Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Promin Svědku nechtěla jsem se tě dotknout,ale písí upřímně(neříkám že neomylně) ,jestli tedy můžu?
Já transf.krve ještě nikdy nedostala a jsem ráda.
Pokud bych byla v situaci,kdy by mi lékař oznámil,že mi musí dát trans.krve nebo během krátké doby zemřu,přijmu ji.Protože nepřijmout by pro mě byla jistota smrti,ale přijmout by byla naděje života.
Vážím si života,který jsem dostala a tak jej budu chránit.
Je něco jiného hřešit smilstvem nebo krádeží,protože to má přízemní důvod,důvod chtíče.Ale přijmout krev(kdy není jiná možnost) je z důvod života,života který potřebuji(ne jen pro sebe,ale hlavně lidi ,co mě milují).Je to s určitým rizikem, ale to je tu často.

Obtíže příjemců (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Při transplantaci ledvin byla pozorována jedna zvláštnost: takzvaný "přenos osobnosti". To znamená, že příjemce orgánu jakoby někdy získal určité rysy z osobnosti dárce.
Je však přinejmenším zajímavé, že Bible úzce spojuje ledviny s lidskými pocity. Srovnej Jeremiáše 17:10 a Zjevení 2:23.

důkazy doby (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Krev každé osoby je ve skutečnosti osobou samotnou. Obsahuje všechny vlastnosti jedince, které má. To zahrnuje dědičné nemoci, vlohy k nemocem, jedovaté látky vzniklé způsobem života, stravovací návyky, sklony k pití.
V krvi jsou jedovaté látky, které způsobují sklony k sebevraždě, vraždě nebo ke krádežím.Nemravnost, sexuální perverze, deprese, komplex méněcennosti, hříšné jednání - to vše často následuje po transfuzi krve.

mezek (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Problém, o který jde, je případné zneužití krve. Písmo velmi rozhodně zakazuje jedení či jiné nesprávné používání krve. (3. Mojžíšova 17:11, 12; Skutky 15:28, 29)
Baptistovo tvrzení není biblické.Ano Bůh je láska,Odpouští skutky nevědomosti.Ale pokud vím že to,či ono obsahuje krev a pozřu to vědomě porušuji zákon.Ale ono to je složitější.

svědek (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Jako tehdejší zájemce jsem studoval Bibli i s jedním baptistou, a ohledně krve řekl, že lze, protože Bůh je láska, a že vše může povoleno, a též řekl, že můžeme vše koupit v krámě viz někde v Bibli...
Milko, jak nevinné, milé ... To je totéž u všech křesťanů vlivem pozdějších období tolerance a ústupků ... až odcizíme Bohu ...

mezek (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Před několika desetiletími vědci zjistili, že lidská krev obsahuje mnoho faktorů neboli antigenů, díky kterým je krev každého člověka jedinečná. Časem poznali, že se jedná o dva antigenní systémy, které v případě, že se krev jednoho člověka dostane do styku s krví někoho jiného, způsobují většinu zdravotních problémů. Jeden z těchto antigenů se označuje "ABO

Návštěvník (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Milko tak nějak to je.

Krev při výrobě vakcín.....
Pro křesťany, kteří mají na mysli biblický zákaz zneužívat krev, tím vzniká důležitá otázka. (Skutky 15:28, 29) Jsou nějaké jiné očkovací látky vyrobeny z krve?
Všeobecně platí pravidlo, že kromě očkovací látky Heptavax-B není žádná látka k aktivní imunizaci vyráběna z krve. To platí kupříkladu o všech druzích očkování dětí.
Pravý opak platí o pasivní imunizaci. Jestliže vám lékař doporučí injekci poté, co jste šlápli na rezavý hřebík nebo vás pokousal pes, můžete předpokládat, že injekce (nejedná-li se o běžnou posilovací dávku) obsahuje hyperimunní sérum a že byla vyrobena z krve. To platí také o Rh- -imunoglobulinu (Rhogam), který je doporučován Rh-negativním matkám, jež z nějakého důvodu přišly do styku s Rh- -pozitivní krví, třeba v případě porodu Rh- -pozitivního dítěte.

svědek 2 (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Hmmm, fakt hezké, je vidět, že se lidé ve svých postojích příliš nemění.

Návštěvník (Ne, 22. 3. 2009 - 13:03)

Pavel také napsal: "Ať se vaše rozumnost stane známou všem lidem." (Filipanům 4:5) To by se mohlo uplatnit i na kupování masa. Ani izraelský Zákon, ani výnos křesťanského vedoucího sboru v prvním století neukazovaly, že by se členové Božího lidu měli na maso obšírně vyptávat, a že by se dokonce měli stát vegetariány, kdyby vyvstala sebemenší pochybnost o tom, zda maso, které je k dostání, obsahuje krev.

milka (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Věřím ti Mezku,já nejsem ještě dost v Bibli sečtělá,ale nesouhlasím s tím,že když se v Bibli nepíše o fakcích ,tak jsou povoleny,protože o transfůzi tam není taky zmínka.Tak proč je nepovolena?Bud a nebo.
To jsou už zásahy lidí a jejich výmysly.
Stejně jako zde příklad s dortem je absůrdní.
Pokud je zákaz smilstva ,neexistuje malé a velké smilstvo,či malá a velká krádež!

http://www.krev (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

pro svědky

mezek (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Milko obrazná není!!!Krev je identita jedince.
Bůh vše nemohl vysvětlovat polopatě.Dal vůči tomuto příkaz/jednoduchý a hotovo/.
Ani On nešel do důsledku.Nejezte maso a basta.Ano jezte,ale VYKRVACENE.A tečka.
Jseš li na hostině jako host,též je řečeno abys nepátral z jakého zdroje je ta pokrm.Abys neurazil.No upřímě řečeno je toho více,těch info.ale takto jak ti to píšu to zatím stačí.

svědek 2 (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

S tou krví a jejími by se to dalo přirovnat k zakázanému dortu.
Rodiče zakáží jíst dort, ale pokud dítš neodolá a uzobne si krému nebo mandlové ozdoby, jistě to budou tolerovat.
Bůh je rozumný a zákazuje většinou jen to, co pro nás není dobré.

nebylo lehké oh (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Zase kecy.Za války jako dnes,jako v prvním století,stále to mimo SJ bylo bráno na jedení.Pohanské zvyky atd,jen ten Váš namyšlenej otrok,věřím,že z počátku to myslel upřímě,ale později darmo mluvit.Je to jak v politice.Kdo chce s vlky býti,musí s nimi výti.

milka (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Nejedení krve je něco velmi těžkého.Veškeré maso,obsahuje krev a nelze ji odebrat.Tady Kateřina jednou psala,že při tepelné úpravě je bezpečná,to ale taky nemá Biblicky podložené.

Nevím,zda Svědci jedí jelita či krvavou tlačenku,prejt aj.Koukněte na játra jak jsou prokrveny!Jíte játra?Krvy v mase se nelze vyhnout!!!Ledaže vegetarianstvím.
Tohle je diskutabilní,a proto si myslím,že krev má jiný Biblický význam a řeč o krvy v Bibli je obrazná.

Máte-li víru v (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Ty dobráku,to jsi to nepochopil?
Křičíme proto,že je to špatně.Jako Ty, zde křičíš,že jen MY svědkové,a nikdo jiný!!! Opět budu křičet LEŽ JAKO VĚŽ!!!
Je to součást naší služby Bohu .Ono Mu na tobě záleží!!!

Pavle (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Už jsi s tou nenávistí a pomluvami na studované lidi trapnej.
Fakt,ty znáš já znám.Znám popeláře,co chlasta hraje automaty,a vybírá jídlo z popelnic než je vysype.Takhle se tu můžeme dementně hádat až na věky.

Návštěvník (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Svědku píšeš:Ježíš navíc řekl, že kdo chce získat život, ztratí ho .
Zase argumentuješ veršem který s tímto nemá co dělat.
poto píšeš:Vy jste věřící, pohybuji.
Jsme věřící a respektujem přikázání.Mimo jiné nejíst krev.To je přikázání,jako nesesmylníš,,,

milka (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Nezlob se na mě Svědku 2,ale to je demogogie.Krev je krev.
O frakcích se bible nezminuje.
Pak se ale taky bible nezminuje o transfůzích ,ale krvy jako jídle přes trávicí systém,takže transfůze není taky nikde v bibli zakázána(zminována) ,úplně stejně jako krevní frakce.
Přenos krve je přirozený jev,kterým začíná život,při vývoji plodu v těle ženy(či jiných živočichů)

svědek (Ne, 22. 3. 2009 - 12:03)

Autotransfúzi vlastní krve bych bral.
3.Mo 17:10-13 Pokud jde o kteréhokoli muže z izraelského domu nebo o nějakého cizího usedlíka, který přebývá jako [někdo] cizí ve vašem středu, jenž jí jakýkoli druh krve, jistě zaměřím svůj obličej proti duši, která jí krev, a vskutku ho odříznu z řad jeho lidu. 11 Duše těla je totiž v krvi a já sám jsem ji dal vám na oltář, abyste vykonali smíření za své duše, protože je to krev, jež vykonává smíření skrze duši [v sobě]. 12 Proto jsem řekl izraelským synům:

Reklama

Přidat komentář