Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Apoštol (Čt, 22. 9. 2016 - 21:09)

Zdravím Tě, Mimo! Úplně správně jsi vystihla moje myšlenky! Jobovu knihu jsem četl, i o králi Nabukadnezerovi. Určitě i to něco říká z Bible! Bůh vzal na sebe všechny nemoci, zemřel za nás hroznou smrtí na kříži! Bůh přišel na svět,aby nás "vykoupil" ze hříchů! Nemoci zcela určitě nejsou Božím záměrem, ale Bůh může nemoci dopustit! To,že se lidstvo svými vynálezy zničí, už předpovídala nějaká moje vzdálená prateta! Já jsem v té době nebyl ještě "zdaleka" na světě!Pouze jsem o ní slyšel. Ona měla určitý dar, předvídat budoucnost. Zjevovala se jí i Panna Maria. Ty předpovědi, pro dnešní dobu, jí kupodivu vycházeli! Předpovídala vysoké daně, "otrávené"potraviny, vodu, a nakonec i 3. světovou atomovou válku! Mnohé další věci, co se týče stavby velkých budov a objektů, dálnice... A to všechno se jí kupodivu splnilo! Předpověděla i mnohé další události! Toto vše se nachází v Janově zjevení v Bibli. Jinak moc a moc zdravím všechny! Chodím teď už do práce.Pracuji manuálně, jako dělník. Mám ale pouze DPP, pouze v případě potřeb podniku. Zdravotně to zatím zvládám, přestože je toho na mne mnohdy opravdu hodně! Rád sem přispěji na diskuzi. Modlitba, pokora, láska, to je ten Boží záměr! Pouze některé příspěvky zde se mi zdály být poněkud nevěrohodné, jakoby od nevěřících! Ale, co člověk, to jiný názor!

Tony (Čt, 22. 9. 2016 - 20:09)

Mormoni jsou v bludu, katolíci ne.

Tadeusz (Čt, 22. 9. 2016 - 20:09)

Pro katolíka je nesmrtelná duše alfou a omegou - pro Mormony také - tam se dokonce nejedná jen o nesmrtelnou duši, ale i o předsmrtelnou - všichni lidé podle Mormonů totiž žili před svou existencí na zemi předtím v nebi - jako tomu bylo u Ježíše.Katolická církev je plná skvělých lidí, obětavých, mám katolickou sousedku - vzorná manželka, matka, skvělý člověk - až na tu nesmrtelnou duši. To mě trápí, že mnoho skvělých Mormonů, katolíků a jiných tomuto bludu podlehli.

rose (Čt, 22. 9. 2016 - 16:09)

Kdyz JK chterli nacpat do politickych debat, slusne je odbil vetou, ze kdyz nebudou jednat jinak, skonci stejne,,, Kdyz ho chteli udelay kralem, vymotal se a utekl. zadne chtre filozofovani, Pravda je velmi jasna...a prima, neni v mnoho slovech. "Budte jako sul..."

rose (Čt, 22. 9. 2016 - 16:09)

vysvetleni 10 rohu z Daniela me pobavial, musi se precist cely Daniel, aby se pochopilo, ze jde o globalnejsi vysvetleni

Dr.Cvock (Čt, 22. 9. 2016 - 13:09)

Prostě někde jsem četl, že sama PM podalav nějaké zjevení výklad, že "oněch rouhajících se 10 rohů" jsou "zednářská média" ...Je to opravdu možné... ne králové... ale média kralují.. krále mohou vyzvednout.. ale též srazit.. a to "zednářské" =´- náš starý známý "racionální krtický pozitivismus". Ale i majitelé médií se v reálu "skutečně občas slejzaj.." (viz třeba i Bilderberg..) a většina jejich kampaní často působí dost koordinovaně ..Pro někoho možná bude více přijatelné, že o stejném vlivu médií defakto hovoří Solženicin ve svých "200 let spolu". Média v Rusku bylav rukou zednářů.. car nad nimi neměl žádnou kontrolu.. a média ho systematicky podkopávala.. (cara). Takže žádná "despocie a tyranie", spíš přesně naopak, to car asamoděržaví bylo "pod těžkou palbou". Jenže to nám dnes ve škole (a dříve už vůbec..) nikdo neřekne ..

Dr.Cvock (Čt, 22. 9. 2016 - 13:09)

Vůbec si nemylím, že to...Vůbec si nemylím, že to říkáme oba jinak. ty prostě dokážeš vypíchnout tu katolickou stránku věci, já do toho matlám to pozitivisticko kritické vidění dějin. Realita byla jedna a je těžko objektivně vyslovitelná aneb,vždy v našem subjektivní hodnocní podvědomě i vědomě vypichujeme to, co považujeme za důležité...S TÍM LZE SOUHLASIT !!jinak k té politice - to je i pro Mimu.. nemzslím tím nějakou konkrétní politickou aktivitu.. ale uvědomit si, jaké vlivy kdy v průběhu historie vládly a jak si tu nejen historii, ale i to co je "chválihodné" nebo "hanebné" - tedy v podstatě mínění veřejnosti upravovali či vytvářeli...To se samozřejmě dělo vždycky .. ale naš na pár (desítek tisíc) excesů souvisejících s všeobecně-pohanskou vírou v čarodejnice - nešlo tak ani o KC vedení jako spíše o prosazení se vidění světa s kořenem v původním pohanství (např. víra v tzv. HEXEn-SCHUSS (čarodějčina střela))) , takže až na tuhle vlnu procesů celý středověk plus starověk byl "více méně o těch daních, uznání panovníka plus případně náboženstvi) , kdežto skutečné ideologické zásahy (výkladad atd..) plus pokusy"o PR" (tedy mediální kampaně maniulace) jsou vlastně doménou až NOVOVĚKU, resp. nástupu médií ..u nás tahle epocha končí více méně R-U (a to už bylo ke konci doslova demontováno -ismy..)a od té doby, je to více méně to, jak asi - pokud se to zrovna netýká dělnícké třídy (tam se Marx pozitivista mění v spikleneckého revolucionáře) ... více méně "by to viděl Marx" (asi jak jsme se shodli s Touhou ono racionalsticko-pozitivsticko-kritické (a reformační) vidění světa).Což je problém... který bohužel cítíme jen u Marxe, neboť "komunismus", ale oni jsou (značně) levicoví i "nestoři", kde by to člověk nečekal.. Třeba onen Masaryk. K pochopení oho je třebasi uvědomit, že Napoleon, Rousseau, i Voltaire ... a jiní (Diderot, LaFaiet, Garibaldi, Mazzini atd..) už vlastně "byla levice", byť ještě "buržoazní".(nakonec viz Engels plus Marx též, že..) Asi trochu vybočuje Bismarck, nicméně ten vůči Římu jel na stejné rétorice ..

mima (Čt, 22. 9. 2016 - 12:09)

Mimo, politika, historie,...Touho, určitě :-)

Touha (Čt, 22. 9. 2016 - 12:09)

Politika s náboženstvím...Správně díš

Touha (Čt, 22. 9. 2016 - 12:09)

Mimo, politika, historie, filozofie, nelze jedno od druhého. Pokud nám víra neslouží v praktické životě, je jaksi jen planá

Touha (Čt, 22. 9. 2016 - 12:09)

to bylo i na D.... :-)))D...No tak ještě tak, už jsem si myslela, že ti hráblo a že nás rozdělí pohled na dějiny. To by bylo smutné :))D. z výkladu zatím neobviňuj, je mi ctí, že v této oblasti mám přece jen víc načteno než D, jak sám přiznal a to už je u D co říct. Neb vy dva jste o level víš než já. Nerada to říkám :)Jdu něco dělat, draku, jak říkáš:)

Touha (Čt, 22. 9. 2016 - 12:09)

Yajímavější je to s tím...Vůbec si nemylím, že to říkáme oba jinak. ty prostě dokážeš vypíchnout tu katolickou stránku věci, já do toho matlám to pozitivisticko kritické vidění dějin. Realita byla jedna a je těžko objektivně vyslovitelná aneb,vždy v našem subjektivní hodnocní podvědomě i vědomě vypichujeme to, co považujeme za důležité

mima (Čt, 22. 9. 2016 - 11:09)

Politika s náboženstvím...Souhlasím, myslím, že jsem to i napsala, ale já k ní nemám nějak blizko.Tak to nechám na ty, kteří v tom mají jasno ať nás poučí :-)

22.9. (Čt, 22. 9. 2016 - 11:09)

Politika s náboženstvím velice souvisí mimo.

mima (Čt, 22. 9. 2016 - 11:09)

to bylo i na D.... :-)))D...Pane doktore, politika mě nezajímá :-) takže si Vás jen čtu, taky všemu nerozumím :-) tak se ráda poučim.Víte politika se dostala do každé oblasti, nejen do křesťanství a dle mě by jsme to měli rozlišovat.Neznamená, že jsem se narodila v komunistické ideologii, že se mě týká.Vzpomínám si jak jsem po revolucí zavítala na západ. Měli jsme auto na parkovišti a jeden pán se začal rozčilovat, že mu komunistická svině zabrala parkovací místo.Mohla jsem mu oplatit stejnou mírou, možná by to znělo hůř... že mi zavraždili mé rodinné příslušníky ve válce. Jenže jsem pro něho stejně byla " chudá duchem " :-)

Dr.Cvock (Čt, 22. 9. 2016 - 11:09)

Aha, tak už si vykáme,...to bylo i na D.... :-)))D v podstatě to myslí podobně... není však v tom tak silně "zmarxizovaný".(ač jsem ho dříve marxistou nazval ..))Jasná TYKAČKA TOUHO... navíc mě splýváš (mea culpa..) více méně s Mimou.. ta jen není tak marxistická a je více "biblifundi".. :-))jo, je Živá .. (i když zde sebou mrská už málo..)

Dr.Cvock (Čt, 22. 9. 2016 - 11:09)

Hele Dide, mohli bychom...Yajímavější je to s tím Římem... to že "římská výkonnáá moc" prováděla jakýsi "mocensko-filozofický kalkul" a vyhodnotila křesťanství jako "nejvýhodnější"je opravdu HERBENOVSKÁ fikce ..a neplatí to ani na Konstantina ... vždyť když nastupoval bylo křesťanů v říši asi 10% ...Zde se zřejmě prudce střetnu i s Tonym a ostatními protestanty a budu obviněn z "hnusáren největších" neb oni Konstantina "až životně (odpor..) nemusej" (či jak je ta hyperbola..), ale připoměl bych zde jednoa) Konstantin měl křesťanskou matku, bývalou otrokyni ...b) Ano, Konstantin by amcicozní, po otcovi (vlastně díky svému otci)" BYL V POLITICE", ale Krista se nejspíše chytl buď jako "osobního výtahu" ("pomož mě, já pomužu tobě ") a nebo dost možná spíš jako "hozeného lana" (tak bych to asi rád viděl.. :-))) ), prostě ono "IN HOC SIGNUM VINCIS", aLE BEZ NĚJAKÉ významější "sociálně-politické" "STUDIE/ROZHODNUTÍ" do budoucna ..viz článek - alespoň co sipamatuji.. dost oběktivní na wiki... (o Konstantinovi).Jinak - pohané sousedící s pozdním Římem.. zapomínáte na gotského (teď už nevím, jestli východ/západ ního, jako Gótský kmen) WULFILU ("Vlče"), kderý Góty více měně pokřesťanštěl.. a poté k formě křesťanství - ariánství přesli i další germánské kmeny ...Takže situace těsně před při a po PÁDU ŘÍMA (nebyla to blesková akce.. viz samosprávná římská města v Gálii jež přežila až prakticky až "do Karla") následující...Řím tehdy (ale nedlouho..)"katolicko-katolický". Ariánstvíse dlouhodrželo po boku katolictví.. nebyli ti doslova dnešní SJ.. (měli třeba symboly, ostatky, liturgii atd..), spíš bych je nazval "katolicko-ariány". A všechny okolní germánské, tehdy už útočící kmeny na Řř. byly "ariánské", s tím, že se s původními "katolickokatolickými" Římany moc nemíchali, separovali se .. s zůstavajícími "katolicko-arianskými" Římany však zřejmě byli kompatibilní .. zřejmě měli vyzvednutější asi - zase ne "protestantské", ale spíše nacionální cítění..(opět - nálezy ariánských symbolů, liturgiské náčiní atd .., v severní Africe Vandalové.. - se však místních katolíků stranili ..). TAK6E VŠECHNY KMENY - ARIÁNSKÉ ... AŽ NA JEDEN - katolický kmen (asi se nativních římských katolíků nestranil..) FRANKOVÉ.Takže to defakto bylo přesně NAOPAK, než tvrdíte... To až jeden papež (představitel za Itáli..) provedl "mocensko-sociálně-politický" KALKUL a "pomazal FRANKY". Prostě se "přisál" (vsadil na) 1 vcelku barbarský- tehdy .. mezi ostatními též barbarskými ale křesťanskými.. Vítěznými kmeny .. A jak je vidět - "alespoň pokud sneseme Karla Velikého" - byla to správná volba .. Jasně, moc na výběr neměl... z 10 či 15 kmenů jediný "více méně nábožensky" kompatibilní ..Takže opravdu VŠE JINAK ... :-))ale to je opravdu na dlouhé vyprávění ... , navíc datumi si musí člověk oživit, aby "nevypadal blbě"

22.9. (Čt, 22. 9. 2016 - 11:09)

Kdyz nekdo zneuzije moje jmeno. Nevezmeš jména Božího nadarmo,to by musel být hříšník každý,kdo sem něco napíše.

rose (Čt, 22. 9. 2016 - 10:09)

I kdyz se uceni nastupci odklonilo, par lidi v historii uprimne hledalo uceni JK. Kdyz nekdo zneuzije moje jmeno, nejsem na vine ja, jsem obet

Touha (Čt, 22. 9. 2016 - 10:09)

Vy neustále motáte do sebe...Aha, tak už si vykáme, výborněTěžko na váš příspěvek reagovat, když zpochybňujete Boleslavovy zásluhy o rozšíření Čech a považujete je za obranné. Přitom Boleslav (ve které stejně jako i v následujících Přemyslovcích pohanství vnitřně přežívalo...to ani nešlo jinak lidé, zvyky, způsoby myšlení se nemění ze dne na den) toto činil ve jménu slávy křesťanstvíJo a BTW, víte, že někteří historici se dokonce domnívají, že Boleslav a Václav nebyli bratři, ale jen člověk? Bole-slav x Vác(s)-lav. Neboli více slávy

Reklama

Přidat komentář