Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

/Samozřejmě pokání a obrácení jsem žila už těch 15 let/

V tu chvíli, když jsem to nevědomky udělala,....se mi velmi ulevilo, jako když konečně někdo otevřel okno dokořán a já jsem začala dýchat a to tím, že mně Pán Ježíš zbavil břemen.

Místo smrtelné únavy jsem začala mít v sobě jakoby jiskřičku, která mě hřála, svítila, dávala radost , naději a jakoby někdo zažehl motor nového silného života.....

Samozřejmě, že jsem tomu nerozuměla, vysvětlovala jsem si to novou nadějí...v Kristu...nebo tak...

Také ovšem, tam kde je radost, světlo, naděje, ...tam není deprese....

Velmi rychle, během několika dní jsem pochopila, co se se mnou stalo. Boží slovo bylo najednou živé, hltala jsem ho. A také jsem měla slušnou znalost Bible z minulých 15 -ti let.

A také Duch svatý svědčil mému duchu,.....co se se mnou stalo,.....že jsem se stala Božím dítětem. Prožívala jsem skrze Ducha, Boží přijetí, Boží lásku, jako výheň z pece.....

Věděla jsem v souladu s Božím slovem, že se mi to nestalo, protože jsem žila 15 let čistý život, ....ale jen zásluhou Krista,....jen vírou v něho....zadarmo, jako dar. Protože mé hříchy byly přibity spolu s ním. Jen proto mně Otec může přijmout jako své dítě.

.................................................................................................................................
Ef.2:8,9
Milostí tedy jste spaseni skrze víru.
Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.

.................................................................................................................................

To je ovšem jen narození. Pak začíná život věrnosti , naprosté proměny života, služby a lásky k Bohu,....aby člověk vytrval až do konce.......

Po roce jsem se setkala s křesťany, ....

Mare (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

Nevěděla jsem, že toto je chvíle, kdy mně Otec přitrhl ke svému Synu.......

Nevěděla jsem, že toto je dostačující,.....pro to, abych byla naplněná Duchem svatým a ....přešla ze smrti do života.....

Ale ...."bláznovství Boží je moudřejší než lidé a Bohu se zalíbilo zachránit svět bláznovskou zvěstí....." 1.Kor.1:21

Bůh si použil mé znalostí Božího slova, takže mi to nemusel zvěstovat člověk, jako se to stalo třeba apoštolu Pavlovi....

A já jsem vlastně, aniž jsem tušila , co dělám,....v tu chvíli...., udělala to jediné, co je důležité......chytila se nabízené ruky Pána Ježíše,....nebo jak by se to dalo říct......přijala jsem jeho pozvání,....celým svým životem, protože v tu chvíli jinudy cesta nevedla, ...jinde mi už nešlo ani se nadechnout...........

Nebo taky otevřela dveře svého srdce Kristu, jak je psáno ve Zjevení....!Stojím za dveřmi a tluču,...k .tomu,kdo mi otevře, s tím budu večeřet a on se mnou.....

Tak je to prosté...........

pokračování.....

Mare (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

Prožila jsem si už jako dítě velmi bolestivá odsouzení a zraňování vlastně skoro všech lidí, tam kde jsem vyrůstala, a díky tomu jsem měla v sobě velké šrámy, které se nehojily, ale spíše se k nim přidávaly v průběhu života další, a to byl základní důvod, proč jsem měla deprese.

Víra v Boha a poznávání Božího slova mi určitě velmi pomohlo, že jsem vůbec přežila, nicméně po patnácti letech to šlo se mnou zase velmi dolů a já jsem začala zoufale, několik let, volat k Bohu o pomoc. Vůbec nic jsem nechápala, ale nic jiného jsem neměla.

Jednoho dne během volání k Bohu, se mi vybavil biblický verš, kde Pán Ježíš říká: ...".Pojďte všichni ke mně, kdo jste obtížení a já vás občerstvím.......". A já jsem si v duchu říkala,....Bože vždyť já tato slova znám 15 let, ,myslela jsem si, že jim rozumím, ale já vlastně nemůžu už ani dýchat pro břemena a rány,.......jak to ten Ježíš vlastně myslel,....přece nemohl lhát.....! Vždyť nebyla nalezena žádná lež v jeho ústech,...jak je psáno....!

Samozřejmě v tu chvíli, jsem rozumově nechápala, že toto je to pravé evangelium, které mi dosud nikdo neřekl, přestože jsem prošla více jedinými pravými křesťany........

pokračování......

Mare (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

Renys,
moc se omlouvám, že jsem jednak ve spěchu přehlédla, že se ptáš ty a taky, že jsem neudělala, co jsem slíbila.
Bohužel jsem se dostala na net až pozdě v noci a vůbec se mi nedařilo stránky otevřít. Takže po mnoha pokusech jsem to vzdala.

Renys já nejsem svědek Jehovův. Ale znám velmi dobře učení svědků, měla jsem kdysi dávno přítelkyni, která vyrostla v rodině svědků.
V jaké náboženské organizaci jsem byla nebudu psát, i špatná reklama může být účinná, ale v podstatě se opravdu jedná o totéž, jak jsem už psala.

Nikdy mně ani nenapadlo, že by se mohli mýlit, ale neměla jsem sílu k životu, přestože jsem tomu tak moc chtěla věřit. Vychovávala jsem podle Bible i svého syna. Ale i on měl těžké deprese. A to mi sebralo poslední zbytky sil.

Obviňovala jsem sebe, i když jsem si nebyla vědoma nějakého hříchu v mém životě. Nebyla jsem schopná pochopit, jak je možné, že si pilně čtu Boží slovo a stejně tak podle něj úzkostlivě žiju, a přesto nemůžu žít a pomalu ani dýchat.

pokračování.....

Wendy (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

Romane timto svym prispevkem, jsi jasne dokazal, ze jsi niky nepoznal vsechno co SJ uci, yvlaste pak pravdu o zjevenich.
Kdyby jsi byl ten, za koho se vydavas, nikdz bz jsi nic podobneho nebyl schopen napsat.

Jožko (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

VRO je organizován lidma.Bojovníku

Kubrt (Pá, 2. 10. 2009 - 21:10)

No Romane tak pročpak Pána neposloucháš a kritizuješ jak vede svůj lid ? Asi nejsi hoden vejít do ráje zde na zemi. Snad máš choutky kralovat s Pánem v nebesích, ale to je jen pro vyvolené. A nikdo kdo bojuje proti VRO nemůže být vyvolený. Tak už tady konečně přestaň mást lidi. Copak jsi nečet mé příspěvky, že VRO je organizován naším Pánem ?

Roman (Pá, 2. 10. 2009 - 20:10)

Bibli neznám lépe jako SJ, ba naopak, byl jsem vtloukán od vro, především jsem získal lidské slovo a dle jsem slepě vro následoval. Díky Bohu jsem poznal Pána a otevřeně jsem se vyznal svých hříchů a prosil o odpuštění. Oné noci Pán se mi zjevil a chválil mne. Jelikož jsem nevěděl co to bylo, trvalo tak 15 min., znovu po 4.noci se mi zjevil a to velmi intenzívně. Duch svatý se mi zjevil, napřed můj duch se vzbudil lehkým dotekem Ducha svatého, pochopil jsem o co se jedná, hned asi po 2 vteřinách jsem byl naplněn Duchem svatým dobrou celou hodinu! Velmi čistý, bělejší než sníh, stále jsem prosil Boha, jestli je to On, prosil ve jménu Pána, Duch stále byl ve mně, cítil jsem se blaženě aj plakal radostí. Prosil jsem, aby ode mne odešel, neboť jsem nebyl toho hoden, až jsem byl unavený štěstím a ode mne Duch odešel.
Věřte nevěřte! Proto jsem dostal odvahu oznamovat mezi SJ tuto pravdu o našem Pánu, a za to jsem byl potom vyloučen.
Kdo je vro, že ho mám poslouchat? Poslouchat máme především našeho Pána, kterého poslal Bůh.

M (Pá, 2. 10. 2009 - 20:10)

Romane, vspamatuj se, jak někdo takového múže tvrdit, když už byl Svědkem, ty jsi větší podvodnik než všichni faraři, znají Bibli a učí něco jiného, ale ty tu Bibli znáš ještě lepé a přesto to všechno překrucuješ.

Roman (Pá, 2. 10. 2009 - 19:10)

Jano a Kubrte, pokud věříte Bibli jako Boží slovo, ne jako lidské, ne-li vro, pak prosím otevřme Bibli!
Přečtěme: Mat.7,21 Ne každý, kdo mi říká ,Pane, Pane´, vejde do království NEBESKÉHO; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích. Mnozí mi řeknou v onen den: ,Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů? ...
Odpověď najdeme u 1.Jana 5,3 V tom je totiž láska k Bohu, že zachováváme jeho přikázání; a jeho přikázání nejsou TĚŽKÁ, neboť kdo SE NARODIL z Boha, přemáhá svět. A to vítězství, které přemohlo svět, je NAŠE VÍRA.
Jak vidno, nelze přemáhat svět bez znovuzrození! Za druhé kdo se znovu narodil, vstoupí do nebeského Království!
Toto je vůle Boží, a to je VÍRA. SKUTKY znamená uvěřit, že Ježíš je Pán a nechat se pokřtít ve jménu ... a následovat Pána v DUCHU SVATÉM.
Jenže SJ jsou vtloukáni od vro, že jen 144000 se těch víra týká, a ostatní víra v vro, protože vro následuje Pána.
Byl jsem pokřtěn jako katolík, posléze SJ, ve skutečnosti díky jako katolík jsem se znovu narodil, jsem si uvědomil. Co se mi té noci stalo, bylo zjevení Pána jako chvála za to, že jsem byl osvobozen od područí vro! Mohou tam někteří zůstat, pokud si uvědomují, že mají Pána ve svém srdci.

Kubrt (Pá, 2. 10. 2009 - 17:10)

Nemyslím si,že jsem úplně...Praví ctitelé Jehovy Boha se scházejí v sálech Království nebo u sebe doma při týdenním studiu knihy. No já tomu Romanovi taky nerozumím, chce druhé lidí zmást a odvést je od pravdy. Sám byl SJ, ale odešel, protože nedokázal přijmout Boží jméno, které je JEHOVA. Jinak "pomazaný" se na velký zástup nevztahuje. Jsou to ti ze 144000 vyvolených lidí ze země, kteří budou panovat spolu s Pánem v nebeském království nad velkým zástupem. Tyto dny jsou přirovnány k Noemovým dnům, kdy Jehova Bůh viděl, že špatnost lidí na zemi je hojná a způsobil potopu. Také nyní se chystá zničit tento ničemný svět. SJ je organizace Jehovových ctitelů, kteří se snaží plnit Jehovovu vůli, aby nebyli zničeni spolu s tímto zkaženým světem. Vybízejí proto i ostatní lidičky, aby se k nim připojili a zkoumali spolu s nimi Bibli, kterou nám Jehova Bůh dal, aby jsme mohli poznávat pravdu o něm a mohli žít navždy v pozemském ráji. Pokud máte zájem poznávat tyto nádherné pravdy nemusíte se bát - stačí se řídit pokyny Bible :) V tom jsou totiž VRO i velký zástup, který má žít zde na zemi zajedno. Poslušnému lidstvu bude obnoveno zdraví, přestanou umírat a mohou se znovu setkat se zemřelými, kteří budou vzkříšeni. :) Tato dobrá zpráva navíc sděluje, že budou ukončeny války a bude obnoven i pokojný vztah mezi zvířaty a lidmi. Přeji vám hodně štěstí k nalezení pravdy.

ja (Pá, 2. 10. 2009 - 17:10)

ja chci znat pravdu a uz se...Renys,dobrý příspěvek.
Pán nam ale řekl, podle ovoce je poznáte.My ty falešné mame poznat.Řekl bych že je to životně důležité.Přidaš-li se na špatnou stranu,budeš špatný kazatel.Dobře dělaš když chceš kazat všeobecně,od zakladu.Je to dobra cesta,vím to,jdu po ní,svobodně,beze strachu.

Q (Pá, 2. 10. 2009 - 17:10)

Ano, rec je pramenem nedorozumeni.

Spravne vidime jen srdecem, co je dulezite je ocim neviditelne.

Jana (Pá, 2. 10. 2009 - 16:10)

Nemyslím si,že jsem úplně blbá,ale já tady tomu,co píšete,vůbec nerozumím.Tak mě to odrazuje.Chtěla jsem té vaší víře porozumět,protože jí hodně lidí odsuzuje.Kde se scházíte,máte nějakou modlitebnu?Jak do toho zasvěcujete třeba děti,aby věděly,o čem to je?

Roman (Pá, 2. 10. 2009 - 16:10)

Abysme všichni byli jedno jako Otec a Syn, a přece každý jsme jiný. Jako úd v Kristově těle v Duchu svatém! Sbor SJ žel není v Duchu svatém, pokud ano, pak sbor by byl pomazaný. Jak vidno, vro se proti tomu brání a tím mate upřímné lidi a trápí se, jestli konají plně Boží vůli. Jsou v Duchu svatém, ovšem o tom nevědí. Jsou tedy Boží synové, tak proč se proti Duchu svatému vzepřou a říkají, že mají naslouchat vro spíš než vlastnímu duchu, který je s Duchem svatým.
Schází se ve sboru ne proto, aby se něčemu naučili VŠEMU to co říkají starší, vždyť mají Bibli, ale aby se vzájemně povzbudili, zpívali a modlili se. Duch svatý je s Bohem jedno, je jedinečný, učí, povzbuzuje, vede, oznámí každému, kdo je v Kristu, ano nejen ve sboru v určených časech, ale v každou hodinu, každou minutu, celý den! A ne čekat na vro, které vede Duch. Kdepak! Nezáleží na tom, ke kterému sboru příslušíme, ale na Duchu! Ten, kdo je v Duchu, osloví ,Abba, Otče´.
Kubrte, nemusíš čekat, až s tebou souhlasí s křtem, Pán tě zná a zve tě ke křtu a budeš Božím synem!

Kubrt (Pá, 2. 10. 2009 - 15:10)

Nemyslím doslova, že SJ se...Aby si potom vymýšleli takové nesmysly jako třeba, že JK je Jehova jak si tady druhé přesvědčoval ? Jistě JK hraje významnou roli, protože díky jeho oběti nám dává Bůh Jehova věčný život, ale není důležitější než Jehova Bůh, aby jsme byly díky tomu zavedeni na scestí a obraceli se k někomu ke komu nemáme. Když nejvyšší bytostí ve vesmíru je Jehova Bůh tak by jsme měli uctívat především jeho a to ve jménu Pána ! Navíc by nemohla zůstat právě jednota sboru, kdyby jsme si studovali každý sám bez VRO.

Roman (Pá, 2. 10. 2009 - 12:10)

Nemyslím doslova, že SJ se neřídí biblickými radami. Možná víc než zdrávo, neboť mnozí ze SJ mají pocit neschválení od Boha z důvodu, že se neřídí ne dle Písem, ale vro, totiž aby chodili do služby co nejvíc, podali komentáře na shromážděních, pravidelně tam navštěvovali a hlavně poslouchali vro. Být loajální sic neříkají přímo jako že uctívají Boha Jahveho, ale nejednou vyučují, že vro má schválení od Boha, tudíž neposlouchají-li vro, jsou proti Bohu Jahvemu. SJ se nechovají nápadně se strachem, spíš uvolněně, radostně, laskavě. To neříkám pro každého, neboť se vyskytují mnozí z vyčerpanosti a frustraci. Pro zajímavost, kdyby SJ navštěvovali jednou týdně shromáždění a chodili do služby tolik jak mohou nenuceně, zjistili by víc od Bible a poznali, kdo je Pán Ježíš.
Kubrte, my nemáme proti SJ, jenom přejeme, aby si uvědomili, že se nemají bát se pokusit bez vlivu vro zjistit pravdu o Pánu.

Kubrt (Čt, 1. 10. 2009 - 21:10)

POHLEĎ, JAK JE DOBRÉ A JAK PŘÍJEMNÉ, KDYŽ SPOLU BRATŘI BYDLÍ V JEDNOTĚ. (Žalm 133:1)
Tento biblický text mám ze všech nejradši. Někdo tady tvrdil, že SJ se už ani Biblí neřídí, že zůstala pouze neosobní uniformita. Je to váš názor na věc, ale rozhodně ne Jehovův. I přes to, že jsme duchovně jedno co se týká biblických nauk každý z nás má jiné bohabojné zájmy. Jsme vedeni Jehovovým svatým duchem svobody, zatímco lidé ve světě zůstavají otroky hříchu. Jestliže však hřešíme po přesném poznání pravdy NENÍ již žádná výkupní oběť za hříchy.(Hebrejcům 10:26,27) Asi si toho jste vědomi a pravda už pro vás nemá význam. Kopete však kolem sebe a napadáte ty, kteří jsou na cestě pravdy. Kéž by jste v pravdě zůstali. Jak se píše v 1. Jana 2:19 - Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu, neboť kdyby byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale VYŠLI, aby se ukázalo, že všichni nejsou našeho druhu. No jak vidím na nové zájemce to zatím nevypadá. Už jsme opět v bludném kruhu. Tak se mějte. Budu čekat jestli se objeví někdo kdo skutečně bude chtít poznávat JEHOVU a ne JK. I když v něj věřím tato diskuse je o Jehovovi a ne o JK.

Mezek (Čt, 1. 10. 2009 - 19:10)

Ř 8,15-17 15 Nepřijali jste přece Ducha otroctví, abyste opět propadli strachu, nýbrž přijali jste Ducha synovství, v němž voláme: Abba, Otče! 16 Tak Boží Duch dosvědčuje našemu duchu, že jsme Boží děti. 17A jsme-li děti, tedy i dědicové - dědicové Boží, spoludědicové Kristovi; trpíme-li spolu s ním, budeme spolu s ním účastni Boží slávy.

Roman (Čt, 1. 10. 2009 - 19:10)

Pán Ježíš ovšem řekl, že ctitelé budou uctívat Otce v Duchu a pravdě. Toto jest v Pánu Ježíši, nestačí ho následovat, nýbrž znovunarodit se, aby byl v Pánu.
SJ mají problém, pomazaných je přes 10000, kdežto jiných ,nepomazaných´ je 7 milionů, takže vro nevyučuje dle Písem, prý dostali svatého ducha, že oni, velký zástup, nepotřebují se znovunarodit, a tudíž nejsou schopni bez pomoci vro pochopit Boží vůli.
Vro proto káže ve shodě ne s Boží vůli, ale s vůlí svou, aby vyhověli jiným ,nepomazaným´ spíše než sobě ,pomazaným´, tj. menšině. Tzn. vro že vyučuje úplně jinak než Písmo, a tím je nauka vro matoucí. Jak vidno, Kubrte, stále nepochopíš, jen vytrhuješ z učebnice vro, ne z Písem. Stále nepochopíš to, co jsme všichni vysvětlili, že podstatou všeho je víra v Krista Ježíše, našeho Pána, kterého jeho Otec, Bůh vzkřísil z mrtvých.
To, že někteří věří v trojici, peklo, vro, předpověď v poslední den atd., je na vedlejší koleji... Nikdo přesně nemůže tvrdit, a také je pravda, leda až se objevíme tváří v tvář Krista Ježíše!

Reklama

Přidat komentář