Reklama

Kněz a žena ...

Magdalenka (Pá, 16. 10. 2009 - 11:10)

Josefe,je platná i zpověď po e-mailu, babička, ktrá nemůže chodit se o to zajímá.

Kde se můžeme ověřit vaši identitu?

Josef (Pá, 16. 10. 2009 - 10:10)

Hodně stručně řečeno kněz je také člověk a tedy i hříšník a chodí ke zpovědi. O tom, že to není lehké dobře komunikovat se všemi lidmi, kteří jsou svěření službě kněze přímo ve farnosti nebo přijdou se dá mluvit dlouho. Někdy je to také o očekáváních, která lidé mají a ne vždy jsou reálná. Existuje pěkná diplomka o komunikační dovednosti kněží sepsaná na českobudějovické teologické fakultě a stejný autor ji podobným způsobem také obhájil v Brně na fakultě sociálních věd.

Josef (Pá, 16. 10. 2009 - 10:10)

Píši jen pod jménem Josef a pod jménem svobodný není moje odpověď.
Mohu nabídnout svoji e-mailovou adresu popř. webové stránky farnosti pro potvrzení své identity.

Dana (Pá, 16. 10. 2009 - 08:10)

Otče Josefe, zklamal jste...TO JE TRAPNÁ OTÁZKA.
I kněží hřeší a chodí ke zpovědi.
I kněz je jen člověk-

Magdalena (Pá, 16. 10. 2009 - 07:10)

O smutku nebo zklamání v...Otče Josefe, zklamal jste někoho jako kněz? Někoho, kdo vám důvěřoval? Je to pro kněze hřích?

katolik (Pá, 16. 10. 2009 - 00:10)

Mě by zajímalo,jak často by měl katolik chodit ke zpovědi.V jakém intervalu.
Pak,jest-li to může říkat jen sám Bohu a bez faráře.
A když na nějaký hřích zapomene,tak je mu to taky odpuštěné ?

A říkají si faráři mezi sebou to,co jim lidé zpovídají?
Vím,že by neměli.
A co dělat,když si neumí člověk povídat mezi lidmi.Je jen stranou.
Nebo,když mu je okolí protivné.
Jsou to taky hříchy ?
Děkuji za odpověď.

TUU (Čt, 15. 10. 2009 - 23:10)

Nevím, jestli jste správně...BY SE SÁM PODEPSAL

TUU (Čt, 15. 10. 2009 - 23:10)

Nevím, jestli jste správně...Ty nepoznáš,že to nepsal kněz,ale někdo úplně jiný odpovídal?

Zpěvanka (Čt, 15. 10. 2009 - 23:10)

Nevím, jestli jste správně porozuměl mé otázce, ani mně tak nejde o názor Jana Pavla II, jako o váš vlastní, Otče.

svobodný (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Otče Josefe, co je pro tebe...Jan Pavel II říká,že netušíme,kolik duchovního bohatství je v celibátu skryto,dospěl k této myšlence bezpochyby časem,rostoucí duchovní zkušeností,kterou vždycky neměl.

Zpěvanka (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

Otče Josefe, co je pro tebe rozkoší?

mirka 1 (Čt, 15. 10. 2009 - 22:10)

a máte ženu?Tuto otázku za mě někdo přidal.Myslím si,že se to nedělá.

Proto jste tak zkušený.
My máme u nás ve městě také skvělého kněze.
Srdečný pozdrav.

Josef (Čt, 15. 10. 2009 - 20:10)

Jsem celibátním knězem. Za chvíli mi bude 45 roků a mohu děkovat za skvělé přátelé mezi muži i ženami, kteří mi pomáhají dobře prožívat mé poslání.

mirka (Čt, 15. 10. 2009 - 19:10)

a máte ženu?

Josef (Čt, 15. 10. 2009 - 19:10)

Ano.

mirka (Čt, 15. 10. 2009 - 19:10)

O smutku nebo zklamání v...vy jste kněz ?

Bohuslava (Čt, 15. 10. 2009 - 17:10)

Otče Josefe, vy JSTE ale filosof. Moc pěkné příběhy, zvláště ten včerejší je hodně poučný. Ten dnešní je sice krtší, ale o jeho kráse a hloubce nelze pochybovat.
Děkujeme

Josef (Čt, 15. 10. 2009 - 13:10)

O smutku nebo zklamání v tomto příběhu nic není. Ale také asi prožívala svá trápení. O tom je další příběh.
"Ale Jonathan Livingston Racek se nestyděl, raději znovu rozepjal křídla v té nezvykle ostré křivce – a znovu ztrácel rychlost a propadal se jako kámen. Nebyl to zkrátka obyčejný pták. Většina racků se ani nesnaží naučit víc než základní prvky létání. Stačí jim vědět, jak se mají odlepit od břehu, popadnout něco k jídlu a fr! zpátky. Většině racků totiž nezáleží na létání, ale na jídle. Našemu rackovi však šlo především o létání, a ne o jídlo."
Jonathan Livingston Racek (Richard D. Bach)
http://www.shaman.cz/uryvky/bach-jonathan-livingston-racek.htm

Magdalena (Čt, 15. 10. 2009 - 11:10)

Jedna malá můra s něžnou duší...Otče Josefe, mohla být ta můra někdy smutná, zklamaná nebo naštvaná? Na tu hvězdu, že je tak moc daleko? Nebo na ostatní můry, že jí nerozumí?

eva (St, 14. 10. 2009 - 13:10)

to si nenechte ujit www.tojesila.cz

Reklama

Přidat komentář