Reklama

Hlasivky - zpev

Marcela (So, 5. 5. 2012 - 20:05)

Ahoj je mi 12 let a chci umět dobře zpívat ale učitele zpěvu nemám a učitel hudebky mi říkal asi před rokem že zpívat umím ale pak jsem v letě nevědomky jedla každý den minimálně jednu zmrzlinu a učitel mi tvrdí že na hlasivky škodí zmrzliny a křičení.Teď mi sice říká že zpívat umím ale mě to nepříjde poraďte mi prosím co mám dělat abych uměla lépe zpívat a měla lepší a silnější hlas.Nezpívám moc silně.

Vojta (Po, 16. 4. 2012 - 01:04)

Chtěla bych se trochu...já ti klidne poradim :D studoval jsem to 15 let

novak (Ne, 15. 4. 2012 - 15:04)

ahoy, kocky, mam pro vas radu...Furt flámuj!

Simona (St, 11. 4. 2012 - 00:04)

Čaute ženy:) moja foniatrička mi odporučila takýto recept..
Každé ráno na lačný žalúdok zmiešať 1dcl teplého mlieka a do toho 1 dcl vincentky-slanej morskej vody kupite to v lekarni:) drzte sa

Nikola (So, 28. 1. 2012 - 17:01)

Ahojky. Jsem teď po nemoci a nemohu vyzpívat výšky, byla jsem teď tři týdny nemocná a pořád to ještě není pořádně vyléčené a to jsem brala antibiotika, tak snad se to konečně zlepší, už mi to leze na nervy :/ :D Zpívám 6 let v ZUŠ. Na hlasivky piji Vincentku, ale ta mi pomáhá opravdu minimálně a používám tabletky Homeovox, ty mi dříve hodně pomáhaly. Musím je zase nasadit a snad se ty halsivky zlepší. Učitelka zpěvu mi doporučila pít a také kloktat Vincentku, dále mi také řekla o těch tabletkách Homeovox a ještě jsou dobré šalvějové bonbóny. Je fakt, že jsem si všimla na koncetrech, že zpěváci Vincentku pijí. Také jsem slyšela, že je na hlasivky dobrý mátový čaj. Jinak rozhodně nepijte moc horké nápoje a nebo moc studené, hlasivkám to neprospívá. Také to syrové vejce prý pomáhá, ale to bych do pusy nikdy nedala. Někomu zase ale nepomáhá Homeovox, tak jsou prý výborné tabletky Panthenol. Také, pokud zpíváte, tak se polehoučku, potichoučku rozezpívávat, ale žádné řvaní :)
Tak něco z toho zkuste a snad vám to pomůže :)

Bára (Pá, 27. 1. 2012 - 11:01)

Na hlasivky je jeden docela...Vážně to pomáhá?! Já jen abych to nepila zbytečně. :D :D

natka (St, 25. 1. 2012 - 16:01)

Panthenolové tabletky jsou...COŽEEEEEE???CHUT NIC MOC???A JAK TEDA CHUTNAJÍ?JSOU HOŘKÝ?A JÁ SI MYSLELA,ŽE NEBUDOU VŮBEC CEJTIT...

Tomas (St, 4. 1. 2012 - 19:01)

Musim souhlasit z Luckou ja jsem se taky na to vykaslal s chlastem jsem skoucil ale jak se mam zbavit cigare Doktore

Jarka Vagnerová (Po, 12. 12. 2011 - 12:12)

Přesně tyhle problémy znám do nejmenších detailů.Když mám s kapelou vystoupení,mám potom strach,že budu mutovat jako při pubertě,ale po půl hodince se to rozezpívá a jde to,ale druhý den,je to tam,co to bylo.Někdo říká,že na udržování hlasu a hlasivek vůbec je dobré syrové vejce,ale z toho se mi zvedá žaludek,jen si na to vzpomenu.Známá mi poradila Homeovox:V lékárně je normálně dostupný,ale nepomohl mi.Když jsem si šla koupit něco jiného,lékárnice se mi vysmála,že to byl celkem zbytečný pokus,pokud jsem nikdy homeostatika neužívala.Ty prý pomáhají jenom někomu.Takže mi doporučila Panthenol v tabletách.Když se prý problémy srovnají,dá se užívat dál na nehty,kůži,vlasy.Je to na příbal.letáku.Pokud se použije na dozpuštění v puse-je to na hlasivky a pokus se normálně spolkne a zapije,je to na ty kosmetické věci-takže to každopádně neublíží.Trochu se mi to po něm zlepšilo,jenže jsem v pátek šla opět zpívat,takže je to kolotoč.

Martina Vágnero (St, 16. 11. 2011 - 23:11)

J8 preferuji na hlasivky čaje vždy mi to před našíma koncertama pomáhá, doktor mi doporučil jednu bylinkářku a odbírám od ní čajík http://www.biobyliny.cz/www-biobyliny-cz-/eshop/0/3/5/31-CAJ-NA-HLASIVKY-200g
Piju ho pře vystoupením ale i pravidelně a vždy zabere, jinak mi míchá eště jinné ale ty nemá na webu

Marta (St, 16. 11. 2011 - 23:11)

Buďte šťastné za to, co...ss

Janana (St, 16. 11. 2011 - 13:11)

Zdravím :)
Znám recepty převážně na namožené hlasivky, pokud se potřebuješ dostat do 2-3 dnů do kondice, ale třeba ti i tak má rada pomůže ;)
Teplé mléko s medem je dobré pro zklidnění hlasivek a "úlevu", nicméně nepomůže ti zbavit se problémů. Opravdu účinná je teplá vincentka (alespoň vlažná). Ráno na lačno a večer před spaním.
Co je ale opravdu nejúčinnější (a taky asi nejnepříjemnější) je odvar z cibule - používá se sice většinou na chřipky a nachlazení, nám ho ale dávali "povinně" na soustředění se sborem a vždycky pomohl.
Přeju brzké uzdravení a co nejvíc koncertů! :)

Betty (Po, 17. 10. 2011 - 10:10)

Hledala jsem něco o Samosziho rehabilitační technice, o které se tu píše, a nic jsem nenašla, může někdo poslat odkaz? nebo poradit?..díky

Terry (Čt, 13. 10. 2011 - 11:10)

Právě jsem nemocná s hlasivkama a za pár dní(3dny) mám jít na soutěž,potřebovala bych poradit jak hlas uzdravit nebo aspoň trošku zlepšit .Děkuju

Lili (Út, 11. 10. 2011 - 14:10)

chtela bych se zeptat jak změnit hlas nez sem začala jezdit na zakapávání hlasivek jsem mela takový tvrdší a chraplavý hlas ale ted ho mám strasne slabý a vysoký a tento zpěv se mi vůbec nelíbí co mám dělat :(

Aidee Amei (St, 5. 10. 2011 - 17:10)

Jo mám přesně ten...když zpíváš nosem, je dobré si jej trochu ucpat, ať už navozením rýmy, nebo nějak jinak - ne však kompletně >:D muehhehe... a co se týče problémů s hlasem, není nic, co nevyřeší panák dva pár hodin před vystoupením a samozřejmě rozezpívávání se, opravdu piano je nejlepší - když cítíš pnutí, je dobré si odpočinout. A když chceš chraplák, tak to si musíš hlas ničit.. BUT THOU SHALL REMEMBER! THERE WILL NOT BE ANY GOING BACK! :D

Lůca (Ne, 25. 9. 2011 - 19:09)

Dobrý den.Byla bych...Jo mám přesně ten problém... když zpívám i mluvím, je vše přes nos... bohužel nepřináším žádnou radu, také potřebuji poradit od nějaké dobré duše ;)

Jasna (Po, 19. 9. 2011 - 08:09)

Doporučuji paní Ivu Vostárkovou z Prahy, rozezpívá každého. Právě jsem strávila víkend na kurzu práce s hlasem a jsem ráda, že jsem měla možnost ji zažít. Pomáhá i zpěvačkám, hercům a podobně před vystoupeními.
kurzy mívá v centru v Nesměni u Ločenic 3x do roka, ale zřejmě se dá nakontaktovat i jinak.

Aňa (Pá, 19. 8. 2011 - 18:08)

Dobrý den.Byla bych vděčná za radu-mluvím přes nos.Zvětšená mandle to asi nebude, protože nemám žádné jiné příznaky.Moc bych se toho chtěla zbavit.Předem děkuji za rady.

Iva (Pá, 12. 8. 2011 - 14:08)

ahoy, kocky, mam pro vas radu...Milá Týno, pokud máš přírodní hlas čistý soprán a po flámu ti zhrubl, radím ti, abys byla spokojená s tím, co máš, jelikož uměle si navozovat chraplák ti hlas může nenávratně poškodit. Pokud chceš výraznější, barevnější hlas začni cvičit techniku a zjistíš, že toho můžeš dokázat i se svým sopránem mnohem víc. Pokud budeš dostatečně cvičit, tak budeš umět hlas zesílit technikou a třeba bude mít i zajímavou barvu. A navíc. Buď moc ráda, že vyzpíváš vysoké tóny, jelikož my, co se škrtíme na E2, ti sopránek můžeme jen tiše závidět :-)

Reklama

Přidat komentář