Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

to bylo k: (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

Duch Svatý je náš učitel....

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

Touho uvědomují si, že...Na Prvnním "koncilu" Církve v Jeruzalemu pronesl Jakub své ROZHODNUTÍ: "rozhodl Duch Svatý a my"- tedy -Duch často promlouvá či vyučuje skrze Církev ..Ty(resp. vy...) je však stavíš (jakoby) proti sobě ...

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

re: Každá církev která vznikla, měla nejdřív nějakého vůdce, apoštola, reformátora, proroka.... začala vždy dobře, jenže časem se zorganizovala, vložila do toho lidské smýšlení, upravila, přizpůsobila, změnila, nakonec zde se taky o tom hodně píše. Pokud sledujeme historií církvi pak víme o čem je řeč. Nechci zde zacházet do podrobností, taký jsem si vědoma, že může někdo zde mít s tím problém. Jenže já jsem svobodný člověk, můj život není závislý na člověku, ale na Boží milostí. ALIBISMUS ...

mima (So, 17. 9. 2016 - 22:09)

Mimo, nechci vám do dnešní...Touho uvědomují si, že když zde něco napíšu může být moje myšlenka špatně pochopena, snažím se psát jednoduše, nechci zacházet do detailů, nechci někoho urazit, taky nechci, aby někdo přebral mé myšlenky, ovlivnit někoho.. Spíš píšu pro zamyšlení, pro to abychom porovnávali, hledali.... možná někdy i pro potěšeni :-)Zkusím na tvou otázku odpovědět. Jsem křesťanka, která není členkou žádné církve, denominace, Bible je pro mě Boží Slovo, jediná autorita. Takových lidí na celém světě je hodně. To znamená, že nejsem sama, ale mám svého pastora, své bratry, sestry, pravidelně navštěvují naše společenství. Nejsou u nás žádné stanovy, žádné od sud posud, tečka, nemáme žáden název, pokud chceš odejít je to tvá volba, do království Božího se nikdo nedostane násilím. Pokud si někdo myslí, že zde je nějaký chaos, nepořádek tak to nepřichází v úvahu. Bible nám dává jasné pokyny jak se máme chovat ve shromáždění, Duch Svatý je náš učitel....Každá církev která vznikla, měla nejdřív nějakého vůdce, apoštola, reformátora, proroka.... začala vždy dobře, jenže časem se zorganizovala, vložila do toho lidské smýšlení, upravila, přizpůsobila, změnila, nakonec zde se taky o tom hodně píše. Pokud sledujeme historií církvi pak víme o čem je řeč. Nechci zde zacházet do podrobností, taký jsem si vědoma, že může někdo zde mít s tím problém. Jenže já jsem svobodný člověk, můj život není závislý na člověku, ale na Boží milostí. Nevím zdali jsem to srozumitelně napsala, ale snad.

MUDr. Chocholou (So, 17. 9. 2016 - 21:09)

Je to marný, je to marný, je to marný! Marnost nad marnost! Všichni dnes žijeme, tak nějak, v blázinci!

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 21:09)

Tak ten "Velký rozvod" jsem si asi vymyslel.. ale myslel jsem na Velký Rozvod Východní a Západní Církve a později na dodnes pokračující oddělení Reformace ...prostě - údy Kristova těla se spolu - více méně, viděno lidskou optikou "rozvedli, rozešli". "Odloučili se, a už se spolu více nebavili". (jako "ti křesťanští údi.., ´lidi...").Ten, jehož to tělo je součástí... "Pán Těla" - tím samozřejmě nesmírně trpí ...píši snad v souladu a) s Vassulou ...b) se sestrou Faustinou ...c) mám dojem, že i s vidoucí Kateřinou Emmerichovou ...ale možná jsem cvok... Víš jak - Přísloví: "a lidskou moudrost nemám".

opr2 (So, 17. 9. 2016 - 21:09)

"nesatanizoval se":-)mělo být "nesatanizoval JE"

oprava (So, 17. 9. 2016 - 21:09)

"čím uvědomělejší Kristove oprava: KRISTOVEC

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 21:09)

ad katolík...hele Katolíku, mě nějak uniká souvislost v tom, že "jako co jsem vyprodukoval antikatolického" ...No, jestli myslíš, na Una Sanctam.. tak věz, že a) opravdu došlo k roztržení a bohužel v dnešních dnech to opravdu explozivně probíhá dál..b) ti lidé to nejsou schopni vlastním rozumem poznat a tudíž nemají ten hřích.. Samozřejmě, že je to paradox, že "čím uvědomělejší Kristove tím více bojuje proti původní Církvi", ale obávám se, že tohle je prostě stav který je .. Bůh tím trpí (neb je to jeho (mystické) tělo), ale i dle II.Vat.konc žehná svým odloučeným dětem i tak ..To víš, je to hodně na nás ... ale "DIVIDE et IMPERA" prostě letí světem.. lidé na "hé diabolé"(pomluvy) prostě slyší ... a někteří doslova "zvrací spravedlivým hněvem" ...mám dojem, že to v době Kristově bylo či začínalo být podobné... propaganda jeho nepřátel..Krista to nechávalo celkem v klidu , "nesatanizoval se" (to až určitou rozvášněnou skupinu "vidoucích" chaberim a soferim v Sloupoví Šalamounově), ale tak "lehce s povzdechem" poznamenal":"a blahoslavený, kdo se nade mnou nepohoršuje". Myslím, že o jeho učednících soustředěných v zapleveleném tělese (podobenství o koukolu v poli..) zvaném Una Sanctam Dneška tohle platí dvojnásob. Půlka toho tělesa se o něco snaží... půlka toho tělesa to té druhé půlce "úspěšně sabotuje" a pro všechny lidi na světě platí "a blahoslavený, kdo se nad Unam Sanctam nepohorší" ...Ale to poznáš, až vyjdeš ze skleníku ...

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 21:09)

Padesátiprocentní...čoveče, tak na tohle jsem slyšel kdysi kázání od Evangelikálů (zhruba Maniny..) "jak je to děsně rouhavé adémonické" (jako že byse mělčlověk nějak "děsně přičinit" když - dle nich.. - platí Sola Fide..) a považ - v té době z kazety i kázání (odsuzující) od Vojty Kodeta... - jako že ta zásada je zcestná (Vojtaasi byl ovlivněn Evangelikály.. - v tomhle..) Mě to dehdyabsolutně nevadilo, neb "Maniny a Vojta". Spíš dnes se "chytám za hlavu".Hela Apoštole, máš pravdu... ale tví kompaněros na GS (tam teda 100%) ale i GS (Mare, Greg,Vence, Petr, Luďek..) by tě tam za to "doslova anihilovali", neb "no skutkaření !!!".A ty si to sem jen tak plácneš ... :-)))

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 20:09)

Po smrti apoštolů se...takhle:kromě toho že tady produkuješ jen klasické ULTRA-protest (to Ultra je důležité, neboť ne každý Protest vidí třeba v Konstantinovi "uctívače slunečního Boha Báála" atd ..) "obviňovačky" (Dědek to dotáhl "ad absurdum" a tvrdil mě, že např. "kříž je nejhorší modlářský symbol na světě, a že kostely jsou "děsivá modlářská doupata".. -ne pro "sochy a zpodoby" ALE - pro kříže.. :-))) (a co tam by jako radši viděl za symboly.. , rozšklebenou hlavu Bafometa?? :-))) - kdyzž teda tvrdí "nejhorší modlářský symbol" )") ,ale napíšu ti, co odvodil myslím jiný Ultras Greg a tady k tomu myslím dospěl i "Kubrt Ctihodný":no, nic míň ani nic víc, že Církev odpadla už za Apoštolů... neb ... : "v knize Zjevení je např. popisováno odpadnutí Efezského sboru (neb jak víme ) "v Efezu byl biskupem Jan. Jan Apoštol.. :-)))" . Tudíž "vše zemřelo" a "čekalo se až na Grega .." (či jiné výtečníky).Fajn... Hele, Pablo, já mám dojem, že ycírkevních dějin víš tak kulový, resp. to, co ti nalila do hlavy "nezávislá objektivní kritika" společnosti Strážné Věže ...Bohužel, takových je vás asi většina... ANO, Svědkové mají neuvěřitelný záběr... většina lidí si jde sice pak svou cestou.. ale "základní nezávislá objektivní infa" (Společnosti W.T.), však zůstávají... A doonce i Reformace masově přechází na jejich "platformu", jejich vidění dějin..Podobně fungují i ctitelé jisté Eleny Whiteové ... Adventisti tenhle postoj mají v jádru prakticky totožný s NSSJ ... Podobnou rétoriku mají i ... Mormoni.. :-))) (Velké Odpadnutí je u nich skoro klíčová dějinná událost ..)Fakt, samé "objektivní zdroje", "nezaujatí svědkové" , co k tomu všemu došli "zcela nezávisle".. a jsou "naprosto otevření když jim dokážeš opak". :-)))

Apoštol (So, 17. 9. 2016 - 20:09)

Padesátiprocentní rozvodovost v České republice, k tomu se ještě ani nepočítají ti, kteří žijí tzv."na psí knížku"!? To je hrozné,Mimo! Sodoma a Gomora! Koukám, že kromě některých kritik, jsou zde i příspěvky moc krásně napsané, pravdivě, podle Bible! Člověk také neví úplně všechno, nebo si na vše, co je důležité, ani nevzpomene!Také máme rozvod v příbuzenstvu! Není to sice přímo ve vlastní rodině, ale i tak se přiznám, že je to velmi smutné! To jsou potom ty hlášky, typu: moje děti, tvoje děti... Znám osobně i lidi, kteří žijí tzv."na hromádce"! Přesnou statistiku neznám! Určitě se jedná o velký počet lidí, zejména těch mladých! Dokonce mají spolu i mimomanželské děti! A co se týče homosexuálních svazků, to by člověk nad tím úplně plakal! Jak tohle může vůbec vláda schvalovat?!! A dokonce snad i církevní představitelé?!!! Ježíš sám říkal:,,Nejprve bude Boží evangelium hlásáno po celém světě, na svědectví všem národům! A teprve potom přijde konec!",,Až uslyšíte zvěsti o válkách, neděste se!"To bude teprve počátek běd!" V těchto dnech povstane národ proti národu a království proti království! Budou vás pronásledovat pro mé jméno! Budou vás vláčit před soudy a před vladaře! Nedělejte si starosti, co budete mluvit, neboť Duch svatý ve vás působí! Nestarejte se ani o to, co budete jíst, pít, čím se budete odívat! Po tom všem se shánějí pohané! Váš Nebeský Otec ví, že to všechno potřebujete! Podívejte se na polní lilie, nepředou, a přesto ani Šalamoun ve své kráse nebyl tak oděn! Podívejte se na polní ptactvo: Nesejí, nesklízí, a přesto je Pá živí! Když Bůh takto šatí polní lilie, živí ptactvo, což teprve vás, malověrní! Nebeský Bůh ví, že to všechno potřebujete!"Tím nechci nikoho navádět, aby se o nic nestaral, a spoléhal ve všem jenom na Pána Boha! Tak to rozhodně není! Potíž je v tom, že mnoho lidí nevěří, starají se přespříliš jen o věci pozemské!Ne nadarmo se říká: ??Modli se a pracuj!" V latině to zní:,,Ora et labora!" Nebo-li takto:,,Člověče, přičiň se, a Pán Bůh Ti pomůže! Dnes jsem se rozepsal! V noci jsem nemohl spát, tak jsem sedl k počítači!

opr. (So, 17. 9. 2016 - 20:09)

opr. A Mimo, oni tím rozvodem i rodiče..oni tím royvodem TRPÍ i rodiče ...

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 20:09)

Pan doktor, zde pár...re: Pan doktor, zde pár informací. Rozvodovost v našem státě je padesáti procentní, to zde nepočítáme páry, které žijí na psí knížku. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že děti trpí,No právě... !!!Myslím, že o tom byla napsaná i kniha "Velký rozvod" či tak nějak...A Mimo, oni tím rozvodem i rodiče.. resp. RODIČ. Ano, i RODIČ se trápí nejen kvůli "Velkému Rozvodu", ten stav dnes je spíše možno nazvat "Velká Desintegrace" ...Prostě nám (všem..) se opravdu podařilo roztrhnout (mystické) Kristovo tělo.. Žaludky si našli své žaludky.. kolínka se paktují jen s kolínkama .. paty jen s patama atd ..:-(((

Touha (So, 17. 9. 2016 - 20:09)

Mimo, nechci vám do dnešní diskuze vstupovat...jen mě vrtá hlavou jedna otázka, prosím, pokud nechceš, neodpovídejPsala jsi dnes, že nepatříš k žádné církvi, náboženské organizaci. Já si ale vybavuji, že jsme spolu mluvily o tvé cestě do USA, pak jsi psala, že jsi na New Zealand a tam jsi se účastnila nějakých kázání, uváděla jsi setkání s knězi nebo kazateli...Domnívala jsem se, že se účastníš nějakých misí...a teď mi to nejde dohromady s tím co jsi psala dnes. Můžeš to nějak vysvětlit?

mima (So, 17. 9. 2016 - 20:09)

Pan doktor, zde pár...Omlouvám se dr. všimla jsem si teprve teď, že reagují na příspěvek Toma. Ještě jednou se omlouvám. :-(

mima (So, 17. 9. 2016 - 19:09)

No, znám pár "opravdu...Píšu za sebe, pokud mi nevěřís, máš o mě jiné představy, nic s tím nenadělám. Ty ostatní o nichž píšeš neznám, nevím zdali to je vůbec pravda. A jak.je to vůbec v Bibli s pomlouváním bližního?

mima (So, 17. 9. 2016 - 19:09)

K tomuto odstavci jenom malá...Pan doktor, zde pár informací. Rozvodovost v našem státě je padesáti procentní, to zde nepočítáme páry, které žijí na psí knížku. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že děti trpí, když muži, ženy odcházejí od svých partnerů z jiných důvodů jenž popisujete, což je ve většině případů. Počínaje nevěra, alkohol, gamblerství...Dnes se každá blbost řeší rozvodem. Na děti se vůbec nebere ohled, naopak je to sobeckost rodičů, kteří myslí jen na sebe a na své já. Myslíte, že je to výhra rozvod pro děti? Děti potřebují úplnou rodinu, aby mohly tento model předávat dál a samozřejmě, aby se dobře cítily. Pokud někdo vstupuje do manželství, zplodí dítě, mělo by zde platit pravidlo, odpovědnosti vůči těm osobám z kterými jsem založil hnízdo. A snad mi nechcete říct, že problémy končí pro děti, když se rodiče rozvedou. Naopak jdou s dítětem pořád v některých případech končí tragický.Poslední případ v médiích, kdy děti jsou odebrány sociálním zařízením od matky, aby je donutili milovat otce.

Pablo (So, 17. 9. 2016 - 19:09)

Po smrti apoštolů se křesťanství postupně zvrhlo v uctívání pohanských zvyků, protože do vedení sborů se dostali křesťané z pohanů, kteří se nechtěli vzdát pohanských zvyků.Spojili se z vládní mocí, aby mohli získat ještě větší moc a bohatství.Podporovali pohanské barbarské války, čímž tím nejvíc trpěli obyčejní lidé. Ti co obhajovali pravé učení Ježíše Krista neučit se válce a zabíjení byli pronásledováni. V každé generaci Bůh podporoval skupiny lidí, kteří se snažili očistit křesťanství od pohanských zlozvyků. To trvá i v dnešní době. Naposled se to snaží uskutečnit Svědkové Jehovovi. Poznání Bible jde neustále dopředu bez ohledu na různé zvyklosti, které se považovali za neměnné.Je těžké měnit své zvyky, když jsem se kdysi učil něco jiného, než je novodobé poznání smyslu různých výkladů Bible. Ale je to nutnost, kterou po nás Bůh vyžaduje, abychom zbytečně netrpěli předsudky proti změnám poznání Bible.Celé Bibli úplně do konce života neporozumíme. Ale základ co nás učí Ježíš Kristus "Miluj svého bližního a i nepřátele" můžeme uplatňovat ve svém životě i když to někdy nezvládneme tak to nevzdávejme.Ježíš Kristus I jeho Otec Bůh Jehova ví, že jsme nedokonalí a že děláme chyby, kterých litujeme takže nám je odpouští. Jako Ježíš odpustil Petrovi když ho v Noci třikrát zapřel.Matouš 26:69-7569?Petr seděl venku na nádvoří; a přišla k němu jedna služka a řekla: „Také ty jsi byl s Ježíšem Galilejským!“ 70?Ale přede všemi to popřel a řekl: „Nevím, o čem mluvíš.“ 71?Když vyšel k domovní bráně, všimla si ho jiná dívka a řekla těm, [kdo] tam [byli]: „Tento muž byl s Ježíšem Nazaretským.“ 72?A znovu to popřel s přísahou: „Neznám toho člověka!“ 73?Za malou chvíli přišli ti, kdo stáli kolem, a řekli Petrovi: „Také ty jsi jistě jeden z nich, tvé nářečí tě totiž vskutku prozrazuje.“ 74?Potom se začal zaklínat a přísahat: „Neznám toho člověka!“ A vzápětí zakokrhal kohout. 75?A Petr si připomněl výrok, který Ježíš pronesl, totiž: „Než kohout zakokrhá, třikrát mě zapřeš.“ A vyšel ven a hořce plakal.

mima (So, 17. 9. 2016 - 19:09)

Re: A proto se toulám tímto...Když jsem po sobě přečetla svůj příspěvek, napadlo mě, že by bylo dobře upřesnit ještě některé informace, aby nedošlo k nedorozumění:-) Jenže pak jsem si řekla, počkám na reakce. Nemýlila jsem rozcupal jsi mě na kousky.Na základě pár vět jsi se mně udělal poustevníka, duši která je větrem poháněná sem a tam :-)Neboj, neznamená, že nejsem člen nějaké denominace, že už musím žít jak Eliáš někde na poušti a pojídám kobylky. Vždyť i Bible nás poučuje, že se nemáme stranit společenství...taky potřebujeme vedle sebe někoho, kde ty naše hroty obrousíme. Proč jsme tak tělesni, ptá se Pavel.Když jeden říká: já jsem Pavlův a druhý, já zas Apolluv, nechovate se jak obyčejní lidé?Kdo je vůbec Apollos? Kdo je Pavel? Služebníci, skrze něž jste uvěřili, a to každý jak mu dál Pán. Já jsem sázel, Apollos zaléval, ale vzrůst vám dál Bůh

Reklama

Přidat komentář