Reklama

Hlasivky - zpev

Anna (Út, 10. 7. 2007 - 09:07)

Pro Tynu - existuje hlasová technika Cathrine Sadolin, podle které už vyučuje i pár lidí v Praze, která mimo jiné učí jak umět při zpěvu použít efekty jako chrapot, řev, sípot, zastřený hlas adt. bez toho, že by hlasivky unavovaly nebo poškozovaly :-)

Kamila (Út, 26. 6. 2007 - 19:06)

Doporučuji ti aby sis našel někoho kdo tě naučí správnou hlasovou techniku např. v Praze Klára Kadlecová comhealt.cz a pak můžeš zpívat jak sex pistols a hlasivky budou v poho jasný vincentka a jiný přípravky taky malinko pomůžou baz ale dobrá hlasové techniky jsou stejně všechny serepetky k ....

Pedro (Pá, 22. 6. 2007 - 11:06)

Dobrý den,
zpívám v punk rockové kapele a vždycky po zkoušce nebo po koncertu mám problémy s hlasivkami. Naše hudba je dost zpěvově náročná a chci se zeptat jestli neznáte nějaký přípravek na posilnění hlasivek nebo nějakou speciální péči. Díky

Josef (St, 16. 5. 2007 - 19:05)

Dobrý den,
mám problémy s hlasivkami kvůli alergii, která se mi poslední čtrvt rok hodně zhoršila. Beru léky ale ty moc nepomáhají, vlastně mě ani kromě hlasu nic jiného netrápí. Mám prosáklé hrdlo a tím asi i hlasivky, jinak na hlasivkách žádné změny nejsou, přesto mě mluvení bolí o zpívání zde nemůže být ani řeč, dříve jsem míval hlas jak zvon,trénoval jsem volejbalisty i jsem byl na hlasových zkouškách v rádiu měl hlasově náročné povolání, teď jsem na neschopence a čekám jestli se mi hlas zpět vrátí, ale už je to 4 měsíce a hlas se vůbec nelepší.Neví zde někdo co by se s tím dalo dělat, alergie se asi jen tak nezbavím :-(

Lenka (Po, 14. 5. 2007 - 17:05)

cawte...ja nemam hlas bO sOm si hO vyspievala v piatOk na vystupeni...plus sa k tOmu ete pridala nadcha tak fajn a vO stvrtOk suuutaz...prOsiiim pOradte...

Klára (St, 9. 5. 2007 - 08:05)

Nedomykavost se dá odstranit pomocí hlasových cvičení.

Verča (So, 5. 5. 2007 - 19:05)

Ahojky,
chci se zeptat zda se dá zpívat s nedomykavostí hlasivek.Zpívala jsem ale po častých zánětech hlasivek se mi asi udělala nedomykavost hlasivek, která je prý trvala. Docela po delší mluvě mám hlas unavený a tak nevím zda je dobré zpívat, moc bych se ale ke zpěvu chtěla vrátit. Na i nternetu jsem si našla že i Radůza má nedomykavost a zpívá ( a jak jí to jde) ta to má ovšem od narození tak nevím. Pls piště zkušenosti s nedomykavostí Dík

Klára (Čt, 3. 5. 2007 - 12:05)

S hlasovými uzlíky se rozhodně něco dělat dá, jinak bych byla bez práce :-) specializuju se na hlasovou rehabilitaci u různých diagnóz včetně hlasových uzlíků.

Monča (St, 2. 5. 2007 - 23:05)

Ahoj,mám problém,byla jsem nemocná-nejdřív jsem měla chřipku,pak zánět nosohltanu a angínu..úplně jsem přišla o hlas a po dvou měsících chraptění mi doktorka řekla že mám hlasové uzlíky a že ona jako doktor s tím nemůže nic dělat.Jsem zpěvačka a nějak se mi tomu nechce uvěřit...můžete mi někdo poradit??třeba kontakt na dobrého foniatra nebo co s tím kropmě hlasového klidu??díky moc

Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 10:04)

odkaz na zdravotnické zařízení, kde se specializují na hlas (foniatr,ORL,hlasový pedagog, zvuková laboratoř pro vyšetření hlasu ad.) v Praze, www.comhealth.cz

Návštěvník (Ne, 29. 4. 2007 - 00:04)

projdi si, co je tu napsane...

F.K (So, 28. 4. 2007 - 20:04)

Ahojky prosím poradte, zpívám dlouho ve sboru a asi pred rokem se mi stalo, že najednou prostě už nemůžu zpívat nahlas, a po delším zpíváním, cítím, jakoby ty hlasivky byly unavené...díkyyyyyy

Hanka (So, 28. 4. 2007 - 14:04)

radiiim

Hanka (So, 28. 4. 2007 - 14:04)

Cau Honzo, pokud je to, jak pises, tak doporucuju urgentne na nejakou dobu prestat se zpivanim a zacit s hlasovou rehabilitaci ci si uzenes uzlik, ktery je (vyjma operace) nafurt. Asi mas spatnou techniku. Ja diky tomu musela prestat zpivat ve sboru. Zajdi si urcite pro klid na foniatrii, aby ti rekli, jestli tam neco nemas (ale zkus se predem informovat zda-li onen foniatr je dobry, ja byla u dvou a ohledne hlasivek a hlasove hygieny mi nerekli vubec nic). Taky zradim najit ve svem okoli nejakeho hlasoveho pedagoga - v ZUSkach, inzeraty a tak. Nekdy muze trvat chvili nez najdes nekoho kvalitniho s prirozenym pristupem ke zpevu, zadne stare skoly koziho vibrata...chacha...(bohuzel je takovych ucitelu spousta a nemusi byt jen starsi generace, staci kdyz meli tradicni vyuku). Znam jednu skvelou ucitelku v Brne, jestli ses pobliz... Good luck!

jan (So, 28. 4. 2007 - 08:04)

dobrý den zpívám v kapele ale uz dva měsíce mám problém s hlasivkami když začnu zpívat tak hned musím kašlat snad za každým slovem a výšku kterou jsem normálně vyzpíval tak sní mám velké problémi a někdy to ani ne zazpívám prosím poradte jsem ztoho dost zoufalej děkuji předem

Návštěvník (Ne, 15. 4. 2007 - 16:04)

spánek

katka (So, 14. 4. 2007 - 19:04)

Ahojte všichni,Za pár sní mě čekají talentové zkoušky jejichž součástí je také hudební výchova...Potřebovala bych poradit jestli existuje něco PŘIRODNIHO co by mi mohlo pomoci abych měla čistý hlas.Je to pro mě hodně důležité.tak prosím někdo poraďte.

Anna (St, 4. 4. 2007 - 20:04)

foniatr pomůže jen částečně, problém se špatnou technikou tvorby hlasu řeší zejména rehabilitace hlasu (nevím jak v Brně, ale v Praze se platí, foniatr je hrazený pojišťovnou).

Lowe (St, 4. 4. 2007 - 20:04)

:) Ahha... Už mě to opravdu vadí pokoždé když se začnu rozezpívávat tak je to v pořádku, ale když začnu trošku dýl zpívat mám najdednou ,,knedlík" v krku zvětšujou se mi mandle a pak se nedá už nic zpívat. Při polikání slin mě to začne trošku v krku pobolívát ale hned to přestane. Můžete mi poradit nějakého foniatra, který by mi mohl s tímto problémem pomoct? Platí se u faniatra?

Anna (St, 4. 4. 2007 - 17:04)

:-) je, ale až zase začneš zpívat, potíže se pochopitelně vrátí.

Reklama

Přidat komentář