát a používat.. Doporučuju http://www.facebook.com/UcitelkaZpevuPraha?fref=ts .. tahle paní mi dala hlas do latě tak, že zazpívám prakticky cokoliv... hodně štěstí

martina (Po, 17. 2. 2014 - 10:02)

ahoy, kocky, mam pro vas radu...no tak teda, chodievaj na koncerty občas si aj zakrič o dušu ale neprežeň to pretože môžeš na istý čas stratiť hlas.

martina (Po, 17. 2. 2014 - 10:02)

Byla bych moc vdecna za radu...ahoj tiež spievam a po jednej chrípke som nemohla mesiac spievať. Pomohlo mi keď ráno vstaneš a spievaš od najnižšieho tónu a pomaly ideš vyššie. Tvoje hlasivky potrebujú tréning, a bude dobré keď budeš brať sirup proti kašľu zabere to do 2 dní.

martina (Po, 17. 2. 2014 - 09:02)

Ahoj, nedávno jsem začal...spievam aj ja a na začiatku som mala tiež takéto problémy stáčí každý deň cvičiť a hlasivky si zvyknú len ich netreba presíliť

Paťa (So, 8. 2. 2014 - 11:02)

Ahojte ja mam 14 rokov a začal som hovorit tak metalicky aj spievat metal týžden to bolo super ale dnes rano mam pocit že mam oslabnute hlasivky čo stím mam robit

mino (Ne, 26. 12. 2010 - 16:12)

ked možem povedať na hlasivky je najlepšie repíček lekarsky vela spevakov pri poruchách spevu kloktá tento čaj ale nemyslite si že za jeden den to prejde

Sira (Pá, 17. 12. 2010 - 10:12)

Dobrý den

Chci se zeptat ... V sobotu jsem točil klip venku a v zimě ... totálně jsem si při tom odrovnal hlasivky ... Nic méně ted jsem na antibiotíkách a zajímalo by mě jestli k léčbě pomáhájí nějaké cumlací tabletky ... např. Septolet D.... Nebo jestli to tím jenom zhoršuju ... slyšel sem že jsou to jen ekci že to pomáhá ... prý to ještě zhorší ... a ještě jestli je dobrý čaj z lipových listů... Děkuji

pan o (Ne, 12. 12. 2010 - 17:12)

chci se zeptat jestli se dá zpívat když vam vytrhnou mandle

Mirek (Čt, 25. 11. 2010 - 00:11)

Hlasová rehabilitace je...Mohl bych vědět kde v Praze?

sara (Út, 28. 9. 2010 - 12:09)

Ahojky všem, asi vás taky...Určitě s tim kouřením sekni a jdi si za zpěvem, hlasivky se ti dají dohromady cvičením.

Lucka (Čt, 16. 9. 2010 - 19:09)

Ahojky všem, asi vás taky nenadchnu, ale mám otázku. Je mi 21. Do 15ti jsem zpívala, dost kvalitně, jenže pak přišla puberta, já s tím sekla, poflakovala se s kamarády, alkoholem a cigaretami. Teď mi došlo, jak blbá jsem byla a jak mě baví kytara i zpěv, jenže už to není to co to bývalo po těch letech kouření. Vím, že tu do mě akorát tak rejpnete, ale je to pro mě důležité. S kouřením jsem před 14ti dny přestala, našla si pár lidiček do kapelky a zkoušíme. Chtěla bych těm hlasivkám pomoci, ale už nevím jak ? Ne že bych zpívala špatně, dobře, ale nezvládám, neudejchám tolik co dřív a navíc mám pořád takový ten pocit "jestli to má vubec smysl přestat kouřit až teď a snažit se od začátku" nebo jestli se na to nemám vykašlat, že už jsem to prostě projela ? :( je to pro mě fakt důležité, budu ráda za každou radu. děkuju moc

Lukáš (Ne, 22. 8. 2010 - 14:08)

Čau lidi mám taký problém zpívám v jedné kapele a mám problémy vytáhnout dobré výšky neznáte někdo způsob jak zvýšit hlas.dík :)

Vlad (Čt, 12. 8. 2010 - 10:08)

ahoy, kocky, mam pro vas radu...Je pravda že je to good pit neco před spanim ale rozhodne ne alkohol:)Nejlepši teple mleko s medem nebo teplou vincentku.Ja myslim že sopranem se da taky zmastit dobre jazzove pecky:) A chraplavost ziskaš specialni tecnikou:)

Vlad (Čt, 12. 8. 2010 - 10:08)

EEEEj lidi,

na hlas...Zdravim doktore souhlasim s tebou akurat se mi nezda ta polivka,protože přiliš horka jidla škodi hlasivkam uplne stejně jak i moc studena nebo paliva.

Vlad (Čt, 12. 8. 2010 - 10:08)

Ahojte,založil jsem...Nejde řict přez net co by se ti hodilo za cvičeni musis najit sam ti ktere ti vyhovuji a zaleži jesli už maš neco za sebou nebo ne.Jedina vec ktera proste neexistuje při zpěvu je chtit byt jako nigdo jiny protože hlas a zpěv je individualni zaležitost a proto nikde nebudeš zpivat jak tvuj vzor a jedine si zničiš sebevedomi protože i když budeš mit dobrej hlas tak se ti bude zdat špatnej protože ho maš jinej než tvuj oblibenej zpěvak.

ondrej spalek (St, 4. 8. 2010 - 19:08)

cavko ja by som sa chcel spytat co pomaha na hlasivky.,aby sa mi lepsie spievalo spievam v neopunkovej akpele.piste mi na e-mail [email protected]

miro (Po, 2. 8. 2010 - 02:08)

Dobry den mam takyto problem a velmi by som bol rad za odpoved ci niaku radu dost casto sami v hrdle tvori hlien skoro stale idem kdesi len na kofolu a uz cely den vypluvam hlien mandle mi vybrali aj ked idem vecer spat necham si otvorene okno alebo si nedam vrch pizama hned mam hlieny a to mi dost prekaza pri spievani co je nato dobre????doktory mi nato nic nedaju a nepovedia celkovo na slovensku je hrozne lekarstvo!!ked spievam vyse jako 20 min moj hlas sa zmeni a uz snim ani nepohnem davam si nato vriaci caj a pomaha mi dost neviem ci dobre alebo zle mam hruby hlas a po vracom caji sami dost stensi a aj vysky sami lahsie spievaju som len zaciatocnik a chcel by som sa spytat co je dobre na spev ??? ci ten vraci caj je dobry ?? ci existuju niake sirupy na hlas??ci niake tabletky?? a chcel by som sa spytat ci sa da farbou hlasu nieco spravit ??? ci sa da stensit hlas ??cvicenim a ci spev zalezi aj na technike spravneho dychania ??? a kde by som sa mohol naucit techniky spev ??? som z dubnice nad vahom z slovenska a tu je to koniec sveta tu ziadny hlasovy pedag. su neni.A ci vlastne existuju niake dvdcka o technike spevu :) dakujem prosim za kazdu spravu odpisanu na moj komentar som uz stoho hladania zufali:)

Reklama

Přidat komentář