Reklama

infarkt

webmaster (Pá, 10. 6. 2005 - 13:06)

Předmět: infarkt a moře Autor: Jana Datum: 10.6. 2005 13:05:27 Před rokem a půl měl manžel silný infarkt, byla mu provedena katetrizace a část srdce zůstala nefunční.Užívá plno léků, nesmí do posilovny, může hrát volejbal. Ráda bych s ním jela k moři, ale obávám se rizika opakovaného infarktu - letadlo - velké teploty - změna tlaku apod. Prosím o informaci, zda je dovolená u moře pro mého manžela vhodná. Děkuji za odpověď. Jana Předmět: infarkt a moře Autor: dědek Datum: 10.6. 2005 13:34:09 Vyjmenováním všech rizikových faktorů jsi si sama odpověděla NE.

Buro (Čt, 27. 1. 2022 - 13:01)

Ahoj,ještě žije?Tak ho klidně Vem...

Monstro-damus (Pá, 11. 3. 2005 - 23:03)

Každý infarkt je jiný. Malý, rozsáhlý, na přední stěně, zadní apod. Nejlépe vám poradí jen lékař který ví jaký infarkt to byl, jsou-li komplikace, jaký je celkový zdravotní stav manžela a další. Pokud vám tady někdo na dálku poradí, má to váhu věštby z lógru.Jděte za lékařem. Všeobecné informace najdete kdekoli na internetu.

dana (Pá, 11. 3. 2005 - 21:03)

manžel měl infarkt,potřebuji poradit

Buro (Čt, 27. 1. 2022 - 12:01)

Ahoj, mu popřej hodně zdaru.Mé to teprve čeká. Už vám volali z t-mobilu?Mě zatím nikdo.Dej vědět. Já dnes volno tak jdu na to.. Pozdravuj všechny

Libushe (Út, 12. 10. 2004 - 03:10)

Ja se take divim, ze tohle tema nezije. Je mi 31 let. Nahodou mi lekari udelali EKG pred zkusebnimi leky jestli jsem zdrava a o par dnu mi pozdeji mi volali, ze zadne leky nedostanu, ze vidi nenormalni EKG. Tak jsem s temito informacemi bezela k obvodnimu lekari si stezovat, ze tam blbci udelali nejake blbe EKG, ze to spatne nalepili a u obvodniho lekare po mereni mne rekli, ze mam opravdu nejakou poruchu. Tak jsem dnes bezela k srdcari, ze se konecne nekdo vysmeje a potvrdi, ze lekari jsou blbci a nic mi neni. No a po vysetreni a novych merenich mi rekli, ze jsem pred 8 lety prodelala infarkt a mam na srdecnim svalu peknou jizvu.Ted mi budou testovat nakolik mam srdce poskozene.Great....v rodine to nemame, zdrava jsem jako ripa, infarkt nevim kdy. Jen vim, ze mi bylo pred 8 lety neobvykle hooodne spatne (ale zadne bolesti), pricitala jsem te noci predtim , kdy jsem hodne pila, kourila. Podle mne jsem mela OPICI. Jen jsem si vzala 2 dny volno v praci a prolezela jsem je v posteli.Bylo mi 23 let. A co bude dal................? Nevim ale uz 3 roky nekourim a nepiju, tak je snad srdce zase silne.........

dok (Čt, 22. 7. 2004 - 22:07)

To Alena :Tedy nic ve zlem, ale vy mate tolik nemoci, ze se musi navzajem potirat... :) Ve skutecnosti to je asi dost otrava, co? Pro me je to zjisteni, ze na tom se svym hexnsusem a par dalsima drobnostma nejsem vlastne vubec spatne.Mexiko... mate na mysli nejake konkretni misto? Pravidelne cesty?To V. kurak :Aha, tezko rict, jestli je to brzy, muj otec mel prvni v 64 a teta kolem 55. Kazdopadne kdybych to bral podle vas, tak mam jeste deset let cas...

vyléčený kuťák (St, 21. 7. 2004 - 19:07)

Teď je mi 54,tak ve 44 jsem měl ten infarkt.Taky máme k tomu rodinnou dispozici.

Alena (St, 21. 7. 2004 - 03:07)

to dok: Thyroid gland je spatne fungujici stitna zlaza. Jinak zima tady je, ziju totiz v subarktiku (Dawson City),Yukon Territory ale proste moje rodina uz je zvykla ze se u nas hodne topi. Jinak mam rada Mexiko:) to by mi uplne stacilo:)

dok (Út, 20. 7. 2004 - 22:07)

To Alena :Sice nevim, co je thyroid gland, ale studene koncetiny a zimomrivost je vetsinou zpusobena nedostatecnym prokrvenim. ja tim trpim uz leta...A jinak pravda, v Kanade je zima doma :). muze tam byt velmi hezky, ale pro me by to nebylo, mam toho dost i tady v "mirnem pasmu", ted teprve zaclo trosku leto, je tak 25-30 st. C, to je idealni. nejradsi bych zil nekde v Tichomori... :)

Alena (Po, 19. 7. 2004 - 23:07)

to docMe je taky porad zima, hlavne do prstu u rukou, ale pry je to z nejakych prasku na srdce a taky z toho, ze mam problem s thyroid glandem. No a ona zima tady je stejne, v zime mam ruce jak led.

dok (Po, 19. 7. 2004 - 21:07)

To Alena :No, je to u vás též rodová dispozice, s tím nic moc nenaděláte, budete se muset holt víc šetřit... :)Na to brnění jsem se ptal, protože já mám poněkud horší oběh a mimo brnění a snížené citlivosti končetin je mi taky pořád zima.

Alena (Ne, 18. 7. 2004 - 19:07)

Ne nebrni. A po mozkove mrtvici jsem nejakou dobu pouzivala jenom prwavou ruku, protoze ta druha mi pripadala nejaka cizi ale ted se citim relativne v poradku. Relativne pochopitelne, vzhledem k dalsim diagnozam. Na vanoce mne prevezli do Vancouveru na angeloscopiii (ziji v Dawsonu v Yukon Territory, Canada a nemame tady nemocnici jenom osetrovnu, takze je to trosku pro mne slozitejsi) no ale dopadlo to dobre. Jinak moje babicka mela mozkovou mrtvici, ale asi ovlivnenou smrti mamy, jinak v rodine jsou opravdu problemy se srdcem

dok (Ne, 18. 7. 2004 - 09:07)

to Alena :To skutečně vypadá na rodinnou dospozici k cévním problémům, i vzhledem k té prodělané mrtvici.Mimochodem, nemrtví Vám třeba někdy nohy nebo ruce? myslím takové brnění a snížená citlivost.

Alena (So, 17. 7. 2004 - 02:07)

mela jsem infarkt letos zrovna na vanoce. Jestli jsem se pretahla pri vanocnich pracich? nebo jestli je to rodinna dispozice? Mama mi umrela dost mlada na infarkt, ale ta mela jen jeden a byl konec....mozna taky ze to mam z ruznych leku, protoze krome infarktu mam lupus, prodelala jsem mozkovou mrtvici a to mam doma dva teens a neni to vubec pro mne jednoduche....

dok (So, 17. 7. 2004 - 00:07)

A můžu se zeptat na věk?Já jsem kouřil 12 let, přestal jsem skoro před osmi. Když k tomu přičtu oboustrannou genetickou dispozici a současný životní styl... tak je to pro mě po dopravní nehodě druhá nejpravděpodobnější možnost konce a nemusí to už moc dlouho trvat. Proto jsem tak zvědavý. Na druhé straně si myslím, že je to jedna z těch lepších smrtí, tj. rychlá.

vyléčený kuřák (Čt, 15. 7. 2004 - 23:07)

Na infarkt není připraven nikdo,ale může postihnout kohokolivkdykoliv.Mám to taky už za sebou před 10 roky.A ještě ke všemu na Kypru,chvíli před odletem letadla domů.Přežil jsem to a do nemocnice jsem šel až doma. Nebyla to taková síla,jinak bych tu nebyl.Kouření spolu s nezdravým stylem života hraje největší roli přivzniku tohoto zákeřného a nenadálého případu.Já už jsem naštěstí nekouřil 2 roky před infarktem,tak to bylo lepší,nemusel jsem odvykat ve špitále. Příznaky podle kterých poznáš infarkt : Silná bolest na hrudi,která vystřeluje až do ramene,silná bolest a brnění levé ruky,studený pot,pocit na mdlobu,špatně se dýchá a někdy se chce i zvracet.A taky pocit strachu.Lepší vyhledat pomoc zbytečně,než pozdě.Natočí EKG,udělají RTG plic,naberou krev.Asi po hodině jez krve infarkt potvrzen nebo vyloučen.Nejdřív točí EKG a když není v pořádku,začíná okamžitá hospitalizace.

dok (So, 10. 7. 2004 - 23:07)

překvapilo mě, že natolik rozšířená choroba se tady zatím vůbec nikde neobjevila, nebo aspoň jsem ji nenašel. zajímalo by mě, jestli by tu byl někdo, kdo to přežil a popsal své pocity... člověk nikdy neví a je lepší být připraven.

Reklama

Přidat komentář