Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (So, 13. 6. 2009 - 23:06)

Katko já nevím jak vidíš moje zbytečné starosti Ty,Ty nejsi tím dítětem v dětském domově.Já vidím ........ nepíši...doufám ,že kdo chce ví.
Nehledám chyby,hledám ovoce v církvi,abych našla tu svojí větev.

Dále díky za projev humoru,já věřím,že kdo se umí zasmát má srdce na svém místě:

Takže máš milko( mléčná s oříšky-ta je nejlepší)
Krásnou neděli

Můj názor (So, 13. 6. 2009 - 23:06)

Milko, myslím že máš staré informace, tedy alespoň některé.
EU nemá zájem stavět nové domovy ať už pro mládež nebo pro důchodce, ale trend je opačný.
Snahou je děti ne do domovů dávat, ale naopak umísťovat co nejvíce do rodin nebo alespoň do SOS vesniček (i když je ČR legislativa velmi zdlouhavá a je spousta rodičů, kteří musí na dítě dlouho čekat), takže v tom problém nevidím, je ale důležité, jestli dá rodič vůbec povolení k adopci.

Co se týká důchodců, tak máš sice pravdu, že jsou stále čekací doby dlouhé, ale tím kdo potřebují volný byt jsou většinou mladí, důchodci se do domovů moc nehrnou. Navíc stát motivuje rodinné příslušníky i finančně k tomu, aby se o přestárlé rodiče starali.

K.

Můj názor (So, 13. 6. 2009 - 23:06)

Ano "celý svět je v moci toho ničemného", to máš pravdu, ale přesto se dá předpokládat, že někteří vládci se dostali ke své moci z Boží vůle.
Z toho se dá tedy vyvodit, že ne všechna řešení problémů budou špatná, nebudou dokonalá, to ne, ale budou alespoň z části řešit palčivé problémy dnešní společnosti.

Boží následovníci se budou muset věnovat jen humanitě chceš-li člověčenství, ale i evangelizační činnosti a dávat tak lidem definitivní řešení, jejich, v součastnosti, neřešitených problémů.
Je ale důležité říct, že se této služby lidem nezříkají,ale naopak znám spoustu spolukřesťanů, kteří, chodí lidem(zvláště kdo jsou ve víře,ale nejen těm) nakupovat, uklízet apod., pokud jsou třeba nemocní a nemají nikoho v rodině kdo by to udělal.

Takže máš milko( mléčná s oříšky-ta je nejlepší) zbytečné starosti.
Doporučila bych ti raději, než hledat chyby na druhých, pěstovat si vztah s Bohem, který nelze ničím nahradit.

Kateřina

milka (So, 13. 6. 2009 - 22:06)

Ještě podotýkám,že čekací doby na domovy důchodců jsou nejméně 5let a ty soukromé (volné)jsou finnančně pro běžné důchodce neúnosné.Ceny převyšují výši důchodu.Dětské domovy jsou kapacitně nedostačující a život dětí v nich díky omezeným finnačním prostředkům nekvalitní.
Jenže pokud se přímo těmito otázkami nezabýváte,tak je jasné,že tyto inf.nemáte.

Návštěvník (So, 13. 6. 2009 - 22:06)

Kdo soudí,bude souzen. To je totéž, kdo neuzná, nebude uznán. Važme jeden druhého. Lidský život má v Božích očích hodnotu.
Katko, nebuď soudná.
Milko, děkuji za laskavost.

Starší zas uznali, že Ježíš zastupoval Jehovu, i ten muž či tři muži, kteří navštěvovali Abrahama.
Velice málo Katko Boží plán znáš.
Pokoř se, jakož i my!

milka (So, 13. 6. 2009 - 22:06)

Tudíž :)
jo mléčná s oříšky

milka (So, 13. 6. 2009 - 22:06)

Takže jsi vlastně řekla,že dnešní společnost se dostatečně stará,a tudíš vy se nemusíte touto situací zabývat.

Návštěvník (So, 13. 6. 2009 - 21:06)

Romane spamatuj se.

Roman (So, 13. 6. 2009 - 19:06)

Je hezké starat se o sirotky a vdovy, neboť kdo to dělá, tím naplňuje zákon. Mnozí křesťané si osvojili sirotky a navštěvují vdovy či staré lidi a pomáhají jím v nákupu, úklidu a naslouchají je a dávají jím duchovní pokrm, naslouchají-li. Z lásky k Bohu a lidem.

Proč SJ si myslí, že jen oni jsou ten vyvolený národ? Tomu nechápu, když vidím ne proto, že se chlubí, ale kvůli Bohu. To je jasné, nebo ne?
Si myslíte, že když máte Boha JHVH, tak jste zachráněni? Omyl. Vzývat toto jméno znamená činit skutky bohulibé. Především napřed u sebe a okolo doma, posléze sousedům, v práci, v obchodech, v dopravě, ve vztazích, krok za krokem. Poznání je proto, abychom poznali kdo je Bůh v Pánu Ježíši a napodobovali.
Vzývat žel Pána znamená též ctít. Kdo nectí Syna, nectí Otce.
Pomalu poznávám ostatní křesťany a uznávám je stejně jako ty svoje, neboť jsme Kristovy údy.

milka (So, 13. 6. 2009 - 22:06)

Milý Romane.Nelze na tebe reagovat jinak než říct...amen... :)

Kateřino,vy přeci neuznáváte tuto lidskou společnost a její politiku,tak když ji neuznáváte proč na ni spoleháte?I sociální program,či zdravotní péče nebo o zajištění starých jako jsou důchody nebo sirotčí důchody to vše je politika!!!Ta je přeci podle vás špatná a nefungující ,tak proč se ní oháníš,proč na ní spoléháš???To přeci dělají ti zlý vedeni dáblem!!!
Kopíruji tvá slova:
co by jsi očekávala, že máme zakládat sirotčince a domovy důchodců v dnešní době, kdy existuje ve většině zemi docela dobře fungující sociální systém, který je schopen se po hmotné stránce o tyto lidi postarat?

Můj názor (So, 13. 6. 2009 - 16:06)

Milko, ten výrok " jen pomoc duchovní", my zní poněkud divně.
Zvláště když si uvědomíš, co je hlavní náplní kristových následovníků.

Říkáš, že hledáš, kde se staráme o vdovy a sirotky- co by jsi očekávala, že máme zakládat sirotčince a domovy důchodců v dnešní době, kdy existuje ve většině zemi docela dobře fungující sociální systém, který je schopen se po hmotné stránce o tyto lidi postarat?
A kde neexistuje, tak tam to skutečně SJ dělají.
V 1.st, to bylo jiné záleželo na dobrodiní ostatních, jestli tito lidé přežijí nebo umřou hlady a křesťané tímto bylo vybízeni k velkorysosti. Což se určitě dělo, ale v současné době, jsou lidmi, kteří žijí na hranici společnosti, spíše neléčící se psychický nemocní a lidé kteří nezvládli alkohol.
Jsem jednou z těch, která se k těmto lidem neobrací zády, vybízíme tyto lidi, aby si vyřídila alespoň ztracený OP, ale někdy je to marnost nad marnost.
Je velmi těžké dát peníze někomu na jídlo, když víš, že je propije, proto raději volím to, že jim koupím něco sama.
Ano ve starost o lidi propuštěné z kriminálu nebo z léčeben, stát selhává, není úplně domyšlená, v této oblasti je málo terénních pracovníků.
Kateřina

Návštěvník (So, 13. 6. 2009 - 15:06)

Ne milka není z Plzně, milka je fialová a je z alpských pastvin a luk

Návštěvník (So, 13. 6. 2009 - 14:06)

milko,ty jsi z Plzně?

milka (So, 13. 6. 2009 - 11:06)

Je mi lito,hledám kde se staráte o vdovy a sirotky,kde plníte žíznil jsem...,jiné církve se nechlubí oni musí být vidět,aby lidi věděli kam mají jít pro pomoc.Od Vás našla jen pomoc duchovní,se studiem Bible,ale proč ne nejen chlebem....jenže bez chleba to taky nejde.

nezavisly pavlo (So, 13. 6. 2009 - 03:06)

Nepřišli jsme my za tebou abychom tě poučovalí,ale ty jsi přišel za námí.Přišel jsi nám říct,čemu věříš,co děláme špatně,atd.Podělit se o svou víru,povzbudit jeden druhého a poučit se navzájem,je dobře.Je to v nás,ty sam jsi toho důkazem.Ještě jdu pohledat to jak píšeš o tom hnojení.

nezavisly pavlo (So, 13. 6. 2009 - 03:06)

Nepřišli jsme my za tebou abychom tě poučovalí,ale ty jsi přišel za námí.Přišel jsi nám říct,čemu věříš,co děláme špatně,atd.Podělit se o svou víru,povzbudit jeden druhého a poučit se navzájem,je dobře.Je to v nás,ty sam jsi toho důkazem.Ještě jdu pohledat to jak píšeš o tom hnojení.

Pavel (So, 13. 6. 2009 - 00:06)

Slovosled,vyjadrovanie,znamienka... nemením ani NICK,som z východneho Slovenska.
Ak som urazil niekoho tak sa ospravedlňujem nebol v tom úmysel,ale jedno viem cudzie nechcem a svoje si nedám.Nech nám kresťanom pán Boh pomáha pred takými sfanatizovanými veriacimi aj preto nám dal do daru nielen mozog ale aj rozum v ňom.
Si ako politik ak nemáš argumenty tak h?adáš chybu v tom,že klamem že nie som Slovák.Čo by som mal z toho ak by som sa aj za Slováka vydával.Že píšem Pavel tak to mám po krstnom otcovi ktorý žije na Morave.
Dobrú noc a krásne sníčky,tým ktorý veria nech ich chránia anjeličky.

Leoš (Pá, 12. 6. 2009 - 23:06)

Nemám čas na nikam nevedoucí rozhovory.
Nemluvím o slovenské gramatice, ale o slovosledu a vyjadřování a chybějících znaménkách. A konečně bylo by mi i jedno, že měníš nick, ale co mi jedno není, že z nás ze všech děláš blbce, ale u ze sebe. Donekonečna omíláš v několika verzích pořád to samé, ty samé věci, které už dávno byly řešeny. O co ti jde?
Jestli jenom o to někoho vytáčet, aby jsi se mohl "tak pěkně smát", tak si to dělej dál, ale se mnou nepočítej.
TEĎ se klidně řechtej na celé kolo, protože jsi dosáhl svého.

Pavel (Pá, 12. 6. 2009 - 23:06)

Napíš mi jednu chybu ktoru som urobil a za ďalšie na fore by sa až tžak na gramatiku nemalo pozerať ide predsa o obsah.Suhlasím s tým čo písal aj Roman a Milka,nie len vy podporujete ale aj ostatné cirkvy podporujú.
Chcete ako aj Ty chceš mať za každu cenu pravdu.Najprv zoraj,pohnoj zasaď a potom čakaj urodu.Vy to viete tak akurát dobre pohnojiť a Vaše vnucovanie ma len utvrdzuje v mojej rimokatolickej viere aj keď mám kopec kamarátov a priate?ov medzi evanjelikmi u Vás asi luterani.Verím a aj veriť zostanem.

Leoš (Pá, 12. 6. 2009 - 23:06)

Slováku, proč nemáš slovenskou klávesnicu a proč děláš chyby ve slovenštině? Možná jsi někdy nějakou Slovenku viděl, ale to je asi tak všechno.
Žádné argumenty mi nedošly, já totiž žádné ani nepotřebuji...
Mluvívám s lidmi o Bohu už 3O let a tak vím, kolik z nich jsou ateisti a kolik je věřících.Možná budeš překvapen, ale vychází to tak 1:500.
Takže ty si můžeš mluvit s tím jedním věřícím a my přemlouvat těch zbylých 499.

Reklama

Přidat komentář