Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

mamut (St, 8. 2. 2017 - 01:02)

O Ježíši, jak jej pojímá...Ač s Vámi v mnoha případech nesouhlasím, v tomto případě Vám dávám plně zapravdu. Fanatismus a zaslepenost nevidí realitu. Církve a různé sekty jsou jen oblbováním lidí. A je zajímavé, že křesťané věří pohádkám v Bibli, aniž by se ovšem zajímali o to, jak jsou biblická přikázání naplňována jejich kazateli. Veškeré církve jsou jen modlářskými a tmářskými spolky, které těží z lidské blbosti.

pruvodce (St, 8. 2. 2017 - 00:02)

kazdy zvas ma jijtojiste pravdu ale je pravdiva drzte se svych pocitu temi se ritte kdyby ste se chteli zeptat boha jaka by byla otazka napiste mi [email protected]

90 rozhořčených (Po, 8. 1. 2018 - 14:01)

to Luci: S kýmpak,přece s kněžími.Prznily i jiné židovky,jenže u Marie vznikl problém.hele, ty "Lumene" (luci), "palestinští Jehovističtí žrecí" byli "povinně ogólovaní" (tomu se vyhnul jen věštec Jeremjahu), takže se asi "nepedilo" či "nekuchařkovalo". Jaké to zklamání, že - ó UltraReformace a Muslimstvo, případně Marxovstvo/Voltairovstvo.Vždyť i o žrecovi Zekerjahuovi je psáno, že po zkončení služby (cca půlrok, jak na ponorce ..) mazal za Esterbéth ...Luci, ty jsi úplný "divotvorná hrnec" bludův rozličných.. Steve ti jen s vypětím sekunduje .. :-)

Edo (Po, 8. 1. 2018 - 10:01)

Stream nám píše. A pak,...máš docela veselo v tom domově :) Je fajn, že si zachováváš bystrý pozorovací talent :)

Eduard Nud (Po, 8. 1. 2018 - 09:01)

Stream nám píše. A pak, že nemáme inteligentní roboty. No nic. To my měli na vánoce kapra, ale bez kostí. Jak asi musel vypadat ten kapr s kostmi. Jenom jedna babička měla řízek, protože je agresivní na mořské ryby. To víte. Kapr cestovatel. Je zvyklá na dvacet čtyřku a není to taky zřejmě žádný detailista.

D (Út, 7. 2. 2017 - 21:02)

O Ježíši, jak jej pojímá křesťanské náboženství, nejsou dochovány žádné písemné dokumenty z doby, kdy měl podle tradice údajně žít. Prakticky všechny zásadní ježíšovské atributy jsou krom toho nepůvodní, a najdeme je i u jiných, předkřesťanských božstev nebo mýtických hrdinů. A v neposlední řadě, křesťanství se vynořilo souběžně se spoustou jiných iracionálních kultů, a to v civilizaci a kultuře, která neuměla kriticky pracovat s fakty, a kde byly fabulace a blábolení o nadpřirozenu považovány za něco naprosto běžného, přijatelného a normálního.Nicméně pámbíčkáři, kteří se s těmito skutečnostmi neumí smířit, budou hledat problém nikoli ve své vlastní náboženské zaslepenosti, nýbrž v tom, kdo před nimi výše uvedené skutečnosti o Ježíši prostě konstatuje.

Eduard Nud (Út, 7. 2. 2017 - 08:02)

Správně, milé Déčko, nechovej se jak malé Děcko.

gin (Po, 6. 2. 2017 - 23:02)

Na to, že údajně jsi...Ty dovedes jenom nafanfrnele urazet a chovas se hure nez stalinisti. Mile Decko, vim dobre, co jsi zac.

Pavlíku omyl (Po, 6. 2. 2017 - 23:02)

Kristus je titul, znamená pomazaný a ne jméno.Asi jako by jsi chtěl dokázat existenci Čochtana tím že někdo se zmínil že věří na vodníka.

D (Po, 6. 2. 2017 - 23:02)

Nejses originální, to mne...Na to, že údajně jsi nedoštudovaný teolog, jsem od tebe očekával nějaké inteligentnější reakce. Nicméně asi jsem od tebe očekával moc. Vy pámbíčkáři jste holt jako politici - na přímé argumenty reagujete pokřiveně, nebo naprosto křivácky.

gin (Po, 6. 2. 2017 - 22:02)

Takhle je to vždycky....Nám krestanüm nadávás do p´nbíckárü, kdezto ty, co prokoukli islám más za fasisty.

gin (Po, 6. 2. 2017 - 22:02)

je svobodou-pochopenou...Uz aby tvé telo vypustilo kyselinu mlecnou.

gin (Po, 6. 2. 2017 - 22:02)

Díky za snahu. Nicméně...Nejses originální, to mne ucili v hodinách marxismu - leninismu, kdyz mi bylo 18 let, takove zhuverilosti mi tu papouskovat nemusis, to mi marx-leninisti vtloukali do hlavy kdyz jsem byl jeste mladej rybiz.

gin (Po, 6. 2. 2017 - 22:02)

Décko zkrachoval se svými supermoudry na vsech diskuzích na doktorce, tak se holt nasral sem.

D (Po, 6. 2. 2017 - 22:02)

Tady je několik zmínek o...Díky za snahu. Nicméně Tacitus i Flavius Iosephus se oba narodili až po údajné Ježíšově popravě.Pokud pak jde o Starý zákon a jeho rozmanité židovské výklady, na ně byl právě Ježíš naroubován. To i dnes by bylo možné vytvořit si libovolnou kolekci rozmanitých starozákonních prorockých výkřiků a tradičních rabínských moudrostí, následně vymyslet fiktivní story, na kterou by ty výkřiky a moudrosti pasovaly, a nakonec říct, že veškerý Zákon, Proroci, Spisy, i jejich bohem inspirované výklady, ukazují jednotně právě k té fiktivní story, kterou jsme si právě vymysleli.A přesně tohle udělali zakladatelé křesťanství.I kdyby se v Palestině na počátku 1. století nakrásně vyskytovali nějací veřejně kázající Ješuové či Jošuové, a i kdyby někteří z nich opravdu byli nakrásně popraveni na příkaz Piláta Pontského o židovských velikonocích, Ježíš evangelií a Ježíš pavlovských epištol jsou účelově slátané fabrikace, které nemají z žádnou reálnou historickou postavou prakticky nic společného.

Steve (Po, 6. 2. 2017 - 20:02)

Déčko, nemel tady proboha kraviny ... nerozumíš náboženským věcem, tak nazdar laskavě vodpluj!

Touha (Po, 6. 2. 2017 - 20:02)

Tady je několik zmínek o...Flavia a Tacita ti D rozmetá na cimpr campr. Možná bys měl argumentovat tím, že věříš a nepotřebuješ historické důkazy. To by ses mohl snažit dokázat zázraky, Adama a Evu, zmrtvýchvstání a třeba Sodomu Gomoru. Promiň za upřímnost

Pablo (Po, 6. 2. 2017 - 20:02)

Jaké jsou tedy nejranější...Tady je několik zmínek o Ježíši Kristu mimo Bible. Můžeš si je najít na internetu. O Ježíši Kristu psal židovský historik Flavius Iosephus, který píše ve své knize "Židovské starožitnosti": Toho času žil jeden moudrý muž, který se jmenoval Ježíš. Jeho chování bylo dobré a byl znám jako ctnostný. A mnozí z Židů a z ostatních národů se stali jeho učedníky. Pilát ho odsoudil k smrti na kříži. Ti však, kteří se stali jeho učedníky, neopustili jeho učednictví. Vyprávěli, že se jim zjevil tři dny po svém ukřižování a že byl živ. Snad to byl proto Mesiáš, o němž proroci vyprávěli podivuhodné věci.Babylonský Talmud (Sanhedrin 43a) dosvědčuje Ježíšovo ukřižování v předvečer svátku Pesachu, a zmiňuje se o obviněních, která byla vznesena proti Ježíši - z praktikování čarodějnictví a vybízení Židů k odpadlictví.Tacitus napsal, že když v roce 64 vypukl v Římě velký požár, mělo se za to, že ho založil císař Nero. Dále uvedl, že Nero obvinil z požáru křesťany, aby „potlačil tu pověst“. Pak vysvětlil: „Původce [jejich] jména Kristus byl za vlády Tiberiovy prokurátorem Pontiem Pilatem popraven.“ (Letopisy, XV. kniha, 44, přeložili A. Minařík a A. Hartman)

D (Po, 6. 2. 2017 - 14:02)

Takhle je to vždycky. Nezávazně o Ježíši Kristu blábolit - to umí každý pámbíčkář. Jakmile se ale přejde na fakta, je ticho po pěšině.

D (Ne, 5. 2. 2017 - 23:02)

Jak někdo může hlásat...: To by potom ten život neměl vůbec žádný řád a smysl, kdyby všechno končilo zánikem! a) Pomíjivé věci mohou mít pomíjivý řád.b) Jen kvůli tomu, že je křesťanská věrouka útěšná, ještě nemusí být pravdivá.

Reklama

Přidat komentář