Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Kubrt (Pá, 1. 5. 2009 - 05:05)

Milce
Máš pravdu. Nebylo to řecky, ale latinsky, omlouvám se. Nicměně Pilát to nechal zapsat ve třech jazycích : řecky, latinsky a hebrejsky. To však není podstatné. Podstatné je to, že nad sebou Ježíš neměl přibytou tabulku s tetragrammatem JHVH. Mimochodem by mě zajímalo co znamenají tyto čtyři slova v češtině.

nezavislý (Pá, 1. 5. 2009 - 04:05)

Vykonává Bůh zázraky?
Písma obsahují mnoho zpráv o Božích zázracích v dávných dobách. Bůh v naší době neztratil zájem o své děti. Je stále Bohem zázraků.
Ovšem nevykonává zázraky proto, aby uspokojil něčí zbytečnou zvědavost nebo aby dokázal, že je Bůh. Zázraky jsou místo toho požehnáním pro ty, kteří používají víru v Něho.
Nejsem žádný odborník na sekty, ale pokud si dobře pamatuju, mormoni tráví v modlitebně prakticky celý jeden den v týdnu, v pravidelných intervalech tam probíhají osobní svědectví, což jsou velmi emotivní projevy členů církve, ve kterých třeba popisují zážitky, kdy se jim zjevil bůh,nebo jim pomůže skrze lidi když jím ku příkladu nejede auto.
Mi přijde, že zblbnout se dá téměř každý, jen se musí na každého jinak. Oni mají odpovědi na všechno Nejhorší je, že oni si co do přesvědčování, nedájí pokoj.Jsou vždy dva,není tomu jinak aní na teto diskuzí,kde píšou pod jedním jménem.A mají spolehjivé nahravače.

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 01:05)

Kubrte,

nepřipadá ti zmatené taky.....říká Pán Pánu mému.... a tak podobně. Já vím, ty to máš vysvětleno jediným správným výkladem,.
...můj milý...
Já vím, že to myslíš dobře a bojuješ seč můžeš za Boha....., ale znáš ten verš z Božího slova,....že budou mít ruce plné krve, ...a budou si myslet, že prokazují Bohu svatou službu....!

Znám Boží slovo bez mála 33 let. Věř mi, že znám všechny verše, které uvádíš ve svém přípěvku Romanovi a nám všem a věř mi, když ti říkám, že mnohé neznáš.....Vždyť je psáno, že když si myslíš,..že víš,....pak teprve potřebuješ poznat.......!

Říláš, že jsme tady trochu mimo vaše založené téma........

No, já vím, proč jsem tady, a jsem právě tady k vůli vašemu tématu......

Můžeš si přečíst mé příspěvky, nebo ti je ráda zkopíruju znovu, abys pochopil.......Ale mohu i přímo znovu pro tebe reagovat nově......

Ale v každém případě ti na úvod musím říct, že jsi mně ani v nejmenším nepřesvědčil, ....že to co říkáš, je to co říká Boží slovo....a že to je způsob záchrany....neboli spásy pro věčný život.....!

Víš, jak je psáno v 10.kapitole Římanům,.......mají horlivost pro tebe,....jenže ne podle PRAVÉHO POZNÁNÍ........, to co píšeš není pravé pznání....je jen PŘESNÉ......, a to je hodně málo a hodně mimo......Boží vůli.......!

Budu se za tebe modlit, apoštol Pavel tady říká, že by položil i život za ty, kteří se tak hluboce mýlí, kdyby to bylo možné......., ale ono to možné není, můj drahý Kubrte,..........máš svobodnou vůi.........,tak jako tehdy měli Židé......a to byl Boží lid a bylo jim to málo platné....Patříš ty Šubrte do Božího lidu,...?..a i tak by ses v tomto ohledu nemohl mýlit.....bylo by to tragické, co se záchrany týče......!

Zastavíš se a zamyslíš.....? Nebo jsi si tak jistý......? Znovu použiju Boží slovo.....Ty kdo jsi si jistý, že stojíš,..dej .pozor, abys nepadnul......!

Roman (Pá, 1. 5. 2009 - 00:05)

Člověk byl stvořen k obrazu Božímu, proto máme touhu uctívat toho, kdo nás stvořil, a právem. Jelikož panuje zlo, hledáme vinu na druhých, dokonce na Boha, jako Eva sváděla na hada, Adam na Evu, tedy stvoření Božího, že pro Adama dal tu ženu, pomocnici, rovnou jeho protějšku. Hle, kost z kostí, tělo z těla, bude se nazývat manželkou, neboť je vzata z mmanžela. Adam obvinil Boha, místo aby se přiznal svou chybu a podlehl a požádal o prominutí. Bůh je velkorysý, už v okamžiku obětoval svého syna, aby zachránil lidstvo vzešlé z nedokonalého páru, a tím zhatil plán satana svádět vinu na Bohu pro jeho požadavek poslušnosti od prvního páru se zdržet pokušení vzít si ovoce poznání ...
Plán velkorysý i když bolestný to proto, aby svět i andělé uznali loajálnost Tvůrci života, Zákonodárci, který myslel na lidské syny to nejlepší. Málo od nich požadoval, přesto se dostavil hřích díky vychytralosti ze strany satana.
Milko, co bylo, platí v podobné situaci i nyní. Antikrist předpověděný svádí upřímné lidi od pravdy svou filozofickou propagandou.
1. Jana 2:18 Děťátka, je poslední hodina, a právě jak jste slyšeli, že přichází antikrist, i teď se mnozí stali antikristy; z této skutečnosti poznáváme, že je poslední hodina. 19 Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu; kdyby totiž byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale [vyšli], aby se ukázalo, že ne všichni jsou našeho druhu. 20 A máte pomazání od svatého; všichni máte poznání. 21 Nepíši vám proto, že neznáte pravdu, ale protože ji znáte a protože žádná lež nepochází z pravdy.
22 Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je KRISTUS?

Milko, Milan mě naléhal, abych se podíval na fórum Satanismus, tak jsem šel a zjistil mnohé rozpory s Božím slovem.

Nerád hovoří o minulosti, ani nečte Bibli, aby nebyl závislý na ničem ani na Bohu tedy na Bibli, na pravém poznání. Snaží se zbavit vzpomínky třeba i dobré (rád vzpomínám na dětství, jinošství, mládí, to je život). Nenávidí být otrokem byť pro Boha. Nemá rád myšlení a představu, prý vyvolává soupeření.

Sice mluví proti satanovi, ale jeho osobě nevěří, ale satanský princip zla...
Je jako jogín, čte Bibli, a pak rozjímá a vyprázdní myšlení z hlavy, uvolní se celým tělem. Jenže Ježíš varoval, protože právě jeden nečistý duch opustí, aby přivedl další a naplní nečistými duchy na jeho hlavu, a oni toho ovládají. Je sám otrokem, i když je proti takovému tvrzení. Tvrzení proti tvrzení. Leká se Ježíšova jména, prý stačí Kristus, ne Ježíš. Jak víš, před Ježíšovým jménem vzýváme a klekáme každé koleno pro slávu Boha Otce! Toho se on leká třeba netušíc. Sám se stal otrokem toho ničemného i když káže lásku mistrovsky popsanou...
Milko, buď silná ve víře a důvěruj Bohu.

,Chlapci se unaví i umdlí a mladí muži budou zcela jistě klopýtat, ale ti, kdo doufají v JHVH, znovu získají sílu. Vznesou se na křídlech jako orli. Poběží a neumdlí, budou kráčet a neunaví se.´

Modli se k Bohu Otci!
.Vysoko pozvedněte oči a vizte. Kdo stvořil tyto věci? Je to Ten, kdo vyvádí jejich vojsko dokonce podle počtu, všechny je dokonce nazývá jménem. Kvůli hojnosti dynamické energie, a protože je také silný v moci, ani jedna z nich nechybí.´
,Unavenému dává sílu, a v člověku bez dynamické energie rozhojňuje plnou sílu.´

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 00:05)

Romane,

tvé výjimečné naplnění Duchem svatým nese výjimečné ovoce. Jsi naplněn zcela výjimečnou moudrostí a já se o tebe už nestrachuju.

To, co jsi napsal Milanovi, je něco s čím bych měla moc práce. Děkuju Bohu za tebe i za to, jak výjimečně tě obdaroval.

Vím proč, a jsem s Bohem v tomto zcela v jednotě. Kéž tě Bůh stále provází ve tvém životě a všem tvém počínání...

Jsi mi velmi drahý, ale určitě více mému a našemu Bohu a Otci nás všech.

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 00:05)

Milko,

jsem ráda, že jsi mohla prožít ....nastavení druhé tváře,...jak popisuješ, že jsi se chovala dobře k někomu, kdo byl zlý a on se změnil....Doufám, že to moc nekomolím, protože jsem to četla už dříve....

Možná, že ti to budu říkat příliš brzo, ale tady na webu je to taková jiná situace,....Ale projev lásky není jen toto....Není to totiž zákon, který je univerzálně platný,....tedy vždy a všude....

Nežijeme totiž pod zákonem, ale pod milostí.......Milost je dar....a láska je dar.......Není to tedy zákon.....

Proto jsme také přijali Ducha svatého, abychom svobodně volili....

Je také psáno, že...."nemáme dávat svévolníkovi milost, protože se bude chovat svévolně v zemi spravedlivých...."....I to je Boží slovo...

A je na nás v Duchu svatém, jak budeme rozlišovat a volit...Není vždy možné, abychom nastavovali ..."druhou tvář "...ani to není zákon....

Někdy je zapotřebí,....použiju extrém...zavolat policii.....! Milko,...i to je projev...dobra...a .lásky......!

A zároveň je to ode mně pobídka k zamyšlení, ...v souvislosti s tím, co jsem psala dříve,...že příliš mnoho milosti......může být ZLEM....!

Na závěr zopakuju .že ..Pán Ježíš byl plný milosti a...PRAVDY !

Milko, pohybuješ se ve svobodě, ...kde " tvář muže ostří tvář muže "..., kde nikdo nepředepisuje, co máš dělat a co ne....>, neboj se toho,...jako by bylo mnoho pravd.....ne, jen je to teď na nás, ..co zvolíme...pro dobrý a účinný růst...., jen o to jde....chápeš mně.... Netrap se tím......
To není rozdělování....ani boj........jen podpora v růstu.....

Mám tě ráda.....

Mare (Pá, 1. 5. 2009 - 00:05)

Milane,

já nemám problém s tvojí necitací Písem. Křesťané naplnění Duchem svatým často přímo promlouvají Písma, i když je třeba ještě neznají. Nemusejí přímo citovat, ale jejich myšlenky nemohou být v rozporu a nebo být mimo Boží slovo. Oni mluví Boží slovo, i když ho necitují, což u tebe nevidím.......

Chápu tě, že za Boží slovo se může schovat mnoho sekt i satanisté........já ale v tvém srdci nenalézám Boží věci.....!

Tvůj odpor vůči ...."liteře, která zabíjí "....., proti víře vytvořené organizacemi , jak říkáš stádem, davem,......chápu,....má svoje opodstatnění,....ale dej si pozor, u tebe mám pocit, že tě zavádí ....daleko od Boha...!

Vede tě totiž až k pohrdání Božím slovem,....a k pohrdání ....korekcí pomocí dalších Kristových údů........Jak říkáš, že je náš problém a vlastně naše chyba, že tě nechápeme......Ne,...! Bůh si používá údy těla Kristova, jako orgány...organizmu,....a ty není možné ignorovat.....!

Neschovávej se za soucit s trpícími,....jakoby jsme ho my neměli.....! Někdy se mi až nechce žít, a chtěla bych být už raději s Ježíšem,... když se setkám se zvláště strašlivým bezprávím a nebo nespravedlivým utrpením.....

Jenže se ho pokouším řešit v Kristu a samozřejmě pomocí, těm, kteří toto zakoušejí......

Na tématu Ježíš Kristus, jsem tě vyzvala, abys konkrétně napsal, kde ty pomáháš .......Já pracuju v Naději....a denně se setkávám s těmi, kteří v tomto ohledu potřebují pomocnou ruku.....

Co ty děláš v tomto ohledu každý den....,ptám se tě znovu.....! Protože jsi mi neodpověděl...

Ovšem, největší pomocí po všech stránkách je kázání Evangelia, ....co děláš v této oblasti......?

Přestaň filozofovat, je zjevné, že vycházíš z Kristova odpuštění, ....ale dále stavíš své dílo ze slámy, ze svých závěrů, ze svých představ a úvah,......místo, abys stavěl na Kristu, což je Slovo....Boží Slovo....! A víš, co ten Pán Ježíš ve svém slovu říká,....že tvé dílo může shořet.....!

V tom Božím slově je také psáno, že....pokušení přicházejí, ale běda tomu skrze koho,....že pro takového je lepší, aby si si přivázal mlýnský kámen na krk.....podívej se na to raději do Písem...., co říkáš.....?

Modlím se za tebe.

Mare (Čt, 30. 4. 2009 - 23:04)

Milko,

nemyslím si, že nyní máme jistotu. Jak říká Milan.

Máme víru. Až budeme stát opravdu při druhém příchodu Kristu tváří v tvář, pak to bude jistota, pak už opravdu nebude nutná víra... Podle 13.kapitoly Korinstkým.
A protože spavedlivý bude žít z víry, jak také říká Boží slovo.

Nejsme , jak opět říká Milan, uvedení milostí do pravdy, která ukončuje víru.

Rovněž není pravda, že by člověk naplněný Duchem svatým nemohl být oklamán. Galatským se to stalo. Pavel je varuje ve 3.kapitole.

Vše, co Milan říká mně ještě více utvrzuje v tom, že nezná Boží slovo.

Jeho myšlenky jsou velmi neurčité , zamlžující a lidsky filozofické.

Není možné si nevážit a nerespektovat Boží slovo, Pavel důrazně varoval Galatské,....i já důrazně napomínám Milana...., aby více miloval Boží slovo, než své vlastní myšlenky...!

Milan (Čt, 30. 4. 2009 - 22:04)

Drahá Milko,
víš co je to dualita?
Já a Ty,já a vy,já a my,já a Bůh.
Když se malé já /ego/ odevzdá Bohu,končí veškerá jeho aktivita,klid mysli - pak dochází k jednotě,která uvádí do poznání prožitkem.
Ve skutečnosti existuje pouze jedno vědomí obsahující všechny své fragmenty /ega/,která vlivem odděleného myšlení prožívají iluzi samostatné nezávislé existence.
Slovy se to nedá vyjádřit a iluzorní myšlení to není schopné pochopit/rozum na to nestačí. Těla jsou sice prachem země,ale duch jim propůjčuje život.
Kristus je světlem světa od počátku stvoře ní a je jeho projevenou částí/celým stvořením/ Syn Boží projevující Božský princip,toto Božské vědomí sestoupilo do Ježíše aby přivedl zbloudilé duše v iluzi,kde podléhají vlivem nevědomosti utrpení projevující se satanským principem.
Duše jenž se obrátí k tomuto Božskému vědomí Kristovu od něj obdrží nový život a skrze něj přichází k Otci našich duší a jsou jedno,návrat domů,vykoupení a osvobození od strastí. Popis to ale není a pro nevědomou duši je to nepochopitelné.
Božský princip navrací z krze Kristovo vědomí k Otci.
Satanský princip odvádí od Otce,podporuje růst egojizmu - stávání se někým a něčím,vede do strastí přes chvilková uspokojení do utrpení v jakékoliv podobě.
Pokud tedy píši ke komukoliv a jakkoliv,vždy napomáhám odstraňovat hrubé závislosti na postojích,které znemožňují tento návrat domů a vedou jen k novým,druhům utrpení.
Proto jsem psal,že na počátku je víra v Boha a Krista,a skrze lásku k lidem,ostatním živým bytostem a celému stvoření se začínáme s tímto Božským principem sjednocovat a navracet domů.
Kdo je touto milostí přijat je uveden do pravdy,která ukončuje víru.
Měj se hezky.

Holden Caulfiel (Čt, 30. 4. 2009 - 21:04)

.....ko ko ko dak, pane boze, pane boze ko ko ko dak, i ty huso svych volu s dovolavas..........:-)))))

milka (Čt, 30. 4. 2009 - 21:04)

Milý Mezku
:)
Jak se dorozumět ve věcech pro nás nadpřirozených(duchovních),když se neumíme dorozumět v mateřském jazyce.Dva lidi ,které mám ráda stojí proti sobě a já nevím jak je usmířit.

milka (Čt, 30. 4. 2009 - 19:04)

Milane prosím,nikde jsem nepochopila,že bys řekl,že po poznání není třeba Boha.Naopak.Myslím,že máš názor že
že po přijetí Ducha -Krista už se nejedná pouze o víru ale o poznání=jistotu.Víra zde končí ,protože už víme ,že je zde pravda,že Bůh je,že Bůh na tomto světě působí.Víra se mění v jistotu.
Pochopila jsem tě dobře nebo se mýlím???

milka (Čt, 30. 4. 2009 - 19:04)

\""Ješua Hanozri Vumelech Hajehudim.\"" = hebrejsky=JHVH

Iesvs Nazarenvs Rex Ivdaeorvm = latinsky=INRI

česky=\""Ježíš Nazaretský, král Židů.

Ales Bares (Čt, 30. 4. 2009 - 18:04)

.....jake stesti, ze ona vlada vymtyh mozku plovoucich v bezbrehe bazine nesmyslnych dogmat ma sve hranice zastrizeny do sablon slepoty a nevedomi.....
Jakesi stado ovci broukajicich ono nevlidne "...vstupte do nasich rad...." s vehemenci urputnych agitatoru.....
Jen tak dal, studenti nedopecenych zivotu...............:-)))

Roman (Čt, 30. 4. 2009 - 18:04)

Není nic nového, Kubrte. Dávám ti jednu odpověď. Přečti Heb 1:4 Tak se stal lepším než andělé do té míry, že ZDĚDIL JMÉNO znamenitější než jejich. 8. verš: ... O Synovi:... 10 A:

Kubrt (Čt, 30. 4. 2009 - 18:04)

Chtěl jsem napsat, že v hebrejštině neexistují samohlásky. Je to jako v Americe s Jágrem. Taky muřekli Džegr a věděl, že se jedná o něj. My Češi samohlásky máme ale v hebrejštině by byl Roman RMN, Milka MLK. To by vám asi trochu vadilo, ale věděli by jste, že jde o vás. Svědkové Jehovovi se nebrání ani jménu Jahve, ale mně osobně zní líp Jehova. Já mám sestru Lenku, ale čeština se nebrání ani výrazům Lena, Lenička či Lenule.

Kubrt (Čt, 30. 4. 2009 - 17:04)

Romanovi
Promiň Romane, ale ta tvá logika mi připadá poněkud zmatená. Psal jsi: Otec není Syn a zároveň Ježíš je Jehova. To nejde k sobě dohromady. Navíc v které části Bible jsi četl nad Ježíšem visel nápis JHVH ? Na to jsi přišel sám nebo ti poradil "duch svatý" Já pokud jsem dobře četl v textu Jana 19:19 - Pilát také napsal nápis a dal ho na mučednický kůl. Bylo napsáno : " Ježíš Nazaretský, Král Židů " Známý tetragrammat (nebo spíše zkratka z prvních písmen řecky napsaného Iesus Nazaretus Rex Iudaism je INRI nikoli JHVH jak píšeš. Odpíráš Bohu jméno, které mu náleží a vsouváš ho tam kam nepatří. Jak pokrytecké. V hebrejštině neexistují s Chtěl bych připomenout ještě pár drobností, které ti asi unikli. 1. Korinťanům 15:24-27 - Potom konec, až PŘEDÁ království svému Bohu a Otci, když přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat dokud MU BŮH(JEHOVA) nepoloží VŠECHNY nepřátelé pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. BŮH (JEHOVA) totiž " MU všechno podřídil pod nohy". Ale když říká , že ,všechno bylo podřízeno, JE ZŘEJMÉ, že s VYJÍMKOU TOHO (JEHOVY BOHA), kdo mu všechno podřídil. Nemám děti, ale myslím si, že kdybych měl tak by to mé dítě pochopilo minimálně v 5 letech. I on by mi říkal tati, ale určitě bych se na něj nezlobil kdy mně oslovil jménem. Ba co víc byl bych na něj hrdý, že zná mé jméno. Své modlitby někomu musíme adresovat. Někdo se modlí k Diovi, někdo k Raovi, jiný uctívá Baala, ale JEDINÝ PRAVÝ BŮH JE JEHOVA. To, že nevěřím, že je Stvořitelem všeho živého je už jiná stránka věci, ale určitě existuje; stačí si dát dvě a dvě dohromady (proroctví Bible a to co se ve skutečnosti děje). Vždyť to bylo předpovězeno 2000 let dopředu. Málokdo ví co ho čeká zítra nacož co tu bude za 1000 let. Ale Bible nám zhruba říká dopředu, že bude uvolněn Satan, aby vyzkoušel ryzost svých služebníků. Jestliže nemáte zájem uctívat JEHOVU nikdo vás nenutí, ale pak je zbytečné, aby jste se na toto téma bavil v této diskusi. Ještě jeden citát z bible říká - Králové země se staví proti Jehovovi a proti jeho pomazanému a říkají : " Roztrhněme jejich pouta a zavrhněme od sebe jejich šňůry ! "
Právě Ten, který sedí v nebesích, se bude smát; samotnému Jehovovi budou k posměchu. (Žalm 2:2-4)Chcete vědět proč ? Mnozí lidé si stále chtějí vládnout sami nezávisle na Bohu. Ale dějiny dokazují, že bez Boha to prostě nejde. A proto nás Jehova Bůh prostřednictvím Svatého Písma varuje (2.Petra 3:10-13) - A přece Jehovův den přijde jako zloděj, v němž nebesa se sykotem pominou, ale silně rozpálené prvky se rozplynou a země a díla na ni budou odkryta. Protože se to všechno má takto rozplynout, jakými lidmi byste měli být vy ve svatých činech chování a v skutcích zbožné oddanosti, když očekáváte a pevně chováte v mysli přítomnost Jehovova dne, jímž se hořící nebesa rozplynou a silně rozpálené prvky se roztaví ! Jsou však nová nebesa a nová země, které očekáváme podle jeho slibu, a v těch bude přebývat spravedlnost. Ten kdo poctivě zkoumá Bibli, může napřiklad narazit na Boží sliby, které budou panovat v ráji. Například Izajáš 35:5,6 slibuje : V tom čase se otevřou oči slepých, a uši hluchých, ty budou zprůchodněny. V tom čase bude chromý šplhat jako jelen a jazyk oněmělého vykřikne radostí. Vždyť v pustině vytrysknou vody a v pouštní pláni bystřiny. No není to nádherný slib, který vám nabízí, že znovu budete slyšet, pane Milane ? Ukončím to ještě jedním slibem, který nechal zapsat Jehova o několik kapitol dříve (konkrétně je to Izajáš 11:9 ) - NEBUDOU NIJAK ŠKODIT ANI PŮSOBIT ZKÁZU NA CELÉ MÉ SVATÉ HOŘE, PROTOŽE ZEMĚ JISTĚ BUDE NAPLNĚNA POZNÁNÍM JEHOVY, JAKO VODY POKRÝVAJÍ SAMOTNÉ MOŘE.
Zkuste někdo vysušit moře. Mezku, Romane nebo ty Mare a uvěřím ti. Ale to prostě nejde. Proroctví se plní ať chcete nebo ne. Když jsem citoval Petra představoval, jsem si, že to má něco společného s ozónovou dírou. Dokáže člověk ovládnout přírodu ? Komunisté dokázali, že ne. Jehova Bůh dokázal rozdělit i vody v Rudém moři.Opravdu Svědkům Jehovovým nejde ani o body ani o peníze, ale o vaše životy.

Roman (Čt, 30. 4. 2009 - 16:04)

Když nečtu dlouho, nebudu kázat, protože nejsem oprávněný nosit Boží jméno, k tomu nejsem veden Duchem svatým. Možno kázat lásku ve svém jménu je už chvályhodné, ale ve jménu Krista bez Ducha svatého je opovážlivost. Anebo raději neveřejně, doma, v práci, v kolektivu, v příbuzenstvu atd. a ne tady v Diskusi na téma JHVH, kde lidé hledají pravdu od Boha. Jsem nějak přísný, metrický, spravedlivý, žel se nesnažím, jen se bráním pro vůli Otce, k tomu jsem veden.

Roman (Čt, 30. 4. 2009 - 16:04)

Jednoduše řečeno, čti Písmo s rozlišovací schopností! Popros k tomu Ducha svatého! Tím jsme odlišní od světa. Kdo čte a činí, je jako postavit základ na skále. Jinak voda smete..., i na poloskále, malinko vyvýšeném místě. Nebo slovo Boha nechat působit v dobré půdě, ono vzklíčí pravidelným čtením Písma a Bůh působí vzrůst s pomocí Ducha svatého k dokonalému člověku... Chápeš? Ne, já už to vím, četl jsem. teď nepotřebuji... Milko, prosím otevři oči. Toto je velké nebezpečí, Milan už nečte, a přesto káže svou spravedlnost i když ve jménu Krista. To je stejné jako u Enoše, který vzýval Jehovovo jméno s pokrytectvím... 1.Mo 4:26. Viz 2.Mo 20:7 Nepoužiješ jméno Jehovy, svého Boha, nehodným způsobem, neboť Jehova nenechá bez trestu toho, kdo používá jeho jméno nehodným způsobem.... Totéž Ježíšovo jméno...

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2009 - 20:05)

Mare, ty blazníš, a takovým nesmyslům tomu rozumný člověk určitě neuvěří, protože Bůh měl vždycky svou organizaci na zemi jako má i v nebi. Bez organizace není možné něčeho dosahnout a ani nikdo osobním studiem Bible nemůže ziskat pravé poznaní a jakým spůsobem by s mohla dobrá zprava dostat k lidem na celem světě, kdyby to nebylo organizovano a kdo to to dělá kromě Svědků Jehovových?

Reklama

Přidat komentář